Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322
Εχει και ο γ@τσουλης μαύρη παρασκευή (τρομάρα του) βασικα σπρώχνει ολη τη παλιατσουρα...σε τιμες που τα βρίσκεις και αλλού, ως τοσο μπορεί να ενδιαφέρουν κάποιον κάποια καλα πραματάκια.

 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322
Specialized Toupe Σε πολύ καλή τιμή!!
Ελλάδα παίζει 145€
Μετά από πολλές δοκιμές εντέλει κατέληξα στη toupé ως λάτρεις του εμπορικού σήματος body geometry της specialized.
Σε λιγότερο από μια βδομάδα που τη βιδωσα στο παλουκοσελο έχω γράψει αρκετά χιλιόμετρα, μόνο θετικές εντυπώσεις μέχρι στιγμής εκτός από μια μικρή αρνητική λεπτομέρεια.
Ίσως και να θέλει κάποιο χρόνο προσαρμογής αλλά δυσκολεύομαι να βρω στη επιστροφή τη ιδανική θέση στήριξης, πιάνω τον εαυτό μου να γλιστράει μπρος-πίσω, είναι και μεγάλη αναθεμάτη.
Όντας η μεγαλύτερη μύτη βοηθάει στο καλύτερο έλεγχο του συνόλου και ειδικά στα πολλά χλμ.
Το επίπεδο 1 στο υλικό τη καθιστά πολύ σκληρή αλλά αυτό είναι κάτι που δεν με χαλάει και με ένα καλό μαξιλαράκι στο κολάν μπορεί να σε φιλοξενήσει χωρίς το παραμικρό πρόβλημα για 6+ ώρες.
Δυστυχώς η προσφορά τέλος και επέστρεψε στη αρχική τιμή, όποιος πρόλαβε, πρόλαβε!!
Στα 89 ευρά στη πόρτα ήταν μια πολύ καλή προσφορά.

Μετά από δική μου μέτρηση η 143mm είναι ακριβώς 143mm στο πλάτος ενώ κάποιες άλλες πχ. η power ήταν 147mm.
Στο βάρος ξεφεύγει αρκετά σε σχέση με αυτά που αναφέρει ο κατασκευαστής, για κάποιους κολλημένους με τη μπάλα αυτό είναι αρνητικό αλλά για εμένα σημαίνει τρίχες κατσαρές!!
219 γραμμάρια λέει ο κατασκευαστής στη συσκευασία ενώ η δική μου μέτρηση τη έβγαλε 240 γραμμάρια
 
Last edited:

Μηνύματα
135
Reaction score
126
σόρρυ που εκμεταλλευομαι το νήμα, αλλά έχετε στο νού σας, οτι έχω βγάλει προς πώληση, το βατόμετρο μου. Αριστερός βραχίονας Stages DuraAce 9000 bluetooth/ant+ 172.5mm

:)

Κeep cycling !!!

Υ.Γ. Χρήστο σε χαίρομαι, στο στράβα! επέστρεψες δυνατότερος απο ποτε!
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
σόρρυ που εκμεταλλευομαι το νήμα, αλλά έχετε στο νού σας, οτι έχω βγάλει προς πώληση, το βατόμετρο μου. Αριστερός βραχίονας Stages DuraAce 9000 bluetooth/ant+ 172.5mm
Όχι εδώ, άνοιξε αγγελία.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.154
Reaction score
93.265

View attachment 146969
Ζωγράφισε κι εσύ μια μπάμια, μπορείς! :dance2::roflmao:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322
Ζωγράφισε κι εσύ μια μπάμια, μπορείς! :dance2::roflmao:
Από το πρωί ήθελα να το γράψω, άσε μη προκαλέσω πάλι άθελά μου καμία αναστάτωση είπα πρωινιάτικα :roflmao:
Έχω βγάλει ήδη σχέδιο στο κέντρο επί της Σταδίου και στα γύρω στενά.:)
 







bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.322
η απορία που μενει μετα απο καθε βιντεο του fabio ειναι: γιατί δεν κόβεται ο σκελετός του ποδηλάτου στη μέση?
Τρομακτικός ο τύπος και πολύ δεξιοτέχνης!
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Θα έχει ενισχυθεί σε κρίσιμα σημεία. :geek:

Το κίτρινο-πράσινο ποδήλατο είναι δικό σου;
Το έχεις φτιάξει εσύ αγοράζοντας το σκελετό;
Απ' ότι ξέρω η Shimano δεν φτιάχνει ποδήλατα ..
 



Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.320
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top