Νέα Nvidia Shield (2019)

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.449
Reaction score
5.549
Αυτό είναι σίγουρο.
Όπως και το placebo effect που πολύς κόσμος δυσκολεύεται να κατανοήσει ( ή ακόμα χειρότερα, δεν θέλει να κατανοήσει )
 

Μηνύματα
243
Reaction score
40
Εγω πιστευω οτι απλα οι ρυθμισεις της τηλεορασης για την εισοδο HDMI του Shield ειναι διαφορετικες απο αυτες που εχει για το δικο της app.
Αυτό εννοείται αφού οι είσοδοι hdmi υποστηρίζουν True HD Atmos ενώ για το app όχι
 


minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Τα TrueHD / Atmos αφορούν ήχο και όχι εικόνα.
Φαντάζομαι αναφέρεται στο γνωστό bug/έλλειψη των εφαρμογών της LG που δεν κάνουν passthrough TrueHD, εξ' ου και το θέμα για αναζήτηση εξωτερικού player:
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Δεκτόν, ωστόσο η συζήτηση στις τελευταίες 4 σελίδες του παρόντος θέματος αφορά αποκλειστικά την εικόνα, όπως εξάλλου και η δημοσίευση στην οποία απαντά ο αγαπητός @Blade77.
 

Μηνύματα
487
Reaction score
207
Παιδιά το Kodi έκανε προφανώς αυτόματη αναβάθμιση και δεν μου παίζει κανένα αρχείο!
Υπάρχει κάτι άμεσα που μπορώ να κάνω, ή θέλει στήσιμο από την αρχή;
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Παιδιά το Kodi έκανε προφανώς αυτόματη αναβάθμιση και δεν μου παίζει κανένα αρχείο!
Υπάρχει κάτι άμεσα που μπορώ να κάνω, ή θέλει στήσιμο από την αρχή;
τα ίδια και σε εμένα, όχι μόνο στο shield.

Το έστησα από την αρχή και απενεργοποίηση από το playstore τις αυτόματες ενημερώσεις.

Δες εδώ μήπως σε βολέψει κάτι έτοιμο

 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
Τα addonsπου που θελεις θα πρεπει να υποστηριζουν πια python3 αλλιως δεν...
Οποτε ή θα περιμενεις να τα αναβαθμισουν οι δημιουργοι τους καοια στιγμη ή το ξηλωνεις το MATRIX 19 και ξαναπερνας απο την αρχη το 18.9 το στηνεις οπως θες και απενεργοποιεις τις αυτοματες αναβαθμισεις
 

Μηνύματα
487
Reaction score
207
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα από addons, εγώ το έχω μόνο για να "βλέπει" το nas και από εκεί να παίζω τις ταινίες μου.
Κατάλαβα... πάλι δεν θα καταφέρω να δω αυτό τo Tenet σήμερα....θα δω Netflix και θα ασχοληθώ αύριο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα από addons, εγώ το έχω μόνο για να "βλέπει" το nas και από εκεί να παίζω τις ταινίες μου.
Κατάλαβα... πάλι δεν θα καταφέρω να δω αυτό τo Tenet σήμερα....θα δω Netflix και θα ασχοληθώ αύριο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Στιγμιότυπο οθόνης 2021-03-14 235648.jpg
 

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Φιλοι μου καλησπέρα. Μια γρηγορη ερώτηση.
Ειμαι κάτοχος του shield 2017 το οποιο μου άρεσε ΦΟΒΕΡΑ αλλα θα το δωσω σε συγγενικο μου προσωπο οποτε επευκαιριας θα αγορασω το νεο shield 2019.
Η χρήση που κανω ειναι προβολη 4Κ HDR ταινων μέσω του δικτύου μου 50GB+.
Εχω τον epson 9400 για προβολικο.

Συμφωνειτε μεντην αγορά ή εχετε καποια αντιπρόταση;
Ενας επίσης προβληματισμοσ μου εινσι ότι στο shieldb2017 ειχε 3 gbbram ενω αυτό εχει 2GB (η προ εκδοση μονο εχει 3).θα μου δημιουργήσει θεμα αυτό λετε στη χρηση που θελω να κανω;
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.865
Reaction score
20.355
Η χρήση που κανω ειναι προβολη 4Κ HDR ταινων μέσω του δικτύου μου 50GB+.
Απορία: Οι ταινίες που βλέπεις έχουν υπότιτλους; Τους "διαβάζει" το Shield, όταν αναπαραγάγει την ταινία μέσω του δικτύου;
 

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Απορία: Οι ταινίες που βλέπεις έχουν υπότιτλους; Τους "διαβάζει" το Shield, όταν αναπαραγάγει την ταινία μέσω του δικτύου;
Βεβαιως κανονικότατα.
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Φιλοι μου καλησπέρα. Μια γρηγορη ερώτηση.
Ειμαι κάτοχος του shield 2017 το οποιο μου άρεσε ΦΟΒΕΡΑ αλλα θα το δωσω σε συγγενικο μου προσωπο οποτε επευκαιριας θα αγορασω το νεο shield 2019.
Η χρήση που κανω ειναι προβολη 4Κ HDR ταινων μέσω του δικτύου μου 50GB+.
Εχω τον epson 9400 για προβολικο.

Συμφωνειτε μεντην αγορά ή εχετε καποια αντιπρόταση;
Ενας επίσης προβληματισμοσ μου εινσι ότι στο shieldb2017 ειχε 3 gbbram ενω αυτό εχει 2GB (η προ εκδοση μονο εχει 3).θα μου δημιουργήσει θεμα αυτό λετε στη χρηση που θελω να κανω;
Και γιατί δεν αγοράζεις το pro?
Amazon

Απορία: Οι ταινίες που βλέπεις έχουν υπότιτλους; Τους "διαβάζει" το Shield, όταν αναπαραγάγει την ταινία μέσω του δικτύου;
Του 19 που έχω παίζει κανονικά
 

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Και γιατί δεν αγοράζεις το pro?
Amazon



Του 19 που έχω παίζει κανονικά
Ελεγα να αποφύγω το pro για οικονομικους λογους.
Εκτος αν το οχι pro εχει θεμα με streamingτμ ταινιών 4κ hdr οποτσ αναγκαστικα θα παρω το pro.
Μπορει κάποιος παρακαλω ν μου το απαντησει αυτο να με βγάλει απτην αμφιβολία;
 


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Έχω το 17 το pro και το 19 το απλό. Ειλικρινά δεν έχω προσέξει διαφορά. Από την άλλη αν δω οτιδήποτε σε άλλο player, mecool, xiaomi κτλ, η διαφορά είναι χαώδης.

Ισως να υπάρχουν κάποιες αρκετα μικρές διαφορες, αλλά αν δεν χρειαζοταν η αλλαγή που ειπες,ίσως και να μην άξιζε. Δίκη μου γνώμη πάντα.

Οποτε όπως ήσουν πριν, θα είσαι και τώρα σε δίκτυα, NAS, και ότι άλλο διαθέτεις.
 

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
Έχω το 17 το pro και το 19 το απλό. Ειλικρινά δεν έχω προσέξει διαφορά. Από την άλλη αν δω οτιδήποτε σε άλλο player, mecool, xiaomi κτλ, η διαφορά είναι χαώδης.

Ισως να υπάρχουν κάποιες αρκετα μικρές διαφορες, αλλά αν δεν χρειαζοταν η αλλαγή που ειπες,ίσως και να μην άξιζε. Δίκη μου γνώμη πάντα.

Οποτε όπως ήσουν πριν, θα είσαι και τώρα σε δίκτυα, NAS, και ότι άλλο διαθέτεις.
Σε ευχαριστω αδερφε. Με το 2019 το απλό κανεις streaming 4k hdr υλικο κανονικά κ απροβληματιστα δηλαδή;
Προσεξε εννοω να streamαρεις απτο δικτυο σου, οχι νετφλιξ
 

Μηνύματα
625
Reaction score
577
To 19 απλο εχει 2GB ram 32bit-το.
Εξαιρετικο για streaming υπηρεσιες, ισως το καλυτερο.
(το εχω και το χαιρομαι καθε μερα..)
ΑΛΛΑ
Εσυ ,οπως μας τα περιγραφεις, πας ΚΑΡΦΩΤΟΣ για το nvidia Shield 19PRO.
 

Μηνύματα
2.330
Reaction score
182
To 19 απλο εχει 2GB ram 32bit-το.
Εξαιρετικο για streaming υπηρεσιες, ισως το καλυτερο.
(το εχω και το χαιρομαι καθε μερα..)
ΑΛΛΑ
Εσυ ,οπως μας τα περιγραφεις, πας ΚΑΡΦΩΤΟΣ για το nvidia Shield 19PRO.
Αναμενεται σύντομα καινουργιο μοντελο μηωπς κανω υπομονη η μπα;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.100
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top