Μπόχα, βρώμα και δυσωδία...

Status
Not open for further replies.

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Τράμπες, κλεψιές και δαγκωνιές, δημοσιοβλάχοι που νομίζουν ότι επειδή γράφουν μια δυό κοτσάνες έγιναν ειδικοί στο αντικείμενο, ριβιούερς του ειδικού τύπου που τα παίρνουν, αρχισυντάκτες που τα παίρνουν, χομπίστες κολλητοί με τους αντιπροσώπους που τους χαρτζιλικώνουν, άσχετοι παντός είδους, μαγαζάτορες που κοιτάνε μόνο να πιάσουν τον κώλο του ανυποψίαστου, λαμόγια ολκής...

Το μεγάλο γέλιο της υπόθεσης, η ειρωνεία, η κοροϊδία, το άκρον άωτον της λαμογιάς, είναι να παρακολουθείς τους υπηρετούντες το εν λόγω σύστημα, με δακρύβρεχτο ύφος να εκφράζουν την επιτακτική ανάγκη για αλλαγές και εξυγίανση. Θέλουν τα λαμόγια να σώσουν τον "χώρο" από τα άλλα λαμόγια...

- Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη για τον "χώρο" του hi end, μια χαβούζα για την οποία κάθε μέρα που περνάει, μαθαίνω και μια π@υστιά, μια αλητεία, μια ψευτιά. Είναι στιγμές που αισθάνομαι άσχημα γιατί συντονίζω την κατηγορία hi end από την δημιουργία αυτού του site, είναι στιγμές που θα ήθελα να μην γνωρίζω τίποτα για κανέναν, όμως αναθεωρώ διότι πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις και στην πορεία γνώρισα αξιόλογους ανθρώπους. Σίγουρα όμως, κοιτάω αλλιώς πλέον όλα τα παιδιά που ασχολούνται με την μουσική και τις μηχανές και δεν έχουν ούτε γνωριμίες ούτε σχέση με όλα αυτά, δεν τους ξέρει κανείς για να τους δώσει ειδική έκπτωση και δεν ζητάνε τίποτα από κανέναν. Ειλικρινά ζητώ συγνώμη που ασχολούμαι με αυτό που δεν θέλω να ασχολούμαστε εδώ μέσα, όμως είχα ένα βάρος και ταυτόχρονα μια αηδία που με κάνει να κινούμαι τοίχο - τοίχο. Ως συνήθως, ποσώς με ενδιαφέρει αν η γνώμη μου ενοχλήσει κάποιους. Εγώ τα είπα και ξαλάφρωσα...

Το σίγουρο είναι ότι δεν χαίρομαι, αλλά λυπάμαι...
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
Α αν εννοείς αυτόν που νομίζω, τον έφαγε ο καρχαρίας. :happy_9:
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ή το λες ολόκληρο ή καθόλου. Αυτό που κάνεις τι είναι τώρα; Ti εξυπηρετεί ή τι προσφέρει;
Δεν κατάλαβα...
Πρέπει οπωσδήποτε να σου απολογηθώ επειδή μου 'ρθε να πω αυτό που σκέφτομαι? Όσον αφορά στην ερώτηση περί εξυπηρετήσεων και προσφοράς - γενικώς -, κάνε την πρώτα στον εαυτό σου και ύστερα στους άλλους...

Φιλικά...
 



Μηνύματα
518
Reaction score
77
...................................
- Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη για τον "χώρο" του hi end, μια χαβούζα για την οποία κάθε μέρα που περνάει, μαθαίνω και μια π@υστιά, μια αλητεία, μια ψευτιά..........................

Ωπα καρντάσι, χαλαρά και κατέβα στο ρελαντί.

Ολοι μας, λίγο-πολύ, γνωρίζουμε κάποιες περιπτώσεις που εκθέτουν τον "χώρο" και όσους κινούνται γύρω από αυτόν. Εισαγωγείς, καταστήματα, αλλά και τους καταναλωτές-χομπίστες.

"Τα χώνεις" με αφορμή - προφανώς - κάποια συγκεκριμένη περίπτωση και τα πυρά σου στρέφονται κατά δικαίων και αδίκων.

Κάθε χώρος έχει και τα κακώς κείμενα, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί με κανένα τρόπο τέτοιο ξέσπασμα το οποίο - να το θέσω κομψά - ξεπερνά τα όρια και σε εκθέτει.

Η - ενδεχομένως - δικαιολογημένη αγανάκτηση σου με τον τρόπο που εκφράσθηκε μόνο κακό κάνει και σε καμία περίπτωση δεν συνεισφέρει θετικά στον διάλογο.

Χαλάρωσε λίγο, γιατί πλάκωσαν ξανά οι ζέστες και θα αρχίσουν πάλι οι κλωτσοπατινάδες οι οποίες είναι μέν εξαιρετικά διασκεδαστικές αλλά αφήνουν πίσω τους χολή, ανόητες κόντρες και χαλασμένες διαθέσεις που μας εκθέτουν όλους.

Ο χώρος του Hi-End στον οποίο όλοι κινούμαστε με διαφορετική ιδιότητα ο καθένας δέν έχει ανάγκη από τέτοια πράγματα.
 

Μηνύματα
16.004
Reaction score
14
λίγο self moderation? Οσο και να μας πνίγει το δίκιο μας μήπως θα έπρεπε να μην τα "τσουβαλιάζουμε" όλα??

Μήπως?
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Το να εξαπολύεις κατηγορίες εναντίον κάποιων επαγγελματικών κλάδων χωρίς να αναφέρεις στοιχεία είναι συκοφαντία.
Εχεις δικιο ,εν μερει, αλλα..καθαρος ουρανος αστραπες δεν φοβαται!
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Κάθε χώρος έχει και τα κακώς κείμενα, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί με κανένα τρόπο τέτοιο ξέσπασμα το οποίο - να το θέσω κομψά - ξεπερνά τα όρια και σε εκθέτει.
Ε, και?

Η - ενδεχομένως - δικαιολογημένη αγανάκτηση σου με τον τρόπο που εκφράσθηκε μόνο κακό κάνει και σε καμία περίπτωση δεν συνεισφέρει θετικά στον διάλογο.
Ποιόν διάλογο ρε Βασίλη? Σιγά μην μπω εγώ σε διάλογο με δαύτους.

Βασίλη μου μην εξάπτεσαι διότι δεν τσουβαλιάζω κανέναν. Απλά βαρέθηκα, βαρέθηκα αυτό που είπα και πιο πάνω, ήτοι κάθε μέρα να ακούω και μια μ@λ@κία για κάποιον σε αυτόν τον χώρο. Δεν μου φταίνε σε τίποτα οι άνθρωποι που βγάζουν το ψωμί τους και τους έχω υπερασπιστεί σε κάθε ευκαιρία. Μου φταίνε οι υποτιθέμενοι υπερασπιστές του χώρου, οι ψεύτες και οι τυχοδιώκτες, είτε είναι επαγγελματίες, είτε είναι του ειδικού τύπου, είτε είναι απλοί παρατρεχάμενοι σε φόρα. Δεν τα χώνω λοιπόν σε κάποια επαγγελματική τάξη (απορώ γιατί κολλήσατε σε αυτό), τα χώνω σε ένα ολόκληρο σύστημα στο οποίο μπορεί να μπει και να διαπρέψει με τον τρόπο του οποιοσδήποτε. ΟΚ?...

Και τελικά, αυτή είναι η άποψή μου ρε παιδιά. Από την μικρή επαφή μου με τον εν λόγω "χώρο", έχω διαπιστώσει ότι περιτριγυρίζεται από άπειρα λαμόγια. Το ξέρω και το ξέρετε...
 

Μηνύματα
501
Reaction score
2
- Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη για τον "χώρο" του hi end, μια χαβούζα για την οποία κάθε μέρα που περνάει, μαθαίνω και μια π@υστιά, μια αλητεία, μια ψευτιά. Είναι στιγμές που αισθάνομαι άσχημα γιατί συντονίζω την κατηγορία hi end από την δημιουργία αυτού του site.

Το σίγουρο είναι ότι δεν χαίρομαι, αλλά λυπάμαι...
Tο σιγουρο ειναι πως παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν λαμογια!!!!!! Εξαλλου δεστο και λiγο διαφορετικα.Εαν δεν υπηρχαν και <<αυτοι>> πως θα ξεχωριζαν οι<< καλοι>.Επειδη ομως δεν ειναι ολοι τετοιοι και επειδη υπαρχουν παααααααρα πολλοι που ασχολουνται με το <<hiend>>,επειδη το αγαπανε (οσο και αν σου φαινεται αυτο περιεργο),απο την θεση που βρισκεσαι δεν νομιζω να ειναι κοσμιο να εκφραζεσαι ετσι για μια κατηγορια που ΕΣΥ ο ιδιος συντονιζεις,στην τελικη αφου τα εχεις ολα αυτα σιχαθει γιατι το κανεις???? ΟΙ ΜΠΙΧΤΕΣ δεν βοηθησαν ποτε κανεναν,οσο για το τελευταιο που λες.....και εγω το ιδιο..........Μπορει να αλλαξει αυτη η κατασταση αλλα οχι ετσι.Ας κραταμε τα καλα και ας παμε για καλλυτερα. Φιλικα παντα...
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Επειδη ομως δεν ειναι ολοι τετοιοι και επειδη υπαρχουν παααααααρα πολλοι που ασχολουνται με το <<hiend>>,επειδη το αγαπανε (οσο και αν σου φαινεται αυτο περιεργο),απο την θεση που βρισκεσαι δεν νομιζω να ειναι κοσμιο να εκφραζεσαι ετσι για μια κατηγορια που ΕΣΥ ο ιδιος συντονιζεις,στην τελικη αφου τα εχεις ολα αυτα σιχαθει γιατι το κανεις????
Δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο. Έτσι το ξεκίνησα και έτσι το συνεχίζω κι εγώ, προσπαθώντας με νύχια και με δόντια να διαχωρίσω αυτήν την κατηγορία από αυτά που μου φέρνουν εμετό. Ευτυχώς μέχρι στιγμής το firewall λειτουργεί σωστά...
 

Μηνύματα
1.935
Reaction score
9
Νικο μαζι σου.
Ομως αυτο που καταφερες ειναι να εκτονωσεις το ασχημο συναισθημα. Μεχρι εδω ηταν ευκολο. Δεν χρειαστηκε καμμια θυσια. Το θεμα ειναι να δωσεις στιγμα των καταστασεων. Εστω και "αβεκ λα τροπ".

Γκλασνοστ που ελεγε κι συνονοματος με την βουλα.
 

LUXMAN

Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.993
Reaction score
69
Εγω νομιζα οτι διαβαζα καποιον αγανακτισμενο πολιτη ο οποιος τα ειχε παρει με τα κακως κειμενα .
Μηπως στον ιατρικο κλαδο δεν γινονται χειροτερα αισχη και πολυ πιο σοβαρα ;;; Στον κλαδο των κομπιουτεραδων ;;; Οπου ενα φορματ η ενα λαθος pin στο σκληρο κοστιζει μια περιουσια ;;;
Οι αστυνομικοι και η εφαρμογη του νομου ;; Οι πολεοδομοι ;; κλπ κλπ κλπ κλπ

Τα κακα του Hi End ειναι μια παρονυχιδα μπροστα στα αισχη που θα επρεπε να μας απασχολουν .
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
... Απλά βαρέθηκα, βαρέθηκα αυτό που είπα και πιο πάνω, ήτοι κάθε μέρα να ακούω και μια μ@λ@κία για κάποιον σε αυτόν τον χώρο. ...
Γιατί δεν την κάνεις τότε ρε μεγάλε ??? μόνο αναμασάς την τσίχλα για να γίνεται κουβέντα ..................
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Γιατί δεν την κάνεις τότε ρε μεγάλε ??? μόνο αναμασάς την τσίχλα για να γίνεται κουβέντα ..................
Εσεις, αγαπητε μου, δεν ειχατε δηλωσει πως αποχωρειτε απο το AVSite καθως...δεν σας εκφραζει?
Τωρα τι σας απασχολει για το τι θα κανει ο κ.Τσαρουχας?
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Γιατί δεν την κάνεις τότε ρε μεγάλε ??? μόνο αναμασάς την τσίχλα για να γίνεται κουβέντα ..................
Ποιός ξέρει...
Ίσως για να μην δίνω την χαρά σε ανώνυμα τυπάκια να αλωνίζουν και εδώ. :happy_4:


p.s. Το 2ο post σου διαγράφηκε διότι ήταν εκτός θέματος. Επίσης, για τα προσωπικά θέματα υπάρχει το pm.
 

Μηνύματα
1.740
Reaction score
869
Εσεις, αγαπητε μου, δεν ειχατε δηλωσει πως αποχωρειτε απο το AVSite καθως...δεν σας εκφραζει?
Τωρα τι σας απασχολει για το τι θα κανει ο κ.Τσαρουχας?
Βλέπω με θυμάσαι κι αυτό μ' αρέσει...
Αν ενοχλεί η παρουσία μου ακόμα και μια φορά το μήνα then ban me...
Ούτως άλλως τε όλοι εδώ μέσα admins και moderators είστε...
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.611
Μηνύματα
2.867.912
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top