Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Να οδηγείς και να ακούς το παρόν νήμα, μπορεί και να σου φύγει το τιμόνι σε κάποια σημεία 😀
Δεν έχεις ακούσει πολυκάναλο ραδιοφωνικό spot για αυτό τα λες. 🙂
Έλα λίγο να σου πω που άκουσα DD 7.1 ραδιοφωνικό για Stolichnaya το 2003 ή 2004 και μου έφυγε το σαγόνι. Το Demo μας το έκανε η Dolby στο δικό μας Studio.
To spot έφτιαχνε σαγόνι και η διαφημιζόμενη Stoli έφτιαχνε κεφάλι... Καιρός να εξελιχθούν πεδία immersive και για άλλα μέρη του σώματος. :biggrin:
....δε μπαινω σε μικροτητες.
->
Καφκα -μεταμορφωση- το εχω βιωσει , οπως και το βιωνω ... οι καταστασεις με εκαναν μαιμου οποτε το εχω φερει καπως περισσοτερο στα μετρα μου (....)
Δεν μου αρεσει ο Καφκα, αλλα δεν μας ενδιαφερει αν μας αρεσει κιολα ( το ιδιο και με τον ηχο 8-) ) , ειναι ευστοχα τραγικος (αν και δεν καταληγει σε καθαρση το πραμα, καθιστωντας τον συγχρονα τραγικο~αντιθετικα με το αρχαιοελληνικο~). Μου πηρε καιρο να τα βρω με τον συγγραφεα, υπαρχει ενα διηγημα "επιστολη σε μια ακαδημια" οπου αναφερει πως μια μαιμου απεκτησε ανθρωπινες ιδιοτητες (εμεσω κακων συνηθειων)..εντελως αθλιο... 🐒
View attachment 286337
Αυτό συμβαίνει με όσες συνωμοταξίες είναι αναγνωσμένες αλλά όχι τελείως...αναγνωρισμένες. Οι αναγνώσεις μπορεί να οδηγούσαν σε... απόγνωση.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.550
Reaction score
37.786
...η μεταμορφωση... ουσιαστικα αναφερεται στην απaλοτριωση των εργαζομενων, δατς ολ. -μπιν δεαρ, νεβερ λεφτ.
Αυτό συμβαίνει με όσες συνωμοταξίες είναι αναγνωσμένες αλλά όχι τελείως...αναγνωρισμένες. Οι αναγνώσεις μπορεί να οδηγούσαν σε... απόγνωση.
... ο αναγνωστης οφειλει να παει το νοημα παρακατω.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.284
To spot έφτιαχνε σαγόνι και η διαφημιζόμενη Stoli έφτιαχνε κεφάλι... Καιρός να εξελιχθούν πεδία immersive και για άλλα μέρη του σώματος. :biggrin:
Υποψιάζομαι πως έρχεται κάτι επώδυνο για τα "3 μας" και φοβούμαι..🤪
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.351
Reaction score
79.345
Εννοείς βογγητά και ήχους χαστουκιών πχ;
Μετά από αυτήν την παρατήρηση σκέφτομαι πως αν βάλουν τα βογκητά του άντρα στα πίσω ηχεία, και της γυναίκας στα μπροστινά, θα αισθανόμαστε κάπως περίεργα :oops:
και όλοι εδώ κρινόμαστε αποκλειστικά και μόνο από αυτά
Δηλαδή κύριε μοντ αν πω πως γράφεις σαν μαλ@κας είναι ΟΚ, ενώ αν πω πως είσαι μαλ@κας είναι πρόβλημα;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.284
Δηλαδή κύριε μοντ αν πω πως γράφεις σαν μαλ@κας είναι ΟΚ, ενώ αν πω πως είσαι μαλ@κας είναι πρόβλημα;
Έτσι ακριβώς.

Άλλο το "σαν" κι άλλο το "είσαι".

Το πρώτο έχει ευγένεια, δείχνει τρόπους, καταγωγή. Σε προτρέπει καλοπροαίρετα να μη γίνεις, αφού δεν είσαι.

Αφήνει βέβαια αιχμές, μήπως το κρύβεις.
Μήπως είσαι κρυφός.

Το δεύτερο είναι καταδικαστική απόφαση, αμετάκλητη, είσαι και φαίνεσαι. Φανερώθηκες.

Ο φανερός.
 

Μηνύματα
441
Reaction score
1.483
Δηλαδή κύριε μοντ αν πω πως γράφεις σαν μαλ@κας είναι ΟΚ, ενώ αν πω πως είσαι μαλ@κας είναι πρόβλημα;
Και τα δυο ειναι προσβλητικα μιας και στην πρωτη περιπτωση τον προσβαλεις για κατι που εγραψε ενω στην δευτερη τον χαρακτηριζεις ετσι.

Ενα παραδειγμα : Αν πεις σε καποιον οτι ειναι κατσαριδα ειναι προσβλητικο αν του πεις πως πεταγεται σαν κατσαριδα απλα του λες οτι πεταγεται ανελπιστα και ξαφνικα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.284
Και τα δυο ειναι προσβλητικα μιας και στην πρωτη περιπτωση τον προσβαλεις για κατι που εγραψε ενω στην δευτερη τον χαρακτηριζεις ετσι.

Ενα παραδειγμα : Αν πεις σε καποιον οτι ειναι κατσαριδα ειναι προσβλητικο αν του πεις πως πεταγεται σαν κατσαριδα απλα του λες οτι πεταγεται ανελπιστα και ξαφνικα.
Τώρα συ γιατί πετάγεσαι σα κλανιά;

Σένα ρώτησε; Έγινες μοντ και δε το είδαμε;

Άσε που ποιος χ@στηκε αν έγινες ή οχι ?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
Και τα δυο ειναι προσβλητικα μιας και στην πρωτη περιπτωση τον προσβαλεις για κατι που εγραψε ενω στην δευτερη τον χαρακτηριζεις ετσι.

Ενα παραδειγμα : Αν πεις σε καποιον οτι ειναι κατσαριδα ειναι προσβλητικο αν του πεις πως πεταγεται σαν κατσαριδα απλα του λες οτι πεταγεται ανελπιστα και ξαφνικα.
καλά ''τέλος'' δεν είπες εσύ πριν? :biggrin:
 







costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.284
Κύριε καγκουρε (ελεύθερη μετάφραση στην ελληνική του cangaroo) κατά την ταπεινή μου γνώμη, χρωστάτε μια συγνώμη στον wizzy, διότι ήσασταν όχι απλώς αγενής, αλλά αγενέστατος του αγενούς, και μάλιστα προς ένα μέλος που διακρίνεται για υπέρ του δέοντος ευγένεια.

Εν ολίγοις, μιλήσατε ως κόπρος σε σταύλο (δε λέω ότι είστε, προσοχή δε θέλω παρεξηγήσεις), ενώ το μέλος απήντησε σε δικό σας ερώτημα, μάλιστα το εν λόγω αγαπητό από όλον τον κόσμο μέλος, διαθέτει της ίδιας φίρμας με εσάς δικαναλο σεταπ ηχείων, απλώς καλύτερα μοντέλα ηχείων, σε καλύτερο χώρο, με καλύτερα συνοδά, και με συνοδεία πολλαπλών σαμπ, σωστά ενσωματωμένων, κάτι που δε ξέρετε καν τι σημαίνει.

Κοινώς, σας δέρνει αγρίως (όσον αφορά το σεταπ και ουχί προσωπικώς, δε θέλω παρεξηγήσεις λέμε), για να το πω κοσμίως, και να μη πω σας πάει γ@μιώντας το γ@μοστέρεο που δεν είναι ευγενικό, και γω είμαι ευγενής, δε λέω τέτοια, ποτέ.

Κρατιέμαι.

Άντε, ζητήστε συγνώμη τώρα.
Μη τα πάρω.

Γιατί άμα τα πάρω, δε θα σας ξεπλένει ούτε ο αρβανιτάκης στο Δούναβη, δίκην παππά που βαφτίζει βρέφος εις το όνομα του Θεού του όντιο.
 
Last edited:



Μηνύματα
441
Reaction score
1.483
Κύριε καγκουρε (ελεύθερη μετάφραση στην ελληνική του cangaroo) κατά την ταπεινή μου γνώμη, χρωστάτε μια συγνώμη στον wizzy, διότι ήσασταν όχι απλώς αγενής, αλλά αγενέστατος του αγενούς, και μάλιστα προς ένα μέλος που διακρίνεται για υπέρ του δέοντος ευγένεια.

Εν ολίγοις, μιλήσατε ως κόπρος σε σταύλο, ενώ το μέλος απήντησε σε δικό σας ερώτημα, μάλιστα το εν λόγω αγαπητό από όλον τον κόσμο μέλος, διαθέτει της ίδιας φίρμας με εσάς δικαναλο σεταπ ηχείων, απλώς καλύτερα, σε καλύτερο χώρο, με καλύτερα συνοδά, και με σαμπ.

Κοινώς, σας δέρνει αγρίως (όσον αφορά το σεταπ), για να το πω κοσμίως, και να μη πω σας πάει γ@μιώντας που δεν είναι ευγενικό, και γω είμαι ευγενής, δε λέω τέτοια, ποτέ.

Κρατιέμαι.

Άντε, ζητήστε συγνώμη τώρα.
Μη τα πάρω.
Ακουσε γιατρε, ο wizzy που αναφερεσαι συνεχεια πεταγεται και μου λεει :

Εγω εχω Rt60 θες να το δεις ?

Μετα επανηλθε :

Εγω εχω RΤ20 και ΡΤ30 θες να το δεις ?

Μετα ο ιδιος μου λεει :

Και να ήθελες, δεν θα μπορούσα να στη δείξω, διότι προστατεύεται από τα πνευματικά δικαιώματα του δημιουργού της.


ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟΥ ΖΗΤΗΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ !!!


Το οτι του ειπα πως πεταγεται σαν κατσααριδα δεν θεωρω πως προσβαλει καποιοιν.

Αυτο ομως που εγραψες γιατρε δεν σε τιμα καθολου !
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.344
Reaction score
125.284
Άμα θέλω, συμπεριφέρομαι ως ..άτιμος.

Αλλά για μια τιμή ζούμε, όλα μια τιμή έχουν, κοντά στα 60 χιλιάρικα το Τέσλα λόγου χάριν, αρκετά παραπάνω το στέρεο του wizzy.

Πάλι τάπα σε πάει ο wizzy, άσε που έχει καλύτερο RT 60 από σένα.

Για δείξτο το δικό σου να δω κάτι.

(Κρύψτε καφέδες)
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.184
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top