Οι μετρήσεις μας. Βασιζόμαστε μόνο σε αυτές?

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Μακάριοι οι πτωχοί το πνεύματι, και όταν το καταφέρεις κατά το 2025 πες μου.

 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
όταν η χημική αντίδραση του ρεύματος με το υλικό του αγωγού συντονίζεται με τα άσπαστα μαγνητικά πεδία στους ακροδέκτες του καλωδίου :lol:
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Η αλήθεια είναι ότι με διαφορετικό τελικό αναδείχθηκε ο χαρακτήρας των klipsch και έχουν έντονο συριστικό στοιχείο.

Είπα να δοκιμάσω καλώδιο και μου έστειλε για δοκιμή η Ultimate audio ένα kimber να το βάλω στη θέση του mogami.

Δεν κατάλαβα κάποια διαφορά, αν υπήρχε κάτι μετά από 100νταδες φορές που άκουσα συγκεκριμένες σκηνές μπορεί να ''ήθελα'' να την ακούσω και να πω ότι το μείωσε ένα 2-3% και πολύ λέω.

Το άλλο σίγουρο είναι ότι όσο και να έπαιξα με τις συχνότητες που το δημιουργούν 7-10 δεν έφευγε με τίποτα.

οπότε τα καλώδια μπορεί να μην κάνουν κάποια διαφορά στον ήχο, τα μηχανήματα όμως σίγουρα έχουν χαρακτήρα ο οποίος δεν αλλάζει με eq

Τον χώρο αν και είναι ο πρωταγωνιστής τον αφήνω απέξω γιατί είναι σταθερός δεν υπήρξε κάτι διαφορετικό μέσα του.
αφου δεν ακουσες διαφορα με τα καλωδια σσσσσσσσσσσσσταματα και να μετρας.... :biggrin:
......στο ειπαν και επαγγελματιες...:sneaky:

να παρεις αλλα ηχεια που δεν κανουν ςςςςςςςςςςςςς
 

Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Καλημέρα ευτυχισμένοι άνθρωποι !
Διότι εφόσον βγαλατε αυτά τα συμπεράσματα περί καλωδίων είσαστε ευτυχισμένοι άνθρωποι .
Βάλατε δηλαδή ένα τραγούδι χωρίς Σάμπ δικαναλο σε pure mode με γυναικεία φωνή και λίγα όργανα πχ μια κιθάρα η ένα πιάνο και οι λσρυγγισμοι και η άρθρωση δεν είχαν καμμιά μεταβολή .
Μάλιστα .
Συνεχίστε ελεύθερα .
Over and out ....
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.058
Καλημέρα ευτυχισμένοι άνθρωποι !
Διότι εφόσον βγαλατε αυτά τα συμπεράσματα περί καλωδίων είσαστε ευτυχισμένοι άνθρωποι .
Βάλατε δηλαδή ένα τραγούδι χωρίς Σάμπ δικαναλο σε pure mode με γυναικεία φωνή και λίγα όργανα πχ μια κιθάρα η ένα πιάνο και οι λσρυγγισμοι και η άρθρωση δεν είχαν καμμιά μεταβολή .
Μάλιστα .
Συνεχίστε ελεύθερα .
Over and out ....
καλά εσυ που ζεις; σε άλλο φόρουμ διαβάζεις; τώρα τα βγάλαμε αυτά τα συμπεράσματα ; έχουν ματώσει 3-4 νήματα πάνω στη μπαρούφα αυτή; κ έχει αναλυθεί επιστημονικά....roger
καλώδιο Καισίδη

Αλήθεια, πώς κουρδίζονται τα καλώδια?
θα σου πω μόλις φτάσω στο μαγαζι :laugh:
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
να παρεις αλλα ηχεια που δεν κανουν ςςςςςςςςςςςςς
Σσσσσσταμάτα να με μπριζώνεις, θα τα βγάλω αγγελία όλα και δε θέλω :p;)
θα σου πω μόλις φτάσω στο μαγαζι
Πες μου ότι έχεις κουρδιστήρι? Έλα λέγε :roflmao:
Βάλατε δηλαδή ένα τραγούδι χωρίς Σάμπ δικαναλο σε pure mode με γυναικεία φωνή και λίγα όργανα πχ μια κιθάρα η ένα πιάνο και οι λσρυγγισμοι και η άρθρωση δεν είχαν καμμιά μεταβολή .
Έβαλα σκηνές από ταινίες με διαλόγους με το τρόπο που περιγράφεις και έκανα απευθείας αντιπαραβολή δεκάδες φορές προσπαθώντας να καταλάβω κάτι.
 
Last edited:


Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Σσσσσσταμάτα να με μπριζώνεις, θα τα βγάλω αγγελία όλα και δε θέλω :p;)


Πες μου ότι έχεις κουρδιστήρι? Έλα λέγε :roflmao:


Έβαλα σκηνές από ταινίες με διαλόγους με το τρόπο που περιγράφεις και έκανα απευθείας αντιπαραβολή δεκάδες φορές προσπαθώντας να καταλάβω κάτι.
Οκ ότι πεις .
Εγώ σου είπα σε μουσική με pure mode.
Αλλά αυτά είναι ψηλά γράμματα εεε ...
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Οκ ότι πεις .
Εγώ σου είπα σε μουσική με pure mode.
Αλλά αυτά είναι ψηλά γράμματα εεε ...
Ναι αυτό έκανα, (large - χωρίς eq) απλά όχι σε μουσική αλλά σε ταινίες εκεί που το παρατηρώ πιο έντονα.
 






Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Εχτές μετά από αρκετό καιρό είπα να γκαζώσω λίγο. Οι καμπύλες του -40 - 30 πάνε περίπατο. Μιλάμε για -5, 0 και λίγο πάνω

αρκετά μπασαδερο αποτέλεσμα. ένα ακόμα sub σε κάποιο στρατηγικό σημείο να μου φτιάξει τα 70 και είμαι super !!!!!
latest fix.jpg
all avarage.jpg

.
.
Μέχρι εδώ άκουσα μετά φοβάμαι για την ακεραιότητα του δωματίου :roflmao: 😍 :o

godzilla
Annotation 2020-05-27 204539.png


και μουσικούλα
Annotation 2020-05-27 203454.png
 


Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Απτοκινητοβαλε να δείξει 130 db :lolsign:
δεν ξέρω τι λέει το κινητό. αυτό που ξέρω είναι ότι στο ξεκίνημα του godzilla που πήγε μέχρι 115 το παράθυρο διπλά τζάμια αλουμινίου παλλόντουσαν άνετα 1 εκατοστό μέσα έξω. Λέω έσπασαν. :headbang: :o
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top