Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου



Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
Ναι ...να ένα καλό παράδειγμα ο Ρίτσμαν ... και πόσο επηρρέασε την πάνκ σκηνή.

Τον είχα ποστάρει σε διάφορους πανκάδες χα χα και κυρίως σε Ν.Κ. χα χα για να τον πειράξω και νουθετήσω χα χα

Ο Σπόκ και ο Bhutia που ξέρουν .... παρατήρησα ότι κατάλαβαν. (ματάκι, γελάκι) χα χα
 


Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
Προσπαθεί να επανορθώσει για την μεγάλη πατάτα που είπε..... άκου να συγκρίνει τον ράπερ με τον Κο Χρήστο.

Ιεροσυλία. :D😍

Ακόμη τρίζουν τα κοκκαλά μου (γιατί είμαι νεκρός να ξέρετε, σας γράφω απο το υπερπέραν). :D
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Προσπαθεί να επανορθώσει για την μεγάλη πατάτα που είπε..... άκου να συγκρίνει τον ράπερ με τον Κο Χρήστο.
ααα ο μανέστρος το ξεκίνησε λέγοντας πως κάτι τέτοια τραγουδάκια τα ξεπετάει 20-20...!!
εεε, εδώ η Ρόδος, εδώ και το
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
ααα ο μανέστρος το ξεκίνησε λέγοντας πως κάτι τέτοια τραγουδάκια τα ξεπετάει 20-20...!!
εεε, εδώ η Ρόδος, εδώ και το
Είπε α) έαν ήθελε και β) να έγραφε την μουσική μόνο, όχι παραγωγή και πως και με τι όργανα θα διάλεγες εσυ σαν παραγωγός ή και μόνο με ηλεκτρονικά κόλπα και μπιχλιμπίδια να το κάνεις και γ) να έγραφες εσύ τους στίχους και για να βοηθήσει να βγάλετε λεφτά βρε .... εγώ θα άρπαζα την προσφορά του και θα του έστελνα στίχους στην θέση σου. :D 😍 Μπορεί να εκπλαγείς.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
ααα ο μανέστρος το ξεκίνησε λέγοντας πως κάτι τέτοια τραγουδάκια τα ξεπετάει 20-20...!!
εεε, εδώ η Ρόδος, εδώ και το
θα σε σιαξω ρε κιορατα άμα γυρίσω στα Γιάννενα τώρα δεν τα πάω καλά με το κουνιστο
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.974
Reaction score
20.495
ααα ο μανέστρος το ξεκίνησε λέγοντας πως κάτι τέτοια τραγουδάκια τα ξεπετάει 20-20...!!
εεε, εδώ η Ρόδος, εδώ και το
Σηκώστε χέρι όσοι προσπαθήσατε να φορέσετε τα jeans ανάποδα, όπως τα φόραγαν τα πιτσιρίκια στο video clip, όταν κυκλοφόρησε το τραγούδι!

Επίσης, καλέ μου @wnet, όταν γίνεται αναφορά "πήδημα" (=άλμα, ε!), ένα είναι το τραγούδι αναφοράς:

 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
β) να έγραφε την μουσική μόνο, όχι παραγωγή και πως και με τι όργανα θα διάλεγες εσυ σαν παραγωγός ή και μόνο με ηλεκτρονικά κόλπα και μπιχλιμπίδια να το κάνεις και γ) να έγραφες εσύ τους στίχους
και τι θα έμενε μετά να κάνει ο μανέστρος;;;!!!!! ;
ένα ριφάκι ας πούμε που θα έπαιζε με το beat?
ε ας το κάνει..... και με κλαρίνο αν θέλει

ας φτιαξει μια μελωδία που να κολλάει με ένα rap beat και τίποτα άλλο
και ας το ηχογραφήσει και με το τηλέφωνο ακόμη
αααα!! και να τραγουδήσει φυσικά!!

να και μια ξεπέτα να χει να παίζει


πλέον δικαιολογία δεν υπάρχει, έχει στίχους (ας είναι φουλ χαζοί) και έχει και ένα χαζο-beat να έχει ρυθμό
Ας ξεκινήσει!!!!



πάω στα θέματα με τα ...πικαπ ! :p
 
Last edited:

jag

Μηνύματα
9.276
Reaction score
27.596
Σηκώστε χέρι όσοι προσπαθήσατε να φορέσετε τα jeans ανάποδα, όπως τα φόραγαν τα πιτσιρίκια στο video clip, όταν κυκλοφόρησε το τραγούδι!

Επίσης, καλέ μου @wnet, όταν γίνεται αναφορά "πήδημα" (=άλμα, ε!), ένα είναι το τραγούδι αναφοράς:

Χρυσή εποχή όταν κυκλοφόρησε αυτό το κομμάτι, τα καλύτερα παρεάκια. Θα ανέβαζα μερικές φώτο αλλά δε θέλω να αποκαλύψω το αμαρτωλό παρελθόν μου. 😁
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
και τι θα έμενε μετά να κάνει ο μανέστρος;;;!!!!! ;
ένα ριφάκι ας πούμε που θα έπαιζε με το beat?
ε ας το κάνει..... και με κλαρίνο αν θέλει

ας φτιαξει μια μελωδία που να κολλάει με ένα rap beat και τίποτα άλλο
και ας το ηχογραφήσει και με το τηλέφωνο ακόμη
αααα!! και να τραγουδήσει φυσικά!!

να και μια ξεπέτα να χει να παίζει


πλέον δικαιολογία δεν υπάρχει, έχει στίχους (ας είναι φουλ χαζοί) και έχει και ένα χαζο-beat να έχει ρυθμό
Ας ξεκινήσει!!!!



πάω στα θέματα με τα ...πικαπ ! :p
Ε, για αυτό σου λέει βρε wnet "γράφω είκοσι".

Τραγούδι θα βρούμε κάποιον να το πει. Να ένα σωρό τραγουδιστές υπάρχουν και καλοί. Και μουσικοί υπάρχουν πλέον. Το δύσκολο είναι πλέον οι στίχοι άντε και η μελωποίηση.

Βρε δώστου εσυ στίχο καλό κιόλας όχι χαζό ... και θα δεις. :D Hit θα κάνεις ρε συ. Πασιγνωστος θα γίνεις εάν συνεργαστείς με τον Κο Χρήστο. Τι να σου πω, κάνε ότι θές. χα χα.

¨Ασε τα "τι θα κάνει ;" ...ξέρει ο Κος Χρήστος τι θα κάνει.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.974
Reaction score
20.495
Χρυσή εποχή όταν κυκλοφόρησε αυτό το κομμάτι, τα καλύτερα παρεάκια. Θα ανέβαζα μερικές φώτο αλλά δε θέλω να αποκαλύψω το αμαρτωλό παρελθόν μου. 😁
Έλα μωρέ, μην ντρέπεσαι! Μια παρέα είμαστε, μεταξύ μας θα μείνουν οι φωτογραφίες! :biggrin:
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
Μια τρομπετίστα μόνο να σου βάλει σε δύο σημεία να παιζει 2-3 νότες βρε wnet (στα ήδη αυτά που έχεις κάνει, στειλε του και αυτά)..... θα ξετρελαθεί το σούπερ σχετικό με την "μουσική¨ κοινό στο οποίο απευθύνονται αυτά τα τραγούδια. :D :D

Μότσαρτ θα σε θεωρήσουν, εγκέφαλο, μουσική διάνοια κ.ο.κ. θα χ@στείς στα λεφτά βρε. :D
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
Ε, για αυτό σου λέει βρε wnet "γράφω είκοσι".

Τραγούδι θα βρούμε κάποιον να το πει. Να ένα σωρό τραγουδιστές υπάρχουν και καλοί. Και μουσικοί υπάρχουν πλέον. Το δύσκολο είναι πλέον οι στίχοι άντε και η μελωποίηση.

Βρε δώστου εσυ στίχο καλό κιόλας όχι χαζό ... και θα δεις. :D Hit θα κάνεις ρε συ. Πασιγνωστος θα γίνεις εάν συνεργαστείς με τον Κο Χρήστο. Τι να σου πω, κάνε ότι θές. χα χα.

¨Ασε τα "τι θα κάνει ;" ...ξέρει ο Κος Χρήστος τι θα κάνει.
Επειδή επιμένεις πολύ, μάλλον πρέπει να στρέψω τα βέλη προς εσένα!!! :p
Έχουμε και λέμε λοιπόν... 3 περιπτώσεις μπορεί να ισχύουν:
  • Περίπτωση 1) Παραλογίζεσαι τελείως.... δύσκολη κατάσταση... ποιος παλαβός παραδέχεται το θέμα του;
  • Περίπτωση 2) Κάνεις ..."παράλληλο" τρολάρισμα.... δηλαδή ρίχνεις λάδι στη φωτιά και αφήνεις κάποιον άλλον να καεί!!!
  • Περίπτωση 3) Είναι ουσιαστικά η 2 αλλά πιο άγρια.... ξεδιάντρωπο γλύψιμο στον μανέστρο, δεν ξέρω με τι ανταλλάγματα!!!
Αυτάαααα :p

Κανονικά για τους τύπους θα έπρεπε να βάλω και μια περίπτωση ακόμη.... να καταφέρει ο μανέστρος το ακατόρθωτο...
Εεεε, δεν πειράζει, εδώ είμαστε να μας διαψεύσει! και μετά χαράς να αναθεωρήσω...
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
Επειδή επιμένεις πολύ, μάλλον πρέπει να στρέψω τα βέλη προς εσένα!!! :p
Έχουμε και λέμε λοιπόν... 3 περιπτώσεις μπορεί να ισχύουν:
  • Περίπτωση 1) Παραλογίζεσαι τελείως.... δύσκολη κατάσταση... ποιος παλαβός παραδέχεται το θέμα του;
  • Περίπτωση 2) Κάνεις ..."παράλληλο" τρολάρισμα.... δηλαδή ρίχνεις λάδι στη φωτιά και αφήνεις κάποιον άλλον να καεί!!!
  • Περίπτωση 3) Είναι ουσιαστικά η 2 αλλά πιο άγρια.... ξεδιάντρωπο γλύψιμο στον μανέστρο, δεν ξέρω με τι ανταλλάγματα!!!
Αυτάαααα :p

Κανονικά για τους τύπους θα έπρεπε να βάλω και μια περίπτωση ακόμη.... να καταφέρει ο μανέστρος το ακατόρθωτο...
Εεεε, δεν πειράζει, εδώ είμαστε να μας διαψεύσει! και μετ΄;α χαράς να αναθεωρήσω...
Τίποτε απο τα τρία. Σοβαρολογώ. Η μόνη περίπτωση να κάνω λάθος είναι να μην είναι ο Κος Χρήστος ούτε το 30 % απο αυτό που ξέρω και λέτε όλοι ότι είναι σαν μουσικός.
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
Καλά για το γλύψιμο και άρα όπως ο ίδιος τα κατηγοριοποιείς και το 2) και το 3) ... είναι υπόθεση απο άλλο πλανήτη. Σου φαίνομαι να γλύφω γενικά στο site ; Νομίζεις δεν μπορώ ή δεν ξέρω να πω ότι θέλει να ακούσει ο καθένας ; ¨Ασε που τον άνθρωπο δεν τον ξέρω, δεν θα τον γνωρίσω ποτέ το πιο πιθανόν και έχω αυτή την στάση απέναντί του απο τα πρώτα μου πόστ. Απλώς συμφωνώ σε παρά πολλά μαζί του και μου φαίνεται και ο πιο λογικός άνθρωπος αλλά και με χαρίσματα χαρκτήρα που και κάτι να του ξεφεύγει το συζητάει , το προσέγγιζει και ή καταλήγει ή και όχι , δεν έχει σημασία. Ξέρει την "σειρά" και "διαδικασία" που λειτουργούν και ακολουθούν τα πράγματα.

Το 1) σου μένει αλλά ισχύει για όλους και άρα και για εσένα , οπότε ... κυκλικό επιχείρημα και υπόθεση βασισμένη σε τέτοιο δεν εξετάζεται.

Αντίθετα εγώ νομίζω ότι εσύ τον τρολάρεις τον άνθρωπο με αυτά που λές και προσβάλλεις και την νοημοσύνη μας. :D Άκου ο Balla μουσικός που και να είναι ο άνθρωπος, διάλεξε άλλο δρόμο.

Ούτε ο ίδιος δεν τα δέχεται αυτά που λές, εάν του στείλεις το βιογραφικό του Κου Χρήστου. Μάλιστα θα του ζητήσει να δουλέψουν και μαζί και θα καταπιείς την γλώσσα σου χα χα.

Τεσπά εγώ δεν το συνεχίζω καθώς όπως είπα λείπει και ο Κος Χρήστος, του χαλάμε και τις διακοπές να σχολείται με το νήμα και δεν θέλω να δώσω δικαιώματα για οποιοδήποτε "τσακωμό" έν απουσία του κιόλας ακόμη περοσσότερο. (και στο νήμα του). Εσύ γράψε ότι θες απο εδώ kαι πέρα, bye.
 
Last edited:

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.443
Reaction score
15.136
δεν περίμενα να τα πάρεις τόσο σοβαρά αλλά δε βαριέσαι.... έστω κι έτσι σταματήσαμε την ανωμαλία...
 

Μηνύματα
12.543
Reaction score
14.690
δεν περίμενα να τα πάρεις τόσο σοβαρά αλλά δε βαριέσαι.... έστω κι έτσι σταματήσαμε την ανωμαλία...
Μα νόμζα σοβαρά μιλάς. Αλλιώς δεν θα απαντούσα έτσι.

Μπήκες και σε τόσο "βαθος" ανάλυσης που το εξέλαβα σαν σοβαρό άσχετα τα γελάκια που τα θεώρησα απλώς ότι ... να έτσι για να απαλύνεις και όποια ίσως "προσβλητικότητα".

Να απο τότε που έπαιρνα σαν πλάκα κάποια που γραφόντουσαν απο κάποιους ... και αποδείχθηκε ότι σοβαρολογούσαν ... έχω τρομάξει λίγο.

Πάντως και για πλάκα ... έπρεπε να το "στηρίξεις" λίγο πιο καλά βρε συ. Γλύφτης ; χα χα χα. Και που να μη συγκρατιέμαι να δείς. χα χα. Θε ςνα τρώω μπάν κάθε δύο ημέρες μαξ ; :D

Καμια ανωμαλία.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.622
Μηνύματα
2.868.418
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top