Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.790
Μια πετυχημένη περιγραφή από γνωστό παραγωγό πολυκαναλικων μιξεων είναι ότι με την πολυκαναλη παραγωγή μιας ορχήστρας για παράδειγμα μεταφέρεται ο ακροατης στην αίθουσα που γίνεται το λαιβ ενώ με το δικάναλο μεταφέρονται οι μουσικοί στον χώρο του. :D
δε λες παλι καλα που ακουω μεχρι σχηματα 3-4ων...και δε μου κουβαλιεται καμμια ορχιστρα...και δε χωρανε.. 🐒
.... βεβαια κατι τετοιο μου εχει πει και γνωστος αντιπροσωπος (εντως αθηνων) , οποτε πρεπει να ειναι καποια απο τις κλισε εκφρασεις. 8-)
 

Μηνύματα
12.849
Reaction score
10.064
Ο Νταλ αποφάισε να ασχοληθεί με την ψυχολογία στα γεράματα.
Εγώ και η ψυχολογία έχουμε μαλώσει εδώ και χρόνια. Αν ήθελα να ασχοληθώ με την ψυχολογία σου, θα αναζητούσα τα βαθύτερα αίτια που σε έκαναν να αντιδράσεις απότομα στην ερώτηση για την πρίζα. Αλλά απαξιώ να ασχοληθώ.
Είπαμε η αντίδραση στα γραπτά σου είναι ανύπαρκτη, διότι δεν παράγει έργο. ;)
 



Μηνύματα
12.384
Reaction score
14.584
δε λες παλι καλα που ακουω μεχρι σχηματα 3-4ων...και δε μου κουβαλιεται καμμια ορχιστρα...και δε χωρανε.. 🐒
.... βεβαια κατι τετοιο μου εχει πει και γνωστος αντιπροσωπος (εντως αθηνων) , οποτε πρεπει να ειναι καποια απο τις κλισε εκφρασεις. 8-)
Να δείς το άλλο κλισέ, που δεν λές και δεν στέκεσαι .... ότι θα είσαι στην αίθουσα. 😃
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.129
Μια πετυχημένη περιγραφή από γνωστό παραγωγό πολυκαναλικων μιξεων είναι ότι με την πολυκαναλη παραγωγή μιας ορχήστρας για παράδειγμα μεταφέρεται ο ακροατης στην αίθουσα που γίνεται το λαιβ ενώ με το δικάναλο μεταφέρονται οι μουσικοί στον χώρο του. :D
πάντως εγώ "φοβούμαι" να τηλεμεταφερθώ σε κάποια αίθουσα...
άσε να έρθουν οι μουσικοί εδώ να είμαστε σίγουροι :p
 

Μηνύματα
12.384
Reaction score
14.584
πάντως εγώ "φοβούμαι" να τηλεμεταφερθώ σε κάποια αίθουσα...
άσε να έρθουν οι μουσικοί εδώ να είμαστε σίγουροι :p
Και εγώ. Φαντάζεσαι να κάθομαι και δίπλα στον Ντάλ. (και το ίδιο ισχύει και για αυτόν). ¨Ή ακόμη χειρότερα στον Μάρκου να φάω και καμιά ξεγυριστή εκεί που κάθομαι ήσυχος, ήσυχος και χαζεύω τις κόρες του κάθε Πρέσβη που κάθονται μπροστά μου χα χα . (Φανταστική ιστορία βασισμένη όμως σε αληθινα γεγονότα - αυτό με τις κόρες εννοώ φυσικά). 😃 😃
 

Μηνύματα
1.726
Reaction score
2.462
Και εγώ. Φαντάζεσαι να κάθομαι και δίπλα στον Ντάλ. (και το ίδιο ισχύει και για αυτόν). ¨Ή ακόμη χειρότερα στον Μάρκου να φάω και καμιά ξεγυριστή εκεί που κάθομαι ήσυχος, ήσυχος και χαζεύω τις κόρες του κάθε Πρέσβη που κάθονται μπροστά μου χα χα . (Φανταστική ιστορία βασισμένη όμως σε αληθινα γεγονότα - αυτό με τις κόρες εννοώ φυσικά). 😃 😃
Link με τις κόρες pls. 😍
 

Μηνύματα
12.384
Reaction score
14.584
Link με τις κόρες pls. 😍
¨Ασε πολύ ωραίες. Σαν πριγκίπισσες ήτανε. 😃

¨Όλο και κανά δυο πρέσβεις έχει κάθε φορά. Να έρχεσαι. 😃

Τον Prince σίγουρα θα τον έχω πετύχει πολλές φορές αλλά δεν γνωριζόμαστε. Δεν είναι δικες του οι κόρες. (Το λέω για να μην αρχίοσυν οι κακοήθειες χα χα).
 



Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.119
Reaction score
18.857
Καλημέρα..
Ανοίγω πριν λίγο τον υπ/στή να παίξει καμμιά μουσικούλα πρωινή ν' ανοίξει το μάτι..
Σαν να έπαιζε το κινητόμ' το 'νιωθα.. :oops:
(Στο pc έχω τα 5'' τώρα)
Κάτι κόμπλαρε μάλλον στο DAC στην εκκίνηση και δεν είχα sub.
Έκανα ένα reboot - οκ.
Τι εθισμός είν' τούτος..
Πάμε γι' απεξάρτηση..

Το ''κουφό'' είναι πως το κατάλαβα από διαλόγους πριν καν παίξει μουσική.. 8-)

Μην παίρνετε sub 8-)
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Βίντεο είναι αλλά αφού το ζήτησες, μόνον μην ζητήσεις τώρα να το μεταφράσω κιόλας 😀
Ανθηρά μας τα περιγράφουν αλλά έχουν καλυφθεί ήδη από τα γραπτά στο παρόν νήμα.
Εστιάζω στο ΄΄σημείο καμπής΄΄ για την οριστική επικράτηση των immersive format με τα ποσοστά των πιο δημοφιλών παραγωγών στα - διαδικτυακά πλέον - charts... Δηλαδή οι νεαρότεροι θ'ακούνε τις εκάστοτε επιτυχίες με τα ακουστικά από τα Atmos κινητά και θα ωφελούνται ουσιαστικά οι γηραιότεροι με τα αυθεντικά πολυκαναλικά immersive.

Η ωφέλεια θα επεκταθεί οπωσδήποτε και στους οδηγούς όσων οχημάτων θα είναι εξοπλισμένα με διακριτά ηχειακά κανάλια αλλά κατά τη δική μου άποψη αυτό δεν είναι υποχρεωτικά ευεργετικό αφού δεν θα έπρεπε να προσφέρονται εντονότερα ερεθίσματα αφαίρεσης της προσοχής κατά την οδήγηση. Οπότε θα καθιερωθούν προοδευτικά τα συστήματα αυτοματοποιημένης οδήγησης and so on όπως καταλήγει συνήθως ο Zizek.
Εγώ και η ψυχολογία έχουμε μαλώσει εδώ και χρόνια. ..
Συ είπας...:sneaky:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.356
Reaction score
125.313
Δηλαδή οι νεαρότεροι θ'ακούνε τις εκάστοτε επιτυχίες με τα ακουστικά από τα Atmos κινητά και θα ωφελούνται ουσιαστικά οι γηραιότεροι με τα αυθεντικά πολυκαναλικά immersive.
Ουσιαστικά θα ωφελούνται οι νεαρότεροι, και ο πολύς κόσμος, διότι είναι πιο εντυπωσιακό και ευχάριστο το άκουσμα από Dolby Atmos υλικό, είτε από ακουστικά είτε από ταπεινά οικιακά ηχεία τύπου σονος, από οτιδήποτε αντίστοιχης τιμής δικαναλο ή μονοκάναλο.

Οι γηραιότεροι που τυγχάνει να είναι βλαμμένοι οντιοφρίκουλες με πολύ πιο βαθιά τσέπη από τους νεαρότερους και με επαρκείς οικιακούς χώρους για αυθεντικό immersive setup, θα μπορούν να απολαμβάνουν στο έπακρο την εκάστοτε Dolby Atmos παραγωγή, όπως γινότανε στις δεκαετίες που πέρασαν κατ'αντιστοιχία με το δικαναλο περιεχόμενο, τα ακριβά σεταπ βινυλίου και τα κορυφαία της τότε εποχής ηχεία και ενισχυτικά, τα οποία βλέπανε οι νεαρότεροι σε περιοδικά του χώρου και απολαμβάνανε οι βλαμμένοι εύποροι γηραιότεροι στα σπίτια τους.

Το χάσμα της ηλικίας, της κοινωνικοοικονομικής κατάστασης του καθενός, και της βλαμενίασης του οντιοφρίκουλα σε σχέση με το γενικό πληθυσμό.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Ουσιαστικά θα ωφελούνται οι νεαρότεροι, και ο πολύς κόσμος, διότι είναι πιο εντυπωσιακό και ευχάριστο το άκουσμα από Dolby Atmos υλικό, είτε από ακουστικά είτε από ταπεινά οικιακά ηχεία τύπου σονος, από οτιδήποτε αντίστοιχης τιμής δικαναλο ή μονοκάναλο.

Οι γηραιότεροι που τυγχάνει να είναι βλαμμένοι οντιοφρίκουλες με πολύ πιο βαθιά τσέπη από τους νεαρότερους και με επαρκείς οικιακούς χώρους για αυθεντικό immersive setup, θα μπορούν να απολαμβάνουν στο έπακρο την εκάστοτε Dolby Atmos παραγωγή, όπως γινότανε στις δεκαετίες που πέρασαν κατ'αντιστοιχία με το δικαναλο περιεχόμενο, τα ακριβά σεταπ βινυλίου και τα κορυφαία της τότε εποχής ηχεία και ενισχυτικά, τα οποία βλέπανε οι νεαρότεροι σε περιοδικά του χώρου και απολαμβάνανε οι βλαμμένοι εύποροι γηραιότεροι στα σπίτια τους.

Το χάσμα της ηλικίας, της κοινωνικοοικονομικής κατάστασης του καθενός, και της βλαμενίασης του οντιοφρίκουλα σε σχέση με το γενικό πληθυσμό.
Ωραία η επιχειρηματολογία, σε προηγούμενες αναρτήσεις από το παρόν νήμα όμως έχει διατυπωθεί ξεκάθαρα ότι κάποιους μεσήλικες δεν τους απασχολεί και τόσο το πώς θα περνούσαν οι ταπεινότεροι χρήστες immersive υλικού.
 

Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Ανθηρά μας τα περιγράφουν αλλά έχουν καλυφθεί ήδη από τα γραπτά στο παρόν νήμα.
Εστιάζω στο ΄΄σημείο καμπής΄΄ για την οριστική επικράτηση των immersive format με τα ποσοστά των πιο δημοφιλών παραγωγών στα - διαδικτυακά πλέον - charts... Δηλαδή οι νεαρότεροι θ'ακούνε τις εκάστοτε επιτυχίες με τα ακουστικά από τα Atmos κινητά και θα ωφελούνται ουσιαστικά οι γηραιότεροι με τα αυθεντικά πολυκαναλικά immersive.

Η ωφέλεια θα επεκταθεί οπωσδήποτε και στους οδηγούς όσων οχημάτων θα είναι εξοπλισμένα με διακριτά ηχειακά κανάλια αλλά κατά τη δική μου άποψη αυτό δεν είναι υποχρεωτικά ευεργετικό αφού δεν θα έπρεπε να προσφέρονται εντονότερα ερεθίσματα αφαίρεσης της προσοχής κατά την οδήγηση. Οπότε θα καθιερωθούν προοδευτικά τα συστήματα αυτοματοποιημένης οδήγησης and so on όπως καταλήγει συνήθως ο Zizek.

Συ είπας...:sneaky:
Θα συμφωνήσω ειδικά όσον αφορά την παραγωγή δημοφιλών στο νεανικό κοινό άλμπουμ σε πολυκαναλο φορματ.
Η τζαζ για παράδειγμα δεν μπορεί να αποτελέσει το όχημα για την επικράτηση του νέου φορματ.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.552
Reaction score
37.790
...οι νεοι επιθυμουν ιμερσιβ εμπειριες κατα προτιμηση εκτος οντιο, αν και δεν αντιλαμβανονται ουτε τι ειναι το ιμερσιβ , ουτε τι ειναι το οντιο, ουτε τι ειναι η εμπειρια .. (οπως) βεβαια και οι περισσοτεροι μεσηλικες (το οποιο και καταριπτει το μυθο του χασματως αναμεταξυ των γενεων, ειναι ολες οι γενιες εντως του ιδιου χασματως). 🐒
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.865.446
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top