Περι τιμων


Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Re: Απάντηση: Περι τιμων

Γιαννη πιστευεις αυτη η αυξηση των ντενον(28% περιπου) ειναι λογικη?και πως βγαινει πως διαμορφωνετε αυτη η αυξηση.Μπορει να μας το εξηγησει καποιος?Οσο αφορα το street price Γαννη τι να το κανω εγω οταν πριν τον πιασουν εχω ηδη ψωνισει εγω και καποιοι αλλοι!Μηπως τελικα οι αντιπροσωποι πρεπει δημοσιευουν τον εκαστωτε τιμοκαταλογο τους για να μας προστατευουν απο τους τυχοδιωκτες εμπορους?μηπως τελικα αυτη η ομαδα εμπορων δεν θελουν να βγει ενα τετοιο εντυπο?Φιλε οπποελλας, οσο αφορα τωρα την κυκλοφορια αυτου του εντυπου εχω να σε ρωτησω το εξης.Αν δεν γινοταν αυτη η συζητηση πως θα μαθαιναμε για το συγκεκριμενο προιον σου? Και ποσα μοντελα ADA υπαρχουν και ποσο εχουν?που θα βρω τεχνικες πληροφοριες για 500 διαφορετικες μαρκες που υπαρχουν?Και αλλο ενα σοβαρο θεμα ειναι απο που θα μαθαινουν οι νεωτεροι τα θρυλικα μηχανηματα του παρελθοντως,να κοιτα ποσο κοστιζαν καινουργια (οταν αυτα θα ειναι καταργημενα καποια χρονια)και σε μια ενδεχωμενη αγορα παλαιου μηχανηματος να ξερουν ποσο κοστιζε τοτε.Εχθες πουλησα ανα τελικο ενισχυτη SAE 2200 ποιος γνωριζει ποσο ειχε το μηχανημα αυτο καινουργιο το 1978?Εγω ομως που εχω την στερεοφωνια την τοτε ξερω και αξιολογω.
Ο κοσμος το χει τουμπανο και μεις κρυφo καμαρι....:143:

Και τεστ εχουν γινει σε περιοδικα ( χαμηλης κυκλοφοριας ) και στην εκθεση του 8 ηταν ολα εκει και παιζανε και παγκοσμια πρωτη του λαμπατου προ ειχαμε.
Τη ρημαδα τη σελιδα μου δε την εχεις δει, που ξενυχταω να τη ταιζω.....για δε......link...
Και πονηρο event σας ετοιμαζω μεσα στον Απριλη. Να εισαι και συ εκει....:126:.
 

gstriftos

gilectronikos
Μηνύματα
17.602
Reaction score
4.137
Αμα ξαναπεις κρυοκωλη την αγαπημενη μου ......

θα σου ξυρισω τη favorita.....συριζα...κι απο τη ριζα....:143:
[kafatos mode on]

[YOUTUBE]XP0hYUdz9ks[/YOUTUBE]

[kafatos mode off]
 

Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Re: Απάντηση: Περι τιμων

Καλά ρε πιστόοολιη μην κάνεις ετσι.......
Μ αρεσει αυτο το ξανθο με τη ζεστη και σεξυ φωνη....

Σε οποιον δε....just walk on by.....

[youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/7sxK8ghb9PU&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/7sxK8ghb9PU&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι τιμων

Καλημερα gstriftos μπορω να σου απαντησω σε ολα.Οταν εγω πηγαινα στα καταστηματα ηχου (ΖΩΔΙΑΤΗΣ-ΣΑΡΡΑΣ και αλλα) ημουν 12 ετων και σε εποχες που το χρημα δεν ηταν ευκολο για τις οικογενειες μας οπως πριν δυο χρονια,τα γραμματια, με εγγυητες εξαδελφια, μου πηγαιναν και ερχονταν ,απλα ολο το χαρτζιλικι απο γονεις ,παπουδες συγγενεις,καλαντα,γιορτες πηγαινε για αγορες μηχανηματων.Αρα λιγο πολυ το χρημα εαν θες το βρισκεις(υπαρχουν στα καταστηματα εξαιρετικα μεταχειρισμενα για να ξεκινησει κανεις).Επιτρεψε μου να σου πω οτι για το αγαπημενο χομπυ του καθε εναν χρονος υπαρχει και για αγορα μηχανηματων και για ακροασεις.Και τελος φαντασου πως ακουγονται σε μηχανηματα γκαζιερες ολα τα ειδη μουσικης και ηχογραφησης.Για ολο αυτο το ταξιδι της μουσικης και ηχητικης περιπετειας ο καθοδηγητης μου ηταν η στερεοφωνια της εκαστωτε χρονιας.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι τιμων

Οσον αφορα την κρυοκωλη την ακουω και εγω αλλα μονο σε στιγμες χαλαρωσης και λογω καλης ηχογραφησης μεχρι εκει ομως.Ακουω τα παντα .
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι τιμων

Την ειδα-ακουσα κατω απο την ακροπολη πριν λιγα χρονια.Καλη ειναι , αλλα αν δεν ειχε τον κοστελο θα ψαρευε σε πιο ρηχα νερα.Οσο αφορα τις τιμες και την συμπεριφορα καποιων εισαγωγεων τα εχουμε ξαναπει.
 


Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι τιμων

Ο κοσμος το χει τουμπανο και μεις κρυφo καμαρι....:143:

Και τεστ εχουν γινει σε περιοδικα ( χαμηλης κυκλοφοριας ) και στην εκθεση του 8 ηταν ολα εκει και παιζανε και παγκοσμια πρωτη του λαμπατου προ ειχαμε.
Τη ρημαδα τη σελιδα μου δε την εχεις δει, που ξενυχταω να τη ταιζω.....για δε......link...
Φιλε μου τωρα σε θυμαμαι,αψογη,αναλυτικη ενημερωση και με ευγενεια απο μερους σου,συγχαρητηρια συνεχισε ετσι!!!Περιμενω το ιβεντ του Απριλιου.
 

Μηνύματα
3.385
Reaction score
10
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι τιμων

Ο κοσμος το χει τουμπανο και μεις κρυφo καμαρι....:143:

Και τεστ εχουν γινει σε περιοδικα ( χαμηλης κυκλοφοριας ) και στην εκθεση του 8 ηταν ολα εκει και παιζανε και παγκοσμια πρωτη του λαμπατου προ ειχαμε.
Τη ρημαδα τη σελιδα μου δε την εχεις δει, που ξενυχταω να τη ταιζω.....για δε......link...
Φιλε μου τωρα σε θυμαμαι,αψογη,αναλυτικη ενημερωση και με ευγενεια απο μερους σου,συγχαρητηρια συνεχισε ετσι!!!Περιμενω το ιβεντ του Απριλιου.
Τα ψαρια μου ειναι παντα φρεσκα...:126:.
Το καλο το ψαρι ειναι στη φωτια. Με το που θα το ετοιμασει ο μαστορας θα μας το δωσει να το γευτουμε...

Κι εχω κι αλλα ψαρια και μικρα και μεγαλα. Σιγα-σιγα να μη φουσκωσουμε....:616:.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι τιμων

Την Κυριακη το βραδυ επεστρεψε η συζηγος μου απο Μιλανο και μου εφερε τον ετησιο οδηγο συσκευων και τιμων απο ολη την γειτονικη χωρα,με μια πρωτη ματια εχω να πω οτι οι ανθρωποι εκει χρεωνουν οτι θελουν,εχουν τρελλαθει!Θα κανω συγκρισεις με τιμες Ελλαδας και θα επανελθω συντομα.
 

Μηνύματα
27.303
Reaction score
25.322
Απάντηση: Περι τιμων

Aντώνη κοίτα σε περικαλώ τι τιμές εχουν τα earthquake.Αμα είναι πιο φθηνά να πάρω ξύλα για το τζάκι.Και αν εχει φθηνό cinenova grande , να πάρω για ηλεκτροκόληση , γιατί μόνο για τέτοιος κάνει.Για μουσική δεν.
 

Μηνύματα
3.306
Reaction score
426
Απάντηση: Περι τιμων

Aντώνη κοίτα σε περικαλώ τι τιμές εχουν τα earthquake.Αμα είναι πιο φθηνά να πάρω ξύλα για το τζάκι.Και αν εχει φθηνό cinenova grande , να πάρω για ηλεκτροκόληση , γιατί μόνο για τέτοιος κάνει.Για μουσική δεν.
Λοιπον στο Ιταλικο περιοδικο δεν αναφερεται πουθενα,στα Αμερικανικα ομως εχει ολα τα μοντελα,ξεκιναω με την σειρα cinenova ,1)ο 1 ειναι 3 επι 300 εχει 3499$. 2)ο 5 ειναι 5 επι 300 εχει 4400$ .3)ο 7 ειναι 7 επι 300 και εχει 5499$.4)ο μοντελ,5 channel ειναι 5 επι 328 εχει 4499$.5)ο 7 ειναι 7 επι328 και εχει 5999$. εχει και αλλα μοντελα αν σε ενδιαφερουν μου λες και γραφω.Παντως για τιμες Αμερικης σε Αμερικανικο μηχανημα δεν ειναι φθηνες!Οι bryston 28β εχουν τιμη καταλογου στην Ιταλια 9720ευρω το τεμ,και οι 4β,4920ευρω,στην Αμερικη αντιστοιχα οι 28β εχουν 8000$το τεμ,και 4β εχει 4095$, ο nemo στο Ιταλικο περιοδικο δεν αναφερονται στο Αμερικανικο εχουν 16990$ το ζευγος.Απο οτι βλεπουμε ολα τα Αμερικανικα προιοντα ειναι αρκετα ακριβοτερα στην Ελλαδα αλλα ας μην ξεχναμε τον Φ.Π.Α,τα μεταφορικα και τους δασμους.Βεβαια υπαρχουν και οι αισχοκερδεις ''αλεξιπτωτιστες''του χωρου αλλα ο κοσμος πλεον ξερει!!Τελικα ειναι ακριβοι για καυσοξυλα.
 



argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι τιμων

γιαννη οταν αναψεις τις σομπες πες μας να φερουμε φοντι- καστανα-πατατες με φιλαδελφια
για το οτι σε πιασανε κοροιδα θα το πουμε σε αλλο επεισοδιο:143:
οσο για τις καμιναδες οπως ειπε ο γιατρος ειναι για τον γυφτο που μαζευει μπαζα:143:
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Περι τιμων

Aυτο το ειδατε?



Cantare Nobile Bookmark and Share Posted Tue Jan 26, 2010, 3:38 PM ET

German speaker maker Canton was founded in 1972, deriving its name by combining the Latin word cantare (to sing) and the German word ton (musical tone). Nowhere is the company's dedication to exceptional music reproduction more evident than its Reference line, which is topped by the flagship Reference 1.2 DC.



The Reference 1.2 DC is a 3½-way, bass-reflex design with a down-firing port suspended above the integrated base, which makes placement more flexible than rear-firing ports. Also, the base is isolated from the cabinet by shock absorbers designed to minimize energy transfer to the floor. A single 1-inch aluminum-ceramic dome tweeter is flanked by twin 7-inch, triple-curved aluminum midranges, and the low frequencies are handled by two 12-inch aluminum woofers, resulting in an amazing specified frequency response from 18Hz to 40kHz.



As with many high-end speakers, the Reference 1.2 DC provides connection terminals that allow bi-amping and bi-wiring. Also on the rear panel are two controls that independently boost or cut the highs and mids by 1.5dB to tune the speakers for various acoustic environments.

At $35,000/pair, the Reference 1.2 DC isn't for everyone. But for those who can afford it, Canton's flagship should sing a noble song.

http://blog.ultimateavmag.com/ultimate-gear/cantare_nobile/


Εμεις στην Ελλαδα ειμαστε κοροιδα που τα εχουμε 20.000 ευρω ανωτατη λιανικη?
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Απάντηση: Περι τιμων

1 το ελλαδα ειναι πιο κοντα στο γερμανια
2 εισαγωμενα προιοντα στο αμερικη ειδικα τα γερμανικα κοστολογουνται αναλογα
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.740
Απάντηση: Περι τιμων

1 το ελλαδα ειναι πιο κοντα στο γερμανια
2 εισαγωμενα προιοντα στο αμερικη ειδικα τα γερμανικα κοστολογουνται αναλογα

Ναι , αλλα η U.S. ειναι μια τεραστια αγορα και αγοραζει φθηνοτερα απ την Ελλαδα.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.671
Μηνύματα
2.869.643
Members
37.943
Νεότερο μέλος
argyrisM
Top