Μια απλή ερώτηση

A

AKARL

Guest
αχχχ ...
λοιπον , τι κανει εδω ο συμπαθης γεροντας ?
View attachment 114459
δηλαδη τι μηχανημα ειναι αυτο ? κοπης δισκων ?

οποιος βρει και ποιος ειναι ο συμπαθης γεροντας κερδιζει αργυρουν ωρολογιον - μη κλεψετε ομως ...
Who να είναι άραγε; :p :D
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
αχχχ ...
λοιπον , τι κανει εδω ο συμπαθης γεροντας ?
View attachment 114459
δηλαδη τι μηχανημα ειναι αυτο ? κοπης δισκων ?

οποιος βρει και ποιος ειναι ο συμπαθης γεροντας κερδιζει αργυρουν ωρολογιον - μη κλεψετε ομως ...
Who να είναι άραγε; :p :D
Πού θα πάει....θα τόνε βρούμε!
Δεν θα την πατήσουμε ξανά.....:p:D
[DOUBLEPOST=1546447673][/DOUBLEPOST]Αλήθεια, τι να κρύβεται πίσω απ' τα μπλε του μάτια;:D
 


A

AKARL

Guest
κερδιζετε αργυρουν ωρολογιο κυριοι ... το μηχανημα ομως ηντα νε ?
Το μηχάνημα κόβει βινύλια απευθείας - Direct Disc Cutting machine που λένε και στ' Ασκήφου. Κάτι σαν αυτό που είχε κυκλοφορήσει εμπορικά παλιά.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.378
Reaction score
125.478
Δηλαδή δε κάνει για στριφτή τυρόπιτα;

Τουλάχιστον κάνει κρέπα;

Ο παππούς είναι ο Σπίλμπεργκ. Τζουράσικ πάρκ κι έτσι.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Δηλαδή δε κάνει για στριφτή τυρόπιτα;

Τουλάχιστον κάνει κρέπα;

Ο παππούς είναι ο Σπίλμπεργκ. Τζουράσικ πάρκ κι έτσι.
λαϊκ ωποσδηποτε


ειναι ζορικο πραμα να κυκλοφορεις τροπικο μαβρισμα στη σαλονικη γεναργιατικο ...

:D:D:D
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Καλο απογευμα αγαπητοτατοι φιλοι,
θα ηθελα τη γνωμη σας ουχι για καποια ηχομηχανη αλλα για φωτογραφικη μηχανη.
Συγκεκριμενα αυτην NIKON D5200 μου δινεται η ευκαιρια να την αποκτησω μεταχειρισμενη ανταλλασωντας την με τη βιντεοκαμερα μου.
Αξιζει ? οχι η ανταλλαγη - η μηχανη και τι πρεπει να προσεξω-ελενξω για να μη μου τη φερουνε και τρεχω αργοτερα ?
Ευχαριστω !

ειναι αυτη τσι φωτο.

54731243_2282755898455198_8759553252929830912_n.jpg
 



Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Γενικά ο 18-55. Τον είχα. Ευτυχώς τον πήρα 60 ευρώ καινούριο και τον έδωσα 50 ευρώ μεταχειρισμένο. Και μάλιστα την επόμενη έκδοσή του.
 

Μηνύματα
15
Reaction score
2
Μια ερώτηση να κάνω.Για αυτήν την τάση ρεύματος τι μετασχηματιστή πρέπει να πάρω για να δουλέψει καλά με 220 volt της δεη; Και επισεις αν έχετε καποιο συγκεκριμένο μετασχηματιστή να μου προτείνετε στείλτε π.μ
Screenshot_2019-04-01-19-58-39-244_com.android.chrome.jpg
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Φημες θελουνε τον μυστακοφορο νταλιμπαν - μετα την επισκεψη ντου στην υπογα του πιπιτζι - να ανασκαφτει στη θεση παρκιν ντου στη πυλωτη τσι πολυκατοικιας προς δημιουργιαν μανκεϊβ.
Τινες αλλες τονε θελουνε να μελετα τσι αρχαιες πραγματειες του κουφου για το θροϊσμα των φυλλων στσι πυρηνες των μετασχηματιστων.
Ακομη πιο τινες αλλες αναφερουνε πως εχει σκαλωσει στσι τετραγωνικες μορφες τσι μετατροπης του αναλογικου σε πσηφιακου σηματος που εχει δημοσιευσει κρυφιως μελος του κονγκλαβιου των σοφων του βορα.
Μυθευματα του τυπου
"τον επιασε στα πρασσα η παντοφλα να διαμορφωνει (φεροντα κομπρεσερ) το μεσοτοιχο καθιστικου-κουζινας αλλαλαζωντας "πισω-πισω" ("back-back" ανγκλιστι) προς δημιουργιαν bassarray και τον διατηρει ταριχευμενο (μετα φονου) στο σαλονι απεναντι απο ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ με το τηλεκοντρολ στο χερι " κρινωνται παντελως αβασιμα.
Προσευχομεθα απαντες δια την επιστροφη του εν χαϊεντ αδελφου υμων εις τσι κολπους τσι διαδιχτυακης μας παρεας.

Αλληλουια !
 

TGD

Μηνύματα
7.187
Reaction score
7.215
Μια ερώτηση να κάνω.Για αυτήν την τάση ρεύματος τι μετασχηματιστή πρέπει να πάρω για να δουλέψει καλά με 220 volt της δεη; Και επισεις αν έχετε καποιο συγκεκριμένο μετασχηματιστή να μου προτείνετε στείλτε π.μ View attachment 122707
Δες πρώτα αν έχει διακόπτη ή ξεχωριστό τύλιγμα για 220 ο μετασχηματιστής του σαμπ. Το πιο πιθανό είναι ότι θα έχει.
 

A

AKARL

Guest
Φημες θελουνε τον μυστακοφορο νταλιμπαν - μετα την επισκεψη ντου στην υπογα του πιπιτζι - να ανασκαφτει στη θεση παρκιν ντου στη πυλωτη τσι πολυκατοικιας προς δημιουργιαν μανκεϊβ.
Τινες αλλες τονε θελουνε να μελετα τσι αρχαιες πραγματειες του κουφου για το θροϊσμα των φυλλων στσι πυρηνες των μετασχηματιστων.
Ακομη πιο τινες αλλες αναφερουνε πως εχει σκαλωσει στσι τετραγωνικες μορφες τσι μετατροπης του αναλογικου σε πσηφιακου σηματος που εχει δημοσιευσει κρυφιως μελος του κονγκλαβιου των σοφων του βορα.
Μυθευματα του τυπου
"τον επιασε στα πρασσα η παντοφλα να διαμορφωνει (φεροντα κομπρεσερ) το μεσοτοιχο καθιστικου-κουζινας αλλαλαζωντας "πισω-πισω" ("back-back" ανγκλιστι) προς δημιουργιαν bassarray και τον διατηρει ταριχευμενο (μετα φονου) στο σαλονι απεναντι απο ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ με το τηλεκοντρολ στο χερι " κρινωνται παντελως αβασιμα.
Προσευχομεθα απαντες δια την επιστροφη του εν χαϊεντ αδελφου υμων εις τσι κολπους τσι διαδιχτυακης μας παρεας.

Αλληλουια !
:acute: :roflmao::roflmao::roflmao:

Κουμπάρε Όλντυ ασταναπανεκαινάρθουνε... :D

Ο Chris Drou μούπεψε το νέο, και βελτιωμένο, μοντέλο Plastic-Elastic Goumoutsa ZXL-5000 μαζί με φιρμάνι να σου παραδώσω την αυθεντική Wood Goumoutsa ώστε να σάσουν μνιανολιά οι χροιές σου. ;)

Ο Δγιονύσης, σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες, (πρέπει να) παραλαμβάνει οσονούπω τα Made in Zapan φχιούζιον sub/amp τερατάκια και θα σαχθεί γερά. Οπότε αναμένουμε πρόσκληση για συμπόσιο/ακρόαση όταν στηθεί το σύστημα.
Ο ΚουΦου θέλει μνιά γερή χέρα κσύλο για να γενεί άθρωπος. :punish:

Με αγωνιστικούς χαιρετιζμούς... :vinsent:
 

Μηνύματα
15
Reaction score
2
Δες πρώτα αν έχει διακόπτη ή ξεχωριστό τύλιγμα για 220 ο μετασχηματιστής του σαμπ. Το πιο πιθανό είναι ότι θα έχει.
Ναι έχει τελικά. Μιλησα με την BIC και μου εξήγησαν τον τρόπο. Απλα πρέπει να βγάλω τον ενισχυτή έξω να κάνω ένα κολπακι και να τον ξαναβάλω. Μετά θα δουλεύει κανονικά 220.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.378
Reaction score
125.478
Ο ΚουΦου θέλει μνιά γερή χέρα κσύλο για να γενεί άθρωπος.
Μη μου πειράξει κανείς τον κουφό, ίσα που ξανάρχομαι κει κάτω να σας κόψω τα ποδάρια.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Προσευχομεθα απαντες δια την επιστροφη του εν χαϊεντ αδελφου υμων εις τσι κολπους τσι διαδιχτυακης μας παρεας
:gamer::drinks::)
[DOUBLEPOST=1554501653][/DOUBLEPOST]
Ο Chris Drou μούπεψε το νέο, και βελτιωμένο, μοντέλο Plastic-Elastic Goumoutsa ZXL-5000 μαζί με φιρμάνι να σου παραδώσω την αυθεντική Wood Goumoutsa ώστε να σάσουν μνιανολιά οι χροιές σου. ;)
:);):drinks::bigboss:
 

A

AKARL

Guest
Μη μου πειράξει κανείς τον κουφό, ίσα που ξανάρχομαι κει κάτω να σας κόψω τα ποδάρια.
Το λοιπό: Ο ΚουΦού το θέλει και το παραθέλει το κσύλο του για ν' αθρωπίσει μνιανολιά! :bigboss: :tongue:

Τσι προάλλες βρεθήκαμε για να μου δώκει δγυό πιπιρόλια που είχε λάβει εντός ενός Ζάπειου πακέτου. Του λέω: ήντα κάνει να σου δίνω; Μου λέει κάτι αστείο... Του λέω: τόσο κάνει το ένα - όχι τα δγυό. Τέσπα άκρη δεν εβρήκαμε γιατί και ο άλλος, ο Ζαπαράδεχτος, δε μου είχε πει πόσο κάνουν τα πιπιρόλια.

Στο διατάφτα, μου λέει ο Κουφού: Καλλιά να μου χρωστάς παρά να σου χρωστώ! Ήμασταν και σε δημόσιο χώρο, γεμάτο κόζμο (στα λιοντάργια), και, όπως καταλαβαίνεις, δεν μπορούσα να καταφύγω στη ... δύναμη τση πειθούς. :sneaky: :showingbiceps: :punish:

Ενυγουέη ... καλή η ιδέα να κσανακατέβεις (ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΑΣΧΑ όμως για να έχουμε ελεφθερία "κινήσεων"), μαζί με το ακριβό Τριννοβιόφωνο, ώστε να σάσουμε το καινούργιο, Made in Zapan, σετάπιον του Δγιονύση (του Πούτση, θα το έχει παραλάβει μέχρι τότε) και να ακούσεις και ένα (παράνομο) 2.1 σετάπιον που ... σκάβει. ;) Η υπόγα του Πίπιτζη είναι πολύ φιλόκσενη (και αναβαθμιζμένη απ΄ αφτά που δγιαβάζω) και οι Αρχάνες είναι ένα τσιγάρο δρόμος. Κάμε λοιπόν τα κουμάντα σου. :drinks:
 


A

AKARL

Guest
Πού εκσηφανισθεις εσύ μωρή Λουκρητία Βοργία?
Παράγω, αόκνως, Mehrwert όντας εγκλωβιζμένος, ως just another brick in the wall, στον ακόλουθο αναπόδραστο (και φαύλο) κύκλο:

 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.204
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top