Μπορειτε να περιγραψετε τον ηχο των ενισχυτων Mcintosh?

Μηνύματα
954
Reaction score
518
και εσχάτως παρήγγειλα και Dac..
ποιο dac?!
Δε θυμαμαι παντως να εχω διαβασει καπου εστω και μια κριτικη για τους Hegel να εχουν χρωματισμενο ηχο...Το αντιθετο μαλιστα,λογω της πατενταρισμενης αναδρασης που χρησιμοποιουν.(Απο οτι ισχυριζεται η εταιρια).


καλα ο darko λεει πολλες μα...ργαριτες. Τα εχει παρει απο μια δυο εταιριες και λεει οτι του ρθει. Φαινεται και απο τα μνμ που γραφει...τυπου alan shaw....γραφει χωρις να εννοει κατι συγκεκριμενο. δεν συγκρινει συσκευες και καταστασεις ξερει αρκετα καλα το μαρκετινγκ. Θυμαμαι ενα αρθρο που ελεγε για κατι (δεν θυμαμαι ενισχυτης κατι για στηριξη) και ελεγε ειναι αυτο εκεινο το αλλο......και ενω λεει προσφερει solid ηχο μετα λεει δεν μπορω να κρινω τι διαφορα εχει απο πριν μιας και αλλαζω συχνα μηχανηματα.

Ε;
 
Last edited:


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Ας μη γίνει το θέμα που άνοιξε ο άνθρωπος όπως όλα τα άλλα.
Ο άνθρωπος (Papavmax) κάπου ανέβασε φωτο με McIntoch στο ρακ του.
Είναι παλιόπαιδο ο φίλος μου.
Σας έβαλε να τσακωθείτε κι αυτός απολαμβάνει τον μπλε εύηχο φωτισμό.
:biggrin: :gotcha::lol:

Εκτός αν μας δουλεύει στα social media. :oops:
 




Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Παιδιά οι Mcintosh εξακολουθούν να έχουν όλοι , λαμπατοι και τρανζιστοράτοι Μ/Σ εξόδου.
Ολοι. Αυτό είναι και εν μέρει διακριτικό του σκοτεινού τους ήχου, στρογγυλεμένου χωρίς ιδιαίτερη ζωτάνια και με πλαδαρά άκρα, ιδίως στο χαμηλό άκρο.

Να συμπληρώσω ότι στον σκοτεινό ήχο συμβάλλει με υπερβατικό τρόπο και η γοτθική γραφή στο λογότυπό της. :p
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Ο άνθρωπος (Papavmax) κάπου ανέβασε φωτο με McIntoch στο ρακ του.
Είναι παλιόπαιδο ο φίλος μου.
Σας έβαλε να τσακωθείτε κι αυτός απολαμβάνει τον μπλε εύηχο φωτισμό.
:biggrin: :gotcha::lol:

Εκτός αν μας δουλεύει στα social media. :oops:
Νικόλα λες? Για δώσε στοιχεία στον κόσμο. Ο πρώτος που θα του τα "χώσει" θα είμαι εγώ! Τι καθόμαστε και γράφουμε τότε;
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.260
Βρε Νίκο δεν σου κατηγόρησε κανείς τα αγαπημένα σου μηχανάκια. Λέμε τι ακούμε. Αμα εσένα σου αρέσουνε μεγειά σου και χαρά σου μάναμ. Δεν θα χαλαστούμε , για το τι παίζ το κάθε μηχάνημα .
Τα θκάμ τα sansuiγια τα βγάζουν άχρηστα οι άχρηστοι . Ε δεν θα χαλαστώ κιόλας , επειδή ένα τσούρμο άσχιετων δεν μπορεί να αξιολογήσει σωστά ένα κορυφαίο ενισχυτικό !!!
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Πολύ σωστά!
Για πήγαινε κι εδώ να δώσεις τα φώτα σου στην τελευταία απορία...




 


Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Βρε Νίκο δεν σου κατηγόρησε κανείς τα αγαπημένα σου μηχανάκια. Λέμε τι ακούμε. Αμα εσένα σου αρέσουνε μεγειά σου και χαρά σου μάναμ. Δεν θα χαλαστούμε , για το τι παίζ το κάθε μηχάνημα .
Τα θκάμ τα sansuiγια τα βγάζουν άχρηστα οι άχρηστοι . Ε δεν θα χαλαστώ κιόλας , επειδή ένα τσούρμο άσχιετων δεν μπορεί να αξιολογήσει σωστά ένα κορυφαίο ενισχυτικό !!!
Γιάννη (υποθέτω σ' εμένα απευθυνεσαι), δε χαλιέμαι, στο λέω ειλικρινά. Δεν τα κατασκευάζω εγώ, ούτε είμαι μέτοχος στη Mcintosh! Να είσαι σίγουρος ότι δεν υπερασπίζομαι την επιλογή μου επειδή αγόρασα το συγκεκριμένο προϊόν. Εξ' άλλου εγώ είπα ότι τα φωτιζομενα μπλε "ματια" που για αλλους ειναι φετιχ, για μένα ειναι άκρως ενοχλητικά.

Όμως δε μπορώ να μη γράψω αυτό που ακούω. Κανένα πρόβλημα Γιάννη, σε διαβεβαιώ..
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.866
σκοτεινό ήχο συμβάλλει με υπερβατικό τρόπο και η γοτθική
... και επιβλητικο - αν ενα απο τα 2 λειπει δεν ειναι γκοθ, ουτε γκολφ. 8-)
Σιστερς οφ Μερσι..και Φιλντς οφ δε νεφιλιμ.. για τεστιν'
ουτε γω δε το χω κανει αυτο...(πσεματα?!)
σημερα ξημερωματα τα ελεγα.. τι ντεζα βου ειν' τουτο.. 8-)
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
γιατι μρε Γιαννη αγριεψες παρε ματι να ηρεμησεις λιγο

Ρε τι αγρίεψε ο άνθρωπος;
Πλάκα μου έκανε και έκανε και υποσημείωση δύο φορές που έλεγε ότι πλάκα κάνει αλλά και να μην το έλεγε ήταν φανερό, μα είναι δυνατόν να παρεξηγηθεί ο Γιάννης αφού του αρέσει να κάνει χιούμορ και να δέχεται και πάντα είναι καλοπροαίρετος, του απάντησα κι εγώ αλλά αργά τη νύχτα μπήκε ο Zizik και έριξε σκούπα, του στέλνω pm του Zizik και του είπα ότι εγώ δεν παρεξηγούμαι με την πλάκα του Γιάννη αλλά θα νομίζει ότι εγώ έκανα report, όχι δεν έκανα τίποτα ούτε είπα τίποτα και μπορεί να το διαβεβαιώσει και ο Zizik, thanksss! :p
 

Μηνύματα
683
Reaction score
417
Ο ηχος τους (των τραντζιστορατων )ειναι ογκωδης σαν να βγαινει απο μια σπηλια μια βοη, ολιγον ακαταστατος, ολιγον λασπωδης σε πληρη διασπορα με βαθυ χαμηλο πισω απο κουρτινα αλλα γοητευτικοτατος.
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Ο ηχος τους (των τραντζιστορατων )ειναι ογκωδης σαν να βγαινει απο μια σπηλια μια βοη, ολιγον ακαταστατος, ολιγον λασπωδης σε πληρη διασπορα με βαθυ χαμηλο πισω απο κουρτινα αλλα γοητευτικοτατος.
Πώς και που στο καλό τα ακούσατε όλα αυτα; :)
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.714
Πλάκα μου έκανε και έκανε και υποσημείωση δύο φορές που έλεγε ότι πλάκα κάνει αλλά και να μην το έλεγε ήταν φανερό, μα είναι δυνατόν να παρεξηγηθεί ο Γιάννης αφού του αρέσει να κάνει χιούμορ και να δέχεται και πάντα είναι καλοπροαίρετος, του απάντησα κι εγώ αλλά αργά τη νύχτα μπήκε ο Zizik και έριξε σκούπα, του στέλνω pm του Zizik και του είπα ότι εγώ δεν παρεξηγούμαι με την πλάκα του Γιάννη αλλά θα νομίζει ότι εγώ έκανα report, όχι δεν έκανα τίποτα ούτε είπα τίποτα και μπορεί να το διαβεβαιώσει και ο Zizik, thanksss!
Μια πρόταση όλο αυτό;

Συνεχίστε το bromance σας σε πιέμ. ;) :p
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.398
Reaction score
125.565
A bromance is a close but non-sexual relationship between two or more men.[2] It is an exceptionally tight, affectional, homosocial male bonding relationship exceeding that of usual friendship,[3][4] and is distinguished by a particularly high level of emotional intimacy.[2][5]

Τι μαθαίνει κανείς στο αβουσαιτ.... :biggrin:

Ήχος των μακιντος και σαχλες, αλλού είναι το ζουμί.. :lol:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.608
Μηνύματα
2.867.803
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top