Περί αγγελιών #357

Αγγελίες;

  • Ναι

  • Όχι

  • Ίσως

  • Τήρηση

  • Pute

  • Καραpute


Results are only viewable after voting.


Μηνύματα
1.391
Reaction score
1.083
Προτείνω οι original φωτογραφίες (όχι από το internet) να είναι υποχρεωτικές στο πρώτο post της αγγελίας, το ίδιο και η αναγραφή της περιοχής του πωλητή. Μου κάνει εντύπωση που σε forum τεχνολογίας οι μισές τουλάχιστον αγγελίες δεν έχουν αναλυτικές φωτογραφίες και αρχίζει μετά η κουβέντα θα ανεβάσω αργότερα ή στείλτε μήνυμα κλπ.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Ο καθένας είναι υπεύθυνος για την ωραία εμφάνιση ή τα μαύρα χάλια της αγγελίας του, οπότε δεν θα γίνουν υποχρεωτικές οι φωτό. :)
Αν κάποιος ανεβάσει αργότερα αλλά πριν παρέλθει μήνας, ενώνονται με το προηγούμενο post. Οι κουβέντες τέτοιου είδους διαγράφονται.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Αφού το popup δεν πέτυχε πλήρως τον στόχο του, απο σήμερα θα δίνεται προειδοποίηση για κάθε παράτυπο UP και κάθε διπλή αγγελία.
Με 2 προειδοποιήσεις θα αποκλείεται η πρόσβαση στις αγγελίες για έναν μήνα.
Τυχόν επανάληψη μετά τον μηνιαίο θα οδηγεί σε ετήσιο αποκλεισμό απο τις αγγελίες.
 




Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Έχω κουραστεί να διαγράφω τηλέφωνα απο παλιές αγγελίες, ζητήθηκε μέχρι και απο αγγελία δωδεκαετίας. :roflmao:
Σταματήστε να βάζετε προσωπικά σας στοιχεία στις αγγελίες!
Κι αν σώνει και καλά θέλετε να τα βάλετε, μη ζητάτε μετά τη διαγραφή τους.

Σήμερα έλαβα μήνυμα πως "δεν ηξερα οτι αν καποιος πατησει στο google τον αριθμο μου θα βρει ολες τις φωτογραφιες που εχω ανεβασει κ ποσο μαλιστα φωτογραφιες απο το ιδιο μου το σπιτι.". :rolleyes:
Άλλος σήμερα μου την είπε γιατί δεν διαγράφουμε όλες τις παλιές αγγελίες. Γιατί έτσι γουστάρουμε!
:p


Αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση θα προστεθεί απαγόρευση στον κανονισμό.
 
Last edited:

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Έχω κουραστεί να διαγράφω τηλέφωνα απο παλιές αγγελίες, ζητήθηκε μέχρι και απο αγγελία δωδεκαετίας. :roflmao:
Σταματήστε να βάζετε προσωπικά σας στοιχεία στις αγγελίες!
Κι αν σώνει και καλά θέλετε να τα βάλετε, μη ζητάτε μετά τη διαγραφή τους.

Σήμερα έλαβα μήνυμα πως "δεν ηξερα οτι αν καποιος πατησει στο google τον αριθμο μου θα βρει ολες τις φωτογραφιες που εχω ανεβασει κ ποσο μαλιστα φωτογραφιες απο το ιδιο μου το σπιτι.". :rolleyes:
Άλλος σήμερα μου την είπε γιατί δεν διαγράφουμε όλες τις παλιές αγγελίες. Γιατί έτσι γουστάρουμε!
:p


Αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση θα προστεθεί απαγόρευση στον κανονισμό.
Αχ έτσι...μίλα μας βρώμικα!!!:p
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
μου φαίνεται το μπανεράκι που μου σπάει τα @@ κάθε φορά που μπαίνω στο φορουμ πρέπει να μεγαλώσει:D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Φρεσκαρίστηκε ο κανονισμός αγγελιών. ;)

Βασική διαφορά αυτό που εφαρμόζεται εδώ και χρόνια αλλά βαριόμουν να φτιάξω: απαγορεύονται οι ερωτήσεις και τα "έχεις πιέμ". Αν δεν έχει περάσει μήνας, θα επικοινωνείτε αποκλειστικά με προσωπικό μήνυμα.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
αν δεν γίνει ο κανονισμός banner γιγαντοαφίσα δεν βλέπω προκοπή
 

TGD

Μηνύματα
6.985
Reaction score
7.073
Γιατί; Αν κάποιος θέλει διευκρινήσεις μπορεί να είναι χρήσιμες και για άλλους.
Και δεν είναι λίγοι αυτοί που δεν ξέρουν τι είναι τα pm!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Αν κάποιος θέλει διευκρινήσεις μπορεί να είναι χρήσιμες και για άλλους.
Πιέμ, αν κάποιος δεν είναι ικανός να γράψει σωστά μια αγγελία ή το κάνει επίτηδες, δεν μας αφορά.
Και δεν είναι λίγοι αυτοί που δεν ξέρουν τι είναι τα pm!
Ευκαιρία να μάθουν.
 

Μηνύματα
13.611
Reaction score
6.567
Γιατί; Αν κάποιος θέλει διευκρινήσεις μπορεί να είναι χρήσιμες και για άλλους.
Και δεν είναι λίγοι αυτοί που δεν ξέρουν τι είναι τα pm!
Και καλα οι διευκρινίσεις,αλλά αν κάτι κάνει μπαμ ,ότι είναι σε μαύρο χάλι ή πειραγμένο,δεν θα μπορούμε να το αναφέρουμε? Γιατί να μην προστατέψουμε κάποια μέλη,που μπορεί απλά να μην γνωρίζουν? Εκτός και αν γίνεται πρώτα έλεγχος από κάποιον συντονιστή και απαγορευτεί η δημοσίευση αγγελιών, που δεν περιγράφουν την πραγματική κατάσταση μιας συσκεύης προς πώληση (όποτε αυτό είναι δυνατόν,άρα μάλλον πάμε σε υποχρεωτικό ανέβασμα φωτο).
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Και καλα οι διευκρινίσεις,αλλά αν κάτι κάνει μπαμ ,ότι είναι σε μαύρο χάλι ή πειραγμένο,δεν θα μπορούμε να το αναφέρουμε? Γιατί να μην προστατέψουμε κάποια μέλη,που μπορεί απλά να μην γνωρίζουν? Εκτός και αν γίνεται πρώτα έλεγχος από κάποιον συντονιστή και απαγορευτεί η δημοσίευση αγγελιών, που δεν περιγράφουν την πραγματική κατάσταση μιας συσκεύης προς πώληση (όποτε αυτό είναι δυνατόν,άρα μάλλον πάμε σε υποχρεωτικό ανέβασμα φωτο).

Ισχύει ό,τι ίσχυε μέχρι τώρα, μόνο την ίδια μέρα ή αφού περάσει μήνας γίνονται σχόλια.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.061
Και καλα οι διευκρινίσεις,αλλά αν κάτι κάνει μπαμ ,ότι είναι σε μαύρο χάλι ή πειραγμένο,δεν θα μπορούμε να το αναφέρουμε? Γιατί να μην προστατέψουμε κάποια μέλη,που μπορεί απλά να μην γνωρίζουν? Εκτός και αν γίνεται πρώτα έλεγχος από κάποιον συντονιστή και απαγορευτεί η δημοσίευση αγγελιών, που δεν περιγράφουν την πραγματική κατάσταση μιας συσκεύης προς πώληση (όποτε αυτό είναι δυνατόν,άρα μάλλον πάμε σε υποχρεωτικό ανέβασμα φωτο).
το ''μπαμ'' καλό είναι να το προσέχει ο υποψήφιος αγοραστής....

όπως γράφει κ ο κανονισμός το σάιτ δεν φέρει καμία ευθύνη.....
και ούτε μπορεί να φέρει.... γιατί η κατηγορία των αγγελιών έχει δημιουργηθεί για την εξυπηρέτηση όλων μας....
ασχέτως αν έχει χαλαρώσει λίγο ο κανονισμός αυτός....για κάποια μέλη-αγγελιάκηδες (πωλητές και αγοραστές)

εκτός από αδύνατο.....είναι και μεγάλη ευθύνη για κάποιον από την ΔΟ να αναλάβει κάτι τέτοιο...και να δίνει green pass.... γιατί μετά το site θα φέρει πλέον ευθύνη....

και αν βάλουμε μέσα και τα διευκρινιστικά μηνύματα που θα πρέπει να ανταλλάξει με τον Χ Ψ πωλητή και το όποιο iq συνεννόησης κουβαλάει....
θα πρέπει να βάλουμε τον rose να φτιάξει ειδικά χάπια
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top