Ο θάνατος του δικάναλου σετάπ, και γιατί

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Δεν καταδέχομαι χαριστική συμπεριφορά...Αναμένω επίσημη δημοσίευση με το συμπέρασμα και τις μελέτες που θα έχουν οδηγήσει σε αυτό.
Αναμένουμε πρωτα τις μελέτες που υποστηρίζουν την άποψη σου.
Όταν εσύ δεν παρουσιάζεις μελέτες είναι κάπως άκομψο να τις ζητάς από αλλους :sneaky:
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αναμένουμε πρωτα τις μελέτες που υποστηρίζουν την άποψη σου.
Όταν εσύ δεν παρουσιάζεις μελέτες είναι κάπως άκομψο να τις ζητάς από αλλους :sneaky:
Αδίκως θα προσδοκούσαν όσοι πετάγονται σαν...ημίθεοι να γίνονταν τέτοιοι. :roflmao:
 

vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.232
Reaction score
8.119
Μην πάτε μακρυά, μιας και είμαστε αρσενικά εδώ μέσα, στα χειρουργεία μου για καρκίνο προστάτη εκείνοι οι οποίοι παθολόγο ανατομικά παρουσιάζουν την χαμηλότερη διαφοροποίηση (πολύ υψηλό Gleason Score) που σημαίνει επιθετικότητα και χαμηλο προσδόκιμο, μεσα σε όλα έχουν ένα κοινό, την υψηλή κατανάλωση κόκκινου κρέατος.
εδω μεσα οταν μιλανε για ηχο μιλανε μονο με pdf απο την aes, σε θεματα υγειας ομως ακουνε τον φιλο τους που τους το ειπε και εχει και κατι pdf που δεν ειναι πληρωμενα απο την kellogs.
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Αδίκως θα προσδοκούσαν όσοι πετάγονται σαν...ημίθεοι να γίνονταν τέτοιοι. :roflmao:
Δεν προσδοκώ ανάσταση νεκρών ούτε να γίνω ημίθεος.
Απλώς σημειώνω ότι έγραψες ένα κατεβατό χωρίς καμία παραπομπή σε μελέτη κάτι το οποίο απαιτείς για την αντίθετη άποψη.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Δεν προσδοκώ ανάσταση νεκρών ούτε να γίνω ημίθεος.
Απλώς σημειώνω ότι έγραψες ένα κατεβατό χωρίς καμία παραπομπή σε μελέτη κάτι το οποίο απαιτείς για την αντίθετη άποψη.
Κάθε άλλο παρά κατεβατό έγραψα... Θα γινόταν κατεβατό άμα άρχιζα να παραθέτω μελέτες τη μια μετά την άλλη... :wink:
 






vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.232
Reaction score
8.119
Βρέθηκε ένας τομέας που ο Ιαρ δεν ακολουθεί (πρώτος πρώτος) την εξέλιξη και τους νέους ; 😃

Όλοι οι νέοι πάντως βλέπω γίνονται vegan.
Flexitarian αγαπητέ, είμαστε πολύ μπροστά!
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.075
Reaction score
18.684
Άσε ρε να πούμε και εμείς κανένα αστείο. Εντάξει το ξέρουμε ότι έχεις ανώτερο χιούμορ απο μάς. 😃 😍
Μπρε thva, πήρα την ωραία ατάκα σου (βάση) και προσπάθησα να την κάμω εικόνα με τον ακατανόμαστο :roflmao: να μοιράζει ηχεία ακόμα και στα WC..
Δεν ήθελα μάναμ' να σου steal your thunder.. :tongue:
 



Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Όλοι οι νέοι πάντως βλέπω γίνονται vegan.
Θες να σου στείλω φώτο από ουρές που κάνουν οι νέοι έξω από ντονεραδικα στην Γερμανία? 😀
Στο μυαλό σου είναι όλα αυτά, όπως και ότι το δικάναλο είναι πιο ρεαλιστικό απ το πολυκαναλο, ή ότι η κλασική μουσική έχει μαγικές ικανότητες. :biggrin:
 


Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Κάθε άλλο παρά κατεβατό έγραψα... Θα γινόταν κατεβατό άμα άρχιζα να παραθέτω μελέτες τη μια μετά την άλλη... :wink:
Μπούτχια εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους, να ξέρεις 😀
Έγραψες την άποψη σου, όλοι έχουμε από μια.
Για την κλασική και την επίδραση αυτής στην συμπεριφορά και τον χαρακτήρα του ατόμου έχεις καμιά μελετη?
 



Μηνύματα
12.214
Reaction score
14.516
Μπούτχια εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους, να ξέρεις 😀
Έγραψες την άποψη σου, όλοι έχουμε από μια.
Για την κλασική και την επίδραση αυτής στην συμπεριφορά και τον χαρακτήρα του ατόμου έχεις καμιά μελετη?
Υπάρχουν έρευνες που έχουν ποσταρισθεί εδώ (από άλλους αλλά και απο τον Bhutia νομίζω) για τις ευεργετικές ιδιότητες που αφορούν στην υγεία των ανθρώπων αλλά και πνευματική ανάπτυξη των παιδιών, αφορούν ακόμη και το στρές, μειωση της πίεσης και την συγκέντρωση και πολλά άλλα. Αυτά λογικά θα εηρρεάσουν την συμπεριφορά ενός ανθρώπου καθώς επηρρεάζουν την χημεία του ανθρώπινου οργανισμού. Σε βάθος χρόνου μπορεί να επηρρεάσουν και τον χαρακτήρα του.

Όλα αυτά είναι έρευνες της ιατρικής, νευρολογίας, κλινικής ψυχολογίας και ψυχιατρικής κλπ και είναι "αντικειμενικές" έρευνες με μετρήσεις. Μην μου πείς να ψάχνω το site , δεν είμαι καθόλου καλός σε αυτό αλλά και να ήμουν θα προτιμούσα να παραδεχτώ μέχρι και ότι η γή είναι επίπεδη για να μην αναγκαστώ να το κάνω λόγω χρόνου και διάθεσης όπως έχω κάνει πολλές φορές στο παρελθόν για άλλα θέματα και με άλλους ανθρώπους. 😃 Όπως και θα κάνω και μαζί σου στην συνέχεια που θα πω : Ότι υπάρχουν και έρευνες στην φιλοσοφία (σε αυτην ανήκει και η ψυχολογία) που δείχνουν άμεση επίδραση και στις αποφάσεις που παίρνει ένας άνθρωπος και στην διαμόρφωση αισθητικής που αποτελεί και μέρος της ηθικής υπόστασης (δες Tar) αφού συσχετίζεται και με την διερεύνση του "Εγώ"του "Είμαι" , της φαινομενολογίας και πολλά άλλα που τελειώνουν σε -ίας ..... τις οποίες δεν θα τα ποστάρω γιατί είναι επιπέδου μελετών σαν αυτές που ποστάρεις εσυ για το πολυκάναλο versus δικάναλου και αφορούν, εμπλέκουν και εμπεριέχουν ανθρώπους (υποκείμενα) στα συμπεράσματα τους (ή έτσι νομίζουν μερικοί ότι γίνεται για να βγάζουν συμπεράσματα ¨δικά¨τους χα χα) .... και οποίες είναι κατώτερης ποιότητας ερευνητικά σαν τις δικές σου περί οργασμού και ευχαρίστησης .😃

Βέβαια όσες μελέτες και να υπάρχουν δεν διασφαλίζεται ότι θα έχουν την ίδια επίδραση σε όλους ή και σε εσένα. Αυτό είναι ο άνθρωπος και η φύση του , τι να κάνουμε ; Οπότε μην περιμένεις να κάνουν καλό (ή κακό) και σε εσένα και ούτε να περιμένεις να δείς τις μελέτες για να αρχίσεις να ακούς κλασική. Την μελέτη όσον αφορά εσένα θα την κάνεις εσύ. Και απο ότι διάβασα να λές αλλού , δεν σου αρέσει, δεν μπορείς να ακούσεις πάνω απο 5 λεπτά και άρα έχει επίδραση πάνω σου (δεν μπορείς να πείς) ... αλλά αρνητική. 😃 Οπότε κόψτην εντελώς την ρημάδα, τι ασχολείσαι, αφού σου κάνει κακό (εσένα) ; Σκάς που μπορεί να χάνεις κάτι απο αυτά που ακούς απο μελέτες και απο τον Prince ? xa xa
 
Last edited:


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.625
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top