Παρουσίαση συστήματος... PMC


Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Εγώ δεν κατάλαβα που έχει σκαλώσει ο Akarl. Στην άποψη του Τζιοβάνι ότι τα χαμηλότερης ποιότητας συστήματα προσβάλουν τον καλλιτέχνι?
 




leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Νομίζω, ότι η μέχρι τώρα παρουσία στο site του @jiovani75 , μόνο θετικά έχει να επιδείξει.
Δε θυμάμαι πότε να έγραψε άκομψα για κανένα...
Δε μπορεί λοιπόν στο δικό του νήμα που μοιράστηκε τη χαρά του με μας και έδωσε σε κάποιους τη δυνατότητα να δουν από τις φωτογραφίες του το σπίτι του, το σύστημα του, και να μας καλεί για ακρόαση στο σπίτι του, κι από την άλλη μεριά να τον ειρωνεύονται κάποιοι και να προκαλούν επειδή δεν έχουν οι ίδιοι τη δυνατότητα να στήσουν κάτι ανάλογο, ή δεν έχουν τις ίδιες προτεραιότητες...
Η παροιμία με τη κατσίκα του γείτονα για άλλη μια φορά...
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Νομίζω, ότι η μέχρι τώρα παρουσία στο site του @jiovani75 , μόνο θετικά έχει να επιδείξει.
Δε θυμάμαι πότε να έγραψε άκομψα για κανένα...
Δε μπορεί λοιπόν στο δικό του νήμα που μοιράστηκε τη χαρά του με μας και έδωσε σε κάποιους τη δυνατότητα να δουν από τις φωτογραφίες του το σπίτι του, το σύστημα του, και να μας καλεί για ακρόαση στο σπίτι του, κι από την άλλη μεριά να τον ειρωνεύονται κάποιοι και να προκαλούν επειδή δεν έχουν οι ίδιοι τη δυνατότητα να στήσουν κάτι ανάλογο, ή δεν έχουν τις ίδιες προτεραιότητες...
Η παροιμία με τη κατσίκα του γείτονα για άλλη μια φορά...
Εγώ και μόνο που έχει φορτώσει Bryston, αγαπώ. Τέλος. :p
 


P

PMC

Guest
Αφού δεν είδες τίποτε επιλήψιμο απ' την πλευρά του Τζιοβάgνι και προσυπογράφεις τις χυδαιότητές του προχώρησε σε διαγραφή του λογαριασμού μου και όλων των μηνυμάτων μου.

Δεν ανοίγω διάλογο ούτε και επιθυμώ απάντηση.

Να τον χαίρεστε.

Ζητάω ειλικρινά συγνώμη αν έχω γίνει ......χυδαίος προς κάποιον με κάποιο τρόπο.....
πραγματικά δεν το κατάλαβα.
Νομίζω είμαστε μεγάλα παιδιά και θα πρέπει να συμπεριφερόμαστε ανάλογα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.389
Reaction score
79.513
Καταλαβαίνω και τις δυο προσεγγίσεις:
Γνωρίζω κάποιους καταξιωμένους μουσικούς προσωπικά, και δεν εχουν στέρεο της προκοπής. Ούτε ενδιαφέρονται. Βρίσκονται ομως στην πλευρά της παραγωγής τέχνης και όχι της αναπαραγωγής της. Παίζουν μουσική και ακούν ζωντανή και πραγματική μουσική συνεχώς.. Καταλαβαίνω απολύτως γιατι δεν εχουν την ανάγκη να ακούν και στο σπίτι τους. Ούτε μεγάλη δισκοθήκη εχουν. Επίσης, το αυτί τους ειναι προσαρμοσμένο στο να προσπαθεί να ακούσει την ερμηνεία και όχι την ποιότητα της αναπαραγωγής. Και καλά κάνουν.

Καταλαβαίνω επίσης την επιθυμία για πιστή αναπαραγωγή της μουσικής, όχι μόνο τεχνοκρατικά αλλα και ως σεβασμο προς τον καλλιτέχνη. Για παράδειγμα αν αγοράσει κάποιος ενα διάσημο πίνακα ζωγραφικής και τον φωτίσει με κόκκινα προβολάκια δεν σέβεται τον καλλιτέχνη. Ούτε αν βάψει με χρώματα το γλυπτό που αγόρασε.
Είμαι υπέρμαχος αυτής της προσέγγισης.

Τέλος, σέβομαι τους περιορισμούς που το πορτοφόλι μας βάζει στις επιλογές μας. Αλλά για καθε μπατζετ υπάρχουν έξυπνες επιλογές που προσεγγίζουν -όσο το δυνατόν για καθε βαλάντιο-την πιστή αναπαραγωγή, και άθλιες επιλογές που ειναι σχεδιασμένες για να την παραμορφώνουν. Όσους συνειδητά επιλέγουν την παραμόρφωση τους αντιμετωπίζω σαν να εχουν βάψει το έργο τέχνης που αγόρασαν, γιατι έτσι τους άρεσε.

Όσο για τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, επιλογές πάντα υπάρχουν.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.323
Reaction score
93.901
Δυστυχώς κάποιοι αδυνατούν να καταλάβουν την διαφορά της αντίθετης άποψης -με την οποία μπορεί να διαφωνείς κάθετα, όχι να προσυπογράφεις-, από τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς.

Όσο για τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς, επιλογές πάντα υπάρχουν.
Προφανώς. Αν δεν υπάρχει η αίσθηση του μέτρου στις διαφωνίες, εφαρμόζονται οι...επιλογές. ;)
 

Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Θα διαγραφεί, μετά απο λίγο θα αρχίσει να του λείπει ο χαβαλές και θα επανέλθει. Στο μεσοδιάστημα θα καταλαβει πόσο ανούσιο είναι να κάθεται και να τσακώνεται σε ένα φόρουμ και πόσο κακό του κάνουν οι αντιπαραθέσεις, για τις οποίες θα καταλάβει ότι δεν υπήρχε λόγος ύπαρξης. Been there, done that.
 

P

PMC

Guest
Το καλό στέρεο η το ακριβό στέρεο δεν είναι για να το ζηλεύεις ούτε να το κοροϊδεύεις.
Ο πατέρας μου μου έλεγε ....εκεί που είσαι ήμουνα και δω που είμαι θα έρθεις....
Και γω πριν από μερικά χρόνια από τενεκέδες άκουγα .....όπως πολύς κόσμος που αγαπάει την μουσική και πραγματικά το εύχομαι σε όλους κάποια στιγμή να αποκτήσουν το σύστημα των ονείρων τους.

Εγώ έχω ....αυτό που έχω .
Εχθές ήμουν σε έναν φιλο στην Κηφισιά που έχει ένα στέρεο που κοστίζει 400.000.
Τι πρέπει να γίνει ? Πρέπει να τον βρίσω και να τον μειώσω ? Πρέπει να του πω πως κάνει επίδειξη ?
Πρέπει να τον κάνω να αισθανθεί άσχημα για το αριστούργημα του?
Η πρέπει να πάρω παράδειγμα ?

Δεν ξέρω . Εγώ τα βλέπω διαφορετικα τα πράγματα......
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Το καλό στέρεο η το ακριβό στέρεο δεν είναι για να το ζηλεύεις ούτε να το κοροϊδεύεις.
Ο πατέρας μου μου έλεγε ....εκεί που είσαι ήμουνα και δω που είμαι θα έρθεις....
Και γω πριν από μερικά χρόνια από τενεκέδες άκουγα .....όπως πολύς κόσμος που αγαπάει την μουσική και πραγματικά το εύχομαι σε όλους κάποια στιγμή να αποκτήσουν το σύστημα των ονείρων τους.

Εγώ έχω ....αυτό που έχω .
Εχθές ήμουν σε έναν φιλο στην Κηφισιά που έχει ένα στέρεο που κοστίζει 400.000.
Τι πρέπει να γίνει ? Πρέπει να τον βρίσω και να τον μειώσω ? Πρέπει να του πω πως κάνει επίδειξη ?
Πρέπει να τον κάνω να αισθανθεί άσχημα για το αριστούργημα του?
Η πρέπει να πάρω παράδειγμα ?

Δεν ξέρω . Εγώ τα βλέπω διαφορετικα τα πράγματα......
Πάρε ένα καλό πλατώ για αρχή και μην δώσεις τα βινύλια!! :p :p :p :drinks::drinks:
 


Μηνύματα
7.274
Reaction score
11.822
Το καλό στέρεο η το ακριβό στέρεο δεν είναι για να το ζηλεύεις ούτε να το κοροϊδεύεις.
Ο πατέρας μου μου έλεγε ....εκεί που είσαι ήμουνα και δω που είμαι θα έρθεις....
Και γω πριν από μερικά χρόνια από τενεκέδες άκουγα .....όπως πολύς κόσμος που αγαπάει την μουσική και πραγματικά το εύχομαι σε όλους κάποια στιγμή να αποκτήσουν το σύστημα των ονείρων τους.

Εγώ έχω ....αυτό που έχω .
Εχθές ήμουν σε έναν φιλο στην Κηφισιά που έχει ένα στέρεο που κοστίζει 400.000.
Τι πρέπει να γίνει ? Πρέπει να τον βρίσω και να τον μειώσω ? Πρέπει να του πω πως κάνει επίδειξη ?
Πρέπει να τον κάνω να αισθανθεί άσχημα για το αριστούργημα του?
Η πρέπει να πάρω παράδειγμα ?

Δεν ξέρω . Εγώ τα βλέπω διαφορετικα τα πράγματα......
Τιμή και δόξα στα Aiwa!!
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.413
Reaction score
74.720
Θα διαγραφεί, μετά απο λίγο θα αρχίσει να του λείπει ο χαβαλές και θα επανέλθει....
Been there, done that.
Αρκεί να έχετε κατά νου οτι μπορεί να μην γίνει αποδεκτό το αίτημα επαναφοράς χρήστη. ;) Πόσο μάλλον αν γίνει "κρυφά".
Καλύτερα να είναι σίγουρος όποιος ζητά διαγραφή.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.270
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top