Μετά από καιρό...

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Όπως λέει και ο τίτλος μετά από καιρό το πήρα απόφαση να αρχίσω σιγά σιγά μια παρουσιαση του συστήματος μου και εγώ. Προς το παρόν βάζω μόνο μια φωτογραφία από τα μπροστινά ηχεία γιατί πίσω από το καναπέ επικρατεί το χάος και πρέπει να μαζέψω πριν βγάλω φωτό και από εκεί:D:p:D.
 

Attachments



Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Ναι είναι τα focus 380 με το κεντρικό τους 210c. Ενισχυτές τα LR έχουν από ένα hypex nc400 και το κεντρικό ένα fusion fa501. Τα sr είναι τα monitor audio rx2 που τροφοδοτούνται από ένα behringer a500 και το σαμπ μου (ένα δυστυχώς και πρέπει σύντομα να βάλω κι άλλα) είναι το jbl 3635 το οποίο το έχει αναλάβει ένας crown xls1502 γεφυρωμενος. Pre pro είναι ο yamaha cxa 5000.
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Ναι είναι τα focus 380 με το κεντρικό τους 210c. Ενισχυτές τα LR έχουν από ένα hypex nc400 και το κεντρικό ένα fusion fa501. Τα sr είναι τα monitor audio rx2 που τροφοδοτούνται από ένα behringer a500 και το σαμπ μου (ένα δυστυχώς και πρέπει σύντομα να βάλω κι άλλα) είναι το jbl 3635 το οποίο το έχει αναλάβει ένας crown xls1502 γεφυρωμενος. Pre pro είναι ο yamaha cxa 5000.
Ηχειάρες φίλε τις οποίες ζαχάρωνα και εγώ...
O hypex πόσα βατ είναι στο κανάλι;
 


Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Φίλε μόνο για τη φώτο που βλέπω :hi:, μου αρέσει και η χρωματική ομοιομορφία (έτσι τουλάχιστον φαίνεται) ηχείων - επίπλου.
Το έπιπλο είναι diy από εμένα και όντως είναι στον ίδιο τόνο με τα LR.
[DOUBLEPOST=1557532361][/DOUBLEPOST]
Ηχειάρες φίλε τις οποίες ζαχάρωνα και εγώ...
O hypex πόσα βατ είναι στο κανάλι;
400 στα 4 ωμ
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Το έπιπλο είναι diy από εμένα και όντως είναι στον ίδιο τόνο με τα LR.
[DOUBLEPOST=1557532361][/DOUBLEPOST]
400 στα 4 ωμ
Το έπιπλο είναι diy από εμένα και όντως είναι στον ίδιο τόνο με τα LR.
[DOUBLEPOST=1557532361][/DOUBLEPOST]
400 στα 4 ωμ
Δηλαδή περίπου 2Χ200 στα 8 ωμ;
( στο έπιπλο έχει χώρο και χρώμα για πικάπ παλιό μαμάτο καλής σειράς ) και μην αρχίσετε το κράξιμο μερικοί μερικοί:D
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
200 στα 8 είναι ναι.
Πρέπει να είναι οριακά με αυτά τα βατ έτσι; Πιστεύω ότι αυτά τα θηρία με 300 βατ στο κανάλι θα ξεκολάνε πλακάκια φίλε από το πάτωμα!!!
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
( στο έπιπλο έχει χώρο και χρώμα για πικάπ παλιό μαμάτο καλής σειράς ) και μην αρχίσετε το κράξιμο μερικοί μερικοί:D
Το γνωστό και μη εξαιρεταίο flexi. Είχα φτιάξει κι εγώ ένα τέτοιο παλιά.
 


Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Το κρος το έχω στα 80 οπότε είναι μια χαρά οι ενισχυτές.;)
Α οκ. Έτσι ναι. Και εγώ από προσωπική εμπειρία μιλάω γιατί στα δικά μου ηχεία με ένα class d 2Χ180 δεν μου έκανε κάτι αλλά μετά με έναν ΑΒ 2Χ300 άκουσα με Α κεφαλαίο. Και σου λέω για ηχείο με ένα γούφερ 7΄΄. Φαντάσου τα δικά σου που έχουν δύο τι οδήγηση θέλουν.!! Εξαιρετικό ηχείο φίλε πάντως!! Φοβερή εταιρία η Dynaudio!!
Και το κεντρικό επίσης , φαίνεται τερατάκι και πρέπει να τα λέει καλά;):):)
 


K

kimon

Guest
Ωραίο το σύστημά σου και να το χαίρεσαι!Πές μας και την γνώμη σου για τον Γιαμάχα.Ο Ηχος+ εκθειάζει τον 5200 και κίνησε το ενδιαφέρον μου για την σειρά αυτή.
 


Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Ωραίο το σύστημά σου και να το χαίρεσαι!Πές μας και την γνώμη σου για τον Γιαμάχα.Ο Ηχος+ εκθειάζει τον 5200 και κίνησε το ενδιαφέρον μου για την σειρά αυτή.
Πολύ καλό εργαλείο για τα λεφτά του. Το μειονεκτημα του είναι το ypao αλλά για να πάρεις pre pro με dirac θες τα διπλάσια λεφτά.
[DOUBLEPOST=1557574095][/DOUBLEPOST]
Θα ήθελα το κεντρικό πιο ψηλά, και με λίγο κλίση προς τα πάνω.
Το έχω δοκιμάσει στα 15 εκατοστά πιο ψηλά και με κούραζε η εικόνα της τηλεόρασης. Αναγκαστικός συμβιβασμός.... Θα βάλω φωτό από τη θέση ακροασης.
[DOUBLEPOST=1557574137][/DOUBLEPOST]
Tip: τα diffuser curve (αν είναι αυτά) βγαίνουν και σε γκρι.
https://lazarakis.gr/component/eshop/catalog/category/ihomonosi/111181-diahites-(diffusers)
Πολύ σωστά αλλά πήρα τα λευκά για να τα βάψω στο χρώμα του τοίχου. Μετά βαρέθηκα...:D θα το φτιάξω σύντομα.
 



Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Πίσω από τον καναπέ και κοιτάει προς τον πίσω τοίχο. Είναι το μόνο σημείο που έκατσε σχετικά καλά χωρίς να προδίδει την θέση του, όπως έκανε όταν το είχα μπροστά αριστερά η δεξιά. Δυστυχώς κάτω από την οθόνη αριστερά η δεξια που το δοκίμασα μπουμαρε και όταν ήταν στο κέντρο είχε ακυρώσεις. Θα αλλαξει θέση όταν πάρω δεύτερο σαμπ αν και από ότι βλέπω θα παρω δύο μαζί μόλις το επιτρέψουν τα οικονομικά μου.
[DOUBLEPOST=1557580547][/DOUBLEPOST]
Καλοάκουστα.;)

Γιατί τα δίνεις;:lolsign:

To σαμπ δεν αξίζει να μπεί φωτό; αλλά αυτό δεν το δίνεις!:lolsign:
Λέω να φτιάξω κάτι διαφορετικό σιγά σιγά σε ένα χώρο πιο μικρό αλλά dedicated. Θα δείξει...;)
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top