Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου



christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Στο μικρό μάτι θα σε βάλω. Του καφέ.
:gamer: :drinks::)
Post automatically merged:

χαρη 1308 ,για σενα εχω ενα μαγνητοφωνο να βαλω φωτος μπορει νασου αρεσει
Post automatically merged:

DSC03559.JPG

Post automatically merged:

DSC03548.JPG

Post automatically merged:

χαρη,
Post automatically merged:


Post automatically merged:

χαρη , τσεχοσλοβακια μαλλον 1973 για να δουν οι αρχικαπιταλες τα επιτευγματα του υπαρκτου :) :gamer:;)
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
DSC03522.JPG

Post automatically merged:

ακαι ολοκληρωμενος, σανσουι 717
Post automatically merged:

ακαρδε, αρχιζωνα μαθαινω να αναρτω φωτος μιλαμε πετυχυσια μεγαλη γραν σουξε
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
DSC03731.JPG

Post automatically merged:

DSC03741.JPG

Post automatically merged:

DSC03730.JPG

Post automatically merged:

DSC03740.JPG

Post automatically merged:

DSC03734.JPG

Post automatically merged:

DSC03742.JPG

Post automatically merged:

DSC03733.JPG

Post automatically merged:

DSC03732.JPG

Post automatically merged:

DSC03737.JPG

Post automatically merged:

DSC03735.JPG
 
Last edited:

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
View attachment 143080
Post automatically merged:

View attachment 143081
Post automatically merged:

View attachment 143083
Post automatically merged:

View attachment 143085
Post automatically merged:

View attachment 143086
Post automatically merged:

View attachment 143087
Post automatically merged:

View attachment 143088
Post automatically merged:

View attachment 143089
Post automatically merged:

View attachment 143090
Post automatically merged:

View attachment 143091
Χρηστο εχεις κανει πολυ καλη δουλεια!Συγχαρητηρια για την υπομονη σου!

Αν θες να ηχομονωσεις την πορτα ομως,πρεπει να βαλεις κατι ηχομονωτικο.Κατι βαρυ και συμπαγες.Αυτα που εβαλες ειναι για ηχοαπορροφηση.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
δεν ειμαι τζον κοτσιδης,τωρα μαθαινω να αναρτω φωτος, ο αγγελος στην πετρα ειναι φιλου αγιογραφου
Post automatically merged:

το ξερω μρε γιαννη πρεπει να σιαξω πορτα οπως το αυτι
Post automatically merged:

να πω και κατι για τα quad 989 εαν τοποθετησετε εναν ξυλινο διαχυτη στης διαστασεις του quad μισο μετρο θα ακουσετε αλλα ηχεια
Post automatically merged:

πισω απ τα ηχεια βεβαιως :gamer:;):)
 
Last edited:

P

panag 505

Guest
Χρήστο μπορείς κάλλιστα να χρησιμοποιήσεις τα Quad στις γωνίες για διαχυτές τα MS θα είναι άλλα ηχεία. Εγώ ετσι κάνω με τα Mirror.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.876
Reaction score
20.367
ακαρδε, αρχιζωνα μαθαινω να αναρτω φωτος μιλαμε πετυχυσια μεγαλη γραν σουξε
Το επόμενο επίπεδο είναι να μάθεις να ανεβάζεις πολλές φωτογραφίες σε ένα post (μέχρι 5, εάν δεν απατώμαι) κι όχι μία φωτογραφία ανά post! :p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Με τα πολύ ευαίσθητα ηχεία της εποχής ήταν μία χαρά.
Τώρα που το σκέφτομαι είναι ένα ζήτημα το ξεκαθάρισμα ανάμεσα σε ευαίσθητα ηχεία με αναισθητοποιημένους χρήστες και αναίσθητα ηχεία με ευαισθητοποιημένους τοιούτους...:Α
Συνειδητοποιείται ότι αυτό που έχεις κάνει δεν είναι απλό δωμάτιον ακρόασης αλλά...Intrinsic Field Chamber. :thumbsup:
 
Last edited:


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Τώρα που το σκέφτομαι είναι ένα ζήτημα το ξεκαθάρισμα ανάμεσα σε ευαίσθητα ηχεία με αναισθητοποιημένους χρήστες και αναίσθητα ηχεία με ευαισθητοποιημένους τοιούτους...:Α

Συνειδητοποιείται ότι αυτό που έχεις κάνει δεν είναι απλό δωμάτιον ακρόασης αλλά...Intrinsic Field Chamber. :thumbsup:

Σκέβου που έλεγε και η ΝΕΖΕΡ στον Ζήκο, σαλόνι 20-30 τμ του 70-80 με δύο μεγαλούτσικα ηχεία με 12ιντσο ή 10ιντσο woofer και ευαισθησία 95db και πάνω. Τι να τα κάνεις τα πολλά βατς? Αφού με 10 είχες ήδη 105-108db , πόσα νομίζεις ότι άντεχε ο χώρος και οι υπόλοιποι ένοικοι- σύζυγος παιδιά- παππούδια, κλπ.
Ασε που τω καιρώ εκείνο υπήρχε και φόρος υπέρ πολυτέλειας , στα ήδη ακριβά στέρεα. Οι προ κα τελικοί ήταν απλησίαστοι. Μόνο κάποιοι μεγαλογιατροί και μεγαλοδικηγόροι χωρισμένοι είχαν την πολυτελεια των προ τελικών , με μπομπίνες και ακριβά πικ απς κλπ.
Είχε κάμποσους τέθιους φίλους ο πατέρας μου που του έλεγαν , πάρε του παιδιού ένα καλό στέρεο να γουστάρει γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να σου βγάλει αργότερα. Ο μπαμπάς τίποτα. Να το πάρει μόνος του όταν μεγαλώσει.
Ε! να ! που κατέληξα. να χαλάω ένα σκασμό λ7 στα στέρεα από τα 30μου και μετά, μέχρι ακόμη και τώρα. Και δώστου ηχεία και πολυκάναλα και προβόλια και οθόνες και δώς του ενεργά πολυενισχυόμενα με εξωτερικά κρος , και δώστου σαμπς , και άλλα ενισχυτικά . 4 συστήματα έχω στο σπίτι μαζί με της κυράς. Τώρα ξαναφιάχνω καμπίνες για τα ενεργά.

Αστα σου λέω . Χάλια.
 

A

AKARL

Guest
Μόνο κάποιοι μεγαλογιατροί και μεγαλοδικηγόροι χωρισμένοι είχαν την πολυτελεια των ....
Κοίτα να δεις που πράμα δεν άλλαξε από τότες, ακόμα οι ίδγιοι έχουν την πολυτέλεια των... :sneaky: :whistling: :biggrin:
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Ατιμη κενωνία.




Αλήθεια , ο Αλαζδράκης πρώτος ιδιοκτήτης του ΚΥΑΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ στην Βασιλίσσης Σοφίας , φίλος του πατέρα μου , ήταν από τους λίγους που χώρισε γιατί ήθελε 4 bose 901 στο ταβάνι αναρτημένα , με 2 κρος , 2 τελικούς , 2 μπομπίνες 3 πικαπς , 2 κασσ/να 1 ΔΕΚΤΗ , 10000 βινύλια , άλλες τόσες ταινίες , και το κερασάκι στην τούρτα, η LOTUS. Το 1977. Η αναισθησιολόγος σύζυγος είχε πάθει αμόκ. Την έδιωξε από το σπίτι κυριολεκτικά εν μία νυκτί.
Αυτή η περίεργη άκουγε μόνο κλασσική , το πρώτο πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά , από ένα απλό ραδιοφωνάκι. Τα τσ τα...
 

A

AKARL

Guest
Ατιμη κενωνία.




Αλήθεια , ο Αλαζδράκης πρώτος ιδιοκτήτης του ΚΥΑΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ στην Βασιλίσσης Σοφίας , φίλος του πατέρα μου , ήταν από τους λίγους που χώρισε γιατί ήθελε 4 bose 901 στο ταβάνι αναρτημένα , με 2 κρος , 2 τελικούς , 2 μπομπίνες 3 πικαπς , 2 κασσ/να 1 ΔΕΚΤΗ , 10000 βινύλια , άλλες τόσες ταινίες , και το κερασάκι στην τούρτα, η LOTUS. Το 1977. Η αναισθησιολόγος σύζυγος είχε πάθει αμόκ. Την έδιωξε από το σπίτι κυριολεκτικά εν μία νυκτί.
Αυτή η περίεργη άκουγε μόνο κλασσική , το πρώτο πρόγραμμα αν θυμάμαι καλά , από ένα απλό ραδιοφωνάκι. Τα τσ τα...
Τελικά κάτι έχει αλλάξει σε σχέση με το παρελθόν ... Τότε υπήρχαν άντρες με @@. :bigboss:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.107
Reaction score
124.673
ΔεμπιστευωναυποννοειςπραμαπαραξενογιατηΜελιναητηΡόζιε; :confused::confused:
Εκεί πήγε το μυαλό σου; Χαχαχαχαχαχαχα

Πάντως ακόμα κι εκεί που πήγε, δε πήγε άδικα. Υποθέτω πως τη φοβάσαι περισσότερο από μένα! :gotcha:
 

A

AKARL

Guest
Εκεί πήγε το μυαλό σου; Χαχαχαχαχαχαχα
Πάντως ακόμα κι εκεί που πήγε, δε πήγε άδικα.
Μίλα ξεκάθαρα γέροντα ... ήντα θες να πείς; :idk:

Υποθέτω πως τη φοβάσαι περισσότερο από μένα! :gotcha:
Ο φόβος φυλάει τα έρημα ... :sneaky: :whistling:
 
Last edited by a moderator:



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.333
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top