Ποδήλατο

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Έχω την ίδια διαδρομή με την x1000, χωρίς σταθεροποίηση, ίδια ανάλυση. Η μέρα με τη νύχτα στο κούνημα! :D
 





Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Kask mojito έχεις Χρήστο (το πρόσεξα στο strava που ανέβασες τις φωτό); Το ίδιο, σε κόκκινο :D


Στην επιστροφή σήμερα... φτηνά τη γλύτωσε, μάλλον ούτε η μηχανή δεν έπαθε τίποτα...

C0004.MP4_20181224_182300.986.jpg

C0004.MP4_20181224_182613.018.jpg
 
Last edited:










bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.319
Σωτήρη έχουμε λιώσει στο χιλιόμετρο :D
Δεν με λες, το μόνος είναι από επιλογή ή δεν έχεις μπαρή?
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Από επιλογή κυρίως! Υπάρχουν 2-3 παρέες με γνωστούς (κολλητό-φίλο, να ασχολείται με ποδήλατο, και μάλιστα συστηματικά, δεν έχω πάντως), που έχω κάνει μερικές φορές βόλτα μαζί τους, τους συναντώ και στο δρόμο (και σήμερα, στην επιστροφή) αλλά από τη μία μεριά είναι λίγο "γκαζοφονιάδες" οι περισσότεροι, και δεν ξέρω αν μπορώ να τους προλαβαίνω - ειδικά σε ανηφόρες - και κατά δεύτερον δεν αισθάνομαι και πολύ άνετα σε γκρουπ! Δεν μου αρέσουν επίσης και οι δεσμεύσεις με την ώρα, τα ραντεβού, κλπ...
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.627
Reaction score
83.106
"Ανηφόρες και χρονόμετρα"

Άρθρο με προβληματισμούς κι απόψεις εν όψη των επερχόμενων Grad Tours, από τον αγαπημένο δημοσιογράφο του @xfader ( :p ).
To διάβασα και συμφωνώ σχεδόν σε όλα.

Η επικράτηση των all-rounders είναι απλή στην εξήγηση. Είναι εκ φύσεως πιο δυνατοί αθλητές, βγάζουν δηλαδή περισσότερα Watts, κι όταν καταφέρνουν να αδυνατίζουν χωρίς να επηρεάζεται η δύναμή τους, γίνονται κορυφαίοι και στην ανηφόρα. Οι καθαρόαιμοι ανηφορίστες από την άλλη, βασίζονται στην ελαφριά κατασκευή τους που στην ανηφόρα τους βοηθάει να μειώνουν την επίδραση της βαρύτητας, αλλά στη χρονομέτρηση αν δεν βγάζεις πολλά Watts δεν είσαι ανταγωνιστικός. Φυσικά, σε καρδιοαναπνευστικό επίπεδο είναι όλοι κορυφαίοι.


Υ.Γ. Ο λόγος που δεν συμπαθώ τον συγκεκριμένο είναι επειδή κρίνει τον αθλητισμό με ηθικά κριτήρια ενώ εγώ με επαγγελματικά. Τα αθλητικά "ιδεώδη" και οι συναισθηματισμοί δεν μου ταιριάζουν.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.165
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top