Μπορειτε να περιγραψετε τον ηχο των ενισχυτων Mcintosh?

Μηνύματα
675
Reaction score
670
Ενδιαφέρον θα είχε η γνώμη κάποιου που άκουσε Μακ χωρίς να ξέρει ότι ακούει Μακ...

Να βγει η αυθυποβολή εκτός εξίσωσης....
Αψογη παρατηρηση!
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Εντάξει παιδιά. Μιλάμε για μία εταιρία που υπάρχει τουλάχιστον 70 έτη.
Δεδομένου ότι δεν πουλάει μηχανάκια φθηνά του κιλού σίγουρα δεν υπάρχει από τύχη και ούτε από υγρές μεσαίες.
 



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Καυλιάρικος ήχος για ρομαντικούς.
Χρωματισμενος ήχος, μαλακος, σκοτεινός, χωρίς ζωντάνια, φοβερές κατασκευές χωρίς προβλήματα.
H Hegel το κάνει καλλίτερα!
 




lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Έχει σημασια; Μάλιστα το παραδέχθηκε ο κάτοχος του mc που τους άκουσε για αρκετές ώρες. Ή διαφορά ίσως να ήταν στο καλλίτερο ντακ του Hegel 360
 

Μηνύματα
954
Reaction score
518
και ο sq38u δεν αξιζει.
H Hegel το κάνει καλλίτερα!
γι αυτο πηρα χεγκελ(Η190)! γλυτωσα και 2000ε :)

το ντακ του δικου μου μοντελου...ειναι για φαπες. το ντακ του 360 δειχνει να μοιαζει με το hd30 αλλα ενα πουλακι μου ειχε πει οτι ναι μεν ειναι ιδιο αλλα καπως το χαντακωσαν (επιτηδες). ωστοσο ειναι καλυτερο απο αυτο του h190.
 
Last edited:

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ασφαλώς και δεν είναι το ίδιο (Αν και νομίζω με το ίδιο τσιπάκι ΑΚΜ4490), μα του mcintosh απλά... υπαρχει!
 



lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Καμία, δεδομένου ότι ο βασικός κριτής ήταν ...Ένας και μοναδικος;)
 

Μηνύματα
27.329
Reaction score
25.362
Παιδιά οι Mcintosh εξακολουθούν να έχουν όλοι , λαμπατοι και τρανζιστοράτοι Μ/Σ εξόδου.
Ολοι. Αυτό είναι και εν μέρει διακριτικό του σκοτεινού τους ήχου, στρογγυλεμένου χωρίς ιδιαίτερη ζωτάνια και με πλαδαρά άκρα, ιδίως στο χαμηλό άκρο.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Παιδιά οι Mcintosh εξακολουθούν να έχουν όλοι , λαμπατοι και τρανζιστοράτοι Μ/Σ εξόδου.
Ολοι. Αυτό είναι και εν μέρει διακριτικό του σκοτεινού τους ήχου, στρογγυλεμένου χωρίς ιδιαίτερη ζωτάνια και με πλαδαρά άκρα, ιδίως στο χαμηλό άκρο.
ΔΕΝ άκουσα κάτι τέτοια με sonus faber
 


Μηνύματα
1.804
Reaction score
1.529
Θα ελεγα η εποχη των πρώτων λαμπατων ειναο καλη , σε αντιθεση με την εποχη των πρωτων τρανζιστορατων που ηταν οι περισσότεροι σε κλαση Β με πολυ μετριο ηχο. Για τα καινουργια μοντελα προσωπικά δεν θα έδινα τοσα λεφτα για smd κατασκευή. Ειχα ακουσει παλιοτερα τελικο στο συστημα μου και γενικα μου φάνηκε αν και λεπτομερής αρκετα σκοτεινός και σφιχτός. Γενικα υπερεκτιμημενα μηχανακια.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.698
Μηνύματα
2.870.232
Members
37.941
Νεότερο μέλος
daemon76
Top