Μήπως ονειρεύομαι; CHAOS hypercar

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
Είναι αυτός ο στόχος ή ελπίζει να είναι proof of concept προς ενδιαφερόμενες εταιρείες;
Έτσι όπως τον κόβω έχει ψώνιο.....και από τα λεγόμενα του καταλαβαίνω ότι πιο πολύ τον νοιάζει να πει...... να τι κάνουμε εμείς οι Έλληνες. Πρέπει να παραδεχτούμε ότι για να φτάσει μέχρι εδώ χρειάζεται τρέλα, γνώση και χρήμα....και βρίσκεται πολύ πάνω από την μέση για το όλο εγχείρημα..... ευελπιστώ ότι θα το τελειώσει

Επίσης εστησε και τίς εγκαταστάσεις οπότε ή ξέρει πολλά ή ξέρει κάποιον που ξέρει πολλά....
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Το κίνητρο των αρνητών σε αυτό το νήμα ταυτίζεται με το κίνητρο των μπολιασμένων στο άλλο.
Δηλαδή δείξε μου τα στοιχεία να πειστώ.

Μια απλή σύγκριση με βιοτεχνίες σαν την Pagani, Rimac , Koenigsegg αφήνει πολλές αμφιβολίες για το αν ο γείτονας έχει κατσίκα.
Από την μια μακάρι να έχει και να μας εντυπωσιάσει, από την άλλη αν είχα την δυνατότητα να συνομιλήσω ή με τον Πανόπουλο ή με τον Pagani χίλιες φορές με τον Ιταλό.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.228
......ηρεμήστε βρε άπιστοι !
.......όπως και να έχει θα εκπλαγούμε .

Μη χαλάτε την έκπληξη του άλλου !
Έχει κοπιάσει με τον δικό του τρόπο .
-
 

Μηνύματα
1.449
Reaction score
6.710
  • Haha
Reactions: MAD


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Όπως ειπώθηκε, μακάρι να τα καταφέρει. Σηκώνει όμως πολύ ψηλά τον πήχυ, αν και με αυτό το τρόπο τραβάει τα βλέμματα πάνω του. Είδομεν...
 


MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Το κίνητρο των αρνητών σε αυτό το νήμα ταυτίζεται με το κίνητρο των μπολιασμένων στο άλλο.
Δηλαδή δείξε μου τα στοιχεία να πειστώ.


Εντελώς εκτός τόπου και χρόνου!
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Το πρωτότυπο είναι σχεδόν έτοιμο και προπληρωμένο από πελάτη που έβαλε στην πρίζα το βύσμα σε πρώτη φάση. Κατασκευάζεται και τελειώνει ήδη 2ο παραγγελιά επίσης ενώ έχει βρεθεί ο χώρος για το εργοστάσιο. Γενικά υπάρχει άγχος γιατί καλά τα teasers αλλά πρέπει πιάσεις και κάποια χρονοδιαγράμματα. Το πλάνο είναι η παρουσίαση να γίνει στο εργοστάσιο και να υπάρχει γραμμή παραγωγής και όχι να περάσει η εικόνα ενός μηχανικού που ανέλαβε ενα project για κάποιον μεγιστάνα, παρέδωσε και τέλος. Δεν ενδιαφέρει κοινώς το αμάξι τόσο όσο η δημιουργία βιομηχανίας αυτοκινήτων με διαφημιστικό μέσο το hypercar και είναι και ο λόγος που προσπαθεί να ενσωματώσει τα πάντα στο project αυτό... ελπίζω να του βγεί έχει αφήσει στον αδερφό του το συνεργείο βελτιώσεων και έχει δοθεί 100%. Πάμε γερά ρε
 

MAD

Σιαρτάκιας
Μηνύματα
5.251
Reaction score
1.161
Το πρωτότυπο είναι σχεδόν έτοιμο και προπληρωμένο από πελάτη που έβαλε στην πρίζα το βύσμα σε πρώτη φάση. Κατασκευάζεται και τελειώνει ήδη 2ο παραγγελιά επίσης ενώ έχει βρεθεί ο χώρος για το εργοστάσιο. Γενικά υπάρχει άγχος γιατί καλά τα teasers αλλά πρέπει πιάσεις και κάποια χρονοδιαγράμματα. Το πλάνο είναι η παρουσίαση να γίνει στο εργοστάσιο και να υπάρχει γραμμή παραγωγής και όχι να περάσει η εικόνα ενός μηχανικού που ανέλαβε ενα project για κάποιον μεγιστάνα, παρέδωσε και τέλος. Δεν ενδιαφέρει κοινώς το αμάξι τόσο όσο η δημιουργία βιομηχανίας αυτοκινήτων με διαφημιστικό μέσο το hypercar και είναι και ο λόγος που προσπαθεί να ενσωματώσει τα πάντα στο project αυτό... ελπίζω να του βγεί έχει αφήσει στον αδερφό του το συνεργείο βελτιώσεων και έχει δοθεί 100%. Πάμε γερά ρε
Σε ποια πίστα δοκιμάστηκε? γιατί απ' ότι ξέρω, όλα τα πρωτότυπα κάπου δοκιμάζονται, για να βρεθούν τυχόν ατέλειες, εκτός εάν το έφτιαξε ο Θεός, που κι' αυτός ατελή πράγματα έφτιαξε, όπως εμάς ας πούμε!!!
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.228
Το πρωτότυπο είναι σχεδόν έτοιμο και προπληρωμένο από πελάτη που έβαλε στην πρίζα το βύσμα σε πρώτη φάση. Κατασκευάζεται και τελειώνει ήδη 2ο παραγγελιά επίσης ενώ έχει βρεθεί ο χώρος για το εργοστάσιο. Γενικά υπάρχει άγχος γιατί καλά τα teasers αλλά πρέπει πιάσεις και κάποια χρονοδιαγράμματα. Το πλάνο είναι η παρουσίαση να γίνει στο εργοστάσιο και να υπάρχει γραμμή παραγωγής και όχι να περάσει η εικόνα ενός μηχανικού που ανέλαβε ενα project για κάποιον μεγιστάνα, παρέδωσε και τέλος. Δεν ενδιαφέρει κοινώς το αμάξι τόσο όσο η δημιουργία βιομηχανίας αυτοκινήτων με διαφημιστικό μέσο το hypercar και είναι και ο λόγος που προσπαθεί να ενσωματώσει τα πάντα στο project αυτό... ελπίζω να του βγεί έχει αφήσει στον αδερφό του το συνεργείο βελτιώσεων και έχει δοθεί 100%. Πάμε γερά ρε
-
Όλα καλά λοιπόν , .......θα το δούμε την ....Δευτέρα 1 του μηνός Νοεμβρίου 2021 , οπως μας εχει πει ο άνθρωπος .

Τι ώρα ;

-
 
  • Haha
Reactions: MAD


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
-
Όλα καλά λοιπόν , .......θα το δούμε την ....Δευτέρα 1 του μηνός Νοεμβρίου 2021 , οπως μας εχει πει ο άνθρωπος .

Τι ώρα ;

-
Αυτό πρώτη φορά το ακούω... μάθε την ώρα και να πας να μας φέρεις τα νέα.
Είχε υποσχεθεί παρουσίαση στην έκθεση της Γενεύης αν θυμάμαι καλά, η έκθεση ανεβλήθη, ίσως κερδίζει χρόνο ίσως ψάχνει την κατάλληλη εναλλακτική θα δείξει. Σίγουρα θέλει να προβάλλει την γραμμή παραγωγής μαζί με το αυτοκίνητο με συμμετοχη κρατικού φορέα. Άλλωστε δεν αλλάζει και κάτι το αγοραστικό κοινό στο οποίο απευθύνεται δεν ασχολείται καν με αυτά τα θέματα.
 


Μηνύματα
2.195
Reaction score
2.718
Έλληνας είναι και μακάρι να το πετύχει,μαζί του.
Πάντως αν τα καταφέρει τότε είμαι σίγουρος ότι θα του αναθέσουν να βγάλει και το νέο Batmobile. Θα τρέχει ασταμάτητα ο Batman.
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.228
Το πρωτότυπο είναι σχεδόν έτοιμο και προπληρωμένο από πελάτη που έβαλε στην πρίζα το βύσμα σε πρώτη φάση. Κατασκευάζεται και τελειώνει ήδη 2ο παραγγελιά επίσης ενώ έχει βρεθεί ο χώρος για το εργοστάσιο. Γενικά υπάρχει άγχος γιατί καλά τα teasers αλλά πρέπει πιάσεις και κάποια χρονοδιαγράμματα. Το πλάνο είναι η παρουσίαση να γίνει στο εργοστάσιο και να υπάρχει γραμμή παραγωγής και όχι να περάσει η εικόνα ενός μηχανικού που ανέλαβε ενα project για κάποιον μεγιστάνα, παρέδωσε και τέλος. Δεν ενδιαφέρει κοινώς το αμάξι τόσο όσο η δημιουργία βιομηχανίας αυτοκινήτων με διαφημιστικό μέσο το hypercar και είναι και ο λόγος που προσπαθεί να ενσωματώσει τα πάντα στο project αυτό... ελπίζω να του βγεί έχει αφήσει στον αδερφό του το συνεργείο βελτιώσεων και έχει δοθεί 100%. Πάμε γερά ρε
-

Με το παραπάνω κείμενο , σίγουρα ξέρετε πιό πολλά από εμένα .
Πώς μου λέτε ......." μάθε την ώρα και να πας να μας φέρεις τα νέα. "
Το μόνο που μπορώ να κάνω γιά εσάς , - γενικά το λέω - είναι αυτό εδώ ,
( διαβάστε τα σχόλια του δημιουργού πριν απο μία εβδομάδα )


Εκπομπή ΟΔΗΓΩΝΤΑΣ
4,08 χιλ. εγγεγραμμένοι
Έρχεται το Chaos!!!
-

" Την 1η Νοεμβρίου η Spyros Panopoulos Automotive θα αποκαλύψει το ελληνικό Hypercar CHAOS. Παράλληλα θα αποκαλυφτούν το ηλεκτρικό αυτοκίνητο πόλης όπως και το υπέρ-αυτοκίνητο υδρογόνου. "

" Μακάρι ....έχω πάρει ποπ κορν και περιμένω .
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Οκ για να κλείσουμε... μου είναι αδιάφορο το θέμα διότι δεν σκοπεύω να αγοράσω. Επίσης δεν είμαι στον χώρο του αυτοκινήτου άλλη είναι η δουλειά μου. Τέλος μου αρέσει να επαινώ μια προσπάθεια οσο φιλόδοξη και να ειναι αυτή ειδικά ότα αφορά Έλληνα παρά να την θάβω. Τα υπόλοιπα θα τα μάθουμε από τα μέσα ενημέρωσης όταν έρθει η ώρα εκείνη. Καλή συνέχεια.-
 

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.788
Reaction score
28.228
.......πως μπορώ να κάνω όνειρα , απο την στιγμή που ούτε πινέζες , μα ούτε και καρφίτσες φτιάχνει η χώρα μου ;
Από το 1980 περιμένω κάποιος στην πατρίδα μου να κάνει ενα μηχανάκι 50cc - όχι παραπάνω - να γεμίσει όλη ή Ελλαδα απο δαύτο ,
.......και εγώ κάνω ονείρατα γιά υπεραυτοκίνητο !

* Η ελπίδα λένε , πεθαίνει πάντα τελευταία , .........αφού σκοτώσει τους υπόλοιπους .

-
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
.......πως μπορώ να κάνω όνειρα , απο την στιγμή που ούτε πινέζες , μα ούτε και καρφίτσες φτιάχνει η χώρα μου ;
Από το 1980 περιμένω κάποιος στην πατρίδα μου να κάνει ενα μηχανάκι 50cc - όχι παραπάνω - να γεμίσει όλη ή Ελλαδα απο δαύτο ,
.......και εγώ κάνω ονείρατα γιά υπεραυτοκίνητο !

* Η ελπίδα λένε , πεθαίνει πάντα τελευταία , .........αφού σκοτώσει τους υπόλοιπους .

-
 



Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.312
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top