Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.142
Reaction score
26.706
Το atc το 40-αρι, έχει 6,5" γουφερ, και απ'οτι λες, τα σώματα των μεσαίων που βγάζουν τα 12" PA ηχεία που προτίμησες τελικά, δε μπορούσε να τα βγάλει το μικρότερου μεγαφώνου ATC, οπότε και κράτησες τα ΡΑ.

Καλά κατάλαβα;

Στο υπόλοιπο φάσμα, σε σχέση με τα ATC, έχεις κάποια σχόλια;

Τα σαμπ που έχεις από κάτω πως τα δουλεύεις; Ποιος κάνει κρος, που, πως;

Σε τι στάθμες ακούς; Τι απόσταση ακρόασης;

Σου λείπει κάτι στον ήχο; Θες κάτι να αλλάξει ή όλα είναι οκ;

Εφαρμόζεις κάποιου είδους ισοστάθμιση;

Έχεις κάνει κάποια μέτρηση στο χώρο; Ξέρεις λόγου χάριν τι χρόνους αντήχησης έχεις εκεί μέσα;

Οι ξύλινοι διαχυτές για ποιο λόγο μπήκαν; Τι ήθελες να επιτύχεις; Τι αποτέλεσμα άκουσες από αυτούς;
Ωχ!!
Άρχισε ο γιατρός να ρωτάει το ιστορικό. Κύριε Χρήστο μας, τι ασφάλεια έχεις?
:lolsign: :lolsign: :lolsign:
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.185
Reaction score
27.660
γαμοτι μου δεν βρισκω τα εισαγωγικα
Νάτα " " :laugh:
Post automatically merged:

οι δοκτορες πινουν μπυρα θα τους πλακωσω στα τσιπουρα και θα πανε ολα καλλα
Μπύρα σε ποτήρι με χερούλι.
Πρόσεξε πολύ σε αυτό το σημείο.
Post automatically merged:

Το atc το 40-αρι, έχει 6,5" γουφερ, και απ'οτι λες, τα σώματα των μεσαίων που βγάζουν τα 12" PA ηχεία που προτίμησες τελικά, δε μπορούσε να τα βγάλει το μικρότερου μεγαφώνου ATC, οπότε και κράτησες τα ΡΑ.

Καλά κατάλαβα;

Στο υπόλοιπο φάσμα, σε σχέση με τα ATC, έχεις κάποια σχόλια;

Τα σαμπ που έχεις από κάτω πως τα δουλεύεις; Ποιος κάνει κρος, που, πως;

Σε τι στάθμες ακούς; Τι απόσταση ακρόασης;

Σου λείπει κάτι στον ήχο; Θες κάτι να αλλάξει ή όλα είναι οκ;

Εφαρμόζεις κάποιου είδους ισοστάθμιση;

Έχεις κάνει κάποια μέτρηση στο χώρο; Ξέρεις λόγου χάριν τι χρόνους αντήχησης έχεις εκεί μέσα;

Οι ξύλινοι διαχυτές για ποιο λόγο μπήκαν; Τι ήθελες να επιτύχεις; Τι αποτέλεσμα άκουσες από αυτούς;
Πω πω, ανάκριση κανονική.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
μιχαλη θα τους βαλω τσιπουρο σε ποτηρη με χερουλι :drinks: :gamer:;)
Post automatically merged:

εμαθα να βαζω και φατσουλες :)
Post automatically merged:

Άρχισε ο γιατρός να ρωτάει το ιστορικό. Κύριε Χρήστο μας, τι ασφάλεια έχεις?
την ιδια που εχει ο κυριος κωστας
 

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
μανωλη μενω γιαννενα το χωριο μου ειναι η σιταρια πωγωνιου της συζυγου απ την πωγωνιανη και στα δυο χωρια πηγαινω καθε μηνα για τον αυγουστο δεν θελει συζητηση
Ο πατέρας μου κατάγεται από το γυναικοχώρι σου, το οποίο επισκέπτομαι στο ετήσιο αντάμωμα τακτικά.
Ο μπάρμπας μου – πιθανώς να τον γνωρίζεις - έχει μια αρκετά μεγάλη συλλογή από τους μονωτήρες που παρουσίασες …

Να’σαι πάντα καλά !
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
τα στοιχεια απο υπογουφα τα εγραψα παμε στου δορυφορους αγγλιστι. rms power handing 240 w. program po ha 480w.frequ respo συν- πλην 3db.nominal freq range 40-20khz nomi impedance 8ohms. sensitivity 95db.max spl 122db horizontal dispersion 110 μοιρες συν-πλην 50 μοιρες .vertical dispersion 50 μοιρες συν-πλην 7μοιρες
Post automatically merged:

Ο πατέρας μου κατάγεται από το γυναικοχώρι σου, το οποίο επισκέπτομαι στο ετήσιο αντάμωμα
θα τον γνωριζω σιγουρα
 

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.775
O Κώστας αργεί να απαντήσει και ανησυχώ... Αν και για να πούμε του στραβού το δίκιο, ακόμα δεν έχουν δοθεί απαντήσεις σε όλες τις ερωτήσεις του ανακρ.. εχμ! Γιατρού!
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Στο υπόλοιπο φάσμα, σε σχέση με τα ATC, έχεις κάποια σχόλια;
κωστα , ο δορυφορος transducres, low 12''cone, voice coil 2 1/2, high cd hon 2'' crossover point 2khz απο 160 εως 2000 παιζει το 12αρι καμια σχεση με των μεσαιων των atc.
 

A

AKARL

Guest
Χρήστο πάτα το εικονίδιο του Δρ. Διαχύσιου (αυτό με τον Αϊνστάιν) και μετά πάτα πάνω στο μαγικό κουμπάκι που γράφει "Αγνοήστε αυτό το μέλος". Μετά κάνε ακριβώς την ίδια διαδικασία με το εικονίδιο του Ντιμιφούτη. Σου εγγυώμαι ότι μετά η ζωή σου θα γίνει ΠΟΛΥ ευκολότερη και καλύτερη. :biggrin:


1572348798560.png
 

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.775
Στο υπόλοιπο φάσμα, σε σχέση με τα ATC, έχεις κάποια σχόλια;

Τα σαμπ που έχεις από κάτω πως τα δουλεύεις; Ποιος κάνει κρος, που, πως;

Σε τι στάθμες ακούς; Τι απόσταση ακρόασης;

Σου λείπει κάτι στον ήχο; Θες κάτι να αλλάξει ή όλα είναι οκ;

Εφαρμόζεις κάποιου είδους ισοστάθμιση;

Έχεις κάνει κάποια μέτρηση στο χώρο; Ξέρεις λόγου χάριν τι χρόνους αντήχησης έχεις εκεί μέσα;

Οι ξύλινοι διαχυτές για ποιο λόγο μπήκαν; Τι ήθελες να επιτύχεις; Τι αποτέλεσμα άκουσες από αυτούς;
Χρήστο, εκκρεμούν οι απαντήσεις στα ως άνω ερωτήματα!! Μη μας κρατάς σε αγωνία! Αγωνιώ για την απάντηση του δόκτωρος διαχύσιου!!
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Τα σαμπ που έχεις από κάτω πως τα δουλεύεις; Ποιος κάνει κρος, που, πως;
160hz μετα δορυφορος κρος κανει το σαμπγουφα οταν εχω τον κρελλη τον κουαδ οταν βαζω τον γιαμαχα και τον κραουν το κρος απ τον γιαμαχα γινεται κολαση ωραια κολαση ιδιαιτερα με εκκλη οργανο
Post automatically merged:

Χρήστο πάτα το εικονίδιο του Δρ. Διαχύσιου (αυτό με τον Αϊνστάιν) και μετά πάτα πάνω στο μαγικό κουμπάκι που γράφει "Αγνοήστε αυτό το μέλος". Μετά κάνε ακριβώς την ίδια διαδικασία με το εικονίδιο του Ντιμιφούτη. Σου εγγυώμαι ότι μετά η ζωή σου θα γίνει ΠΟΛΥ ευκολότερη και καλύτερη.
πουτε πουτε
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Σε τι στάθμες ακούς; Τι απόσταση ακρόασης;
3 μετρα, η σταθμες ειναι πονεμενη ιστορια η συζυγος ειναι φιλολογος δυστυχως σε λυκειο με οτι αυτο συνεπαγεται, το σχεδιο ηταν να γινη πορτα σαν τι δικη σου αλλα στο τελος τα χρηματα ειχαν στενεψη αρκετα.ενα μου θες και πορτα δεν σε φτανει ενα δωματιο δικο σου κλπ κλπ το πρωι που παει σχολειο αρχιζει το πανηγυρι 100 ντιμπια και βαλε
Post automatically merged:

Πώς έχεις φέρει φασικα και χρονικά τα σαμπ με τους δορυφόρους;
οπα αυτο δυσκολο δηλαδης
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Σου λείπει κάτι στον ήχο; Θες κάτι να αλλάξει ή όλα είναι οκ;
μου λειπει η χροια των κουαδ γιατι ακουγα ποτε το ενα και ποτε το αλλο
Post automatically merged:

Εφαρμόζεις κάποιου είδους ισοστάθμιση;
οχι δεν το εχω με το αθλημα
Post automatically merged:

Έχεις κάνει κάποια μέτρηση στο χώρο; Ξέρεις λόγου χάριν τι χρόνους αντήχησης έχεις εκεί μέσα
οχι περιμενω να μου δωσεται τα φωτα σας
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.127
Reaction score
30.063
εσενα σε περιμενω κοντα ειμαστε και ομοιοπαθεις οσον αφορα τα ρημαδια τα quad 989
Έχουν κάποια βλάβη τα Quad;

Διαφορετικά, σίγουρα ξενίζει η αντικατάστασή τους με pa μονάδες από ακροατή κλασικής -ιδίως εάν μιλάμε για μικρά σύνολα. Δεν μπορώ να φανταστώ δλδ να υπερτερούν, για παράδειγμα, στην αναπαραγωγή των ύστερων κουαρτέτων εγχόρδων του Μπετόβεν.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.115
Reaction score
124.692
μου λειπει η χροια των κουαδ γιατι ακουγα ποτε το ενα και ποτε το αλλο
Post automatically merged:


οχι δεν το εχω με το αθλημα
Post automatically merged:


οχι περιμενω να μου δωσεται τα φωτα σας
Η χροιά των κουαντ σε στάθμες ΡΑ και με μπάσο, κοστίζει όσο έχει όλο το στέρεο τώρα, επί δύο.

Προφανώς τα κουαντ είναι ανυπόφορα γιατί παίζουν στάθμες ασανσέρ και δε μπορούν να βγάλουν τίποτα σε ρεαλιστικές εντάσεις.

Ωστόσο, αργά τη νύχτα που κοιμούνται όλοι και δε θες να τους ενοχλήσεις, είναι κι αυτά μια επιλογή, αν και θα προτιμούσα ακουστικά.

Τα κουαντ εχουν λόγω κατασκευής ένα εξαιρετικό στεπ ρισπονς, και είναι σημειακή πηγή, οπότε υπάρχουν πλεονεκτήματα, αλλά στην απόκριση είναι μπάζα, όπως και στις στάθμες, άρα δεν έχουν δυναμικά, άρα δε παίζουν μουσική, μόνο κάτι καμπανάκια που ακούει ο Γιάννης με 3-4 ν.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Οι ξύλινοι διαχυτές για ποιο λόγο μπήκαν; Τι ήθελες να επιτύχεις; Τι αποτέλεσμα άκουσες από αυτούς;
μα κυρια ηχεια που ακουγα ηταν τα quad 989 τα διπολα κανουν την τελεια συμεργεια με τους ξυλινους διαχυτες και τα ηλεκτροδυναμικα αλλα τα διπολα ειναι αλλη υποθεση
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.127
Reaction score
30.063
Η χροιά των κουαντ σε στάθμες ΡΑ και με μπάσο, κοστίζει όσο έχει όλο το στέρεο τώρα, επί δύο.

Είναι εφικτό αυτό με τα 989; Άντε και έβαλε σαμπ(ς), μπορούν να ακολουθήσουν στάθμες ως δορυφόροι;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.512
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top