Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Η δραστηριότητα στην οποία μπορεί να εμφανίζει καθένας μας πολωτική προδιάθεση τείνει να μας κατευθύνει και στις υπόλοιπες...Παραδείγματος χάριν,όποιος απεχθάνεται την ενσωμάτωση αυτόνομων sub,όχι μόνο δεν θα προέβαινε σε ενδελεχή διαχείριση απόκρισης στις χαμηλές οκτάβες,αλλά επιπλέον θα έτεινε ν'ακούει γενικότερα μουσικά έργα για το περιεχόμενο των οποίων θα έκρινε - συνήθως εσφαλμένα - ότι δεν χρειάζεται ιδιαίτερη μέριμνα στις κατώτερες χαμηλές...

Εάν λοιπόν δεχόμασταν ότι η πολωτική προδιάθεση αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της ανθρώπινης φύσης,σκοπός θα ήταν να στρέφεται τουλάχιστον προς σκέψεις και δράσεις που θ'απέβαιναν ωφέλιμες...
Γιατί να απεχθάνεται κάποιος την ενσωμάτωση sub , πέρα απο αδυναμία λόγω πρακτικών λόγων ? Αυτό δεν είναι τόσο θέμα bias (ίσως για κάπιους τι να πω) , είναι θέμα ενημέρωσης και γνώσης ή μη βιώματος συνήθως.

Εγώ άλλο πράγμα ήθελα να επικοινωνήσω.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Γιατί να απεχθάνεται κάποιος την ενσωμάτωση sub , πέρα απο αδυναμία λόγω πρακτικών λόγων ? Αυτό δεν είναι τόσο θέμα bias (ίσως για κάπιους τι να πω) , είναι θέμα ενημέρωσης και γνώσης ή μη βιώματος συνήθως.

Εγώ άλλο πράγμα ήθελα να επικοινωνήσω.
Μπορεί να είναι οντιοφιλ και να μη θέλει περιττές διαδρομές στο σήμα. :p
 


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Γιατί να απεχθάνεται κάποιος την ενσωμάτωση sub , πέρα απο αδυναμία λόγω πρακτικών λόγων ? Αυτό δεν είναι τόσο θέμα bias (ίσως για κάπιους τι να πω) , είναι θέμα ενημέρωσης και γνώσης ή μη βιώματος συνήθως.

Εγώ άλλο πράγμα ήθελα να επικοινωνήσω.
Τα μηνύματα από διάφορα μέλη στις δύο τελευταίες σελίδες δείχνουν ξεκάθαρα άμα το σχόλιο ήταν εύστοχο ή όχι...

Δεν θα έπρεπε να μας απασχολεί τόσο η ίδια η έκφραση διαφορετικών - εσφαλμένων συνήθως - απόψεων,όσο η συστηματική διαστρέβλωση δεδομένων στο βωμό της...΄΄άποψης΄΄. :sneaky: .
 

Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513


Υ.Γ. : Άντε να πάμε για το Homo Deus, να δούμε που θα μας βγάλει και αυτό. Ανάλογα πως θα επιχειρηθεί το decoupling μεταξύ ευφυίας και συνείδησης και εάν επιτευχθεί θα έχει τελικά κάποια συναισθηματική απήχηση -σημασία για τον άνθρωπο . Εγω δε θα ζω εξάλλου.
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
[


Υ.Γ. : Άντε να πάμε για το Homo Deus, να δούμε που θα μας βγάλει και αυτό. Ανάλογα πως θα επιχειρηθεί το decoupling μεταξύ ευφυίας και συνείδησης και εάν επιτευχθεί θα έχει τελικά κάποια συναισθηματική απήχηση -σημασία για τον άνθρωπο . Εγω δε θα ζω εξάλλου.
Συγγνώμη uncoupling ...
 





hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Σαν να λέμε πέθανε το δικάναλο, ζήτω το... δικάναλο;
Πεθανε το παλιό το ορθόδοξο τώρα ζει το βαθύφωνο το μοντέρνο. Αλήθεια τώρα με 2.2 που έχω στήσει το σύστημα απλά μαμαει σε σχέση με χωρίς subwoofers.
 




Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Μα το λέει η λέξη βρε παιδιά. Sub σημαίνει υπό. Άρα, όποιος έχει sub είναι υπό. Τι θέλετε τώρα, ωωω πολύ μυστήριοι είστε εδω μέσα :D
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
6.920
Reaction score
7.992
Ok ειρήνη!
Οτι γουστάρει ο καθένας!!!!


Απολαύστε !!

και με και χωρίς ..... υπέροχο!


Στα γεράματα θα γίνω .... καρεκλάς!!!

Από ότι βλέπω όμως, όλοι στο κρεβάτι είστε! Από τις 12:59! Με τις κότες! :)
 
Last edited:


Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ή subs ή οντιοβλημ λοιπόν!
Οκ προχωράμε παρακάτω!
Το στοιχείο που οπωσδήποτε θα υποχωρεί σιγά-σιγά (και με μικρά...πηδηματάκια) ελέω πολυκαναλικής σύνθεσης και πλήθους sub είναι η καταπίεση του...γλυκού spot στις ακροαματικές μας συνήθειες.:wink:
Οχι λέω να στήσεις 2.8
Αλήθεια , θα γ@μαει .
Αν το κάνεις 2.16 εκεί να δείς , 16 σαμπς να; βαράνε .
Πολυαγαπημένε μας JMF,η σήμανση ΄΄.16΄΄ δεν θα σήμαινε απλοϊκά 16 τεμάχια sub,αλλά ισάριθμα αυτόνομα κανάλια για εκείνα.Το δε πλήθος στα τεμάχια sub ενδέχεται τότε να ήταν ακόμα...ανώτερο.

Κατά τον ίδιο τρόπο,΄΄2.2΄΄ δεν σημαίνει δικαναλικό με ζεύγος sub,αλλά δικαναλικό σήμα σε main κι επιπλέον δικαναλική διαχείριση ξεχωριστά για τα αυτόνομα sub,ήτοι...τετρακαναλικό εις το σύνολον. :sneaky:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.136
Reaction score
26.695
Ο JMF προφανώς κάνει πλάκα, εγώ όμως θα ρωτήσω σοβαρά. Για διαχείριση 8 ή 12 ή 16 σαμπζζζ παίζει τίποτα άλλο εκτός από κείνο τον αντιπαθητικό Γάλλο του αφτχιά? Κι αν υπάρχει, πού να βρίσκεται το λεγόμενο έντρυ λέβελ?
Πάρτο και αλλιώς, παίζει άραγε σύνδεση (μαργαρίτα το λέν?) του συνόλου είτε υποσυνόλων αυτού?
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top