Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
στη δευτερη φωτο ειναι το εθνοσημο της οθωμανικης αυτοκρατοριας
 





christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
καλε κοριτσια να σας κανω μια αρωτηξη μου ηρθε ,,κληρονομια΄΄ ενα μηχανημα του ΄΄διαβολου΄΄ omnitronic an-31 με το μικροφωνο μαζι,για πεστε πως κανουμε δουλεια εγω δεν ξερω , :) :)δεν ειμαι μεγαλο αυτι :hi:τα σεβη μου χερ ντοκτορ.
 


lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Χρήστο από Μερόπη ξέρεις σίγουρα - έρχομαι κάθε χρόνο εκεί στον μπατζανακη μου (Δεν μένει μόνιμα εκεί βέβαια, από Γιάννινα στην Αθήνα πλέον λογω παιδιων)
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
θα μου πεις χερ ντοκτορ τη κανει αυτο το μηχανιμα τι θα γινει;
οχ μηχανημα, θα με κυνηγαει ο μελιδης
 
Last edited:

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
View attachment 144943 View attachment 144944 View attachment 144945 View attachment 144946 View attachment 144947
Post automatically merged:

ο εξωτερικος χωρος και ενα ραδιοφωνο που καταφερα να διασωσω με λυχνιες τα μεγαλα επιπλα αν τα θυμαστε
Τελικά γείτονες είμαστε ...
Και γω απ' το μπαλκόνι μου το τζαμί βλεπω !
Η (εσωτερική) είσοδος του σπιτιού μου ...
IMG_20190819_105407.jpg

και ο Χειμωνιάτικος ... Κολέφας !

IMG-5dd6aa7edd19ca9e4697ccafc1c723ba-V.jpg
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.501
θα μου πεις χερ ντοκτορ τη κανει αυτο το μηχανιμα τι θα γινει;
οχ μηχανημα, θα με κυνηγαει ο μελιδης
Κάνει για προσάναμμα.
Μαζί με λίγο δαδί.

Ντιρακ λέμε. Άντε....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.501
Χρήστο, μην εκνευρίζεσαι τζάμπα κι άδικα, κατά την εκτίμησή μου, χρειάζεται να πάρεις έναν πολυκάναλο προενισχυτή με ντιρακ και με ντόλμπια, με κρος και με εξόδους για σαμπ.

Έναν σοβαρό av processor.

Αυτό χρειάζεται. Ώστε να μπεις σωστά στο χώρο του πολυκάναλου ήχου, και να κάνεις σε επίπεδο πολλαπλών ηχείων μια ισοστάθμιση της προκοπής, με σωστά κρος σε σαμπ και δορυφοράκια.

Και να βάλεις σιγά σιγά κι άλλους δορυφόρους για πλήρες ιμερσιβ σεταπ.

Δεν έχω κάτι άλλο να πω. Εκεί τελειώνει η δική μου συμβουλή για το σετάπ σου.
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
καλε κοριτσια να σας κανω μια αρωτηξη μου ηρθε ,,κληρονομια΄΄ ενα μηχανημα του ΄΄διαβολου΄΄ omnitronic an-31 με το μικροφωνο μαζι,για πεστε πως κανουμε δουλεια εγω δεν ξερω ,
Είναι συμπαθητικό τουλάχιστον?
Κάνει για προσάναμμα.
Μαζί με λίγο δαδί.
Χρηστοεβδομηνταεφταρι μη γροικας κιανενα !
Εσυ 'σαι πασασταγιαννενα και σε ζηλευγουνε ουλοι !!
... ειναι δυνατον το εν λογω μηχανημα να παραμενει εν απραξια ? ... (παραθετω πιντιεφ)

:drinks:
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
σε ευχαριστο τα μαλλα ολδυ μου, γιατι με στεναχωρισε ο χερ ντοκτορ και πριν μου απαντησεις ημουν ετοιμος να ακουσω το δευτερο μερος τησ 3 συμφωνιας του μπετοβεν απο τη στεναχωριαμου τωρα που μου ανεβασες το ηθικον το αφιερωνο το μουσικον τεμαχιον στον χερ ντοκτορ
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.501
Αρνούμαι να ακούσω κλασσική αν δεν είναι πολυκάναλη εγγραφή. ;)

Αδιαφορώ πλήρως για οτιδήποτε άλλο, διότι έχω μαζέψει τόσα πολλά πολυκαναλα κλασσικής, που για να τα ακούσω μια φορά μόνο, θέλω 5 χρόνια. :tongue:

Εχθές το βράδυ, μεταξύ 2 και 3, έβαλα ένα μπλουρέι του μπιμπικινγκ, μια υπέροχη συναυλία με εξαιρετικό πολυκάναλο ήχο, που ξεκίνησα σε στάθμη αναφοράς, και κατέληξα να ακούω +13 ντεσιμπέλ πάνω από αυτήν, στάθμες πραγματικά λάιβ, κι ήταν τόσο υπέροχα που ούτε που ξέρω πως πέρασε η ώρα και τελείωσε...

Και συ μου λες να βάλω στο σεταπ το δικάναλο γιουτχιούμπ; ε, όχι. Δεν. Κόβεται. :roflmao:
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Εγω ετανα τα κλασσικα τα βανω αμα θελω να πλυνω τα πχιατα , αμα πινω ντη ρακη μου θελω τεθια


απου 'χουνε στιχους απου τσι καταλαβαινω και ονοματα απου μπορω να θυμουμαι ...
ηντα δα πει δα "κοντσερτο μι ελασονα ντι μειζονα bwd 23,5" ? ...
πως τα θυμαστε ηθελα να ξερα ...
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
μρε μεγιστο αυτι :drinks: και εγω σου εχω πει οτι πολυκαναλο εχω ακουσει ειναι για τον π,,,,,ο καβαλα:gamer:εχω επισης πει οταν ερθω σαλοννικα και ακουσω, τα ιμερσιβια, τα ντι πι εσια, τα ντιρακια ,και σε προκοπης χωρο οπως εχεις εσυ , και εγω εχω προκοπης χωρο ;)μονο που εσυ κωστα μου τον εχεις μετρησει,,,,,,,τον χωρο, εγω ο καψερος οχι, μονο με το αυτι, ειναι μουσικο αυτι, και οχι τεχνοκρατικο μηχανακηδων, αν και οτι αφορα το αυτι, αναγνωριζω την πρωτοκαθεδρια:party::hi:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
.....που ξεκίνησα σε στάθμη αναφοράς, και κατέληξα να ακούω +13 ντεσιμπέλ πάνω από αυτήν....
Σταμάτα βρε να ασχολείσαι με τα ...db και απλά βάλε την ένταση που γουστάρεις...
Δεν κάνεις mastering, να γουστάρεις θες..... :p
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.376
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top