Μια απλή ερώτηση



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλησπερα αγαπητοι,μια ερωτησις,
γιατι μου ηρθε κωδικος ασφαλειας λογαριασμου microsoft
και κωδικος επαναφορας για το facebook στο κινητο ,χωρις εγω να σκαλιζω τσι ρυθμισεις ή να 'χω χασει τσι κωδικους μου ?
 

TGD

Μηνύματα
7.205
Reaction score
7.233
Και σε μένα μου ήρθε για το Spotify και ήταν πολύ καλοφτιαγμένο phishing. Τώρα μου ήρθε από το Twitter. Αλλά το δεύτερο δεν έχει κάποιο link επάνω, οπότε μάλλον είναι γνήσιο. Μπορείς να ελέγξεις την πορεία της αποστολής, αλλά το πιο απλό είναι αν αποφασίσεις να αλλάξεις κωδικό να το κάνεις από το site και να μην ακολουθήσεις το link του emai.
 

TGD

Μηνύματα
7.205
Reaction score
7.233
Το μήνυμα του Twitter έχει ένα link στο http://t.co/, ενώ όλα τα άλλα φαίνονται φυσιολογικά. Ακόμα και οι οδηγίες είναι φορμαρισμένες σωστά και σε σωστά ελληνικά. Το t.co λέει ότι είναι registered από το Twitter Inc. Επίσης τραβάει στοιχεία από το twimg.com που είναι το site που χρησιμοποιεί το Twitter για tracking.

Άρα μάλλον το μήνυμα Twitter είναι γνήσιο. Λέει:
Εξαιτίας ενός εσωτερικού σφάλματος, οι κωδικοί πρόσβασης καταγράφονταν σε ένα εσωτερικό αρχείο καταγραφής προτού ολοκληρωθεί η διαδικασία του κατακερματισμού (hashing). Εντοπίσαμε αυτό το σφάλμα, αφαιρέσαμε τους κωδικούς πρόσβασης και, στη συνέχεια, εφαρμόσαμε ενέργειες για την αποτροπή επανεμφάνισης αυτού του εσωτερικού σφάλματος.

Νομίζω ότι το σημαντικό είναι όπως είπα:
αν αποφασίσεις να αλλάξεις κωδικό να το κάνεις από το site και να μην ακολουθήσεις το link του email.
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Οφου καιρο που διαλεξε ο χαρος να με παρει -τη γλυτωσα ομως.Τωρα που παιζουν νηματα οσαν τη χουφτα, νηματα που θα μπορουσα κι εγω να καταθεσω ενα ψιχαλι τσι ψυχης μου...
Βουβωνοκηλη για τους ενδιαφερομενους , αναρωνω ...
"Ρε μλκα γιαννη, κοψαμε εναν ορχι εδω τι θα γινει ? Κατσε να πιασω την ουχου ..."
Διαλογος γιατρων στο χειρουργειο ...
Γι αυτο σας λεγω. Μακρια απο τσι γιατρους μακρια απ τα ψηφιακα καντε το σταυρο σας και πιστευσατε !
Παω... εχω να πιω το χαμομηλακι μου ...
 



Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Ητνα ρακη ... επαε επιζω τρεις μερες με κατι μακαρονακια νεροβραστα - εγλυτωσα τη κοιλη και θσ ποθανω απο ασιτια ...
Τρεις μερες μακαρονια για μια βουβωνοκηλη?:o
Με το μαχαιρι του ψωμιού στην κανανε?
Χτυπα κανα κοντοσουβλι ρε ανθρωπε...
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Βουβωνοκηλη
Εμ είσαι κι άμαθος. Βινύλια πήγες να σηκώσεις;

Ξεφτίλα ρε φίλε, εντελώς ντεκαντάνς δηλαδή. Να ήταν κανας σέρβερ με καμιά 80ριά τέρα τιγκαρισμένα στα φλακ, να πω μάλιστα.

Αλλά βινύλια; Μα... Βινύλια; Ντάξ έλεος κάπου... :tongue:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Με το μαχαιρι του ψωμιού στην κανανε?
ελα ντε ... 11 εκατοστα τομη ... "μ' αεροπλανο παντως δε προκειται να ξαναπεταξεις" με δουλευε ο γιατρος προς το τελος και χρατς χρουτς με το συραπτικο ...
Βινύλια πήγες να σηκώσεις;
μετακινω τσι ηχειαρες μου για να πετυχω το μεγιστο αποτελεσμα κι ειν' ασηκωτα τα μουλαρια ... φαντασου να κανεις μανουβρες μισου εκατοστου γιατι σου φευγει η στερεοφονικη εικονα ...
κανας σέρβερ με καμιά 80ριά τέρα
τι 80 τερα - επαε 'χω τρια και θαρρω πως εχω ακουσει τα παντα - η αληθεια τα 'χω ψιλοβαρεθει και θ' ανοιξω ενα νημα να μου προτεινετε πραμα καλο στο μελλον ...
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
ελα ντε ... 11 εκατοστα τομη ... "μ' αεροπλανο παντως δε προκειται να ξαναπεταξεις" με δουλευε ο γιατρος προς το τελος και χρατς χρουτς με το συραπτικο ...

μετακινω τσι ηχειαρες μου για να πετυχω το μεγιστο αποτελεσμα κι ειν' ασηκωτα τα μουλαρια ... φαντασου να κανεις μανουβρες μισου εκατοστου γιατι σου φευγει η στερεοφονικη εικονα ...

τι 80 τερα - επαε 'χω τρια και θαρρω πως εχω ακουσει τα παντα - η αληθεια τα 'χω ψιλοβαρεθει και θ' ανοιξω ενα νημα να μου προτεινετε πραμα καλο στο μελλον ...
Καλα, σοβαρα τωρα?
Γιατι? Ηταν ειδικη περιπτωση?
Εκανα πριν δυο χρονια, λαπαροσκοπικα.
Την αλλη μερα τρως κανονικα.
Ουτε ντεπον δεν πηρα.

Αντε, περαστικα!
Οπως και να’χει σε λιγες μερες θα εισαι σαν καινουργιος.

...λεμε τωρα:p
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Διάβαζα περί κήλης τώρα γιατί εδώ και τρία χρόνια απέκτησα και κοτεύω να πάω η κοτούλα. Το 27% των ανδρών και μόνο 3% των γυναικών παθαίνουν κάποιο είδος κήλης! :geek::geek:
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.384
Reaction score
79.498
Όποιος εχει κήλη να πάει να την φτιάξει. Αν γίνει περιεσφιγμένη τρέχεις και δεν φτάνεις.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.313
Reaction score
7.826
Διάβαζα περί κήλης τώρα γιατί εδώ και τρία χρόνια απέκτησα και κοτεύω να πάω η κοτούλα. Το 27% των ανδρών και μόνο 3% των γυναικών παθαίνουν κάποιο είδος κήλης! :geek::geek:
Αμα πας να τη φτιαξεις, πες του γιατρου μη σου βαζει πλεγματα, ραμματα και τετοια.
Blu Tack!

(Patafix μαυρο εννοω. Εννοειται)
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλημερα παιδια,
εχω εδω περα ενα λαπτοπ asus με windows 7 profesional - πως θα κουναω το δαχτυλο μου στο touchpad (νομιζω το λενε) λιγο και να κινειται ο κερσορας πολυ ?
ευχαριστω.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Ρυθμίσεις κέρσορα, αλλαγή ταχύτητας.
Μπορεί να μη βρίσκεται μόνο στις γενικές ρυθμίσεις αλλά να υπάρχει εικονίδιο στο taskbar κάτω δεξιά.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top