Νέα Nvidia Shield (2019)

Reaction score
952
Αυτό είναι σίγουρο.
Όπως και το placebo effect που πολύς κόσμος δυσκολεύεται να κατανοήσει ( ή ακόμα χειρότερα, δεν θέλει να κατανοήσει )

Reaction score
22
Εγω πιστευω οτι απλα οι ρυθμισεις της τηλεορασης για την εισοδο HDMI του Shield ειναι διαφορετικες απο αυτες που εχει για το δικο της app.
Αυτό εννοείται αφού οι είσοδοι hdmi υποστηρίζουν True HD Atmos ενώ για το app όχι

minas

Πισιά
Reaction score
1.757
Τα TrueHD / Atmos αφορούν ήχο και όχι εικόνα.
Φαντάζομαι αναφέρεται στο γνωστό bug/έλλειψη των εφαρμογών της LG που δεν κάνουν passthrough TrueHD, εξ' ου και το θέμα για αναζήτηση εξωτερικού player:

Reaction score
4.695
Δεκτόν, ωστόσο η συζήτηση στις τελευταίες 4 σελίδες του παρόντος θέματος αφορά αποκλειστικά την εικόνα, όπως εξάλλου και η δημοσίευση στην οποία απαντά ο αγαπητός @Blade77.

Reaction score
205
Παιδιά το Kodi έκανε προφανώς αυτόματη αναβάθμιση και δεν μου παίζει κανένα αρχείο!
Υπάρχει κάτι άμεσα που μπορώ να κάνω, ή θέλει στήσιμο από την αρχή;

Reaction score
6.622
Παιδιά το Kodi έκανε προφανώς αυτόματη αναβάθμιση και δεν μου παίζει κανένα αρχείο!
Υπάρχει κάτι άμεσα που μπορώ να κάνω, ή θέλει στήσιμο από την αρχή;
τα ίδια και σε εμένα, όχι μόνο στο shield.

Το έστησα από την αρχή και απενεργοποίηση από το playstore τις αυτόματες ενημερώσεις.

Δες εδώ μήπως σε βολέψει κάτι έτοιμο

Reaction score
439
Τα addonsπου που θελεις θα πρεπει να υποστηριζουν πια python3 αλλιως δεν...
Οποτε ή θα περιμενεις να τα αναβαθμισουν οι δημιουργοι τους καοια στιγμη ή το ξηλωνεις το MATRIX 19 και ξαναπερνας απο την αρχη το 18.9 το στηνεις οπως θες και απενεργοποιεις τις αυτοματες αναβαθμισεις

Reaction score
205
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα από addons, εγώ το έχω μόνο για να "βλέπει" το nas και από εκεί να παίζω τις ταινίες μου.
Κατάλαβα... πάλι δεν θα καταφέρω να δω αυτό τo Tenet σήμερα....θα δω Netflix και θα ασχοληθώ αύριο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Reaction score
6.622
Η αλήθεια είναι πως δεν έχω ιδέα από addons, εγώ το έχω μόνο για να "βλέπει" το nas και από εκεί να παίζω τις ταινίες μου.
Κατάλαβα... πάλι δεν θα καταφέρω να δω αυτό τo Tenet σήμερα....θα δω Netflix και θα ασχοληθώ αύριο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες!
Στιγμιότυπο οθόνης 2021-03-14 235648.jpg

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
159.264
Members
35.928
Νεότερο μέλος
vhal