Ποδήλατο



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.303
Reaction score
42.037
Πάν το είχα, έκανα κάτι σπριντάκια και πήρε φωτιά, σκέφτηκα να του πετάξω νερό αλλά μέρες που είναι είπα να το αφήσω να καεί σαν το βασιλιά καρνάβαλο :roflmao:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.303
Reaction score
42.037
Έκλασε;
Δεν ξέρω ρε φίλε τι έγινε, έκανα κάτι σπριντ να ξεπιαστούν τα ποδάρια και ξεφνικά έχασα τη αντίσταση, κοιτάω κάτ και βλέπω καπνούς.
Τι να κάνω ο δόλιος, έκατσα και απόλαυσα το θέαμα...
 

Μηνύματα
19.365
Reaction score
13.575
Εγώ νόμιζα οτι έκανες πλάκα, κι ότι το "άτμισες" για ατμόσφαιρα! :geek: :gamer:

Πήραν φωτιά τα πηνία φαίνεται... Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε αν αυτό έχει... ξανασυμβεί στα Diretto!
 






xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.758
Reaction score
83.591
Αθώος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. Έστω κι αν το αντίθετο αποδειχθεί 8 χρόνια μετά, αφού στο ενδιάμεσο έχουν αλλάξει τα ενοχοποιητικά στοιχεία.

Αυτή η αναδρομικότητα "σκοτώνει"...
Να προσθέσω κάποια πράγματα.

Η απαγορευμένη λίστα της WADA έχει και "γενικά" περιεχόμενα. Τι σημαίνει αυτό; Υπάρχουν ουσίες που ανήκουν σε μεγαλύτερη οικογένεια. Η απαγόρευση ισχύει για όλη την οικογένεια.

Εδώ και αρκετές δεκαετίες υπάρχουν τα designer drugs. Π.χ. στα στεροειδή αναβολικά πειράζουν το μόριο της ουσίας ώστε να αυξήσουν τις αναβολικές τους ιδιότητες ή να περιορίσουν την ανδρογόνο δράση τους ή για να μην ανιχνεύεται η ουσία στους ελέγχους. Στον έλεγχο ούρων ή αίματος ανιχνεύονται μόνο οι ουσίες που ψάχνουμε, όσες δηλαδή είναι ήδη στην τρέχουσα λίστα.

Απαγορεύουν λοιπόν όλη την οικογένεια στεροειδών αναβολικών κι έτσι συμπεριλαμβάνονται και τα designer drugs που δεν συμπεριλαμβάνονται μέχρι να υπάρξει διαρροή για την ύπαρξή τους.

Η ουσία που βρέθηκε στο δείγμα του Βολικάκη ανήκει στην οικογένεια των SARMs (νέα γενιά μη εγκεκριμένων αναβολικών με λιγότερες παρενέργειες) που βρίσκεται στην απαγορευμένη λίστα από το 2008.
 

Μηνύματα
15.031
Reaction score
20.784

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.303
Reaction score
42.037
Σήμερα σούρωσα στη προπόνηση, ένιωσα μια μικρή αδυναμία στη ανάβαση για κατσιμίδι, δεν έδωσα σημασία και συνέχισα, στη πορεία και όσο συνέχιζα ένιωσα τις δυνάμεις να με εγκαταλειπουν, ήταν όμως αργά γιατί είχα φτάσει ήδη στο Αυλώνα. Από κει και πέρα ούτε που θυμάμαι πως ανέβηκα για δερβενοχώρια και πως κατέφκα τον Τιτάνα.
Έκανα και pr στη κατάβαση, τρομάραμ...
Απο έλλειψη συγκέντρωσης ξέχασα που μένω, αντί να στρίψω από Καβάλας για Κερατσίνι, συνέχισα ευθεία, ανέφκα για Δαφνί γιατί έφαγα κόλλημα ότι μένω ακόμα στη Σάντα Μπάρμπαρα, στο βοτανικό κήπο κατάλαβα ότι έκανα μλκ. Ήταν όμως αργά και συνέχισα, πήγα Αιγάλεω-Αγία Βαρβάρα και κατέφκα τη Γρηγορίου Λαμπράκη για σπίτι.
Ότι να ναι σήμερα :roflmao:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.303
Reaction score
42.037
Έχω πολύ καλά νέα στο θέμα αλυσίδας.
8 μήνες αλυσίδα, έχει φάει πολύ βάτ, φθορά ελάχιστη χάρης του παρακάτ καθαριστικού.
Τη μετρούσα πολύ συχνά και φάνηκε από τη αρχή ότι δουλεύει η περιποίηση.
IMG_20240324_111853.jpg
IMG_20240324_112011.jpg
 

Μηνύματα
19.365
Reaction score
13.575
Εγώ την προηγούμενη αλυσίδα την είχα πάνω από χρόνο, είχε κάνει 8000 χμ (συνολικά στον χρόνο πολλά παραπάνω για μένα, γιατί είναι και το ΜΤΒ), και δεν την είχα αλλάξει γιατί δεν θυμόμουν πότε την είχα πάρει, και νόμιζα ότι αντέχει ακόμα (ενώ "εμπαινα" κι εγώ μέσα που λέει ο λόγος)! :lolsign: :party:


Αν το προτείνεις αυτό το καθαριστικό, να το δοκιμάσουμε! 8-)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.303
Reaction score
42.037
Και βέβαια να το δοκιμάσεις, δεν κάνει τα χίλια γρόσια άλλωστε.
Προσωπικά κοιτάω να είμαι τυπικός στη αλλαγή αλυσίδας διότι αν φθαρούν όλα τα υπόλοιπα θα στοιχίσουν πολλές παράδες.
Οι περισσότεροι δεν κατανοούν ότι μια αλυσίδα με ανοιχτά λίνκ μεταφέρει τη φθορά αυτή και στους δίσκους αλλά και στη κασέτα.
Όταν όμως το καταλάβουν, είναι αργά ;)
 

Μηνύματα
15.031
Reaction score
20.784
διαστάσεις o-ring για το γμ4ιιιι έχουμε;
ήρθε η ώρα της δεύτερης μπαταρίας και βγήκε το λαστιχάκι σε κομμάτια (της μανούλας του)
διάβασα κάτι για 17χ1 αν και η διάμετρος είναι πιο κοντά στο 22, φαντάζομαι βάζουν 17χ1 γιατι δεν βρίσκανε λεπτότερο;
τώρα το φάσκιωσα με τεφλον μέχρι να
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.968
Reaction score
20.486
Έχω και συλλογή από o-rings, αν δεν βρίσκεις. Να δω τις διαστάσεις και να σου πω, αν θέλεις.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.619
Μηνύματα
2.868.231
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top