Οι αδερφοί -όχι Γκριμ- της Grimm Audio και για την πιστότητα,o L o S και ο 1. Όλο μαζί?

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Thanks φιλαράκια!!
Πριν την έκθεση στο Ιντερκοντιναλεουμ, είχαμε πεί με τον θείο Χρήστο να "χτυπήσουμε" τα πρώτα ενεργά Λιπίνσκι που θα παρήγαγε ο φοβερός Πολωνός, καθότι είχα έρωτα με τα ηχεία του αλλά και τους ενισχυτές τους.
Τα Grimm δεν τα είχα ακούσει και δεν με ενδιέφεραν.

Επίσης δεν ψήφισα Μπέο με το μεγάλο πέο. (Χάρισμα στους Βολιώτες που γούσταραν ασούμε)

Ξανά πίσω στην έκθεση....οκ, ήταν ότι ποιό ολοκληρωμένο ....το ποιό λίγο ηχείο που είχα ακούσει.

Κάτι είχε βάλει ο Χρήστος να παίζει και εγώ ταξίδεψα...έκλεισα πόρτες με τον έξω κόσμο..δατσ ιτ...(μετράει και τέλεια αλλά δεν έχω μεζούρα).
IMG_4214.JPG
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Οτιδήποτε άλλο άκουσα, "άκουγα" ηχείο.

Δεν είχα πιεί τίποτις το παράξενον, κάτι καφέδες δεν γίνεται να ενοχοποιηθούν, οπότε ηλλάχθη η παραγγελιά στη διάρκεια της έκθεσης και μετακομίσαμε στους φιλέλληνας Ολλανδούς, εγκαταλείποντας τους Πολωνούς μαστόροι.

Έ, μετά απο 2-3 μήνους ένεκα που πέσαμε παναθέ εις κάποιας αλλαγάς περί DSP kai διάφορα έτερα ζητήματα χρονισμών και DSD kai DSX kai διάφορα άλλα φλέγοντα ζητήματα τεχνολογίας και αζιμουθίου, φτάσαν στο καθιστικό!!
IMG_4210.JPG
IMG_4211.JPG
[ATTACH
 

Y

Yiannis_B

Guest
Πρέπει να μπήκε ξένος δάκτυλος. :rolleyes: :roflmao:
 
Last edited by a moderator:





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...
Ξανά πίσω στην έκθεση....οκ, ήταν ότι ποιό ολοκληρωμένο ....το ποιό λίγο ηχείο που είχα ακούσει.

Κάτι είχε βάλει ο Χρήστος να παίζει και εγώ ταξίδεψα...έκλεισα πόρτες με τον έξω κόσμο..δατσ ιτ...(μετράει και τέλεια αλλά δεν έχω μεζούρα).
Δεν πιστεύω να περιμένεις από τον υποφαινόμενο ευχολόγια...:wink:

Η ΄΄νέτη΄΄ έκδοση αποτελεί τη βέλτιστη επιλογή και από αισθητικής άποψης.Εφόσον δεν εμφανίζονται οι υποβαθύφωνες μονάδες,υποθέτω ότι θ'αξιοποιήσεις -καλώς- ό,τι ήδη διαθέτεις...

Εκτός όμως από το βαθμό παρεμβολής ως προς το συνδυασμό ενισχυτή-ηχείου στη μετάδοση της μουσικής, το δικό σου ζητούμενο παραμένει να επιτύχεις και τη μικρότερη δυνατή συμμετοχή ως προς το χώρο -όπως και... περιεχόμενα εντός αυτού- στο τελικό άκουσμα.
 
Last edited:

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
καλα τα λες να ρωτηξω κατι?
Η ομοιομορφη διασπορα εκτος αξονα ομως των δυο μοναδων που εχουν επιτυχει, δεν κανει ευκολοτερη την τοποθετηση καθοτι οι αντανακλασεις τους ειναι παρεμφερεις?
δεν μας κανεις και μια αναλυση για τους ακουστικους φακους της b&o? (αν το εχεις κανει δωσε λινκ...)
 



vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.252
Reaction score
8.153
Όλο την πετάς, παπαγάλε. :D
τι, παπαγαλος της b&o εγινα?
ποιος ειναι αντιπροσωπος να παρω κανα... κατι?
ειναι παντως σοβαρη ερωτηση...
περιμενω σοβαρη απαντηση...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
καλα τα λες να ρωτηξω κατι?
Η ομοιομορφη διασπορα εκτος αξονα ομως των δυο μοναδων που εχουν επιτυχει, δεν κανει ευκολοτερη την τοποθετηση καθοτι οι αντανακλασεις τους ειναι παρεμφερεις?
δεν μας κανεις και μια αναλυση για τους ακουστικους φακους της b&o? (αν το εχεις κανει δωσε λινκ...)
Μιάς και δεν μ'έχουν απασχολήσει οι ακουστικοί φακοί,θα προέβαινα σε σχετική ανάλυση όποτε θα το έκρινα σκόπιμο.

Γιά τη δε ομοιμορφία της διασποράς,ο χώρος του geomiat διακρίνεται επίσης από ανομοιομορφίες στη διευθέτηση αξιοσημείωτων ανακλαστικών επιφανειών μέσα στο κύριο ακουστικό πεδίο,δηλαδή...επί του άξονα.
 

Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Εσείς τώρα περιμένετε να συνεχίσει την παρουσίαση ο Γιώργος....:rolleyes: τον άλλο μήνα η συνέχεια...:laugh:
 

Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Εσείς τώρα περιμένετε να συνεχίσει την παρουσίαση ο Γιώργος....:rolleyes: τον άλλο μήνα η συνέχεια...:laugh:
Το σύστημα υπάρχει εδώ και δύο μήνες:beach: Μπιλ, ως γνωρίζεις.
Για να πείς λίγες κουβεντούλες όμως, χρειάζεται χρόνος και βασικά όρεξη μιάς και τα περί σκέψεων και εντυπώσεων οι περισσότεροι φίλοι μου τα γνωρίζετε:help:.

Κίνητρο οικονομικό δεν υπάρχει μιάς και ο θείος έχει έξοδα και μούκοψε την διαφήμιση, οπότε ας είναι ένα μοίρασμα εικόνων και απόλαυσης -με όσους διαβάζουν το θέμα- για ένα τεχνοκρατικής υλοποίησης αλλά τόσο ρομαντικής απόδοσης αντικείμενο αναπαραγωγής ήχου.:angel:

Ήδη κάποιες παρεμβάσεις του Μπουτια και του Βετ φέρνουν ενδιαφέρουσες παραμέτρους στο νήμα και ιδιαιτέρως χαιρόμεθα με χαράς και ευχαριστίας.:drinks:

Συνεχίζεται....
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
...δεν έχω μεζούρα).
( Προφανές,εκ της ασύμμετρης τοποθέτησης του...(εκ)κεντρικού τεμαχίου)
View attachment 35573
Από τη φωτογραφία επίσης συμπεραίνεται ότι έχει εφαρμοσθεί στα ηχεία η συνιστώμενη εσωτερική κλίση περί τις 45 μοίρες.
Το σύστημα υπάρχει εδώ και δύο μήνες:beach: ...
Συνεχίζεται....
Φρόντισε μόνο να κρατηθούν τα συγκεκριμένα ηχεία αρκετά χρόνια....Σε αντίθετη περίπτωση,όπου και να βρίσκομαι,θα επιστρέφω ειδικά για να σε επιπλή τ τ ω...

 


Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Από τη φωτογραφία επίσης συμπεραίνεται ότι έχει εφαρμοσθεί στα ηχεία η συνιστώμενη εσωτερική κλίση περί τις 45 μοίρες.

Φρόντισε μόνο να κρατηθούν τα συγκεκριμένα ηχεία αρκετά χρόνια....Σε αντίθετη περίπτωση,όπου και να βρίσκομαι,θα επιστρέφω ειδικά για να σε επιπλή τ τ ω...

Δεκτή η απειλή μελλοντικής επίπληξης!:fuckyou::drinks:

Επειδή είναι φαεινόν ότι κατέχεις τις αρετές του Grimm, ευελπιστώ να δικαιολογήσεις την απόσχισή μου εκ του Πολωνού.
Η γνωστή ιστορία του καλύτερου γαρ...

Χαίρομαι που σου άρεσε και σένα η μαύρη έκδοση χωρίς μάλιστα τα καλούδια του ενσύρματου χειρηστηρίου.:biggrin:
 


Μηνύματα
4.003
Reaction score
3.833
Στην οθόνη του mac mini βλέπουμε το χειρηστήριο του LS1 που μέσα απο τα preferences προσφέρει αρκετή ευελιξία στη συχνότητα αποκοπής του γούφερ, ενίσχυση χαμηλών, balance, volume, διαχείριση σαμπ κλπ κλπ.
Όλα γίνονται άμεσα και εξαιρετικά εύκολα.

Βλέπουμε και κονσόλες της Metric halo lio 8 στην οποία έχω συνδέσει και μπορώ να συνδέσω ότι συσκευή γουστάρω και παίρνοντας σήμα απο την ψηφιακή της έξοδο το "ρίχνω" στο Grimm.

Ωραία πράγματα φιλαράκια.

Εννοείται ότι χρησιμοποιείται kai σαν Phono Stage για την Glider.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.621
Μηνύματα
2.868.390
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top