ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΡΕΥΜΑ

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Γιώργο (Mac), τι έγινε με τα φίλτρα τελικά???

Είναι κρίμα να το αφήσουμε αυτό το θέμα να ξεχαστεί...

Χτές βράδυ δοκίμασα να αλλάξω το καλώδιο του τελικού μου με αυτό ενός φίλου (για να αποδείξω ότι δεν υπάρχουν διαφορές) και έπαθα σόκ!
Η διαφορά είναι μεγάλη (αν και δεν είμαι σίγουρος πως μ΄αρέσει...)
Λευτέρη,κατ'αρχήν χρόνια σου πολλά.

Για τα καλώδια ρεύματος,έχουμε κατα καιρούς ασχοληθεί και έχουμε γράψει διάφορες εντυπώσεις.
Ανάλογα με τα μηχανήματα,έχουμε και τις διαφορές,οι οποίες ανάλογα του τι θέλουμε να ακούσουμε,ή τι ζητάμε απο τον ήχο,με πολλές δοκιμές,μπορούμε να tuninaρουμε το τελικό αποτέλεσμα.
Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω για τα καλώδια,ότι το ακριβότερο ΠΑΝΤΑ είναι καλύτερο.
Μονο με δοκιμές.

Οσο για τα φίλτρα,είναι και αυτά ένα κερασάκι στο τελικό ηχητικό αποτέλεσμα,όμως έχουν γίνει περισσότερο απαραίτητα σήμερα,λόγω του ότι το δίκτυο έχει πολλές "βρωμιές".

Μετά απο πολλές δοκιμές με διάφορα φίλτρα,κατέληξα να αγοράσω και εγώ ένα,γιατί είχα αρκετές ακουστές διαφορές προς το καλύτερο,ως πρός την ανάλυση και την τοποθέτηση των οργάνων.
 

Μηνύματα
277
Reaction score
0
MAC καλημερα.
Για δώσε λεπτομέριες για το φίλτρο, νομίζω οτι θα ενδιέφερε πολλούς από εμάς.
 

Μηνύματα
4.496
Reaction score
2
Το φίλτρο που διάλεξα,είναι το ISOL-8,η τιμή του οποίου είναι 750 ευρώ και έχει απο δύο θέσεις για ενισχυτές,αναλογικές καθώς και ψηφιακές πηγές.

Ακόμη για καλώδιο ρεύματος,χρησιμοποίησα το καλώδιο της ίδιας της εταιρείας,για να το συνδέσω με το δίκτυο.

Οι διαφορές είναι δυστιχώς τρομακτικά μεγάλες υπέρ του φίλτρου και αυτό το καταλαβαίνεις ευκολότερα,όταν βγεί και προσπαθήσεις να ακούσεις,χωρίς αυτό. :(
 

Μηνύματα
483
Reaction score
0
Γιώργο επειδή μ΄ενδιαφέρει, για ποιό συγκεκριμένο μοντέλο μιλάμε? (απ' ότι κατάλαβα ISOL8 είναι το όνομα της εταιρείας...
 





Μηνύματα
277
Reaction score
0
Mac καλημέρα. Είπες οτι πηρες το καλώδιο της εταιρίας, το έδινε μαζί το μηχάνημα;
Το σύνολο ήταν €750; Για δώσε.
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.715
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top