Μένω σπίτι! Με τι ασχολούμαι;

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
σας χαίρομαι πάντως.....μπράβο....
όλοι βρήκατε δημιουργικές ασχολίες....
για το τσαμπα ποτνχαμπ πριμιουμ ούτε κουβέντα κανένας... :laugh:
 



n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Άτιμα τα γιούκα, έχω 4 ράμματα κάτω από το μάτι εξαιτίας ενός από δαύτα.

Αυτό που λένε καλύτερα να σου βγει το μάτι... Μαλακία είναι.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.054
Τι θες να γράφουμε, πόσες φορές τημπαίξαμε σήμερα;
αυτά είναι ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα....
να γίνει ανώνυμα.....

θα ορίσουμε έναν Τσιόδρα'' από τη διαχείριση* που θα βγάζει τα σκορ κάθε απόγευμα σε ειδικό νήμα :lolsign: :lol:

*έχω ένα άτομο στο μυαλό μου βασικά... :cry:
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443
Σήμερα είχαμε ψιλοκλαδεματάκια κάτω. :roflmao:

Πρώτα καθάρισα και αραίωσα τις αυτοφυείς Αριζόνικες με χειροπρίονο γιατί σέρνονταν στη γης.

IMG_20200330_131156.jpg



Μετά έπιασα ευκαλύπτους.


IMG_20200330_131204.jpg



IMG_20200330_132021.jpg



IMG_20200330_132047.jpg



IMG_20200330_132104.jpg



Τον τελευταίο και μεγαλύτερο τον έκοψε ο βοηθός μου, που "ξέρει καλύτερα", όπου ενώ επέμενα να το ρίξει διαγώνια με αγνόησε και πέφτοντας στράβωσε το μεταλλικό σκέπαστρο μιας αποθήκης. >:( >:(
Μπορεί να έχει 35 εκατοστά διάμετρο, αλλά έχει 12-13 μέτρα ύψος ρεεεεε (μείον το 1,70 που αφήσαμε). >:(

Μου είπε πως θα το κάνει τσίκι-τσίκι με το σφυράκι μέχρι να γίνει τέλειο. :rolleyes:

Έκοψα τον μικρότερο ευκάλυπτο απο τους τέσσερις με χειροπρίονο και βέλαξα. 20 εκατοστά είπα, σιγά αλλά το σφηνοκόψιμο που ορίζει πού θα πέσει μου έφαγε 5 και λεπτά. Με το αλυσοπρίονο θέλεις 15-20 δευτερόλεπτα.

Βγήκε ενάμισης τόνος ξυλαράκι. :biggrin:
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
να και οι ζημιές...μέχρι να βγει η καραντίνα δεν θα έχει μείνει τίποτα όρθιο

Συμβουλή pro bono
Πρόκειται για μαραθώνιο και όχι για κατοστάρι. Αφήστε δουλειές για μετά και μην τις κάνετε όλες τώρα γιατί μετά θα κόψετε φλέβες. Εγώ εφαρμόζω την τακτική άστα όλα για αργότερα. Αυτά.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.492
Reaction score
37.569
εγω νομιζω οτι μαλλον ετοιμαζεται για το χειμωνα...
επι του θεματως, δεν κανω απολυτως τιποτα που να μην εκανα και πριν, δηλαδη και παλι τιποτα τιποτα σκοταδι μονο..
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.443
Πρόκειται για μαραθώνιο και όχι για κατοστάρι.

Χα. Υπερμαραθώνιος είναι.

1. Έχουμε καμιά δεκαριά ευκάλυπτους παράλληλα με τη μάντρα, τους πιό επικίνδυνους, τρεις μέρες με βοηθό.

2. Τους πραγματικά μεγάλους 5 που έχουν να κοπούν απο το '14. Τα παράλληλα μεταξύ τους κλαριά έφτασαν τα 50-60 εκατοστά διάμετρο και 15 σχεδόν μέτρα ύψος σε 6 χρόνια, σίγουρα μια εβδομάδα με βοηθό.

3. Τεμάχισμα όλων αυτών που κανω και εγώ κατά 50%, σκίσιμο που δεν κάνω εγώ γιατί θα σφαχτώ και θα πάρω ΜΕΘ απο Κορονάτο. :roflmao: Πέντε μέρες, και μάλλον παραπάνω σκληρής δουλειάς.

IMG_20200330_133057.jpg


IMG_20200330_133027.jpg



4. Καθάρισμα στις τούγιες που ξεραίνουν κλαριά κάθε χρόνο, μια μέρα μόνος.

5. Καθάρισμα τα τρία πλατάνια, μια μέρα. Όχι μόνος.

6. Κλάδεμα της 100 μέτρων πλευράς του βουνού με 150 Αριζόνικες. Δέκα μέρες, μόνος.

7. Μπορντούρες 100 μέτρα μόλις τελειώσουν τα λουλούδια των νανοαγγελικών (μυρίζουν θεϊκά). Μια μέρα κι άλλη μια μάζεμα. Το κάνω πάντα εγώ. Επανάληψη κάθε 45 μέρες.

8. Κούρεμα γκαζόν κάθε εβδομάδα. Δουλειά μιας μέρας που τη μοιράζω σε δυο συνήθως. Το κάνω πάντα εγώ.

9. Τριμάρισμα στο βουνό γύρω απ' το σπίτι, σε πλάτος 10-15 μέτρων αναλόγως επικινδυνότητας για τις φωτιές. Πέντε μέρες τουλάχιστον αφού θα το κάνω εγώ φέτος για να έχω κάτι να κάνω. :p



Δε θα φτάσει ο Κορονιός.
 





melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Χα. Υπερμαραθώνιος είναι.

1. Έχουμε καμιά δεκαριά ευκάλυπτους παράλληλα με τη μάντρα, τους πιό επικίνδυνους, τρεις μέρες με βοηθό.

2. Τους πραγματικά μεγάλους 5 που έχουν να κοπούν απο το '14. Τα παράλληλα μεταξύ τους κλαριά έφτασαν τα 50-60 εκατοστά διάμετρο και 15 σχεδόν μέτρα ύψος σε 6 χρόνια, σίγουρα μια εβδομάδα με βοηθό.

3. Τεμάχισμα όλων αυτών που κανω και εγώ κατά 50%, σκίσιμο που δεν κάνω εγώ γιατί θα σφαχτώ και θα πάρω ΜΕΘ απο Κορονάτο. :roflmao: Πέντε μέρες, και μάλλον παραπάνω σκληρής δουλειάς.

View attachment 159275

View attachment 159277


4. Καθάρισμα στις τούγιες που ξεραίνουν κλαριά κάθε χρόνο, μια μέρα μόνος.

5. Καθάρισμα τα τρία πλατάνια, μια μέρα. Όχι μόνος.

6. Κλάδεμα της 100 μέτρων πλευράς του βουνού με 150 Αριζόνικες. Δέκα μέρες, μόνος.

7. Μπορντούρες 100 μέτρα μόλις τελειώσουν τα λουλούδια των νανοαγγελικών (μυρίζουν θεϊκά). Μια μέρα κι άλλη μια μάζεμα. Το κάνω πάντα εγώ. Επανάληψη κάθε 45 μέρες.

8. Κούρεμα γκαζόν κάθε εβδομάδα. Δουλειά μιας μέρας που τη μοιράζω σε δυο συνήθως. Το κάνω πάντα εγώ.

9. Τριμάρισμα στο βουνό γύρω απ' το σπίτι, σε πλάτος 10-15 μέτρων αναλόγως επικινδυνότητας για τις φωτιές. Πέντε μέρες τουλάχιστον αφού θα το κάνω εγώ φέτος για να έχω κάτι να κάνω. :p



Δε θα φτάσει ο Κορονιός.

που έχεις μπλέξει ρε φίλε;;;; ειλικρινά τώρα, παράτα το το χρέπι στις ερημιές και κατέβα στον πολιτισμό να βρεις την ησυχία σου. Θα βρούμε άλλο κορόιδο πες της αρτεμούλας.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top