Νew HC

Timaras

*****
Μηνύματα
2.887
Reaction score
2.078
Ουάου!
Επιτέλους να δούμε και κάνα ηχείο με ωραίο σπινοραμα! :biggrin:
Έχουμε πήξει στα μαύρα κουτιά!

Συγχαρητήρια φίλε για το χώρο και για τα μηχανήματα.
Προσωπικά θα το έβγαζα το ρακ απο μπροστά και θα το έβαζα κάπου πίσω να μη φαίνεται αλλά okay θα το δεις αυτό.

Και πάλι μπράβο να τα χαίρεσαι!
 



Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Μπράβο πολύ ωραίος χώρος. Δύο παρατηρήσεις έχω μόνο:
1. Η πολυθρόνα μπορεί να φύγει από εκεί; Γιατί σε δικαναλο ειδικά είναι πρόβλημα (αν και το dirac θα το φέρει αρκετά).
2. Αν μπορείς να βγάλεις το κεντρικό λίγο μπροστά από το έπιπλο έστω και ένα εκατοστό μπροστά να είναι τα μεγάφωνα είναι καλά.
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Ουάου!
Επιτέλους να δούμε και κάνα ηχείο με ωραίο σπινοραμα! :biggrin:
Έχουμε πήξει στα μαύρα κουτιά!

Συγχαρητήρια φίλε για το χώρο και για τα μηχανήματα.
Προσωπικά θα το έβγαζα το ρακ απο μπροστά και θα το έβαζα κάπου πίσω να μη φαίνεται αλλά okay θα το δεις αυτό.

Και πάλι μπράβο να τα χαίρεσαι!
σεκφτομαι να βαλω ενα ραφι στο μεσαιο και να το κατεβασω πιο κατω ,,, αρκε ινα χωραει εκει μεσα... ετσι και αλλιως δε χωρανε ολα πια. δε θελω να το βλαω πισω εκει εινα καλωδια και πολυμπριζα.
Μεγειά το σύστημα και ο χώρος! Τα Crystal Audio ποιά είναι;
τα crystal audio τα εχω πισω για surround TX-T1. αλλα θα τα αλλαξω για να εχω ομοιομορφο ηχο ειτε με κανενα ζευγαρι focal η με Monitor audio
Μπράβο πολύ ωραίος χώρος. Δύο παρατηρήσεις έχω μόνο:
1. Η πολυθρόνα μπορεί να φύγει από εκεί; Γιατί σε δικαναλο ειδικά είναι πρόβλημα (αν και το dirac θα το φέρει αρκετά).
2. Αν μπορείς να βγάλεις το κεντρικό λίγο μπροστά από το έπιπλο έστω και ένα εκατοστό μπροστά να είναι τα μεγάφωνα είναι καλά.
nai... η πολυθρονα θα φυγει απο εκει. ειναι προσωρινα.
στο επιπλο θελω να βαλω ενα επιπλεον ραφι στο κετρο και θα ερθει λιγο πιο μπροστα για να ευθυγραμμιστεί με τα αλλα
αλλωστε θα ερθει ο Μανώλης να τα φερει ολα εκει που πρεπει σε λιγο καιρο.
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Μπράβο
Χαράς την υπομονή σου για 2 χρόνια. Υγεία για να το χαρείς.
χαχαχ... εχε χαρη που ημουν μακρυα και ειχα ηρθε και ο μικρος οποτε ειχα να ασχοληθώ... χαχα
 

Μηνύματα
3.664
Reaction score
5.497
Πολύ ωραίο, με 'γειές!
Πως και δεν χτύπησες κεντρικό όμοιο με τα LR?
Ο λόγος που τα γουστάρω πολύ αυτά τα ηχεία είναι γιατί έχουν όμοιο κεντρικό που μπενει είτε οριζόντια κάτω από την οθόνη η αν γουστάρεις και πίσω από ηχοπερατη και είναι ίδιο με τα lr. Βέβαια το κόστος του με τιμή λιανικής πάνω από τα 10κ είναι λίγο τσιμπημενο.
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Ο λόγος που τα γουστάρω πολύ αυτά τα ηχεία είναι γιατί έχουν όμοιο κεντρικό που μπενει είτε οριζόντια κάτω από την οθόνη η αν γουστάρεις και πίσω από ηχοπερατη και είναι ίδιο με τα lr. Βέβαια το κόστος του με τιμή λιανικής πάνω από τα 10κ είναι λίγο τσιμπημενο.
Και εμένα γι'αυτό μαρεσουν .. αλλά πέρα από ότι έχουν τσιμπήσει όλα προς τα πάνω και να το είχα δε θα χωρούσε. Θα έπρεπε όλα τα μηχανήματα να πάνε στο πλάι. Βέβαια αν το βρω σε ευκαιρία θα το σκεφτώ σοβαρά.
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Υπερτιμημένο είναι όλο το hiend, αλλά όταν αυτό που αγοράζεις σήμερα σε ικανοποιεί, να ξέρεις ότι αύριο θάναι 20% πάνω και δύσκολα θα το βρεις σε ευκαιρία σαν ένα τεμάχιο.
Εξ άλλου η διαφορά από το σοπρα σεντερ όταν μπαίνεις σε τέτοια οικονομικά ξανοιγματα δεν θα φαντάζει σημαντική μετά από 2 χρόνια απόλαυσης, μην πω από ένα δίμηνο.
Ποιό σημαντικό είναι το πρόβλημα χώρου στο συγκεκριμένο σύστημα.
Ούτως ή άλλως υπάρχουν οι προϋποθέσεις να παίζει πολύ όμορφα.
ΥΓ. Την συγκεκριμένη τριάδα πολύ τη ζαχάρωνα πριν κανα εξάμηνο για το χώρο μου…
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Υπερτιμημένο είναι όλο το hiend, αλλά όταν αυτό που αγοράζεις σήμερα σε ικανοποιεί, να ξέρεις ότι αύριο θάναι 20% πάνω και δύσκολα θα το βρεις σε ευκαιρία σαν ένα τεμάχιο.
Εξ άλλου η διαφορά από το σοπρα σεντερ όταν μπαίνεις σε τέτοια οικονομικά ξανοιγματα δεν θα φαντάζει σημαντική μετά από 2 χρόνια απόλαυσης, μην πω από ένα δίμηνο.
Ποιό σημαντικό είναι το πρόβλημα χώρου στο συγκεκριμένο σύστημα.
Ούτως ή άλλως υπάρχουν οι προϋποθέσεις να παίζει πολύ όμορφα.
ΥΓ. Την συγκεκριμένη τριάδα πολύ τη ζαχάρωνα πριν κανα εξάμηνο για το χώρο μου…
Γιατί είναι σημαντικό το πρόβλημα του χώρου;
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Ουάου!
Επιτέλους να δούμε και κάνα ηχείο με ωραίο σπινοραμα! :biggrin:
Έχουμε πήξει στα μαύρα κουτιά!

Συγχαρητήρια φίλε για το χώρο και για τα μηχανήματα.
Προσωπικά θα το έβγαζα το ρακ απο μπροστά και θα το έβαζα κάπου πίσω να μη φαίνεται αλλά okay θα το δεις αυτό.

Και πάλι μπράβο να τα χαίρεσαι!
Δεν μπορώ να τρέξω τόσα μέτρα καλώδια γιατί το μήκος του δωματίου είναι πάνω από 7 μέτρα
 


Μηνύματα
562
Reaction score
1.003
Πωπω. Μου βγήκαν τα μάτια. Εξαιρετικός χωρος. Εγώ μόνο ένα θα έκανα. Θα πατούσα play και θα απολάμβανα. Δε θα άλλαζα τίποτα μπρος σε τέτοιο όμορφο σύνολο. Και ας μη μετράει τέλεια. Πραγματικά πανέμορφο αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια, να το χαρείτε όσο δεν πάει...
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.378
Reaction score
125.478
Ωραία main ηχεία, αλλά θα πρέπει πάση θυσία να συνδυαστούν με το όμοιο κεντρικό τους.

Ψάξε ψάξε, θα το βρεις κάποια στιγμή, χτύπα το ασάλιωτα. 😁
 

Μηνύματα
1.472
Reaction score
1.407
Ωραία main ηχεία, αλλά θα πρέπει πάση θυσία να συνδυαστούν με το όμοιο κεντρικό τους.

Ψάξε ψάξε, θα το βρεις κάποια στιγμή, χτύπα το ασάλιωτα. 😁
καποια στιγμη ναι...ισως... μπορει...σιγουρα....χαχχαα
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.223
Reaction score
27.786
Συγχαρητήρια για την δουλειά που έκανες και για το αποτέλεσμα.
Το ρακ σου θέλει λίγο χαμήλωμα και από αυτό που βλέπω και χώρο έχει πάνω από τα μηχανήματα και εύκολα μπορείς να το χαμηλώσεις.
Απλά πρέπει να το ξεμοντάρεις και να κόψεις λίγο τους σωλήνες και να το ξαναμοντάρεις.
Προφανώς είναι όλα βιδωτά.
 

Μηνύματα
6.667
Reaction score
5.198
Hiend δικάναλο βλέπω με το πολυκάναλο/hc σαν afterthought.
Ήταν ευκαιρία για τοποθέτηση σταθερής οθόνης, κεντρικού ηχείου ίδιας σειράς, και σίγουρα όχι τοποθέτηση προϋπάρχοντος ρακ για δικάναλο ξανά στο κέντρο με τα μηχανάκια σε περίοπτη θέση.

Πόσο τέλεια θα ήταν αν στη θέση των δύο τελικών βλέπαμε δύο σαμπ, και στη θέση του τριπλού ρακ στο κέντρο δέσποζε το κεντρικό ίδιας σειράς πάνω σε μια καλίγραμμη βάση made by Melidis!

Τα μηχανάκια ας τοποθετούνταν στη θέση που καταλαμβάνει τώρα το σαμπ. Θα ήταν εφικτή η διαχείριση των καλωδίων ακόμα κι εκεί.

 
Last edited:




Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.214
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top