Περιπέτειες με Cosmote

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Σήμερα ήρθε και σε μένα το φως, ευρυζωνικο βέβαια αλλά δε χρησιμοποιούμε τηλέφωνο όποτε καλά είναι.

9C7E4BAD-9B7E-431F-967F-6896F39D5532.jpeg
 







Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Επειδή τους ρώτησα κι εγώ για 100ρα γραμμή, μου είπαν ότι δίνουν ανοχή κάτω όριο τα 70 Mbit.
Στο site όμως λένε, πάρτε μας να το δούμε εάν δεν έχετε το απόλυτο. Συνεπώς πριχτους
Θετικό επίσης στο τηλεφωνικό κέντρο έχει επιλογή να σε καλέσουν αυτοί όταν έχει πολύ μεγάλη αναμονή...
 

Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Καλησπέρα σας,

έχω ... λίγο πελαγώσει. Περιοχή Παπάγου. Εδώ και χρόνια σε wind.

Είχα adsl. Σκουπίδι. Αν έφτανε τα 3mbps. Έβαλα VDSL 50 με το που βγήκε, ίσως λίγο αργότερα. Σφαίρα. Κατέβαζα με 40-48mbps. Πήρα και ένα αξιοπρεπές ρούτερ, ένα tp link. Πρίν κανα εξάμηνο έπεσε απότομα η ταχύτητα. Στα 10. Μου λένε έγινε vectoring η γραμμή και μου έστειλαν ένα σκουπίδι - ρούτερ του σωρού.

Εδώ και λίγο καιρό μου αργεί. Γύρω στις 9 το βράδυ πέφτω κάτω απο 10mbps. Τώρα είμαι γύρω στο 35 (1 το βράδυ).

Παράλληλα λήγει το συμβόλαιο. Μου δίνουν 100άρα wind με 35 ευρώ. Ο ΟΤΕ δίνει στην ίδια τιμή την 50άρα.

Τι προτείνετε να κάνω? Να πάω σε 100άρα wind μήπως και για καμια 3άρα χρόνια παίζω στο "πρίμιουμ" πακέτο ή να πάω σε ΟΤΕ που ίσως να έχει μεγαλύτερη σταθερότητα?
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Η 100ρα θα παίζει πάλι στα 10 άμα μπει όλος ο κόσμος; Εάν χρειάζεστε το upload, κάντε το.
Από την άλλη, ποιος έχει αναλάβει τον Παπάγο όσον αφορά τις καμπίνες;
 


Μηνύματα
4.059
Reaction score
776
Ενδιαφέρον έχει ο χάρτης.
Και δέν μου λέτε? Άρα εγώ που έχω vdsl wind παίρνω απο τον ΟΤΕ?
Υπάρχει πιθανότητα αν συνδεθώ απευθείας στον ΟΤΕ να έχω καλύτερη ταχύτητα και σταθερότητα?

Με ψήνει πάντως η 100άρα δεδομένου οτι μου την δίνουν στην τιμή της 50άρας ΟΤΕ. Έστω και 80 να πιάνει καλά θα είμαι.
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Μια ερώτηση παρακαλώ.
Όταν έχεις συμφωνήσει τηλεφωνικά σε μια προσφορά double-play ξέρω ότι η κλήση ηχογραφείται και θεωρείται ουσιαστικά σαν συμβόλαιο.
Αφού λοιπόν η εταιρεία έχει στην κατοχή της το αρχείο της συνομιλίας, γνωρίζετε εάν έχει και ο πελάτης το δικαίωμα να ζητήσει το ίδιο αρχείο (κάτι δηλαδή σαν αντίγραφο του "συμβολαίου";).
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Μια ερώτηση παρακαλώ.
Όταν έχεις συμφωνήσει τηλεφωνικά σε μια προσφορά double-play ξέρω ότι η κλήση ηχογραφείται και θεωρείται ουσιαστικά σαν συμβόλαιο.
Αφού λοιπόν η εταιρεία έχει στην κατοχή της το αρχείο της συνομιλίας, γνωρίζετε εάν έχει και ο πελάτης το δικαίωμα να ζητήσει το ίδιο αρχείο (κάτι δηλαδή σαν αντίγραφο του "συμβολαίου";).
Ζήτησα εγώ την ηχογραφημένη συνομιλία από τη WIND, και μου απάντησαν ότι είναι μόνο για....δική τους χρήση.;)
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Ζήτησα εγώ την ηχογραφημένη συνομιλία από τη WIND, και μου απάντησαν ότι είναι μόνο για....δική τους χρήση.;)
Είναι νόμιμο αυτό; Αν π.χ το ζητήσεις εγγράφως ή με κάποιον επίσημο ας πούμε τρόπο;
[DOUBLEPOST=1538930354][/DOUBLEPOST]
Είναι νόμιμο αυτό; Αν π.χ το ζητήσεις εγγράφως ή με κάποιον επίσημο ας πούμε τρόπο;
Ψάχνοντας λίγο στο ιντερνετ βρήκα αυτό το χρήσιμο αρχέιο https://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/Informative_Documentation/EETT.pdf
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Είναι νόμιμο αυτό; Αν π.χ το ζητήσεις εγγράφως ή με κάποιον επίσημο ας πούμε τρόπο;
Ασφαλώς και δεν είναι νόμιμο, ζητώ κάτι το οποίο με αφορά αμεσα. Τι να μου δώσουν όμως, όταν δεν υπάρχει τίποτε απολύτως; ουδέποτε υπήρξε συνομιλία μου με αυτούς. Ανανέωσαν μονομερώς το συμβόλαιο.
Αναφέρω την περιπέτεια μου σε άλλο θέμα.

Νομίζω ότι εάν ζητηθεί επίσημα, και εάν έχουν αποθηκευμένη τη συνομιλία, υποχρεούνται να στη δώσουν.
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.927
Reaction score
3.731
Μια ερώτηση παρακαλώ.
Όταν έχεις συμφωνήσει τηλεφωνικά σε μια προσφορά double-play ξέρω ότι η κλήση ηχογραφείται και θεωρείται ουσιαστικά σαν συμβόλαιο.
Αφού λοιπόν η εταιρεία έχει στην κατοχή της το αρχείο της συνομιλίας, γνωρίζετε εάν έχει και ο πελάτης το δικαίωμα να ζητήσει το ίδιο αρχείο (κάτι δηλαδή σαν αντίγραφο του "συμβολαίου";).
Ο πελάτης έχει δικαίωμα να το ζητήσει, και ειδικά σε περίπτωση αμφισβήτησης των όρων, ο πάροχος οφείλει να το παρέχει ως τεκμήριο της αποδοχής τους από τον πελάτη.
Παρ' όλα αυτά, κανονικά ο πάροχος πρέπει να παρέχει και το έγγραφο συμβόλαιο σε εύλογο χρόνο.
 





Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.610
Μηνύματα
2.867.840
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top