Ποδήλατο

Μηνύματα
19.349
Reaction score
13.556
Αυτό! Δεν μπορώ να είμαι σίγουρος, αλλά με τα νούμερα αυτά που βλέπω, ίσως το ftp σου να είναι γύρω στα 350W! Δεν ξέρω αν είναι και μεγαλύτερο 8-) :geek: 🚴‍♂️ 🚴‍♂️
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.287
Reaction score
42.000
380w είναι...
Σε αυτά τα βατ λοιπόν έχουν σημασία πολλοί παράγοντες, από το πώς είναι στημένο το ποδήλατο μέχρι τις κάλτσες που φοράς!!
Είδα τεράστια διαφορά σε αυτά τα νούμερα με τα 9100 πετάλια και τα carbon παπούτσια όπου εκεί η λεπτομέρεια κάνει τη διαφορά ;)
 





Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.867
να τα και τα ενισχυτικα... "ρε 'σεις" δε πιστευω να μιλατε τιποτα κωδικοποιημενα χαλιενταδικα κατω απο τη μυτη μας...
"τι κασσετα εβαλες?" δε το σχολιασα σε προηγουμενη σελιδα...
🐒

 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.287
Reaction score
42.000
να τα και τα ενισχυτικα... "ρε 'σεις" δε πιστευω να μιλατε τιποτα κωδικοποιημενα χαλιενταδικα κατω απο τη μυτη μας...
Κοίτα, καλώδια έχω μόνο εγώ μέχρι στιγμής στο ποδήλατο, περιμένω μήπως πάρει και κανένας άλλος di2 να αρχίσουμε να πειραματιζόμαστε...
Έχω ακούσει πως τα καλώδια από ασήμι αλλάζουν καλύτερα τις ταχύτητες αλλά τσιμπάνε λίγο σε θόρυβο τα μοτεράκια μετά :lolsign:
 
Last edited:

Μηνύματα
1.266
Reaction score
2.215
Κοίτα, καλώδια έχω μόνο εγώ μέχρι στιγμής στο ποδήλατο, περιμένω μήπως πάρει και κανένας άλλος di2 να αρχίσουμε να πειραματιζόμαστε...
Έχω ακούσει πως τα καλώδια από ασήμι αλλάζουν καλύτερα τις ταχύτητες αλλά τσιμπάνε λίγο σε θόρυβο τα μοτεράκια μετά :lolsign:
Αυτοί που ξέρουν λένε ότι το ασήμι δίνει ταχύτητα αλλά είναι ψυχρό οπότε για καλοκαίρι μια χαρά σε βρίσκω. Χειμώνα βάλε χαλκό που είναι ζεστός αλλά πιο αργός. Αυτά είναι εκτός από τα βάτ θα δαμάσουμε και τα ηλεκτρόνια.
Μπάμιες στην κατάψυξη και χρήση σε μεγάλη ανάγκη θα ζητήσω συνταγή όταν έρθει η ώρα.
 

Μηνύματα
19.349
Reaction score
13.556
να τα και τα ενισχυτικα... "ρε 'σεις" δε πιστευω να μιλατε τιποτα κωδικοποιημενα χαλιενταδικα κατω απο τη μυτη μας...
"τι κασσετα εβαλες?" δε το σχολιασα σε προηγουμενη σελιδα...
🐒
Φυσικά και είναι κωδικοποιημένα χαλιενταδικα!

Άκου εδώ, διαστημικά μουσικά εφέ σε dolby bike surround... :geek: :gamer:


 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.287
Reaction score
42.000
Αυτοί που ξέρουν λένε ότι το ασήμι δίνει ταχύτητα αλλά είναι ψυχρό οπότε για καλοκαίρι μια χαρά σε βρίσκω. Χειμώνα βάλε χαλκό που είναι ζεστός αλλά πιο αργός. Αυτά είναι εκτός από τα βάτ θα δαμάσουμε και τα ηλεκτρόνια.
Μπάμιες στην κατάψυξη και χρήση σε μεγάλη ανάγκη θα ζητήσω συνταγή όταν έρθει η ώρα.

Χειμώνα-καλοκαίρι λένε πως τσιμπάνε στις ψιλές συχνότητες τα μοτερακια πάντως, πάρε di2 να ανοίξουμε αντίστοιχο θέμα '' καλώδια & ποδηλατικά θύματα''


Όσο για τις μπάμιες θα σου δώσω συνταγή να τις κάνεις ηλεκτρολύτη, θα το βάζεις στο μπουκάλι και θα πετάς στις προπονήσεις!
 
Last edited:


Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.566
Reaction score
37.867
... χαλαλι-εντ... τοτενες.. 🐒
δε μου μενει παρα να ειμαι νοερα (ιντερνετικα) μαζι σας...
καλημερες με ενα συμπαθητικο θυληκο 8-)
 

Μηνύματα
1.266
Reaction score
2.215
Χειμώνα-καλοκαίρι λένε πως τσιμπάνε στις ψιλές συχνότητες τα μοτερακια πάντως, πάρε di2 να ανοίξουμε αντίστοιχο θέμα '' καλώδια & ποδηλατικά θύματα''


Όσο για τις μπάμιες θα σου δώσω συνταγή να τις κάνεις ηλεκτρολύτη, θα το βάζεις στο μπουκάλι και θα πετάς στις προπονήσεις!
Πλάκα πλάκα Χρήστο έχω χάσει κάτι σημειώσεις που είχα κρατήσει κάποτε από mbike για κάτι συνταγές της team sky που είχαν διαρεύσει και αφορούσαν σε πλήρη γεύματα κατηγορίας during the race υπό την μορφή αλοιφής. Εκεί να δείς τι βάζανε μέσα τα άτομα. Κεσεδάκι 60-80gr που το έτρωγες σε δευτερόλεπτα κατά την διάρκεια της ποδηλάτησης ήταν πλήρες γεύμα χωρίς να σε ενοχλεί το στομάχι μετά.
Κάποια στιγμή θα πάω σε di2 το έχω πεί από την αρχή απλά θα ξεκάνω την 105 πρώτα. Είναι έτοιμο το ποδήλατο πάντως να δεχθεί ηλεκτρονικές σειρές.
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.287
Reaction score
42.000
Καμιά με
δεν είναι dura ace;
Είναι το παλιό, θα τις βάλουμε το καινούριο εμείς... Το 9100...🤣
Πλάκα πλάκα Χρήστο έχω χάσει κάτι σημειώσεις που είχα κρατήσει κάποτε από mbike για κάτι συνταγές της team sky που είχαν διαρεύσει και αφορούσαν σε πλήρη γεύματα κατηγορίας during the race υπό την μορφή αλοιφής. Εκεί να δείς τι βάζανε μέσα τα άτομα. Κεσεδάκι 60-80gr που το έτρωγες σε δευτερόλεπτα κατά την διάρκεια της ποδηλάτησης ήταν πλήρες γεύμα χωρίς να σε ενοχλεί το στομάχι μετά.
Κάποια στιγμή θα πάω σε di2 το έχω πεί από την αρχή απλά θα ξεκάνω την 105 πρώτα. Είναι έτοιμο το ποδήλατο πάντως να δεχθεί ηλεκτρονικές σειρές.
Υπολόγισε γύρω στις 60-70.000χλμ με τη 105 σειρά, αρκεί να αλλάζεις αλυσίδα όταν πρέπει.
Μέχρι τότε τη ηλεκτρονική με καλώδιο θα τη χαρίζουν γιατί θα έχει βγει ασύρματη επικοινωνία.
Παλιά υπήρχαν συνταγές για τέτοια γεύματα, κάποιοι που κάνουν 400-600 χλμ. Brevet τα φτιάχνουν και τα κουβαλάνε ακόμα...
Εγώ σταματάω σε φούρνους και τιναζω τα ταψιά... Κάνει κάτι μεσογειακές φωλιές ένας φούρνος στο Σούνιο, μούρλια!!
 
Last edited:

Μηνύματα
15.025
Reaction score
20.776
Είναι το παλιό, θα τις βάλουμε το καινούριο εμείς... Το 9100...🤣
καλά αφού επιμένεις, όταν θα έρθει από το σπίτι πέρνα να σου δώκω το ποδήλατό της να του κάνεις ότι θες.
Να χεις τελείωσει σε κάμια ώρα γιαντα θα θέλει να φύγει το κορίτσι.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.966
Reaction score
20.486
... χαλαλι-εντ... τοτενες.. 🐒
δε μου μενει παρα να ειμαι νοερα (ιντερνετικα) μαζι σας...
καλημερες με ενα συμπαθητικο θυληκο 8-)
Ο σύμβουλος της φωτογράφισης είναι άσχετος. Η τύπισσα φοράει λάθος παπούτσια.
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.610
Μηνύματα
2.867.837
Members
37.939
Νεότερο μέλος
geo kok
Top