Παρουσίαση χώρου και επιλογή SUB

Μηνύματα
204
Reaction score
461
Στα λεφτα του δεν υπαρχει αντιπαλος.
Καλη ισοσταθμιση , υποστηριξη 7.2.4, dtsx και πολυ δυνατος σε watt.
Δηλαδή να τον τσιμπήσω από idealo στα 550?
[DOUBLEPOST=1563560714][/DOUBLEPOST]
Γιατί ρε παληκάρια δεν κάνουν δύο ίδια ηχεία ενωμένα στα twitter, δλδ μούρη με μούρη ενωμένα? . Ποιός το λέει αυτό?
Δλδ τα d"apolito ηχεία έχουν πρόβλημα?
Εχουμε δεί πολλάκις δύο ίδια ηχεία ενωμένα στα drivers των υψηλών , και τα woofers ένα ανά πλευρά. Διπλή ισχύς , διπλή , χμμ κααλά όχι διπλή στάθμη , αλλά 3db παραπάνω.
Ποιός το λέει ότι δεν κάνει?
Σωστά τοποθετημένα δύο ίδια ηχεία , με τα κέντρα τους κολλητά , κελα"ιδάνε μια χαρά.
Ο λόγος που το ρώτησα είναι γιατί το είχα δει να το κάνουν κάποιοι σε ένα αμερικανικό φόρουμ. Απέχω όμως αρκετό καιρό και οι εξελίξεις με έχουν ξεπεράσει
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Ο λόγος που το ρώτησα είναι γιατί το είχα δει να το κάνουν κάποιοι σε ένα αμερικανικό φόρουμ. Απέχω όμως αρκετό καιρό και οι εξελίξεις με έχουν ξεπεράσει
Μην το κάνεις.-
 


TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
Δηλαδή να τον τσιμπήσω από idealo στα 550?
[DOUBLEPOST=1563560714][/DOUBLEPOST]

Ο λόγος που το ρώτησα είναι γιατί το είχα δει να το κάνουν κάποιοι σε ένα αμερικανικό φόρουμ. Απέχω όμως αρκετό καιρό και οι εξελίξεις με έχουν ξεπεράσει
Αν δεν μπορεις να ανεβεις στα 1000κατι για nad ,ναι. Η τιμη ειναι παρα πολυ καλη για αυτα που προσφερει. Τον εβαλα στο σαλονι και ειμαι πολυ ικανοποιημενος σε ολα.
 


Μηνύματα
832
Reaction score
1.033
Στ λινε αρραυ οπου υπάρχουν πολλα tweeter, ειναι σχεδιασμένα ωστε να εχουν πολυ μικρη καθετη διασπορά κι ετσι δεν επηρεάζει το ενα το αλλο.
Οποτε υποθέτω οτι το να βαλεις δυο ηχεία μαζι, θα δημιουργησουν θεμα στο συχνοτικο ευρος των tweeter.
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Εγώ τα έβαλα και με τους 2 τρόπους .
Κατέληξα ότι παίζουν καλύτερα γουφερ με γουφερ στο σετ απ' μου και εκεί που είναι και σαφώς άπειρος καλύτερα από ένα.
Σύντομα και μετρήσεις.
 

Μηνύματα
600
Reaction score
880
Εγώ δουλεύω δύο ηχεία για κεντρικό χρόνια τώρα , παίζουν μια χαρά , ισχύουν αυτά που αναφέρθηκαν παραπάνω για τις δοκιμές που πρέπει να κάνεις για να δεις πως θα παίξουν πιο σωστά.
 



Μηνύματα
204
Reaction score
461
Κεντρικό και περιφερειακά μπήκαν στη θέση τους. Μέσα στη βδομάδα μπαίνει και το πανί. Για προβολέα θα περιμένω black Friday μπας και βγει καμία καλή προσφορά. Προς το παρόν θα παίξω με το ταλαίπωρο σαμπακι της canton που έχω από το 2003 και μετά τα Χριστούγεννα θα ψάξω για καινούργια ή μεταχειρισμένα sub.
Post automatically merged:

 

Attachments



Μηνύματα
204
Reaction score
461
Ενόψει της προσφοράς της xtz σκέφτομαι για το 10.17 edge. Πιστεύετε ότι θα δέσει με τα klf 30 ? Τα 12αρια θα είναι φυσικά καλύτερα αλλά δεν φτάνω το budget.
 



Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.565
Reaction score
37.866
..δεν βλεπω ταινιες..και αν τυχει να δω θα ειναι σε vhs.. - αλλα καλα τα λενε οι φιλοι παραπανω..
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.684
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top