Να παρουσιάσω και γω ρε παιδιά τον χώρο μου και τα μηχανήματά μου

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Πρώτο το γνωστό και "ορθόδοξο".

Και μετά δεύτερο, αυτό, (με άλλη τραγουδίστρια αλλά αυτό δεν έχει σημασία) για να κάνετε κάποιες σκέψεις και προβληματισμό για τη ντράμς, το μουσικό arrangement κλπ.

O Andrew Small στη ντράμς.

ANDREW SMALL is a highly regarded drummer, musical director and producer who has spent ten years performing live with British chart-toppers Massive Attack, and has toured with the likes of Courtney Pine, Moloko, Des'ree, Euge Groove, Steve Cole, Gerald Albright, Chuck Loeb, and Swing Out Sister.


 




Μηνύματα
347
Reaction score
273
Δεν τίθεται θέμα ορθοδόξου γνώσεως και απόψεως.
Οι άλλοι τα coral δεν τα γνωρίζουν , πως να τα γνωρίζουν άλλωσ τε , αφού όταν τα εισήγαγε παλαιά εδώ η Ραδεξ , τα έφερνε σε πολύ περιορισμένα κομμάτια και σε υψηλές τιμές , μόνο για κάποιους φραγκάτους ντιούηδες της εποχής.
Μετά που τα έδωσε στον γαμπρό του και αυτός δεν το κυνήγησε , με αποτέλεσμα η εταιρία να είναι γνωστή σε πολύ λίγους , οι οποίοι κυρίως έκαναν επισκευές ,μετασκευές , κατασκευές. Οταν είχε το mid 97000 δρχ ,το 1982, ο άλλος αγόραζε ζευγάρι ηχεία TAMON αν τα θυμάσαι , με αυτά τα χρήματα .
Οπότε πως να ξέρουν , τι να ξέρουν , και γιατί να ξέρουν.
:rolleyes:
Όποιος ψάχνει βρίσκει.
Εγώ πάντως συμφωνώ με τον Μάρκου. Η γριά κότα έχει το ζουμί. Τα coral ήταν και εξακολουθούν να είναι εκ των κορυφαίων.
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Κάτσε να αναλάβω λίγο Κε Χρήστο, γιατί αυτός ο wnet θα σε κάνει να μισήσεις την hip hop και R&B με αυτά που βάζει χα χα, ενω είχαμε πολλές ελπίδες για την εξέλιξη αυτού τους είδους τα παλιά καλά χρόνια.

 
Last edited:

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
¨Αντε και ενα για τον φίλο μας τον @Bhutia και ας μας στεναχωρεί μερικές φορές. :) Έχει και καιρό να επισκεφθεί το νήμα. Κάποια φορά, εαν το φέρει η μοίρα, θα σου πω και το "μυστικό" του Δεκέμβριου που βάζει μουσικές που μας αρέσουν. Εγω το γνωρίζω καθώς το "χαρισμα" "κόλπο", το είχα και εγω κάποτε.

 
Last edited:

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.135
Reaction score
26.694
Με τη δέουσα προσοχή, θα ακουμπήσω απαλά εδώ αυτό το ρηβγιού από ένα εκ των κατ' εξοχήν χαγιεντάδικων περιοδικών.

 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Με τη δέουσα προσοχή, θα ακουμπήσω απαλά εδώ αυτό το ρηβγιού από ένα εκ των κατ' εξοχήν χαγιεντάδικων περιοδικών.

Γιατί με τη δέουσα προσοχή και απαλά ?

Λες να τρέξουμε να πάμε να το αγοράσουμε ? :D

Κοίτα τώρα σοβαρά εγω το ανέβασα μόνο και μόνο για να ακούσετε τη διαφορά μεταξύ των δύο ηχογραφήσεων που έκανε ο στουντιάς, που εάν δεν είναι ψεύτικα αρχεία, είναι όντως εντυπωσιακή. Το άρθρο δεν εξηγεί ποιοί οι πιθανοί τεχνικοί λόγοι για το ¨καλύτερο¨ άκουσμα, εαν και υποθέτω ότι με την μπαταρία, τα δυναμικά όπως και να έχει θα υποφέρουν.
 

jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
Κάτσε να αναλάβω λίγο Κε Χρήστο, γιατί αυτός ο wnet θα σε κάνει να μισήσεις την hip hop και R&B με αυτά που βάζει χα χα, ενω είχαμε πολλές ελπίδες για την εξέλιξη αυτού τους είδους τα παλιά καλά χρόνια.
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Καλά δεν παιζόμαστε οι Έλληνες. Ξεφτυλίσαμε όλο το είδος μουσικής με ένα βίντεο. :D

Έβλεπα χθές τους πρωταγωνιστές με αυτόν τον Θεοδωράκη το δημοσιογράφο και λέει σε κάποια φάση μετά απο συνενντευξη που είχε με έναν απο αυτούς που πλακώθηκαν στις μπουνιές .... ρώτησα λέει τον Ξαρχάκο για τους καλλιτέχνες αυτούς και είπε ότι παρόλο που δεν του αρέσει η μουσική (λόγω φυσικά μη μουσικότητας), το να παρουσιάζουμε σαν τέρατα και να δαιμονοποιούμε αυτούς τους καλλιτέχνες είναι λάθος.
 
Last edited:

jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
Καλά δεν παιζόμαστε οι Έλληνες. Ξεφτυλίσαμε όλο το είδος μουσικής με ένα βίντεο. :D

Έβλεπα χθές τους πρωταγωνιστές με αυτόν τον Θεοδωράκη το δημοσιογράφο και λέει σε κάποια φάση μετά απο συνενντευξη που είχε με έναν απο αυτούς που πλακώθηκαν στις μπουνιές (Σνίκυ , Σκίνι πως τον λένε) .... ρώτησα λέει τον Ξαρχάκο για τους καλλιτέχνες αυτούς και είπε ότι παρόλο που δεν του αρέσει η μουσική (λόγω φυσικά μη μουσικότητας), το να παρουσιάζουμε σαν τέρατα και να δαιμονοποιούμε αυτούς τους καλλιτέχνες είναι λάθος.
Φοβερή παρωδία :)
Mα δεν είναι καλλιτέχνες απλά ''τραγουδάνε''.
Αυτοί είναι καλλιτέχνες και ας είναι weirdos :D

 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Φοβερή παρωδία :)
Mα δεν είναι καλλιτέχνες απλά ''τραγουδάνε''.
Αυτοί είναι καλλιτέχνες και ας είναι weirdos :D

Ο Μπίλι δεν είναι ουίρντου. Τρέλα πουλούσε, ξέρει καλά τη σόουμπιζ.

Εαν θες την γνώμη μου και ο άλλος ο Μάνσον αλλά τελος πάντων. Όλοι τρέλα πουλάνε, one way or another.

Όταν η D'arcy ήταν ακόμη στα νορμάλ της.

 


jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
Kαλό το bullet with buterfly wings το ακούω σχεδόν every day σε ραδιοφωνική εκπομπή.
Κάνουμε πλάκα στην πλάκα... :biggrin:
Σ΄ωραίος...

Άλλο ένα λιωμένο στα ράδια

 



jag

Μηνύματα
9.160
Reaction score
27.395
Λαιτ ο Τουπακ της Ελλάδας :bigboss: :gotcha:

Ας βάλω ένα για την όμορφη που μπορεί να αρέσει και στους τράπερς :D

 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Λαιτ ο Τουπακ της Ελλάδας
Για αυτό στο πόσταρα. Πιο νορμάλ και απο εμάς είναι ο τύπος. :D

Άσε το θ'εμα σηκώνει πολύ ανάλυση. Αλλά όσοι είναι να καταλάβουν καταλαβαίνουν.
Σε ποιο είδος μουσικής αναφέρεσαι ακριβώς;
Την τράπ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.166
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top