Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Απάντηση: Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Όπως ξαναείπα, ζούσα άνετα εκεί!!




Για πλάκα, δεν το συζητάω!!!!!
 

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Προτείνω φέτος να μην πάτε καθόλου Σκιάθο. Μόνο οι ... ευωδίες που αναβλύζουν από τους υπονόμους της πόλης είναι αρκετές.

Οι ντόπιοι στη Σκόπελο πάνε για μπάνιο στις Μηλιές, για τσίπουρα στον Αγνώντα, για φαγητό σε πολλά σημεία, ένα είναι τέρμα δεξιά στην λιμάνι της Χώρας. Άλλο ένα στο Λουτράκι (παραλία Γλώσσας), τέρμα αριστερά στην παραλία, το βρέχει κυριολεκτικά η θάλασσα. Δεν πάνε για μπάνιο στο Στάφυλο, καμιά φορά στο Βελανιό που είναι δίπλα με ελάχιστο περπάτημα. Κάπως ήσυχη παραλία είναι η Καστάνη, μετά τις Μηλιές, με μάλλον εύκολη πρόσβαση. Δίκυκλο στο νησί είναι εκ των ουκ άνευ, μεγάλη ευκολία.

Έχω μείνει σε διάφορους, αλλά καλύτερο βρήκα τον Αποστόλη, στο Μύλο, την καλύτερη περιοχή της Χώρας να μείνει κανείς, κέντρο απόκεντρο. Studios σε πολύ λογικές τιμές (το 2007).

Από 20 Ιουλίου μέχρι 20 Αυγούστου είναι ακατάλληλη εποχή να πάει κάποιος, η ποιότητα της εξυπηρέτησης μειώνεται και οι τιμές τσιμπάνε.

Μια βόλτα στην Αλόννησο, φεύγεις πρωί και επιστρέφεις άνετα το δειλινό, επιβάλλεται. Τοπίο πανέμορφο, Ψάρι αφρός, τιμές σχεδόν μαγέρικου. :107: Ά, και παραλίες ερημικές για ... συμπηξήμειξη! :424:
 

Σπύρος Μπλάτσιος

Διακεκριμένο μέλος
Μηνύματα
15.897
Reaction score
301
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

κι εγώ το σκέφτομαι για Σκόπελο Αλλόνησο το καλοκαίρι με την οικογένεια...
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Ηταν να πάω Κίμωλο - Μήλο φέτος αλλά από τη συζήτηση ψήθηκα για Σκόπελο!
 

Μηνύματα
14.556
Reaction score
1.467
Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

κι εγώ το σκέφτομαι για Σκόπελο Αλλόνησο το καλοκαίρι με την οικογένεια...

Εσύ δε συμφέρεις τόσοι που είστε :142:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Ηταν να πάω Κίμωλο - Μήλο φέτος αλλά από τη συζήτηση ψήθηκα για Σκόπελο!
ρε σεις δε βαζουμε τη προεδραρα να μας κλεισει κανα ξενοδοχειο εκ μερους του avsite??? Αμα ειναι θα κρεμασουμε κ διαφημιστικα πανο στο μπαλκονι!!!!! :142::142::142:
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

χαχαχαχα, αυτο σκεφτόμουν και γω!
 


Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Πάντως εμένα η Μήλος μ' άρεσε περισσότερο απ' τη Σκόπελο (οι παραλίες της για την ακρίβεια - βέβαια τις πέτυχα χωρίς μελτέμια). Άλλου είδους τοπίο βέβαια. Κυκλαδίτικο το ένα, μεσ' το πράσινο το άλλο. Φυσικά κι η Σκόπελος ήταν πάρα πολύ όμορφη, απλά δεν μπορώ να πω ότι μ' ενθουσίασε. Εκτός απ' τις παραλίες πάντως που ανέφεραν τα παιδιά μου άρεσε πολύ και μια μικρή παραλία κοντά σ' αυτό το εκκλησάκι που βρίσκεται ψηλά πάνω σε βράχο (δε θυμάμαι καθόλου ονόματα αλλά είναι must αξιοθέατο, θα το βρεις). Είναι σα λιμανάκι, χωμένο σε μια άκρη. Α έχει και σφίγγες :) Αλλά καμία σχέση με κάτι κουλά που άκουγα πριν πάω ότι δε θα μπορώ να σταθώ στην παραλία - σχεδόν δε μ' ενόχλησαν, αλλά κάποιοι είναι πιο ευαίσθητοι και μόνο που τις βλέπουν.
 

Μηνύματα
7.188
Reaction score
1.168
Πάντως εμένα η Μήλος μ' άρεσε περισσότερο απ' τη Σκόπελο (οι παραλίες της για την ακρίβεια - βέβαια τις πέτυχα χωρίς μελτέμια). Άλλου είδους τοπίο βέβαια. Κυκλαδίτικο το ένα, μεσ' το πράσινο το άλλο. Φυσικά κι η Σκόπελος ήταν πάρα πολύ όμορφη, απλά δεν μπορώ να πω ότι μ' ενθουσίασε. Εκτός απ' τις παραλίες πάντως που ανέφεραν τα παιδιά μου άρεσε πολύ και μια μικρή παραλία κοντά σ' αυτό το εκκλησάκι που βρίσκεται ψηλά πάνω σε βράχο (δε θυμάμαι καθόλου ονόματα αλλά είναι must αξιοθέατο, θα το βρεις). Είναι σα λιμανάκι, χωμένο σε μια άκρη. Α έχει και σφίγγες :) Αλλά καμία σχέση με κάτι κουλά που άκουγα πριν πάω ότι δε θα μπορώ να σταθώ στην παραλία - σχεδόν δε μ' ενόχλησαν, αλλά κάποιοι είναι πιο ευαίσθητοι και μόνο που τις βλέπουν.
Ναι είναι το εκκλησάκι από τη σκηνή του γάμου στο mama mia, όνομα δε θυμάμαι! Νομίζω επίσης ότι στις Μηλιές παίζει τρελό θέμα με έντομα,ειδικά αφού πέσει ο ήλιος.
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
ουφφ μανα μ.... 280 κολαριστα πηγαινελα δυο ατομα κ ενα τουτουκι......... παω να δω τωρα κ τα νοικιαζομενα τι θα μου πουνε :108::108::108:
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Kαι για ξενοδοχείο, αυτό:

http://www.adrina.gr/home.html
Ωραιο κ το χαν κ προσφορα στα 70ευρω αλλα δεν επιτρεπονται τα ζωα. Μονο ανθρωποι...........




οποτε παμε παρακατω.....
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
ρεσεις αυτο το εκκλησακι που γινετε ο γαμος στο τελος του μαμαμια που ειναι ξερουμε?? και βασικα πως παμε εκει????
 


Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
γυρισα χθες απο σκοπελο...............






















μου φαινεται προτιμω την αθηνα ...................................











(μαλλον η ηλιαση θα φταιει δεν εξηγειτε αλλιως χαχαχαχαααααα.....)
 

Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.378
Απάντηση: Re: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

γυρισα χθες απο σκοπελο...............




μου φαινεται προτιμω την αθηνα ...................................

(μαλλον η ηλιαση θα φταιει δεν εξηγειτε αλλιως χαχαχαχαααααα.....)

Κουραστηκες πολυ κι εσυ καημενε μου στις διακοπες ...Μαντευω πως....μαυρισες απ την κακοπεραση...!:114::444:
 

Car_Audio_Test

Επαγγελματίας
Editor
Μηνύματα
2.281
Reaction score
853
Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Σε τσίμπησε καμιά παναθηναικιά μέλισσα? :)
 

Μηνύματα
3.732
Reaction score
89
Re: Απάντηση: Μενουμε Ελλαδα. Διακοπες στη Σκοπελο... Τα φωτα σας!!

Σε τσίμπησε καμιά παναθηναικιά μέλισσα? :)
χαχχαχαααα βρηκε και φλεβα η ατιμη!!!!! Αστα χριστινα αυτα τα καταναγκαστηκα εργα στα ορυχεια με μαυρισαν γμτ δραμα σου λεω!!!! :)
 

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Μην το σκεφτείς (δεν ξέρω αν πήγες) αλλά του χρόνου να πας.
Εγώ πήγα φέτος και πέρασα το καλύτερό μου καλοκαίρι. μείναμε μία εβδομάδα περίπου. Απλά τέλειο νησί!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:



Τελευταια Μηνυματα

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.304
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top