Μετακομιση σε λιγες μερες, ας στησουμε κατι γρηγορα με τις γνωμες σας =)

Μηνύματα
100
Reaction score
65
Καλησπερα παιδια,

Οπως γραφει και ο τιτλος σε λιγες μερες μετακομιζω σε νεο χωρο ( χωρις γειτονες ) .
Το Home Theater θα γινει στο σαλονι που πιστεω ειναι πολυ καλο για να γινει ενας ωραιος χωρος.
Ο σκοπος μου ειναι αυστηρα μονο ταινιες καθως δεν ακουω μουσικη.

Ο χωρος ειναι στο περιπου

4.5x6x2.7

Σαν γευσεις/γουστα μαρεσει το βαθυ μπασο, αυτο που το ακους και νιωθεις το βυθισμα
( Extension λεγεται νομιζω )

Απο speakers δεν εχω ιδεα οποτε δεν εχω και προτιμηση.

Τωρα εχω ενα 5.1 σετ της wharfedale ( DX-2 ) το οποιο δεν με καλυπτει.
Τα εχω συνδεσει με εναν ενισχυτη Denon avr-3500H
Στοχος ειναι να κανουμε ενα 7.1 η 2 με atmos in-ceiling ( εχω ψευτοτοιχο )

Με μια καλη ερευνα στην ευρωπαικη αγορα κυριως για Sub ειδα τα :

XTZ 3x12 ( δινουμε ακυρακι γιατι θα εχουν στοκ σε 2 μηνες + )
SVS PB 16Ultra ( Μπορω να το παρω 2400ε καινουριο )
JTR Cap 1400 ( Απο μελος του φορουμ )
Arendal Sub ( Δεν ξερω ποιο )
PSA V1811 ( Απτο διαβασμα που εριξα εμαθα οτι ειναι περισσοτερο chest punch subs παρα extension )

Τωρα απο δορυφορους οπως ειπα δεν εχω ιδεα, η ευκολη λυση θα ηταν να ακολουθησω τα πακετα της Klipch αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας, εχω μιλησει και με μελος του φορουμ που ειναι επαγγελματιας του χωρου αλλα δυστυχως ειναι αθηνα, ενω εγω θεσσαλονικη. Εχουμε κανεναν θεσσαλονικη που μπορει να αναλαβει τοποθετηση σεταρισμα κλπ?
Καλωδια τα εχω ολα περασμενα/κρυμμενα το μονο που λειπει ειναι ηχεια. Οσο πιο γρηγορα κατασταλαξουμε τοσο πιο γρηγορα θα τα παρω, ελπιζω σε 2-3 μερες να τα εχω παραγγειλει!

**Υποσχομαι φωτο απτον χωρο πριν και μετα!

Budget περιπου 5-6k

Αν δεν εχω αναφερει κατι που χρειαζεστε απλα ρωτηστε και θα συμπληρωσω το thread.

Ευχαριστω
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Καλησπερα παιδια,

Οπως γραφει και ο τιτλος σε λιγες μερες μετακομιζω σε νεο χωρο ( χωρις γειτονες ) .
Το Home Theater θα γινει στο σαλονι που πιστεω ειναι πολυ καλο για να γινει ενας ωραιος χωρος.
Ο σκοπος μου ειναι αυστηρα μονο ταινιες καθως δεν ακουω μουσικη.

Ο χωρος ειναι στο περιπου

4.5x6x2.7

Σαν γευσεις/γουστα μαρεσει το βαθυ μπασο, αυτο που το ακους και νιωθεις το βυθισμα
( Extension λεγεται νομιζω )

Απο speakers δεν εχω ιδεα οποτε δεν εχω και προτιμηση.

Τωρα εχω ενα 5.1 σετ της wharfedale ( DX-2 ) το οποιο δεν με καλυπτει.
Τα εχω συνδεσει με εναν ενισχυτη Denon avr-3500H
Στοχος ειναι να κανουμε ενα 7.1 η 2 με atmos in-ceiling ( εχω ψευτοτοιχο )

Με μια καλη ερευνα στην ευρωπαικη αγορα κυριως για Sub ειδα τα :

XTZ 3x12 ( δινουμε ακυρακι γιατι θα εχουν στοκ σε 2 μηνες + )
SVS PB 16Ultra ( Μπορω να το παρω 2400ε καινουριο )
JTR Cap 1400 ( Απο μελος του φορουμ )
Arendal Sub ( Δεν ξερω ποιο )
PSA V1811 ( Απτο διαβασμα που εριξα εμαθα οτι ειναι περισσοτερο chest punch subs παρα extension )

Τωρα απο δορυφορους οπως ειπα δεν εχω ιδεα, η ευκολη λυση θα ηταν να ακολουθησω τα πακετα της Klipch αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας, εχω μιλησει και με μελος του φορουμ που ειναι επαγγελματιας του χωρου αλλα δυστυχως ειναι αθηνα, ενω εγω θεσσαλονικη. Εχουμε κανεναν θεσσαλονικη που μπορει να αναλαβει τοποθετηση σεταρισμα κλπ?
Καλωδια τα εχω ολα περασμενα/κρυμμενα το μονο που λειπει ειναι ηχεια. Οσο πιο γρηγορα κατασταλαξουμε τοσο πιο γρηγορα θα τα παρω, ελπιζω σε 2-3 μερες να τα εχω παραγγειλει!

**Υποσχομαι φωτο απτον χωρο πριν και μετα!

Budget περιπου 5-6k

Αν δεν εχω αναφερει κατι που χρειαζεστε απλα ρωτηστε και θα συμπληρωσω το thread.

Ευχαριστω
μια χαρά σε βλέπω.....:party:

μίλα με τον @Dimifoot αναλαμβάνει τα πάντα,
γυψοσανίδες,
μπορντούρες
σκοκαρίσματα,
βαψίματα
μετρήσεις,
επιλογή-τοποθέτηση ηχείων,
κατασκευή διαχυτών-μπασοπαγίσων
καλιμπράρισμα (είσαι τυχερός που έχεις denon....είναι audyssey pro installer)
είναι πολύ οικονομικός....καθαρός....δεν αφήνει μερεμέτια....και δουλεύει με μικρά ποσοστά επί του συνολικού έργου....με το κλειδί στο χέρι

άντε καλορίζικο και καλές θεάσεις:biggrin:
Αν δεν εχω αναφερει κατι που χρειαζεστε απλα ρωτηστε και θα συμπληρωσω το thread.
απόσταση ακρόασης και φωτό να δούμε χώρο
 

Μηνύματα
100
Reaction score
65
Αποσταση ακροασης ειναι 3.7-4 μετρα, φωτο δεν εχω θα προσπαθησω αυριο ευχαριστω για το recommend!
Γιατι αραγε δεν μπορω να κανω edit το αρχικο μου ποστ?
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Αποσταση ακροασης ειναι 3.7-4 μετρα, φωτο δεν εχω θα προσπαθησω αυριο ευχαριστω για το recommend!
Η απόσταση είναι τεράστια....θα σου το πει και ο dimi....θέλεις 3μετρα το πολύ η' ηχεία γίγαντες για να ακούσεις σωστά.....φυσικά υπάρχουν και τα jbl cinema πχ τα 3677 που θα σε καλύψουν ....γενικά όμως πρέπει να ελαττώσεις την απόσταση ακρόασης

Θα περιμένουμε φωτο
 

Μηνύματα
100
Reaction score
65
Η απόσταση είναι τεράστια....θα σου το πει και ο dimi....θέλεις 3μετρα το πολύ η' ηχεία γίγαντες για να ακούσεις σωστά.....φυσικά υπάρχουν και τα jbl cinema πχ τα 3677 που θα σε καλύψουν ....γενικά όμως πρέπει να ελαττώσεις την απόσταση ακρόασης

Θα περιμένουμε φωτο
Το προβλημα με την αποσταση ειναι οτι εχω πανι 120" και δεν ξερω αν το γεμιζει ολο, στο σπιτι που ειμαι τωρα ειμαι περιπου στα 3.7 μετρα και δεν το γεμιζει, βλεπω 100-110 ( δεν μπορω να υπολογισω ακριβως )

Ο προτζεκτορας ειναι Epson TW-7400

Βασικα βγαζω φωτο
 

Attachments

Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Το προβλημα με την αποσταση ειναι οτι εχω πανι 120" και δεν ξερω αν το γεμιζει ολο, στο σπιτι που ειμαι τωρα ειμαι περιπου στα 3 μετρα και δεν το γεμιζει, βλεπω 100-110 ( δεν μπορω να υπολογισω ακριβως )

Ο προτζεκτορας ειναι Epson TW-7400

Βασικα βγαζω φωτο
άλλο το που θα μπει ο προτζεκτορας και άλλο που θα κάθεσαι να βλέπεις
έχει calculator για τον epson για να δεις σε τι απόσταση ανοίγει 120' οπότε θα το βρεις ακριβώς που πρέπει να τοποθετηθεί;)

Υ.Γ.ανέβασε να καταλάβουμε
 

Μηνύματα
100
Reaction score
65
άλλο το που θα μπει ο προτζεκτορας και άλλο που θα κάθεσαι να βλέπεις
έχει calculator για τον epson για να δεις σε τι απόσταση ανοίγει 120' οπότε θα το βρεις ακριβώς που πρέπει να τοποθετηθεί;)

Υ.Γ.ανέβασε να καταλάβουμε

Γαμησετα, τον εχω συνηθισει απο πανω μου και το εχω δεδομενο οτι και στο καινουριο θα τον εχω απο πανω μου, ναι μπορουμε να κοψουμε αποσταση ανετα, οσο μπορουμε βεβαια για να καθεται καλα ο καναπες στον χωρο αλλα πιστευω μισο με ενα μετρο ειναι εφικτο
 


Μηνύματα
100
Reaction score
65
Λεπτομεριες πλιζζ
JBL.
Ολόβερ
Αυτα τα σινεμα λες που ειπε πιο πανω ο φιλος? Πολυ μεγαλα μου φανηκαν, κατι για να μπει τοιχο η στην χειροτερη floorstanding ?
 
Last edited:



rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.316
Reaction score
93.882
άλλο το που θα μπει ο προτζεκτορας και άλλο που θα κάθεσαι να βλέπεις
έχει calculator για τον epson για να δεις σε τι απόσταση ανοίγει 120' οπότε θα το βρεις ακριβώς που πρέπει να τοποθετηθεί;)

Υ.Γ.ανέβασε να καταλάβουμε
Για 120" ο Epson μπορεί να τοποθετηθεί οπουδήποτε μεταξύ 3,6 και 7,5 μέτρων.
 

Alex_Zapantis

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.070
Reaction score
3.369
Καλησπερα παιδια,

Οπως γραφει και ο τιτλος σε λιγες μερες μετακομιζω σε νεο χωρο ( χωρις γειτονες ) .
Το Home Theater θα γινει στο σαλονι που πιστεω ειναι πολυ καλο για να γινει ενας ωραιος χωρος.
Ο σκοπος μου ειναι αυστηρα μονο ταινιες καθως δεν ακουω μουσικη.

Ο χωρος ειναι στο περιπου

4.5x6x2.7

Σαν γευσεις/γουστα μαρεσει το βαθυ μπασο, αυτο που το ακους και νιωθεις το βυθισμα
( Extension λεγεται νομιζω )

Απο speakers δεν εχω ιδεα οποτε δεν εχω και προτιμηση.

Τωρα εχω ενα 5.1 σετ της wharfedale ( DX-2 ) το οποιο δεν με καλυπτει.
Τα εχω συνδεσει με εναν ενισχυτη Denon avr-3500H
Στοχος ειναι να κανουμε ενα 7.1 η 2 με atmos in-ceiling ( εχω ψευτοτοιχο )

Με μια καλη ερευνα στην ευρωπαικη αγορα κυριως για Sub ειδα τα :

XTZ 3x12 ( δινουμε ακυρακι γιατι θα εχουν στοκ σε 2 μηνες + )
SVS PB 16Ultra ( Μπορω να το παρω 2400ε καινουριο )
JTR Cap 1400 ( Απο μελος του φορουμ )
Arendal Sub ( Δεν ξερω ποιο )
PSA V1811 ( Απτο διαβασμα που εριξα εμαθα οτι ειναι περισσοτερο chest punch subs παρα extension )

Τωρα απο δορυφορους οπως ειπα δεν εχω ιδεα, η ευκολη λυση θα ηταν να ακολουθησω τα πακετα της Klipch αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας, εχω μιλησει και με μελος του φορουμ που ειναι επαγγελματιας του χωρου αλλα δυστυχως ειναι αθηνα, ενω εγω θεσσαλονικη. Εχουμε κανεναν θεσσαλονικη που μπορει να αναλαβει τοποθετηση σεταρισμα κλπ?
Καλωδια τα εχω ολα περασμενα/κρυμμενα το μονο που λειπει ειναι ηχεια. Οσο πιο γρηγορα κατασταλαξουμε τοσο πιο γρηγορα θα τα παρω, ελπιζω σε 2-3 μερες να τα εχω παραγγειλει!

**Υποσχομαι φωτο απτον χωρο πριν και μετα!

Budget περιπου 5-6k

Αν δεν εχω αναφερει κατι που χρειαζεστε απλα ρωτηστε και θα συμπληρωσω το thread.

Ευχαριστω
Καλέ μου άνθρωπεεε... που έλεγε κι ο Βέγγος...
Τα σκέφτηκες καθόλου αυτά που συζητήσαμε;
Επαγγελματίας είμαι, θέλω να πουλήσω, αλλά αυτές οι δουλειές δεν είναι παίξε-γέλασε.
5-6 χιλιάρικα θα δώσεις και θες να τελειώσεις σε 2-3 μέρες;
Γράφεις ότι σκέφτεσαι το PB-16 Ultra, το οποίο βρήκες στα 2400 Ευρώ, πράγμα που σημαίνει ότι σου μένουν 3500 Ευρώ για 7 ηχεία, τα οποία θα πρέπει:
1. να μπορούν να ακολουθήσουν το τέρας της SVS σε στάθμες σε ~25τμ. Επαναλαμβάνω: ΕΝΑ τέρας sub σε ~25τμ.
2. να μπορούν να οδηγηθούν από έναν ολοκληρωμένο ενισχυτή με κόστος κάτω των 1000 Ευρώ
3. να μπορούν να γίνουν τα παραπάνω σε ένα χώρο που δεν έχει δεχτεί ακουστική φροντίδα, δε γνωρίζεις ακόμα αν θες να προχωρήσεις σε ακουστική φροντίδα, δεν έχεις δώσει σχεδιάγραμμα - φωτογραφίες του χώρου, και αν αποφασίσεις να προχωρήσεις σε ακουστική φροντίδα του χώρου, θα πρέπει να "στιμώξουμε" και το κόστος αυτής στο παραπάνω budget.

Επαναλαμβάνω, επαγγελματίας είμαι, θέλω να πουλήσω, αλλά δε γίνεται ρε παιδιά να σέβομαι εγώ τα λεφτά σας περισσότερο από εσάς τους ίδιους...

Και φυσικά, όπως σου είπα, αναλαμβάνω και δουλειές στη Βόρεια Ελλάδα.
Τα πλέον προβεβλημένα μέλη του forum από τη Θεσσαλονίκη κυρίως μηχανήματα δικά μου έχουν.
JBL.
Ολόβερ
:thumbsup:
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ, κι έχω ήδη έτοιμη λύση.
Αλλά πρέπει πρώτα ο φίλος να καταλάβει κάποια πράγματα.
Το ευκολότερο που θα μπορούσα να κάνω θα ήταν να του πουλήσω μηχανήματα στα 6k που να κάνουν σαματά - επαναλαμβάνω, ο χώρος είναι untreated και ο ενισχυτής του δεν έχει dirac.
μια χαρά σε βλέπω.....:party:

μίλα με τον @Dimifoot αναλαμβάνει τα πάντα,
γυψοσανίδες,
μπορντούρες
σκοκαρίσματα,
βαψίματα
μετρήσεις,
επιλογή-τοποθέτηση ηχείων,
κατασκευή διαχυτών-μπασοπαγίσων
καλιμπράρισμα (είσαι τυχερός που έχεις denon....είναι audyssey pro installer)
είναι πολύ οικονομικός....καθαρός....δεν αφήνει μερεμέτια....και δουλεύει με μικρά ποσοστά επί του συνολικού έργου....με το κλειδί στο χέρι

άντε καλορίζικο και καλές θεάσεις:biggrin:


απόσταση ακρόασης και φωτό να δούμε χώρο


Και φανατικός του audyssey... 8-)
Ούτε ν' ακούσει δε θέλει για κάτι άλλο... :roflmao:
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
ο @Alex_Zapantis* μίλησε....και σπάνια το κάνει:thumbsup:


*για την ιστορία ήταν το παλιό αφεντικό του @Dimifoot...μαζί δουλεύανε συνεργεία -εγκαταστάτες κλπ κλπ
καλό παιδί και master+ στο είδος του....αλλά λιποθυμάει εύκολα στα 10hz 130db:lolsign:
Και φανατικός του audyssey... 8-)
Ούτε ν' ακούσει δε θέλει για κάτι άλλο... :roflmao:
να τον δω με τα γυαλάκια μισοκατεβασμένα να κοιτάζει κινητό και να παίζει με το app και ας μη g@miswpote:cry::roflmao::roflmao::lol::lol:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.465
Ο Dimifoot δεν έχει αφεντικά... 8-)
Μέχρι και ο Τσακ Νόρις αποκαλεί το Dimifoot "Boss" και απαντάει με "Yes, sir!" :hi:
φιλαράκ....μόνο οι κομμουνιστές δεν έχουν αφεντικά! :lol:
 


Μηνύματα
100
Reaction score
65
Αυτά είναι μόνο για ηχεία - sub?
Τα ηχεία θα τα οδηγήσεις από τον av ή έχεις τελικούς?
Ηχεια + Sub, απτον AV ναι ( Δεν ξερω τι ειναι οι τελικοι :roflmao: )

Για 120" ο Epson μπορεί να τοποθετηθεί οπουδήποτε μεταξύ 3,6 και 7,5 μέτρων.

Εκανα και γω το calculator και ειδα οτι ειμαι οριακα για εδω που τον εχω στα ~3.4 μετρα και βγαζει εικονα οσο εδειξα στην εικονα, στο νεο σπιτι θα ειναι ανετα για 120"


Καλέ μου άνθρωπεεε... που έλεγε κι ο Βέγγος...
Τα σκέφτηκες καθόλου αυτά που συζητήσαμε;
Επαγγελματίας είμαι, θέλω να πουλήσω, αλλά αυτές οι δουλειές δεν είναι παίξε-γέλασε.
5-6 χιλιάρικα θα δώσεις και θες να τελειώσεις σε 2-3 μέρες;
Γράφεις ότι σκέφτεσαι το PB-16 Ultra, το οποίο βρήκες στα 2400 Ευρώ, πράγμα που σημαίνει ότι σου μένουν 3500 Ευρώ για 7 ηχεία, τα οποία θα πρέπει:
1. να μπορούν να ακολουθήσουν το τέρας της SVS σε στάθμες σε ~25τμ. Επαναλαμβάνω: ΕΝΑ τέρας sub σε ~25τμ.
2. να μπορούν να οδηγηθούν από έναν ολοκληρωμένο ενισχυτή με κόστος κάτω των 1000 Ευρώ
3. να μπορούν να γίνουν τα παραπάνω σε ένα χώρο που δεν έχει δεχτεί ακουστική φροντίδα, δε γνωρίζεις ακόμα αν θες να προχωρήσεις σε ακουστική φροντίδα, δεν έχεις δώσει σχεδιάγραμμα - φωτογραφίες του χώρου, και αν αποφασίσεις να προχωρήσεις σε ακουστική φροντίδα του χώρου, θα πρέπει να "στιμώξουμε" και το κόστος αυτής στο παραπάνω budget.

Επαναλαμβάνω, επαγγελματίας είμαι, θέλω να πουλήσω, αλλά δε γίνεται ρε παιδιά να σέβομαι εγώ τα λεφτά σας περισσότερο από εσάς τους ίδιους...

Και φυσικά, όπως σου είπα, αναλαμβάνω και δουλειές στη Βόρεια Ελλάδα.
Τα πλέον προβεβλημένα μέλη του forum από τη Θεσσαλονίκη κυρίως μηχανήματα δικά μου έχουν.


:thumbsup:
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ, κι έχω ήδη έτοιμη λύση.
Αλλά πρέπει πρώτα ο φίλος να καταλάβει κάποια πράγματα.
Το ευκολότερο που θα μπορούσα να κάνω θα ήταν να του πουλήσω μηχανήματα στα 6k που να κάνουν σαματά - επαναλαμβάνω, ο χώρος είναι untreated και ο ενισχυτής του δεν έχει dirac.


Και φανατικός του audyssey... 8-)
Ούτε ν' ακούσει δε θέλει για κάτι άλλο... :roflmao:
Καλημερα,

Ναι τα σκεφτηκα και θα προχωρησω σε treatment του χωρου απο επαγγελματια
( οσο γινεται χωρις υπερβολες ) και στα γκαζια :dance2: , οσο για τα sub, εγραψα ποια ειδα, οχι ποια θα βαλω, κυριως για να δουν τα παιδια πανω κατω τι εχω ψαξει.

Οσο για τις μερες πιστευω 2-3 ειναι αρκετες για να γινει η παραγγελεια αλλα οχι για να γινει ο χωρος,

Τι εννοεις οτι σεβεσαι τα χρηματα μου περισσοτερο απο μενα, καπου σε εχασα :rolleyes:


Δεν κοιταω να κανω σπαταλες, δεν ειμαι του ηχου, επενδυω εκει που καταλαβαινω διαφορα και με καλυπτει, αν δεν φτανουν τα 5-6κ για να ακουσω κατι σωστα δεν εγινε κατι.
Χομπυ ειναι και στοχος του ειναι να διασκεδαζει εμενα και την παρεα.


Το πιο πιθανο ειναι οτι αν με βαλεις να ακουσω ενα συστημα 3κ με 6κ ευρω η ενα συστημα με treatment η χωρις να μην καταλαβω την διαφορα η να ακουσω μονο περισσοτερο μπασο-βαβουρα απτο φθηνοτερο και να μαρεσει περισσοτερο, τα ειπαμε στο τηλεφωνο ο καθενας στον τομεα του :wink:

Το θεμα ειναι να μην φυγουν λεφτα και παω αυριο μεθαυριο σε καποιον με το 1/4 μπατζετ και ακουγεται πολυ καλυτερα, αυτα δεν τα μπορω :biggrin: ( Εχει τυχει σε αλλους τομεις )
( Ξερω οτι παιζει μεγαλο ρολο το δωματιο αλλα καταλαβαινεις τι θελω να πω )



Αν κατάλαβα καλά, με 6000€ θέλουμε 7 δορυφόρους και 4 χωνευτά Atmos, +2sub, +bass traps+installation+calibration.

Δύσκολα, θέλει μελέτη.


Και να μην το ξεχάσω:
@daharis666 :fuckyou:
Καλημερα :biggrin:

5 δορυφορους
2 ατμος in ceiling
1 η 2 sub

Απο installation πρεπει να μπουν μονο τα in-ceiling γιατι αν τα πιασω εγω την βαψαμε :help:
Καλωδια κλπ ειναι ολα περασμενα-κρυμμενα στις θεσεις βαση dolby σχεδιαγραμματος
( οτι μπορουσα εκανα )
 
Last edited:

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Το πιο πιθανο ειναι οτι αν με βαλεις να ακουσω ενα συστημα 3κ με 6κ ευρω η ενα συστημα με treatment η χωρις να μην καταλαβω την διαφορα η να ακουσω μονο περισσοτερο μπασο-βαβουρα απτο φθηνοτερο και να μαρεσει περισσοτερο, τα ειπαμε στο τηλεφωνο ο καθενας στον τομεα του :wink:

Το θεμα ειναι να μην φυγουν λεφτα και παω αυριο μεθαυριο σε καποιον με το 1/4 μπατζετ και ακουγεται πολυ καλυτερα, αυτα δεν τα μπορω :biggrin: ( Εχει τυχει σε αλλους τομεις )
( Ξερω οτι παιζει μεγαλο ρολο το δωματιο αλλα καταλαβαινεις τι θελω να πω )
Επειδή πολύ πιθανών να είναι θέμα έντασης (βαβούρας) το να σου ακουστεί κάτι καλύτερο
σε σχέση με το ''σωστό'' που σου ανέφεραν παραπάνω η πλέον προσιτή σχετικά λύση είναι αυτή.

ψάξου και από Ελλάδα γιατί υπάρχουν καλές προσφορές στα συγκεκριμένα.

sub δεν τίθεται θέμα συζήτησης αν θα είναι ένα η δύο (δύο ή περισσότερα)

ascasc.PNG
scsdc.PNG
 

Μηνύματα
100
Reaction score
65
Επειδή πολύ πιθανών να είναι θέμα έντασης (βαβούρας) το να σου ακουστεί κάτι καλύτερο
σε σχέση με το ''σωστό'' που σου ανέφεραν παραπάνω η πλέον προσιτή σχετικά λύση είναι αυτή.

ψάξου και από Ελλάδα γιατί υπάρχουν καλές προσφορές στα συγκεκριμένα.

sub δεν τίθεται θέμα συζήτησης αν θα είναι ένα η δύο (δύο ή περισσότερα)

View attachment 147669 View attachment 147670
Σε ευχαριστω για την προταση, την εχουμε κατα νου :drinks:
Παω μια απτο σπιτι να βγαλω φωτο να εχουμε μια ιδεα του χωρου!

Μια ερωτηση, το treatment του χωρου τι περιλαμβανει εκτος απο basstraps?

Ευχαριστω ολα τα παιδια που μπηκαν στην διαδικασια μεχρι στιγμης να στε καλα
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.882
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top