Μεμβρανες παραθυρων

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Αυτη τη στιγμη μου εφαρμοζουν το Madico black pearl στο αμαξι.
Παρμπριζ, πανοραμα και ολα τα υπολοιπα τζαμια.
 

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Αν έχετε ήδη ενεργειακό τζάμι στο σπίτι, προσέξτε γιατί η μεμβράνη πρέπει να μπει απ' έξω.
 

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Και μολις εμαθα απο τα Κτεο πως ειναι παρανομο στο παρμπριζ ακομη και διαφανο...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Και μολις εμαθα απο τα Κτεο πως ειναι παρανομο στο παρμπριζ ακομη και διαφανο...
Δεν είναι. Το λέει η νομοθεσία. Με 70% είσαι ΟΚ.

70% παρμπρίζ
75% οδηγός - συνοδηγός
Από την κολώνα και πίσω ότι θες, εφόσον έχει εξωτερικούς καθρέφτες.
 


TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Το ποσοστό 70% δεν είναι το όριο για τη μεμβράνη, είναι για το σύνολο μεμβράνη+τζάμι.
 

Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Εβαλα διαφανη μεμβρανη μπροστα και μου ειπαν οτι απαγορευεται. Οπως και να'χει, το περασα το ΚΤΕΟ.
Μια ακομη ερωτηση. Ειναι λογικο να εχει φουσκαλιτσες την πρωτη μερα; Ολα τα παραθυρα εκτος απο το πανοραμα,εχουν φουσκαλιτσες.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Δεν μου φαίνεται πολύ φυσιολογικό.
Όταν βρήκα 2-3 φουσκαλίτσες στο ένα τζάμι μου και πήγα να το δουν, την άλλαξαν.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Εβαλα διαφανη μεμβρανη μπροστα και μου ειπαν οτι απαγορευεται. Οπως και να'χει, το περασα το ΚΤΕΟ.
Μια ακομη ερωτηση. Ειναι λογικο να εχει φουσκαλιτσες την πρωτη μερα; Ολα τα παραθυρα εκτος απο το πανοραμα,εχουν φουσκαλιτσες.
Αναμένω με ενδιαφέρων τις απαντήσεις και τι θα σου πουν από εκεί που τις έβαλες
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Αν είναι μόνο νερό θα φύγουν σε λίγες μέρες , αν δεν φύγουν είναι βρωμιτσα
 


Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Η συγκεκριμένη μάρκα (MADICO) ήταν ,όπως έχω ξαναπεί ,ότι χειρότερο έχω επιλέξει.
Μετά απο αρκετά χρόνια με 3m ,illumar, ειπα να αλλάξω μήπως και έχει βγεί τιποτα καλύτερο.
Κατέστρεψα την ψυχολογία μου ,τα νευρα μου ,πέταξα κυριολεκτικά τα λεφτα μου και τελικά θα τα ξηλώσω και θα πάω να ξαναβάλω 3m που έβαλα στις γυναικας τελευταία και ειναι αψεγάδιαστα.
Συν ότι το πίσω τζαμι που έχει και έμενα φουσκαλίτσες δεν μπορώ να το ξηλώσω γιατι έχει αντισταση και υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί καινουργιο τζάμι.
Και να προλάβω οποιαδηποτε δήλωση ,μιλησα και με αντιπρόσωπο όχι μια φορά ,και μου έστειλε τον δικό του εγκαταστάτη μιας και ο προηγούμενος αποδείχθει αναξιος αναφοράς και κακος επαγγελματίας,αλλά και πάλι και ο καλός εγκαταστατης τα έβγαλε και τα έβαλε 2 φορές για να πετύχει έστω ένα μέτριο αποτέλεσμα με κάποιες ατέλειες.
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Για βοηθήστε κάποιος.

Να βάλω διάφανη κεραμική εμπρός η θα έχω θέματα ορατότητας?
Δεν υπάρχει κανένα θέμα ορατότητας. Η δική μου όμως με πολωτικά γυαλιά ηλίου παρουσιάζει "έγχρωμες" γραμμές. Το παρατήρησα με τα γυαλιά του γιού. Οι υπόλοιποι δεν έχουμε θέμα. Πάρε τα γυαλιά ηλίου σου -ή και των υπόλοιπων μόνιμων επιβατών- και δες ένα δείγμα κόντρα στον ήλιο πριν την τοποθετήσεις.

Πολλοί βάζουν μόνο στα πλαϊνά παράθυρα και στο πίσω παρμπρίζ, αλλά η μεγαλύτερη γυάλινη επιφάνεια είναι του εμπρός παρμπρίζ, και δεν λέει να ψήνεσαι.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Για βοηθήστε κάποιος.

Να βάλω διάφανη κεραμική εμπρός η θα έχω θέματα ορατότητας?
Ξάδελφος με opel tigra καινουργιο έβαλε στο μπροστά και έσπασε το μπαρμπριζ .Έβαλε 2 φορές και έσπασε και τις δύο.
Του είπαν από την αντιπροσωπεία ότι έχει μια ιστορία το μπροστά και δεν κάνει να βάζεις γιατί εγκλωβίζει την θερμότητα και σπάει.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Αυτό πρώτη φορά το ακούω.

Ξέρω αυτοκίνητα με μεμβράνες στο μπροστινό παρμπρίζ από την πρώτη μέρα. Έχουν περάσει 10 χρόνια και βάλε. Κανένα θέμα.

Τα δύο αυτοκίνητα της αδερφής μου έχουν Madico. Τοποθέτηση πριν 5-6 χρόνια στην Car Glass στην Ηλιούπολη. Κανένα θέμα. Αψεγάδιαστα.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.153
Reaction score
93.263
Ξάδελφος με opel tigra καινουργιο έβαλε στο μπροστά και έσπασε το μπαρμπριζ .Έβαλε 2 φορές και έσπασε και τις δύο.
Του είπαν από την αντιπροσωπεία ότι έχει μια ιστορία το μπροστά και δεν κάνει να βάζεις γιατί εγκλωβίζει την θερμότητα και σπάει.
:rolleyes:

Ενώ τα άλλα τζάμια δεν παθαίνουν κάτι; Μάλλον έχει να κάνει με το παρμπρίζ του Tigra, αφού δεν το έχω ξανακούσει για άλλο μοντέλο/αυτοκίνητο.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
:rolleyes:

Ενώ τα άλλα τζάμια δεν παθαίνουν κάτι; Μάλλον έχει να κάνει με το παρμπρίζ του Tigra, αφού δεν το έχω ξανακούσει για άλλο μοντέλο/αυτοκίνητο.
Ναι και εγώ πρώτη φορά το συνάντησα κάτι τέτοιο.
Πάντως μια ερώτηση δεν βλάπτει πριν εγκατασταθεί.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Περί Madico:

Όπως έχω αναφέρει και παραπάνω έχω βάλει σε 2 αυτοκίνητα και είναι και στα δύο αψεγάδιαστες. Δεν υπάρχει δείγμα φουσκάλας ή ατέλειας. Για την απόδοση τους (black pearl κεραμικές) δεν μπορώ να πω με σιγουριά γιατί δεν είχα κάτι άλλο να συγκρίνω.

Περί παρμπρίζ:

Εμένα στο ένα αυτοκίνητο έχει μεμβράνη στο παρμπρίζ από τη μάνα του. Να αναμένω να μου μείνει στο χέρι; Ή να μην περνάει ΚΤΕΟ; Λίγη προσοχή σε αυτά που λέμε δημόσια.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Ότι αναφέρω είναι προσωπική εμπειρία χρήσης και όχι ο γενικός κανόνας
Για το σπάσιμο του παρμπρίζ επίσης είναι κάτι το οποίο συνεβει δις αλλά και πάλι μάλλον είχε να κάνει με ιδιαιτερότητα του συγκεκριμένου υαλοπίνακα.
Δεν σήμαινει ότι όλα σπάνε
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.268
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top