Με τι τρόπο ξυρίζεστε;




Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.782
Εμπλούτισα λίγο τα πολεμοφόδια. Περιμένω την qshave...
Ωραιες επιλογες!
Οι Voskhod δουλεψαν πολυ καλυτερα στις ρυθμιζομενες μηχανες που εχω Qshave & Parker Variant.
View attachment 163039

Ωραίο το proraso
Αψογο το Red,οπως και το λευκο. Τωρα που ανοιγει ο καιρος θα χτυπησω και το πρασινο.
Περιμένω την qshave...
Με ACS ερχεται? :roflmao:
 
Last edited:



Μηνύματα
772
Reaction score
245
Για το PRORASO (και γενικά τα μαλακά σαπούνια) ποιος είναι ο προτεινόμενος τρόπος δημιουργίας αφρού;
Σε μπολάκι ή κομμάτια σαπουνιού στο πινέλο και απευθείας στο πρόσωπο;

Απο Πειραια η παραγγελια?
Ναι, έχω βάλει το link από όπου την παρήγγειλα. Θεσσαλονίκη δεν την βρήκα πουθενά.
 
Last edited:

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.782
Εγω Proraso, Monsavon,και Palmolive stick οπου εχω τριψει σε μπωλ,φτιαχνω τον αφρο στο μπωλακι τους απευθειας.
Το Cella οπου ειναι μαλακο,πηρα μια ποσοτητα και το εβαλα σε μπωλ οπου φτιαχνω αφρο με τις κρεμες. Διαφορα δεν βρηκα.

Τα σκληρα σαπουνια τα βρεχω ελαφρως με ζεστο νερο,και με το πινελο με καμμια 10αρια σβουρες ειμαι ετοιμος. Κανε τις δοκιμες σου και οτι σε βολεψει. Μονο με σαπουνι σε στικ εφτιαξα αφρο στο προσωπο.
Το ΣΚ θα κανω δοκιμη αυτο!

08bfd9c3ee451fbc160b0953e2b2618a.jpg
 
Last edited:



Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.782
Mετα απο προσπαθειες να κανω αφρο με το Σπλεντιτ,το ξυρισμα βγηκε κατω του μετριου.
Καθολου ενυδατωση, ο αφρος εξαφανιζοταν σε λιγα λεπτα και καθολου γλυστρημα της λεπιδας. Αισθανομουν την λεπιδα σαν τσεκουρι. Μαλλον θελει ψαξιμο πολυ το Σπλεντιτ....
 

gid

Μηνύματα
7.315
Reaction score
8.539
Έτοιμος αφρός από το κουτί ανακατεμένος με ζεστό νεράκι και αναμονή 45-60" πριν το ξυράφι, για όποιον θέλει να κάνει τη ζωή του ευκολότερη και την πετσέτα του λιγότερο κόκκινη, το 'πα, το ξαναλέω, και δεν θα το ξαναπώ. Πρόμις.
 

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.782
Έτοιμος αφρός από το κουτί ανακατεμένος με ζεστό νεράκι και αναμονή 45-60"
Θα το δοκιμασω απο περιεργεια,αν εχω πουθενα κανενα αφρο ετοιμο. Τους χαρισα ολους μαζι με ολα τα πολυλεπιδα mach 1/2/3/4 κλπ.... :roflmao:
 




Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.358
Σε ποιά ρύθμιση είχες τη μηχανή;
Ξεκίνησα να κάνω δουλειά με την ρυθμηση στο 3.....τελικα ολοκλήρωσα το ξουρισμα στο 5.....μαλλον εκεί με βόλεψε..... Θα το δω πάλι στο δεύτερο ξουρισμα.... Κι εγώ τώρα θα την μάθω.....
Καλή αρχή Γιώργο!
Θενκς Γιανακο....! :drinks:
 

gid

Μηνύματα
7.315
Reaction score
8.539
Σ' αυτές τις κόπιες οι ρυθμίσεις αλλάζουν κατά περίπτωση.... Εγώ την έχω στο 4 αρχικά και στο 5 αργότερα καθώς το ξυράφι φθείρεται. Άλλοι στο δίκτυο μιλάνε για μικρότερες ρυθμίσεις, έχοντας άλλη κόπια. Η δικιά μου δεν είναι η QShave, είναι κατευθείαν από Κίνα, γύρω στα 8Ε θυμάμαι.

Πάντως η δυνατότητα ρύθμισης είναι τεράστιο προσόν.
 

Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.782
Πάντως η δυνατότητα ρύθμισης είναι τεράστιο προσόν.
Για αυτο τον λογο εχω ευχαριστηθει την Parker Variant
Η δικιά μου δεν είναι η QShave
Πηρες τον κλωνο του κλωνου....

To επισημο σαιτ της Qshave στο ALI
 

Attachments




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.306
Μηνύματα
2.858.031
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top