Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Μηνύματα
63
Reaction score
150
Λίγα και αφοριστικά.
Δεν έχεις καταλάβει τίποτα κι ας ασχολείσαι 40 χρόνια.
Δεν πειράζει,φτάνει που καταλαβαίνετε εσείς,ξέρεις δεν μου αρμοζει το κλιμα οι δεκα της κλικας οι γ@μαω και τα ξερω ολα,εχω πράματα να ασχοληθω,να εισαι σιγουρος,απο πικαπ μεχρι ενισχυτες ,επισκευες ,αναβαθμισεις κλπ.
Ο ελευθερος χρονος μου ειναι δημιουργικος με το αθλημα,και μαλλον εδω το χρονο του χανει καποιος που αντιλαμβανετε τι γινετε.........
Δεν τραβαω και κανενα ζορι ξερεις να συμετεχω,αρκει με πεντε ανθρωπου εκει εξω ξερεις που να μπορεις να μιλησεις.
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.666
Reaction score
28.004
Οταν πας εσυ πες τους τα μισα να τα βαλουν απο πισω.
Ειλικρινα αν αυτη ειναι ερωτηση σοβαρη τοτε κακως ασχολειστε με τον ηχο.
Ο λογος που ασχολουνται οι περισσοτεροι τελικα ειναι για να μοστραρουν τα μηχανηματα,οι δε ποιό ηλιθιότεροι ψαχνουν για χαμένες μάγισσες.
Τελος παντων,βλέπω η επιχειρηματολογια της ειρωνιας περισσευει ,τα δε μαγαζια ψαχνουν για αφελης,η βιομηχανια πουλαει οτι γουσταρει τζιρος να γινετε,και τα φορα στην Ελλαδα απαρτιζονται απο μια κλικα ανθρωπων που ειναι κτημα τους η γνωση και οι υπολοιποι ειναι αντικειμενο προς ειρωνια,ειναι το χαρακτηριστικο του νεοελληνα αυτο.
Εχω την προθεση για συζητηση αλλα βλέπω τελικα ανθρωπους που αγοραζουν μηχανηματα για να ακουνε πως κλεινουν οι πορτες (μιλάμε για κριση παρανοιας) ,αγοραστε οτι ψηφιακη χαζομαρα θελετε,ψωνιστε κι ενεργα ηχεια,βαλτε τα και στο μπανιο να σας βοηθουν στην ενεργητικοτητα σας,αλλα να γνωριζετε μαγαζια και ιθαγενης οτι ολοι δεν ειναι ηλιθιοι.
ΑΥΤΑ.
Εφόσον έχεις διαβάσει, σημαίνει ότι ξέρεις. Οπότε αυτά που λες θα καταλάβαινες ότι δεν στέκουν.

Οπότε μάλλον έχεις διαβάσει αυτά που επιβεβαιώνουν όσα έχεις μάθει. Confirmation Bias ένα πράμα
 
Last edited:


Μηνύματα
7.263
Reaction score
11.813
Δεν πειράζει,φτάνει που καταλαβαίνετε εσείς,ξέρεις δεν μου αρμοζει το κλιμα οι δεκα της κλικας οι γ@μαω και τα ξερω ολα,εχω πράματα να ασχοληθω,να εισαι σιγουρος,απο πικαπ μεχρι ενισχυτες ,επισκευες ,αναβαθμισεις κλπ.
Ο ελευθερος χρονος μου ειναι δημιουργικος με το αθλημα,και μαλλον εδω το χρονο του χανει καποιος που αντιλαμβανετε τι γινετε.........
Δεν τραβαω και κανενα ζορι ξερεις να συμετεχω,αρκει με πεντε ανθρωπου εκει εξω ξερεις που να μπορεις να μιλησεις.
Α, εσύ το πας αλλού. Πάσο. Λύστε τα μόνοι σας. :p
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.880
Reaction score
34.260
Μια τρελλα ειναι η ζωη

Στα τυμπανα ο Εαρ, στα καμπανακια, ιπταμενα και Μη ο Dimifoot, στα vibes η μοναδικη Ροζυ, στο μπαρ στα ουισκι η Μαιμου, στην κουζινα στα μπιφτεκια ο Περαστικος - μονιμος, στις τρομπες ο Harris 13008 , και στις ντουντουκες καραμουζες ο μοναδικος Lakiss !

 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Δεν πειράζει,φτάνει που καταλαβαίνετε εσείς,
Και είναι κακό που θέλουμε να καταλάβουν κι άλλοι?

ξέρεις δεν μου αρμοζει το κλιμα
Αυτό είναι δικό σου θέμα.
οι δεκα της κλικας οι γ@μαω και τα ξερω ολα
Πάλι βλέπω να λέει κάποιος για κλίκα και ώς συνήθως κάποιος που δεν συμφωνεί με κάποια γραφόμενα.
εχω πράματα να ασχοληθω,να εισαι σιγουρος,απο πικαπ μεχρι ενισχυτες ,επισκευες ,αναβαθμισεις κλπ.
We are wide open!

μαλλον εδω το χρονο του χανει καποιος που αντιλαμβανετε τι γινετε.........
O καθένας ''αντιλαμβάνεται'' αυτό που μπορεί !
Δεν τραβαω και κανενα ζορι ξερεις να συμετεχω,αρκει με πεντε ανθρωπου εκει εξω ξερεις που να μπορεις να μιλησεις.
Και ποιός τραβάει ζόρι?

Να μιλάς λοιπόν μ αυτούς τους πέντε και να εκθειάζετε ο ένας τις απόψεις του άλλου μέχρι τελικής αυτοεπιβεβαίωσης.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.376
Reaction score
79.466
Θα ήθελα να εκφράσω τον θαυμασμό μου για το καινούργιο feature του avsite, με το οποίο ανα τρεις εβδομάδες περίπου εμφανίζεται κάποιο διασκεδαστικό account για να περνάμε καλά.

:party:
 



Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Θα ήθελα να εκφράσω τον θαυμασμό μου για το καινούργιο feature του avsite, με το οποίο ανα τρεις εβδομάδες περίπου εμφανίζεται κάποιο διασκεδαστικό account για να περνάμε καλά.

:party:
Τι στο διαολο?
Αγοράζουν συνέχεια καρτοκινητη με καινούργια νουμερακια, ώστε να αλλάζει η ip και να μην τους πιάνει το ραντάρ της γαλάζιας λατρείας μου?
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.459
καλέ...τι έχουμε πάλι εδώ?

έτσι μπράβο!@Maklit

μη μασάς....θάρρος θέλει....

το σάιτ είναι γεμάτο κλίκες
μπες στο νήμα για τον προστάτη.... θα πάθεις ζημιά....

κάποιοι έχουν λόγο ακόμα και στηνμλκια που θα βαρέσουμε

κατήγγειλε ότι σε χαλάει....η διαχειριστική ομάδα θα σε στηρίξει
 

Μηνύματα
206
Reaction score
221
Το 2020 αλλάζει η φυσική και κατασκευαστικη συνθεση της ανθρώπινης ακοής ή ορισμένοι ακούνε με καλώδια απ ευθειάς ψηχιακό ήχο?
Οταν θα πάω σε συναυλία κλασσικης και τα οργανα θα είναι διασκορπισμένα σε ολα την αιθουσα,μπρος πισω,πλαγια κάτω πανω ,ισως αιωρούμενοι μπασιστες και βιολιτζηδες,θα το σκεφτω για πολυκάναλο ήχο.
Προς το παρόν ειμαι ανθρωπινο ον που αντιλαμβάνεται αναλογικα τον ηχο κι απο μπροστά.
Για σας δενξέρω και δεν εχω άποψη :)
Καλό θα ήταν με επιχειρήματα να πεις την άποψή σού, αν άκουσες πολυκαναλο και άκουγες ιπτάμενα όργανα άκουσες κάτι λάθος στημένο, μου έχει τύχει να ακούσω δικαναλο και η φωνή ερχόταν απο την γωνία στο ταβάνι και δεν κόστιζε και λίγο, οπότε μην τα βάζουμε όλα σε έναν κουβα.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Να ρωτήσω και εγώ κάτι ρε παιδιά, ήρεμα θα ρωτήσω,
Γιατί ορχήστρα έχει πολλά πολλά βιολιά ενώ έχουμε δύο αυτιά ε ;

Ήρεμα ρωτάω...
ευχαριστω
για ν' ακούγονται μέσα στο χώρο του θεάτρου ή της όπερας σε μια φυσική ηχητική στάθμη ακόμα και στις μεσαίες και πίσω θέσεις @Kotsidis John , για κανένα άλλο λόγο!!...
..εκτός αν πιστεύει κανείς ότι ο vivaldi ήταν ο ιδρυτής της trinnov και γι αυτό το λόγο είχε στις συνθέσεις του περισσότερα των 2 βιολιών! :biggrin: :biggrin: :biggrin:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.666
Reaction score
28.004
Αυτό πάλι που αν κάποιοι έχουν την ίδια άποψη, που δεν είναι δική τους αλλά των επιστημόνων, είναι:

1) Κλίκα;
2) Ο αρχηγός και τα φερέφωνα;
3) Ενδιάμεσοι των καταστημάτων;
4) κλπ..

Πως την είδατε τη δουλειά ρε παιδιά; Για πέστε μας δηλαδή;

Αν και προσβλητικό δεν θα ασχοληθώ.

Κατα τα άλλα μπορείτε να βρείτε την παρέα σας και να συμφωνείτε σε όλα έτσι για να γουστάρετε τη καλά που τα ξέρετε. Επιβεβαίωση ψάχνεται, όχι συζήτηση.

Αυτό που λέει η λογική είναι ότι όταν έχω μια άποψη και άλλοι 10 έχουν την εντελώς αντίθετη κάθομαι να δω τη λένε και πως αυτό αναιρεί τις γνώσεις μου και γιατί. Αν έχω επιχειρήματα τεκμηριωμένα θα τα πω γιατί μπορεί να έχω και δίκιο, αλλιώς μπορεί να λέω και αρλούμπες γιατί είχα λάθος εκπαίδευση.
Post automatically merged:


vivaldi ήταν ο ιδρυτής της trinnov
Trivvaldi παρακαλώ, να κλείσει στο Λέανδρο.
 
Last edited:


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Καλό θα ήταν με επιχειρήματα να πεις την άποψή σού, αν άκουσες πολυκαναλο και άκουγες ιπτάμενα όργανα άκουσες κάτι λάθος στημένο, μου έχει τύχει να ακούσω δικαναλο και η φωνή ερχόταν απο την γωνία στο ταβάνι και δεν κόστιζε και λίγο, οπότε μην τα βάζουμε όλα σε έναν κουβα.
Αν λοιπόν όπως λες, κατάφερες σε δικάναλο σύστημα ν ακούσεις τη φωνή εκτός του πεδίου ανάμεσα των τοιχοματικών ορίων των δύο ηχείων και μάλιστα ψηλά όπως λες, τότε όντως το σύστημα θα έκανε ένα σκασμό λεφτά για να μπορεί να σου δημιουργεί την αίσθηση του πλάτους και του ύψους και του βάθους που περιέγραψες!!
Ο ήχος πρέπει να φεύγει από τα στενά όρια των ηχείων στο δικάναλο, αν όχι..κάτι δε πάει καλά!...Απλά, αν δεν έχεις ξανάρθει σ' επαφή με τέτοια στησίματα ηχοσυστημάτων....σου φαίνεται λάθος ενώ έτσι πρέπει να παίζει!! :wink: :wink:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.351
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top