Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Emmanouil 1964

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
7.901
Reaction score
28.688
Γειά σου πατρίδα .
Γειά σου κ. Χρήστο .
Άγιος Κοσμάς Πωγωνίου , κατά τό ήμισυ , από μάνα μεριά .
Δυό τρείς φορές αξιώθηκα - πριν από 30 χρόνια - να περπατήσω σε αυτά τά υπέροχα μέρη , δάση , νερά , καστανιές , όμορφοι Άνθρωποι , ήρεμοι , ντόμπροι , γλεντζέδες .
Έχεις κάνει υπέροχη και ζηλευτή δουλειά εκει στά μακρινά ! :hi:
" Νά σε χαίρετε " ή μουσική .

Μένεις μέσα στά Γιάννενα ή στό Πωγώνι ;
Τά καλύτερα πάντα κ. Χρήστο .

-
 

Μηνύματα
7.266
Reaction score
11.816
Τα στηρικτικά των καλωδίων, όλα τα λεφτά! Τώρα, σχετικά με τους διαχύτες και ειδικά τους διάτρητους, respect! Χαρά στο κουράγιο σου που έκατσες να κάνεις τόσες τρύπες!

Είχα την εντύπωση ότι είχες τα ESL53 που "καταδίωξε" σχεδιαστικά ο John Dahlquist με το (αγαπημένο μου) DQ10.
 


Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Ο Χρηστος απέδειξε αυτο που μέχρι τώρα, μόνο υποψιαζομασταν:
Οτι ναι μπορεί να υπάρξει ζωή στους χώρους ακρόασης.
Τον ευχαριστούμε γι'αυτο...
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Γειά σου πατρίδα .
Γειά σου κ. Χρήστο .
Άγιος Κοσμάς Πωγωνίου , κατά τό ήμισυ , από μάνα μεριά .
Δυό τρείς φορές αξιώθηκα - πριν από 30 χρόνια - να περπατήσω σε αυτά τά υπέροχα μέρη , δάση , νερά , καστανιές , όμορφοι Άνθρωποι , ήρεμοι , ντόμπροι , γλεντζέδες .
Έχεις κάνει υπέροχη και ζηλευτή δουλειά εκει στά μακρινά ! :hi:
" Νά σε χαίρετε " ή μουσική .

Μένεις μέσα στά Γιάννενα ή στό Πωγώνι ;
Τά καλύτερα πάντα κ. Χρήστο .

-
μανωλη μενω γιαννενα το χωριο μου ειναι η σιταρια πωγωνιου της συζυγου απ την πωγωνιανη και στα δυο χωρια πηγαινω καθε μηνα για τον αυγουστο δεν θελει συζητηση
Post automatically merged:

! Χαρά στο κουράγιο σου που έκατσες να κάνεις τόσες τρύπες!
χαλασα δυο δραπανα μεχρι που πηρα επαγγελματικα
 



christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
ναι μικροφωνα εχω νιουμαν σενχαιζερ πυκνωτικα και δυναμικα.απο προγραμματα μαυρα μεσανυχτα . πρεπει να ελθουν οι γιατροι εκ θεσσαλονικης να με γιατρεψουν
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.224
Reaction score
27.789
ναι μικροφωνα εχω νιουμαν σενχαιζερ πυκνωτικα και δυναμικα.απο προγραμματα μαυρα μεσανυχτα . πρεπει να ελθουν οι γιατροι εκ θεσσαλονικης να με γιατρεψουν
Αν σου έρθουν αυτοί οι γιατροί, κάηκες! :laugh:
 


P

panag 505

Guest
Συγχαρητήρια Χρήστο. Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στα Γιάννινα!!! Για μας τους Νότιους η νότια πλευρά της παρουσίασης σου, μας δημιουργεί θαυμασμό.
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Οι εικόνες είναι στρατηγικά τοποθετημένες εκεί όπου χρειαζόσουν ανάκλαση; :)

Πώς σου ακούγεται ο χώρος με τόση διάχυση;
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.224
Reaction score
27.789
γιατι μιχαλη μου τα καλυτερα παιδια ειναι τοσα πραγματα εμαθα απο του δοκτορες.και τον κυριο μπουτια τρεφω βαθυτατο σεβασμο και σε σενα .
Σ΄ευχαριστώ, αλλά αν έρθουν οι βλαμμένοι, πρόσεχε μην καταλήξεις με 4 σαμπγούφερ.
 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.517
Reaction score
30.743
ναι μικροφωνα εχω νιουμαν σενχαιζερ πυκνωτικα και δυναμικα.απο προγραμματα μαυρα μεσανυχτα . πρεπει να ελθουν οι γιατροι εκ θεσσαλονικης να με γιατρεψουν

"Πεθαίνω υπό τη βοήθεια πολλών ιατρών"

Αποδίδεται στον (πατριωτάκι σου κατά το ήμισυ) Μεγαλέξανδρο :p
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Συγχαρητήρια Χρήστο. Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στα Γιάννινα!!! Για μας τους Νότιους η νότια πλευρά της παρουσίασης σου, μας δημιουργεί θαυμασμό.
εσενα σε περιμενω κοντα ειμαστε και ομοιοπαθεις οσον αφορα τα ρημαδια τα quad 989
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Σ΄ευχαριστώ, αλλά αν έρθουν οι βλαμμένοι, πρόσεχε μην καταλήξεις με 4 σαμπγούφερ
ασ ερθουν εχω 2 υποβαθυφωνα αν μου κι αλλα 2 παει στο διαολο να τα βαλω και αυτα οτι πουν οι δοκτορες
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.392
Reaction score
125.536
Το atc το 40-αρι, έχει 6,5" γουφερ, και απ'οτι λες, τα σώματα των μεσαίων που βγάζουν τα 12" PA ηχεία που προτίμησες τελικά, δε μπορούσε να τα βγάλει το μικρότερου μεγαφώνου ATC, οπότε και κράτησες τα ΡΑ.

Καλά κατάλαβα;

Στο υπόλοιπο φάσμα, σε σχέση με τα ATC, έχεις κάποια σχόλια;

Τα σαμπ που έχεις από κάτω πως τα δουλεύεις; Ποιος κάνει κρος, που, πως;

Σε τι στάθμες ακούς; Τι απόσταση ακρόασης;

Σου λείπει κάτι στον ήχο; Θες κάτι να αλλάξει ή όλα είναι οκ;

Εφαρμόζεις κάποιου είδους ισοστάθμιση;

Έχεις κάνει κάποια μέτρηση στο χώρο; Ξέρεις λόγου χάριν τι χρόνους αντήχησης έχεις εκεί μέσα;

Οι ξύλινοι διαχυτές για ποιο λόγο μπήκαν; Τι ήθελες να επιτύχεις; Τι αποτέλεσμα άκουσες από αυτούς;
 
Last edited:

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
οι δοκτορες πινουν μπυρα θα τους πλακωσω στα τσιπουρα και θα πανε ολα καλλα
Post automatically merged:

Το atc το 40-αρι, έχει 6,5" γουφερ, και απ'οτι λες, τα σώματα των μεσαίων που βγάζουν τα 12" PA ηχεία που προτίμησες τελικά, δε μπορούσε να τα βγάλει το μικρότερου μεγαφώνου ATC, οπότε και
τ α υπογουφερ εχουν αποκ συχν 40χερζ 160χερζ συν-πλην 6db rated maximum spl 125db crossover 160hz 12db-oct low-pass 6db-oct high-pass
Post automatically merged:

κωστα γραφω αργα αμα δεις πως, θα γελας εβαλες πολλα θεματα θα απαντω σιγα σιγα καζαν καζαν που λεν οι //φιλοι μας//οι τουρκοι γαμοτι μου δεν βρισκω τα εισαγωγικα
 
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.867.521
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top