Ποδήλατο



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
Συνάδερφοι, θα ήθελα να χαρίσω τα πρώτα 30 τεύχη του περιοδικού cycle ride, σε όποιον ενδιαφέρεται.Αν οι ενδιαφερόμενοι είναι παραπάνω από ένας, μάλλον θα βάλω τους διαχειριστές σε μπελάδες! :download:
Σας εύχομαι υγεία και καλές βόλτες!
Μπράβο για την κίνηση!

Ευχαρίστως να σε απαλλάξω από αυτά!
Εννοείται ότι αν τα θέλει και κάποιος άλλος, μπορεί να το δηλώσει.:)
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Πανέμορφα, έχει ωραίες διαδρομές εκεί για πετάλι?
Νομός Αιτωλοακαρνανίας: με οικονομικά προβλήματα, πίσω σε ανάπτυξη, αλλά με ποικιλία πανέμορφων διαδρομών.
Βγαίνεις από το σπίτι και σε 5 λεπτά είσαι στην αμόλυντη φύση..θες flat; Θες βουνό; Θες θάλασσα; Από όλα έχει..
Και 28-4-2018...το brevet 200χιλ Πράσινο-Μπλέ. Αφετηρία: Αγρίνιο https://www.openrunner.com/r/7908178
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Αγαπητοί συν-ποδηλάτες, θα ήθελα τα φώτα σας για αγορά ποδηλάτου!

Χρήση: αστικές διαδρομές σε άσφαλτο μέχρι 15 χιλιόμετρα. Περίπου 4-5 φορές την εβδομάδα.
Κόστος: 500 - 1000 ευρώ, προτιμώ φθηνότερο γιατί το κλειδώνω κάποιες ώρες εκτός σπιτιού και υπάρχει κίνδυνος κλοπής.
Τύπος: Είμαι επιφυλακτικός για κούρσα (είχα παλιά και θυμάμαι ότι οδηγούσα πάντα όρθιος). Δε νομίζω ότι θέλω το έξτρα βάρος των αμορτισέρ, άρα όχι trekking. Σκέφτομαι fitness/urban: από ideal funcore μέχρι cannondale quick disk ή bad boy.
Άλλα: καλό θα ήταν το ποδήλατο να παίρνει λασπωτήρα ή/και σχάρα γιατί θα το χρησιμοποιώ αρκετά και χειμώνα αλλά και για μεταφορά μικρών αντικειμένων.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
αν το κλειδωνεις στο δρομο......
καλυτερα παρε οσο πιο ακριβο μπορεις....
να κανεις οσο πιο χαρουμενο τον κλεφτη.....
...γιατι με οτι και αν το κλειδωσεις θα το χασεις............
αν δεν το αφηνεις....παρε ενα φιτνες.........
εγω ειχα ενα (και τετοιο)......
 

vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Αγαπητοί συν-ποδηλάτες, θα ήθελα τα φώτα σας για αγορά ποδηλάτου!

Χρήση: αστικές διαδρομές σε άσφαλτο μέχρι 15 χιλιόμετρα. Περίπου 4-5 φορές την εβδομάδα.
Κόστος: 500 - 1000 ευρώ, προτιμώ φθηνότερο γιατί το κλειδώνω κάποιες ώρες εκτός σπιτιού και υπάρχει κίνδυνος κλοπής.
Τύπος: Είμαι επιφυλακτικός για κούρσα (είχα παλιά και θυμάμαι ότι οδηγούσα πάντα όρθιος). Δε νομίζω ότι θέλω το έξτρα βάρος των αμορτισέρ, άρα όχι trekking. Σκέφτομαι fitness/urban: από ideal funcore μέχρι cannondale quick disk ή bad boy.
Άλλα: καλό θα ήταν το ποδήλατο να παίρνει λασπωτήρα ή/και σχάρα γιατί θα το χρησιμοποιώ αρκετά και χειμώνα αλλά και για μεταφορά μικρών αντικειμένων.
https://www.tsirikosbikes.gr/scott-silence-speed-10-2017.html
Φυσικά οχι για να το αφήνεις στο δρόμο, δέκα φορές σπαστό τοτε , θα διάλεγα με 20αρα ζάντα
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Οπωσδήποτε θα μενει εξω μερικες ωρες γιατι το χρησιμοποιώ για δουλειες. Μεχρι στιγμης εχω σταθει τυχερος.
[DOUBLEPOST=1523783384][/DOUBLEPOST]
αν το κλειδωνεις στο δρομο......
καλυτερα παρε οσο πιο ακριβο μπορεις....
να κανεις οσο πιο χαρουμενο τον κλεφτη.....
...γιατι με οτι και αν το κλειδωσεις θα το χασεις............
αν δεν το αφηνεις....παρε ενα φιτνες.........
εγω ειχα ενα (και τετοιο)......
Ναι βρε αρτζι. Το κλειδωνω για να πηγαίνω στα μαθηματα γιογκα :)
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
μαλλον θα βρεις ή οτι ειναι κλειδωμενο (ψιλοδυσκολο)
ή τιποτα....κοβουν κλειδαριες σωληνες....ξηλωνουν τα παντα.....
αν πας γιογκα....κοψε το ποδηλατο.......
εγω σχεδον ενα χρονο χωρις ποδηλατο (οκ επιπεδα μουρλας)
τωρα λυνουν οι 2κεφαλοι των ποδιων........
βεβαια το εκαιγα στον δρομο......αλλα γενικα το ποδηλατο σφιγγει......
η γιογκα λυνει.....
ορκισμενοι εχθροι
εγω το κλειδωνα με 2 αμπους (εξω απο το γυμναστηριο)
και κατα τυχη δεν το ειχαν κλεψει ...γιατι αλλα τα ειχα παρει στο φτερο.....
καλη τυχη οτι και αν κανεις
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.272
Reaction score
41.967




wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.965
Reaction score
20.486
[...]
αν πας γιογκα....κοψε το ποδηλατο.......
εγω σχεδον ενα χρονο χωρις ποδηλατο (οκ επιπεδα μουρλας)
τωρα λυνουν οι 2κεφαλοι των ποδιων........
βεβαια το εκαιγα στον δρομο......αλλα γενικα το ποδηλατο σφιγγει......
η γιογκα λυνει.....
ορκισμενοι εχθροι[...]
(άσχετο με το θέμα συζήτησης, αλλά...) Διαφωνώ καθέτως, οριζοντίως και πλαγίως. Ψάξε το βιβλίο "Yoga for cyclists", κάνε ένα κόπο να το διαβάσεις (δεν έχει μόνο κείμενο, έχει κι ασκήσεις) και - πιστεύω ότι - θα αλλάξεις γνώμη.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
λες..?.....μπα.......ακομα παλευω να ισιωσω τα ποδια μου....(και οχι μονο)
δεν ειναι μονο τα ποδια (οπως ξανα ειπα)
ειναι οτι ολο το σωμα το σφιγγει (λιγο πολυ)
η γιογκα δουλευει ακριβως τουμπα....
λυνει τα παντα......
η γιογκα μπορει να βοηθησει καθε ποδηλατη (σπορ) να γινει γρηγοροτερος ελαφρυτερος(αισθηση) και πραγματικοτητα
Το καθε σπορ ειναι αποτρεπτικο για την γιογκα γιατι απλα δουλευει αναποδα......
οι πραγματικοι γιογκι ειναι σκελετοι........αλλα ευκολα κανουν με τα ποδια του μονοζυγο στα χερι τους.......
μην πω για στηριξεις αναστροφες....στριψιμο......
Οταν ολα τελειωσουν ερχεται η γιογκα.........και σου βγαζει στην φορα ολα τα κουσουρια της ζωης....
οσο πιο γρηγορα το καταλαβεις αυτο....τοσο πιο γρηγορα θα καταλαβεις τα λαθη του παρελθοντος.....
Οπως ειπες θα βρεις βιβλιο-α γιογκα για ποδηλατες...............
βιβλιο για γιογκι που να βαλουν ποδηλατο οχι.......και καθε ποδηλατο...
 

dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Αγαπητοί συν-ποδηλάτες, θα ήθελα τα φώτα σας για αγορά ποδηλάτου!

Χρήση: αστικές διαδρομές σε άσφαλτο μέχρι 15 χιλιόμετρα. Περίπου 4-5 φορές την εβδομάδα.
Κόστος: 500 - 1000 ευρώ, προτιμώ φθηνότερο γιατί το κλειδώνω κάποιες ώρες εκτός σπιτιού και υπάρχει κίνδυνος κλοπής.
Τύπος: Είμαι επιφυλακτικός για κούρσα (είχα παλιά και θυμάμαι ότι οδηγούσα πάντα όρθιος). Δε νομίζω ότι θέλω το έξτρα βάρος των αμορτισέρ, άρα όχι trekking. Σκέφτομαι fitness/urban: από ideal funcore μέχρι cannondale quick disk ή bad boy.
Άλλα: καλό θα ήταν το ποδήλατο να παίρνει λασπωτήρα ή/και σχάρα γιατί θα το χρησιμοποιώ αρκετά και χειμώνα αλλά και για μεταφορά μικρών αντικειμένων.
Και επειδή, όπως και στο hifi, ρωτάμε, διαβάζουμε, κοιτάμε, ακούμε και στο τέλος αγοράζουμε ότι μας γυαλίσει και όχι ότι ακριβώς χρειαζόμαστε, παρήγγειλα αυτό:

https://www.ghost-bikes.com/en/bikes/lanes-road/bike/square-cross-6/

cross.png


Με γειά μου!
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Ευχαριστώ! Κρανος και φωτα εχω. Αυτο που θα παρω ειναι μια καλη κλειδαρια πεταλο. Αλλα 2 κιλα κουβαλημα...
 


dapost

Rehdeko & Harbeth lover
Μηνύματα
4.798
Reaction score
11.041
Πολύ καλό το εργαλείο που επέλεξες και μπανικο στα μάτια του κλέφτη.
Καλοτάξιδος και έχε το νου σου...
Ευχαριστώ! Ακριβώς τον ίδιο χαρακτηρισμό χρησιμοποίησα και εγώ όταν με ρώτησε η γυναίκα μου τι πήρα. "Πήρα το μπάνικο τελικά!"

Με ρώτησε επειδή είδε την χρέωση στην πιστωτική κάρτα, όχι πως ενδιαφέρθηκε γενικότερα ;-)
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.633
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top