Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.946
Reaction score
20.451
Το προβλημα που εχετε οι περισσοτεροι ειναι οτι δεν αντιλαμβανεστε τι λεει ο αλλος,βαδιζετε στα στερεότυπα που εχει ο καθενας στο κεφαλι του και καταλαβαινει αυτα που θελει.
Φρονώ ότι δεν εξαιρείς τον εαυτό σου από αυτή τη ρήση. Σωστά;
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Τελικά άμα έχει κολλήσει το κάθε παόκι στο βινύλιο, δεν έχει σωτηρία. 8-)
δε το ήξερα γιατρέ μου ότι είσαι κολλημένος και με το βινύλιο!!!...για ψηφιακό σε είχα!! :biggrin: :biggrin:
Ας είναι λοιπόν!
Αφιερωμένο στη χθεσινή σας νίκη! :tongue: :tongue: :tongue:
1573373245089.png
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Δώσε πόνο αρχηγέ!
Εγώ ημανε ο πρώτος που δήλωσα συμπαραστατης..
Κλακαδοροι - εποχουμενοι - ακολουθητες - επομενοι

file:///C:/Users/user/Desktop/%CE%B5%CE%B4%CF%89%20%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%B1%CE%BC%CE%B5/tumblr_mkldw2SvN81rncdcyo5_250.web

Lesfemmes Shop Χορηγούμενη Γίνε η Αγιοβασιλίτσα του..jpg

(Lesfemmes Shop Χορηγούμενη Γίνε η Αγιοβασιλίτσα του.)

ου ου ου ου ...

:gotcha:
 

Μηνύματα
544
Reaction score
1.205
Βιομηχανικά σκουπιδια ειναι τα πολυκάναλα,και μιλάω για αναπαραγωγη μουσικής,τα χομθέατρα δεν μ ενδιαφερουν.
Τα ενεργα μόνιτορ και γενικα τα μόνιτορ ειναι για στούντιο και για όσους ασχολούνται με επεξεργασια ήχου ΟΧΙ ΓΙΑ HIFI,δεν μου κάνουν για το σπιτι και τσαμπα να μου τα δινεις και οχι δεν ειμαι οπαδος των Χαρμπεθ δεν ειμαι τοσο καφρος να πληρωσω οσο ενα σπιτι για να ακουω πως τριζουν οι πόρτες του βρυκόλακα.......

Αν σας κάνουν τα μονιτορ για το σπιτι πάρτε και μια επαγγελματικη καφετιερα,μισες δουλειες θα κάνετε στο σπιτι?

Το προβλημα που εχετε οι περισσοτεροι ειναι οτι δεν αντιλαμβανεστε τι λεει ο αλλος,βαδιζετε στα στερεότυπα που εχει ο καθενας στο κεφαλι του και καταλαβαινει αυτα που θελει.

Μονο και μονο το γεγονος οτι σε ενα ηχειο εμπεριεχεται ενισχυτης (και ενδεχομενως dac), αρα ξεφορτωνομαι ρακ με προ, τελικο και δεν ξερωγω τι αλλο με κανει να τα αγορασω.
Το να παιζει σωστα, χωρις το ρισκο να καψω κατι απο την αλυσιδα των ηλεκτρονικων ειναι το δευτερο πλεονεκτημα.
 



Μηνύματα
63
Reaction score
150
Μονο και μονο το γεγονος οτι σε ενα ηχειο εμπεριεχεται ενισχυτης (και ενδεχομενως dac), αρα ξεφορτωνομαι ρακ με προ, τελικο και δεν ξερωγω τι αλλο με κανει να τα αγορασω.
Το να παιζει σωστα, χωρις το ρισκο να καψω κατι απο την αλυσιδα των ηλεκτρονικων ειναι το δευτερο πλεονεκτημα.
Εγω φιλε μου το ρακ οχι μονο δε θελω να το πεταξω αλλα θα το εμπλουτισω κι ολας και με άλλα μηχανηματα,εσεις βάλτε στη θεση του αν θελετε μια.....γλάστρα,μια τιβι,κατι τις τελος παντων,δικαιωμά σας.
Δικαιωμά μου ειναι ομως να μη ακουω μουσικη απο ενισχυτες κλασσης D (να κάνετε ολοι σας μαθηματα στον Levinson περι του θεματος οταν μιλουσε πριν τριαντα χρονια για ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ).
Ο χρονος είναι η μονη απόδειξη για το πως απαξιόνωνται τα ψηφιακα σκουπιδια,αρχης γενομενης απ το ψδ που τωρα οι υψηλης πιστοτητας ακροατες!!! επεσαν ακομα ποιο χαμηλα,ακουνε απο MP3 kai FLAC!!!Η βιομηχανια πεταξε στα σκουπιδια το ψδ κι εφερε στο προσκηνιο του D ενισχυτες,πεστε ολοι με τα μουτρα να ψωνιστε και σε 20 χροια παλι η βιομηχανια θα ανακαλυψει τον τροχο με την κλασση Α και ΑΒ,τα φορματ ολα θα εχουν πεθανει και η ζωη κυκλους κανει αλλα ενα πραγμα δεν αλλαζει,,η αναλογικη μεταδοση που ειναι η φυσικη οντοτητα.
Καλα κανει η βιομηχανια και σας αρμεγει,οσο για τα υπολοιπα ποστ,ειλικρινα περιμενετε απαντησεις?
Η ειρωνια ειναι το καταφυγιο των κομπλεξικων,επιδειξιομανων κι ασχετων.
Συνδεστε τα καλωδια στ αυτια σας να ακουτε μουσικη και πιστεψτε με εγω απολαμβανω τη μουσικη,δεν ψαχνω για ψυλλους στ αχυρα.

Καλη συνεχεια στο τσιρκο σας γιατι για τζερτζελε ειναι οι περισσοτεροι.

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΙΛΙΚΤΟΣ,ΤΑ ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΑΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ.
Post automatically merged:

Α και που ειστε,ο αλλος δεν ξερει κανει καφε σπιτι απο μια Gaggia,και θελει να ασχοληθει με τον ηχο!!
Αδερφε αν δεν μπορεις να κανεις καφε σπιτι οπως τον θες αυτο που σου λειπει δεν ειναι η μηχανη αλλά η αντιληψη!!

Αντε καλο Κυριακάτικο βόλι!
 




Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.359
Reaction score
79.407
Εγω φιλε μου το ρακ οχι μονο δε θελω να το πεταξω αλλα θα το εμπλουτισω κι ολας και με άλλα μηχανηματα,εσεις βάλτε στη θεση του αν θελετε μια.....γλάστρα,μια τιβι,κατι τις τελος παντων,δικαιωμά σας.
Δικαιωμά μου ειναι ομως να μη ακουω μουσικη απο ενισχυτες κλασσης D (να κάνετε ολοι σας μαθηματα στον Levinson περι του θεματος οταν μιλουσε πριν τριαντα χρονια για ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ).
Ο χρονος είναι η μονη απόδειξη για το πως απαξιόνωνται τα ψηφιακα σκουπιδια,αρχης γενομενης απ το ψδ που τωρα οι υψηλης πιστοτητας ακροατες!!! επεσαν ακομα ποιο χαμηλα,ακουνε απο MP3 kai FLAC!!!Η βιομηχανια πεταξε στα σκουπιδια το ψδ κι εφερε στο προσκηνιο του D ενισχυτες,πεστε ολοι με τα μουτρα να ψωνιστε και σε 20 χροια παλι η βιομηχανια θα ανακαλυψει τον τροχο με την κλασση Α και ΑΒ,τα φορματ ολα θα εχουν πεθανει και η ζωη κυκλους κανει αλλα ενα πραγμα δεν αλλαζει,,η αναλογικη μεταδοση που ειναι η φυσικη οντοτητα.
Καλα κανει η βιομηχανια και σας αρμεγει,οσο για τα υπολοιπα ποστ,ειλικρινα περιμενετε απαντησεις?
Η ειρωνια ειναι το καταφυγιο των κομπλεξικων,επιδειξιομανων κι ασχετων.
Συνδεστε τα καλωδια στ αυτια σας να ακουτε μουσικη και πιστεψτε με εγω απολαμβανω τη μουσικη,δεν ψαχνω για ψυλλους στ αχυρα.

Καλη συνεχεια στο τσιρκο σας γιατι για τζερτζελε ειναι οι περισσοτεροι.

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΙΛΙΚΤΟΣ,ΤΑ ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΑΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ.
Post automatically merged:

Α και που ειστε,ο αλλος δεν ξερει κανει καφε σπιτι απο μια Gaggia,και θελει να ασχοληθει με τον ηχο!!
Αδερφε αν δεν μπορεις να κανεις καφε σπιτι οπως τον θες αυτο που σου λειπει δεν ειναι η μηχανη αλλά η αντιληψη!!

Αντε καλο Κυριακάτικο βόλι!
Θα μάθουμε κατι συγκεκριμένο για το σύστημά σας ή όχι;
Ή τι θα επιθυμούσατε;
 


Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Δικαιωμά μου ειναι ομως να μη ακουω μουσικη απο ενισχυτες κλασσης D (να κάνετε ολοι σας μαθηματα στον Levinson περι του θεματος οταν μιλουσε πριν τριαντα χρονια για ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ).
Καλά, και τί ξέρει ο Levinson, από ενισχυτές τώρα! Ο σιωνιστής ο Levinson με το εβραϊκό όνομα, τς τς τς... Α! Να μου πεις για κανένα Krell, μάλιστα!
 

Μηνύματα
12.851
Reaction score
10.067
Α και που ειστε,ο αλλος δεν ξερει κανει καφε σπιτι απο μια Gaggia,και θελει να ασχοληθει με τον ηχο!!
Αδερφε αν δεν μπορεις να κανεις καφε σπιτι οπως τον θες αυτο που σου λειπει δεν ειναι η μηχανη αλλά η αντιληψη!!
Έχουμε θέμα και για τους καφέδες. Πέρνα και από κει.

 

Μηνύματα
63
Reaction score
150
Καλά, και τί ξέρει ο Levinson, από ενισχυτές τώρα! Ο σιωνιστής ο Levinson με το εβραϊκό όνομα, τς τς τς... Α! Να μου πεις για κανένα Krell, μάλιστα!
Ετερον εκάτερον,κι ο Henry Ford εβραιος ηταν αλλα τους ειχε στην μπούκα,και αρκετοι άλλοι......
 

Μηνύματα
544
Reaction score
1.205
Εγω φιλε μου το ρακ οχι μονο δε θελω να το πεταξω αλλα θα το εμπλουτισω κι ολας και με άλλα μηχανηματα,εσεις βάλτε στη θεση του αν θελετε μια.....γλάστρα,μια τιβι,κατι τις τελος παντων,δικαιωμά σας.
Δικαιωμά μου ειναι ομως να μη ακουω μουσικη απο ενισχυτες κλασσης D (να κάνετε ολοι σας μαθηματα στον Levinson περι του θεματος οταν μιλουσε πριν τριαντα χρονια για ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ).
Ο χρονος είναι η μονη απόδειξη για το πως απαξιόνωνται τα ψηφιακα σκουπιδια,αρχης γενομενης απ το ψδ που τωρα οι υψηλης πιστοτητας ακροατες!!! επεσαν ακομα ποιο χαμηλα,ακουνε απο MP3 kai FLAC!!!Η βιομηχανια πεταξε στα σκουπιδια το ψδ κι εφερε στο προσκηνιο του D ενισχυτες,πεστε ολοι με τα μουτρα να ψωνιστε και σε 20 χροια παλι η βιομηχανια θα ανακαλυψει τον τροχο με την κλασση Α και ΑΒ,τα φορματ ολα θα εχουν πεθανει και η ζωη κυκλους κανει αλλα ενα πραγμα δεν αλλαζει,,η αναλογικη μεταδοση που ειναι η φυσικη οντοτητα.
Καλα κανει η βιομηχανια και σας αρμεγει,οσο για τα υπολοιπα ποστ,ειλικρινα περιμενετε απαντησεις?
Η ειρωνια ειναι το καταφυγιο των κομπλεξικων,επιδειξιομανων κι ασχετων.
Συνδεστε τα καλωδια στ αυτια σας να ακουτε μουσικη και πιστεψτε με εγω απολαμβανω τη μουσικη,δεν ψαχνω για ψυλλους στ αχυρα.

Καλη συνεχεια στο τσιρκο σας γιατι για τζερτζελε ειναι οι περισσοτεροι.

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΙΛΙΚΤΟΣ,ΤΑ ΨΗΦΙΑΚΑ ΣΑΣ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΕΧΟΥΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΛΗΞΗΣ.
Post automatically merged:

Α και που ειστε,ο αλλος δεν ξερει κανει καφε σπιτι απο μια Gaggia,και θελει να ασχοληθει με τον ηχο!!
Αδερφε αν δεν μπορεις να κανεις καφε σπιτι οπως τον θες αυτο που σου λειπει δεν ειναι η μηχανη αλλά η αντιληψη!!

Αντε καλο Κυριακάτικο βόλι!

Πεσατε και στην περιπτωση ομως. 8-)

Ο υποφαινομενος κατεχει ενεργα οι ενισχυτες των οποιων ειναι με mosfet.;)

Οσον αφορα στο άρμεγμά μας απο την βιομηχανια μεταφερω το εξης απο που ασχολειται με high end μηχανηματα:

οταν θελει ο κατασκευαστης να φτασει την τιμη ενος πχ τελικου στο θεο, βαζει τα ηλεκτρονικα μεσα σε μονομπλοκ ή χυτο κομματι αλουμινιου...
 
Last edited:






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.600
Μηνύματα
2.865.573
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top