Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.494
Ωραία η επιχειρηματολογία, σε προηγούμενες αναρτήσεις από το παρόν νήμα όμως έχει διατυπωθεί ξεκάθαρα ότι κάποιους μεσήλικες δεν τους απασχολεί και τόσο το πώς θα περνούσαν οι ταπεινότεροι χρήστες immersive υλικού.
Όχι "κάποιους".

Όλους. 🤪😁

Σε ένοιαζε ποτέ εσένα ή τον οποιονδήποτε χαϊεντά με τις λυχνίες και τα σούπερ ντουπερ ηχεία σου, και την πικαπάρα σου (που θεωρητικά ήξερες να τη στήσεις σωστά) και τις καλωδιάρες σου, πως άκουγε ο νέος ή ο ταπεινότερος χρήστης το πικαπάκι του το πλαστικό;

Οεο;

Κανένα ενδιαφέρον όμως, μηδέν. Ουδείς. 😎

Και αναλόγως χαρακτήρα του καθενός, η απαραίτητη ποσότητα χλεύης για τα ταπεινά συστήματα ήταν η πεπατημένη φρασεολογία των γαλαζοαίματων χαϊεντάδων.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.230
Reaction score
27.014
Ιδέα για Atmos με οροφή σε κλίση. Τα βρήκα σήμερα σε ανάρτηση στο FB. Ότι έγραψα και χθες.

View attachment 286541 View attachment 286542 View attachment 286543
Αισθητικά απαίσιο!! Αν υπάρχει άλλος παρεμφερής τρόπος το ξαναβλέπουμε.

Σιγά... τον πολυέλαιο . :roflmao:
Άμα δεις πώς κουνιούνται στα μέρη μας οι πολυέλαιοι κάθε τόσο, ακόμα και στους μικρούληδες σεισμούς (όχι μόνο ντόπιους, αλλά και από τις γύρω -και όχι μόνο- γειτονιές) που πολύ συχνά μάς επισκέπτονται. :taunt::lol::lol::headbang:
...

Όσο για το τουτού, ΟΧΙ παιδιά!! Ή οδηγούμε ή ακούμε μουσική.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
... νομιζω οτι ειμουν ο πρωτος (και απο την αρχη) που τραβηξε λιγο τα αφτια σε αυτα τα θεματα ευαισθησιας ως προς τους νεοτερους, και δε θα το εκανα , αν δεν μπορουσα να διακρινω δεοντολογικους κωδικες εξεχων μελων .. :)
 

Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.635
Όχι "κάποιους".

Όλους. 🤪😁

Σε ένοιαζε ποτέ εσένα ή τον οποιονδήποτε χαϊεντά με τις λυχνίες και τα σούπερ ντουπερ ηχεία σου, και την πικαπάρα σου (που θεωρητικά ήξερες να τη στήσεις σωστά) και τις καλωδιάρες σου, πως άκουγε ο νέος ή ο ταπεινότερος χρήστης το πικαπάκι του το πλαστικό;

Οεο;

Κανένα ενδιαφέρον όμως, μηδέν. Ουδείς. 😎

Και αναλόγως χαρακτήρα του καθενός, η απαραίτητη ποσότητα χλεύης για τα ταπεινά συστήματα ήταν η πεπατημένη φρασεολογία των γαλαζοαίματων χαϊεντάδων.
Κοίτα. Εμένα να σου πω δεν με νοιάζει τόσο γιατί δεν έχω φίλους που να έχουν τέτοιο ψώνιο.

¨Εχω όμως έναν δυο που έχουν καλό "σύστημα" και ενδιαφέρονται για τους φίλους τους και αφιερώνουν πολύ χρόνο να τους συμβουλεύουν τι πρέπει να κάνουν για καλύτερο ήχο. Το ίδιο και εγώ όποτε μου ζητήθηκε απο ένα φίλο που θέλει.

Πάντως δεν πρέπει να ισχύει αυτό που λές γιατί εξάλλου εσυ, ο Bhutia και όλοι σας που βλέπω τι κάνετε εδώ στο site ; ¨Οποιον και να ρωτήσει απο το πιο κοινό ή το πιο προχωρημένο για κάτι είστε οι πρώτοι που κυριολεκτικά σκίζεστε και χάνετε χρόνο να τον συμβουλεύσετε και να τον βοηθήσετε. Αυτό δείχνει σοβαρό ενδιαφέρον. Αλλίως για ποιόν άλλο λόγο ; Εγώ βασικά είμαι ζώον δεν με ενδιαφέρει ούτε το 1 % απο το ενδιαφέρον που δείχνετε εσείς.
 
Last edited:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.494
Το ενδιαφέρον και η προσφορά γνώσης και εμπειρίας, δεν συνοδεύεται από ενδιαφέρον για το πώς παίζει ένα σεταπ των 300€ και πως ακούει ο καθένας στο σπιτάκι του και τι παντόφλα τρώει και άμα του αρέσουν οι μπριζόλες σε rare και τα Τέσλα. 😎

Και πως να παίζει δηλαδή;
Άθλια θα παίζει.

Η μετάδοση γνώσης είναι όμως πολύ σημαντική υπόθεση, άλλο αυτό, άλλο να με νοιάζει τι ακούς εσύ στο σπίτι σου, κανένα καημό δεν έχω. Ποιος χέστηκε που λέει κι ο καγκουρός.

Και βεβαίως ως γνήσιος και παραδοσιακός χαϊεντάς που ήμουν είμαι κι έτσι θα ψοφησω, με τον τρόπο μου φυσικά, όπως κι ο καθένας, θα χλευάζω το σχεδόν μονοκάναλο σεταπ σου, όχι εσένα, αλλά κυρίως τις γνώσεις σου. 😁🤪😂

Θα χλευάζω το σκατοηχειο της μπιεντάμπλεγιου, αλλά περισσότερο θα χλευάζω το σεταπ με μπιεντάμπλεγιου και χωρίς σαμπ. Άμα επιμένεις για μη χρήση σαμπ, τότε θα χλευάζω τις γνώσεις σου.

Ο κάθε καγκουρας μπορεί να είναι το καλύτερο παιδί, άλλο αυτό. Για να μη θίγεται ο όποιος καγκουρας, να σου πω για τον φίλο μου τον γουιζι, που είχε και έχει μπιεντάμπλεγιου. Πότε νομίζεις μασησα τα λόγια μου για τα κωλοηχεία; Νεβερ. Κάψιμο.
Αλλά ο γουιζι είναι το καλύτερο παιδί, ασχέτως αν έχει κωλοηχεία, που οκ μιαν εποχήν ήταν ας πούμε ζηλευτά, αξιοσέβαστα, ακριβά, και μας άρεσαν κιόλας. Και μετρούσαν και καλά, σε όσα τότε μετρούσαν δηλαδή.

Και για τον γουιζι έδειξα ενδιαφέρον, και μετέδωσα όση γνώση μπορούσα, και έφτασε εκεί που έφτασε (δικό του κατόρθωμα όχι δικό μου), κι όποτε τον βλέπω του λέω πούλα πούλα και στήσε ιμερσιβ. Χάνεις χρόνια απόλαυσης.

Με νοιάζει τι ακούει; Χαχαχαχα, ουδεμία καρφίτσα δε μου κάηκε ποτέ. Αλλά θα του λέω πούλα πούλα μέχρι να ψοφησω. Γνώση είναι, όχι κάτι άλλο.

Τουλάχιστον έτσι νιώθω.
 
Last edited:

Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Κοίτα. Εμένα να σου πω δεν με νοιάζει τόσο γιατί δεν έχω φίλους που να έχουν τέτοιο ψώνιο.

¨Εχω όμως έναν δυο που έχουν καλό "σύστημα" και ενδιαφέρονται για τους φίλους τους και αφιερώνουν πολύ χρόνο να τους συμβουλεύουν τι πρέπει να κάνουν για καλύτερο ήχο. Το ίδιο και εγώ όποτε μου ζητήθηκε απο ένα φίλο που θέλει.

Πάντως δεν πρέπει να ισχύει αυτό που λές γιατί εξάλλου εσυ, ο Bhutia και όλοι σας που βλέπω τι κάνετε εδώ στο site ; ¨Οποιον και να ρωτήσει απο το πιο κοινό ή το πιο προχωρημένο για κάτι είστε οι πρώτοι που κυριολεκτικά σκίζεστε και χάνετε χρόνο να τον συμβουλεύσετε και να τον βοηθήσετε. Αυτό δείχνει σοβαρό ενδιαφέρον. Αλλίως για ποιόν άλλο λόγο ; Εγώ βασικά είμαι ζώον δεν με ενδιαφέρει ούτε το 1 % απο το ενδιαφέρον που δείχνετε εσείς.
Δεν είναι εύκολο να βρεθεί κάποιος που να μην μεταδίδει σε κάποιον άλλο όσα ο ίδιος ξέρει. Επομενως έχουμε την τάση όχι μόνον να μαθαίνουμε αλλά και να διδάσκουμε. Είναι στην φύση μας με άλλα λόγια.
Να μην σε ζαλίσω πάλι με φιλοσοφικά κειμενα :D
Το θέμα είναι ότι στον χώρο πολλοί έμαθαν λάθος πράγματα ως σωστά και φυσικά τα μεταδίδουν. Για αυτό και η κοινότητα αυτή έχει τα χάλια που έχει.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Όχι "κάποιους".

Όλους. 🤪😁

Σε ένοιαζε ποτέ εσένα ή τον οποιονδήποτε χαϊεντά με τις λυχνίες και τα σούπερ ντουπερ ηχεία σου, και την πικαπάρα σου (που θεωρητικά ήξερες να τη στήσεις σωστά) και τις καλωδιάρες σου, πως άκουγε ο νέος ή ο ταπεινότερος χρήστης το πικαπάκι του το πλαστικό;

Οεο;

Κανένα ενδιαφέρον όμως, μηδέν. Ουδείς. 😎

Και αναλόγως χαρακτήρα του καθενός, η απαραίτητη ποσότητα χλεύης για τα ταπεινά συστήματα ήταν η πεπατημένη φρασεολογία των γαλαζοαίματων χαϊεντάδων.
Ασφαλώς... Εάν όμως ανήκα και ο ίδιος σε τέτοια κατηγορία θα ήταν αφενός μεν άτοπον να καμώνομαι πως με νοιάζει η επιμόρφωση άλλων μελών, αφετέρου δε εκδήλωση μωροπερηφάνειας να το διατυμπάνιζα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.494
θα ήταν αφενός μεν άτοπον να καμώνομαι πως με νοιάζει η επιμόρφωση άλλων μελών
Όχι, δεν είναι άτοπο.

Άλλο το να σε νοιάζει η επιμόρφωση, κι άλλο το να σε νοιάζει πως ακούει τη μουσική του.

[Και τι λεφτά έχει στην τσέπη (σιγά μη του δώσεις και χρήμα) κι αν τρώει ξύλο από τη σύζυγό του (δεν κάνουμε ψυχοθεραπεία ούτε σε μέλη ούτε σε συζύγους αυτών, καλά να πάθουν).]

2 εντελώς ξεχωριστά αντικείμενα.

Για το ένα νοιάζεσαι και με το παραπάνω, για το άλλο καρφί δε σου καίγεται.

Η διάκριση είναι σαφής.


Κι ας χώσει όσα μπάσα θέλει, κι όσα πρίμα τον ευχαριστούν, να γουστάρει. Τι σε νοιάζει εσένα; Γιατί να σε νοιάζει; Τις ίδιες μουσικές ακούτε μήπως; Σε νοιάζει αν ακούει ελαφρολαϊκά ή ραπ; Ξέρεις πόσος κόσμος ακούει κλαψομουνι@ρικα της καταπτυστης κατηγορίας του μη χε μέσα "έντεχνου"? Οεο; 🤪😁😂
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Όχι, δεν είναι άτοπο.

Άλλο το να σε νοιάζει η επιμόρφωση, κι άλλο το να σε νοιάζει πως ακούει τη μουσική του.

2 εντελώς ξεχωριστά αντικείμενα.

Για το ένα νοιάζεσαι και με το παραπάνω, για το άλλο καρφί δε σου καίγεται.

Η διάκριση είναι σαφής.
Ο ίδιος θεωρώ αντιφατικό από τη μια να γράφεται ένα νήμα που εξηγεί πόσο καλύτερη είναι η immersive αναπαραγωγή από ενδιαφέρον για την πρόοδο του χόμπι και από την άλλη να διαδηλώνεται πόσο αδιαφορούμε για τις συνθήκες ακρόασης όλων των άλλων που θ'ασχολούνταν με αυτές.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.380
Reaction score
125.494
Ο ίδιος θεωρώ αντιφατικό από τη μια να γράφεται ένα νήμα που εξηγεί πόσο καλύτερη είναι η immersive αναπαραγωγή από ενδιαφέρον για την πρόοδο του χόμπι και από την άλλη να διαδηλώνεται πόσο αδιαφορούμε για τις συνθήκες ακρόασης όλων των άλλων που θ'ασχολούνταν με αυτές.
Όχι, για μένα δεν είναι.

Το ένα αποτελεί ενημέρωση για την εξελικτική πορεία του όντιο.

Το δεύτερο, υπό την έννοια του τι είδους σεταπ θα στήσει ο καθένας και τι RT θα έχει ο χώρος ακρόασης, αποτελεί δυνατότητα ή προτίμηση του καθενός.

Κυρίως δυνατότητα. Είτε από άποψη παντόφλας και λογικών προτεραιοτήτων (το 75%), είτε από άποψη διαθέσιμου χώρου και αισθητικής (το 20%).

Το οικονομικό είναι ένα 5% και πολύ λέω. Για κάθε βαλαντιο έχει λύσεις.

Στην τελική, αυτό κατάφερε να στήσει ο καθένας, από αυτό θα ευχαριστιεται τις μουσικές του. Σιγά τα ωά. Σα πολύ σημασία δε του δώσαμε; Είτε κορυφαίο, είτε μάπα. Σιγά τα ωά.
 

Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.635
Δεν είναι εύκολο να βρεθεί κάποιος που να μην μεταδίδει σε κάποιον άλλο όσα ο ίδιος ξέρει. Επομενως έχουμε την τάση όχι μόνον να μαθαίνουμε αλλά και να διδάσκουμε. Είναι στην φύση μας με άλλα λόγια.
Να μην σε ζαλίσω πάλι με φιλοσοφικά κειμενα :D
Το θέμα είναι ότι στον χώρο πολλοί έμαθαν λάθος πράγματα ως σωστά και φυσικά τα μεταδίδουν. Για αυτό και η κοινότητα αυτή έχει τα χάλια που έχει.
Αυτό δεν έχει σχέση με το ενδιαφέρον που νομίζω μιλάμε. Δεν εξετάζω δηλαδή εαν η όποια "γνώση" που μεταδίδεται είναι ορθη ή όχι. Εξάλλου θεωρούμε δεδομένο στην συζήτηση ότι αυτά που λέει ο καθένας τα θεωρεί σωστά και δεν τα λέει για να "εξαπατήσει" κάποιον. Λέμε για καθαρό άδολο ενδιαφέρον και γιατί να εκδηλώνεται άραγε.

Υ.Γ. : Μια και λες φιλοσοφικά, ο Αριστοτέλης που κάπου ανέφερες κάποια στιγμή χω΄ριζε την ευτυχία και καλή ζωή σε ηδονή και ευδαιμονία. Για την ευδαιμονία η οποια σε απασχόλησε για κάποια στιγμή και ανέφερες για τις αρετές που κάνιυν την ηθική δεν φθάνει μόνο να τις γνωρίζει, ούτε κάν απλώς να τις έχει ο άνθρωπος. Ο Αριστοτέλης συνέχισε τονίζοντας ότι ο άνθρωπος πρέπει επιθπερόσθετα α) να τις συνοδεύσει με την κατανόηση του νόηματος τους, ύπαρξης τους αλλά επιλογής του να τις ακολουθήσει , β) την δύναμη που απο κάπου πρέπει να βρεί για να τις εφαρμόσει αλλά και γ) με την υπευθυνότητα που ακολουθεί εάν τα κάνει όλα αυτά. Αυτά θα τον οδηγήσουν σε μια ευδαιμονία και ¨καλή" ζωή. (Η ηδονή, εαν και δεν μιλάς για αυτήν , ας σου την "ορίσω" λίγο, ήταν απλό αρχικό στάδιο περί απλώς λόγω τύχης και προσωρνά, όχι μόνιμα έχεις μια ευχαριστηση). Μετά βέβαια απο τον Αριστοτέλη έχουν "εξέλιξη" σε όλα αυτά (όχι πολυ μεγάλη όντως) απο πληθος φιλοσόφων που πάτησαν σε αυτόν αλλά και εμπλοκή της εμφάνισης των διαφόρων μονοθειστικών κυρίως θρησκειών που το πράγμα πήρε και άλλη μορφή, συμπληρώθηκε και περιέβαλε και άλλα στοιχεία της ανθρώπινης ύπαρξης και τι εστί ευτυχία και εξελίχθηκε. Επισης και η συμβολή της ψυχολογίας, της επιστήμης, τώρα της νευροεπιστήμης και κοινωνιολογίας και που όλοι έθεσαν και άλλα ζητήματα και διλήμματα και άλλα χιλιάδες πράγματα που κάποιος πρέπει να έχει υπόψιν του σε σχέση με το πως μπορεί να προκύψει ένας ηθικός ατομικά, κοινωνικά βίος κλπ κλπ.
 

Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Εάν θεωρήσουμε τον εαυτό μας μέλος μιας κοινότητας, απόλυτα φυσιολογικό δηλαδή τότε η πρόοδος αυτής δεν θα μας άφηνε αδιάφορους πιστεύω.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.562
Reaction score
37.849
... απο τα κινηματικά, θυμαμαι πρωταρχικό στόχο μιας κοινότητας ειναι να μη χρειαζεται να υπαρχει.. 8-)
(Πρακτικά, αν δεν μπορει να λειτουργήσει οφείλει να αυτοκαταστραφεί, ή να μεταλλαχτεί επαναπρογραματιστει, κατι που χρειαζεται δυναμικη αλλα και ευελιξία).
 

Μηνύματα
2.777
Reaction score
7.999
Δεν εξετάζω δηλαδή εαν η όποια "γνώση" που μεταδίδεται είναι ορθη ή όχι. Εξάλλου θεωρούμε δεδομένο στην συζήτηση ότι αυτά που λέει ο καθένας τα θεωρεί σωστά και δεν τα λέει για να "εξαπατήσει" κάποιον. Λέμε για καθαρό άδολο ενδιαφέρον και γιατί να εκδηλώνεται άραγε.
Just a reminder.

Plato-900x500.jpg
 


Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Αυτό δεν έχει σχέση με το ενδιαφέρον που νομίζω μιλάμε. Δεν εξετάζω δηλαδή εαν η όποια "γνώση" που μεταδίδεται είναι ορθη ή όχι. Εξάλλου θεωρούμε δεδομένο στην συζήτηση ότι αυτά που λέει ο καθένας τα θεωρεί σωστά και δεν τα λέει για να "εξαπατήσει" κάποιον. Λέμε για καθαρό άδολο ενδιαφέρον και γιατί να εκδηλώνεται άραγε.

Υ.Γ. : Μια και λες φιλοσοφικά, ο Αριστοτέλης που κάπου ανέφερες κάποια στιγμή χω΄ριζε την ευτυχία και καλή ζωή σε ηδονή και ευδαιμονία. Για την ευδαιμονία η οποια σε απασχόλησε για κάποια στιγμή και ανέφερες για τις αρετές που κάνιυν την ηθική δεν φθάνει μόνο να τις γνωρίζει, ούτε κάν απλώς να τις έχει ο άνθρωπος. Ο Αριστοτέλης συνέχισε τονίζοντας ότι ο άνθρωπος πρέπει επιθπερόσθετα α) να τις συνοδεύσει με την κατανόηση του νόηματος τους, ύπαρξης τους αλλά επιλογής του να τις ακολουθήσει , β) την δύναμη που απο κάπου πρέπει να βρεί για να τις εφαρμόσει αλλά και γ) με την υπευθυνότητα που ακολουθεί εάν τα κάνει όλα αυτά. Αυτά θα τον οδηγήσουν σε μια ευδαιμονία και ¨καλή" ζωή. (Η ηδονή, εαν και δεν μιλάς για αυτήν , ας σου την "ορίσω" λίγο, ήταν απλό αρχικό στάδιο περί απλώς λόγω τύχης και προσωρνά, όχι μόνιμα έχεις μια ευχαριστηση). Μετά βέβαια απο τον Αριστοτέλη έχουν "εξέλιξη" σε όλα αυτά (όχι πολυ μεγάλη όντως) απο πληθος φιλοσόφων που πάτησαν σε αυτόν αλλά και εμπλοκή της εμφάνισης των διαφόρων μονοθειστικών κυρίως θρησκειών που το πράγμα πήρε και άλλη μορφή, συμπληρώθηκε και περιέβαλε και άλλα στοιχεία της ανθρώπινης ύπαρξης και τι εστί ευτυχία και εξελίχθηκε. Επισης και η συμβολή της ψυχολογίας, της επιστήμης, τώρα της νευροεπιστήμης και κοινωνιολογίας και που όλοι έθεσαν και άλλα ζητήματα και διλήμματα και άλλα χιλιάδες πράγματα που κάποιος πρέπει να έχει υπόψιν του σε σχέση με το πως μπορεί να προκύψει ένας ηθικός ατομικά, κοινωνικά βίος κλπ κλπ.
Μια μικρή παρένθεση για να μην ξεφύγουμε απ το θέμα.
Υπάρχουν τόσα πολλά φιλοσοφικά ρεύματα, η ηδονή και η απουσία πόνου ήταν η δομή της επικουρειας φιλοσοφίας, οι στωικοι απ την άλλη αναγνώριζαν μόνον ένα υπέρτατο αγαθό το ηθικά ορθό
Ποιο λογική φανταζει η φιλοσοφία του Αριστοτέλη που δέχεται και άλλους παράγοντες πέρα απ το ηθικά ορθό όπως η υγεία που δεν έχουν φυσικά την βαρύτητα της ηθικής.
Διάβασε τα όρια του αγαθού και του κακου του κικερων.
 


Μηνύματα
12.474
Reaction score
14.635
Η μετάδοση γνώσης είναι όμως πολύ σημαντική υπόθεση, άλλο αυτό, άλλο να με νοιάζει τι ακούς εσύ στο σπίτι σου, κανένα καημό δεν έχω. Ποιος χέστηκε που λέει κι ο καγκουρός.
Μια και μιλάμε και περί φιλοσοφίας και μιας και η φιλοσοφία είναι η ζωή και η κατανόηση της ... να ξέρεις ότι αυτό φιλοσοφικά δεν στέκει. Αλλά ούτε και ψυχολογικά. Ούτε ανθρωπινα (ουμανιστικά).

Η μεταδοση γνώσης δεν έχει (έχει ... αλλά δεν είναι της παρούσης να σου αναλύσω μέχρι που έχει, καθώς θέλω και πρέπει να καταλάβεις πιο βασικό πράγμα απο αυτό) σημασία για τον άνθρωπο εάν δεν συνοδευτεί με το "νόημα" και την υπευθυνότητα που προκύπτει απο αυτό (και που λέω και στον ΝΚ πιο πάνω πως το έβλεπε ακόμη και απο την εποχή του ο Αριστοτέλης). Πότε κανένας δεν μπόρεσε να βγαλει (εξάγει) κάποιο "νόημα" για την ζωή του , τις πράξεις του, την ευτυχία του, την ευχαρίστηση του και γενικά σε τίποτε που θεωρείται σημαντικό και σπουδαίο για τον άνθρωπο στην ζωή του ... απο την ανάλυση των αριθμών ή απο την μετάδοση απλώς τέτοιου "ειδους" γνώση και μόνο.

Η μετάδοση της γνώσης μόνο και μόνο για την γνώση και τέτοια χαζοψευτοκουλτουριάκα που δεν ξέρω που ακούς ή διαβάζεις χα χα .... είναι βλακείες, δεν έχουν καμιά σοβαρότητα αλλά και ούτε επιστημονική βάση, δεν υποστηρίζονται απο κανέναν επιστήμονα που ασχολέιται με αυτές τις επιστήμες. Αφήνουν στον αε΄ρα μια "ιδεολογική" "πνευματική" δηθεν προσέγγιση στο θέμα ενώ αυτή πρέπει να συνδεθεί με το βίωμα αλλά και όλα αυτά που έγραψα στον ΝΚ που λέει ο Αριστοτέλης και άλλοι 1000 μετά απο αυτόν. Ξέρω ότι είναι μόδα στο ιντερντετ και με εκνευρίζουν και σκποεύουν να φτιάξουν μια νέα "ηθική" για άσχετους ανθρωπους ; Δεν ξέρω. Μην ενδίδεις σε αυτά. Είναι bullshit όλα. Είναι ψευτοδιλήμματα, αμόρφωτων ανθρώπων. Φιλικά ε χα χα

Υ.Γ : Λυπάμαι φίλοι μου πρέπει να φύγω... ότι μπορέσω να δω αργότερα και μπορώ να σας το απαντήσω ...θα το κάνω.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.376
Reaction score
79.465
Κυρίως δυνατότητα. Είτε από άποψη παντόφλας και λογικών προτεραιοτήτων (το 75%), είτε από άποψη διαθέσιμου χώρου και αισθητικής (το 20%).

Το οικονομικό είναι ένα 5% και πολύ λέω
Διαφωνώ. Το οικονομικό είναι το 100%. Αν το οικονομικό είναι λυμένο, τότε ούτε προτεραιότητες υπάρχουν, ούτε παντόφλες, και το αισθητικό αντιμετωπίζεται. Ακόμα και ο διαθέσιμος χώρος μπορεί να αυξάνεται.
Ποιος σαν να χέστηκε που λέει κι ο καγκουρός.
fixed
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.343
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top