Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Ακούω γνώμες για orbea και πχιο συγκεκριμένα για το Orka Aero M20lLTD

orca_aero_m10iltd-19-970x647.jpg


Μέχρι το Πάσχα θα πρέπει να έχω αποφασίσει, θα είναι δώρο του νονού :biggrin:
 



Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
σαν ποδήλατο δεν έχω άποψη τι άλλο μπορείς να πάρεις να μας πει ο Σάκς που είναι αγωνιάρης, αλλά η δυνατότητα να πάρεις ποδήλατο ακριβώς στα μέτρα σου είναι κάτι που δεν το προσφέρει εύκολα κάποιος
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
Αυτή η μαύρη παπαριά, στο κάτω μέρος του σκελετού, είναι το "OC Aero Toolbox TB01PP";
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
σαν ποδήλατο δεν έχω άποψη τι άλλο μπορείς να πάρεις να μας πει ο Σάκς που είναι αγωνιάρης, αλλά η δυνατότητα να πάρεις ποδήλατο ακριβώς στα μέτρα σου είναι κάτι που δεν το προσφέρει εύκολα κάποιος
Το orbea είναι πχιο κοντά στα θκάμ νούμερα σκελετού και σε όλα τα περιφερειακά.
Δλδ βραχίονα, τιμόνι, λαιμό.
Η προπέλα έχει ένα κλικ μεγαλύτερο σκελετό και με το καλημερα θέλουν αλλαγή όλα τα παραπάν.


Αυτή η μαύρη παπαριά, στο κάτω μέρος του σκελετού, είναι το "OC Aero Toolbox TB01PP";
Ναι και Αφαιρείται.
 

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
και η προπέλλα είναι παραμετροποιήσιμη αν κάνεις παραγγελία αν θυμάμαι καλά, τιμόνι βραχίονα διαλέγεις σίγουρα
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
και η προπέλλα είναι παραμετροποιήσιμη αν κάνεις παραγγελία αν θυμάμαι καλά, τιμόνι βραχίονα διαλέγεις σίγουρα
Όχι αγάπη, πάει με το μέγεθος σκελετού όλα αυτά που λες.
Τα μεγέθοι στη giant είναι λιγάκι αχταρμάς, θα μπεις στη διαδικασία αλλαγής κάποιον εξαρτημάτων εφόσον έχς απαιτήσεις στο απόλυτο κούμπωμα.
Στη orbea το πράμα είναι πολύ πχιο ξεκάθαρο για τα σημερινά δεδομένα, φαίνεται πως το έχει μελετήσει το πράμα, στο 53 μέγεθος έχω 100mm λαιμό, 170mm βραχίονα και 40cm άνοιγμα τιμονιού.
 
Last edited:

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
ενδιαφέρον, θυμάμαι οτι παλιότερα μπορούσες να διαλέξεις, τώρα δεν έχει custom.
μετά αγοράζεις πλαίσιο και πράμματα που μάλλον δε θες να ξανακάνεις
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Κανένας δεν έχει custom επιλογές, όλα πάνε βάση μεγέθους στο frame, γιαυτό άλλωστε η κάθε εταιρία έχει το κοινό της.
Θα προτιμούσα βέβαια να σιάξω μαναχός όλο το σύνολο, είχα στο καλάθι τα πάντα για ένα αεροποδήλατο με κόστος όσο θα βγει έτοιμο. Γέρασα όμως για τέτοια πράματα, θα προτιμήσω ένα έτοιμο για άμεσο βιασμό :biggrin:
Με αρέσει όμως και η προπέλα, κακά τα ψέματα!!
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.967
Reaction score
20.486
ΟΚ, ακυρώθηκε το L' Etape στην Κύπρο, αλλά θα έχουμε αυτό:


Λίγες πληροφορίες για τη διαδρομή:


:biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Τους φοράει φίλος σε μια προπέλα με δίσκους, για τα λεφτά τους είναι μια χαρά, γενικότερα όμως "κατά το γουμάρ και το σαμάρ"
Πάρε καμπακνιόλο ή φούλκρουμ, συ έχς παράδες αφού!!

Να ρωτήξω κάτι άλλο, μετά τη πρόσφατη αναβάθμιση του connect, σταμάτησε να συγχρονίζει με το στράβα, συμβαίνει και σε εσάς?
Βαζω χειροκίνητα το αρχείο, αλλιώς, λάς πούλος κομπανιέρος...
 

Μηνύματα
19.365
Reaction score
13.575
Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, λίγο καθυστερεί ορισμένες φορές, ίσως επειδή ανεβάζει και από το forerunner που επίσης γράφει τις διαδρομές (το σβήνω μετά από strava). Λίγες φορές το έχω ανεβάσει χειροκίνητα, αλλά πρέπει να είναι μήνας σχεδόν η τελευταία.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Έχει φάει τρελό σκάλωμα Σώτο, συμβαίνει και στο 530 και στο fenix.
Αυτή η garmin, καλή, χρυσή και Αγία αλλά όταν αποφασίσει να κάνει ριζική αναβάθμιση γκαμάει το σύμπαν...
Σημερινή από το φίλο κρόκ με bns
Screenshot_2024-03-31-12-38-32-808_com.strava-edit.jpg
 
Last edited:

Μηνύματα
15.030
Reaction score
20.784
Σκέφτομαι Strada wave σε 45 προφίλ, τους βγάζει λέει 1270γρ πιο κάτω και από Bora ultra φετινούς.
Θα τον πάρω τηλέφωνο το πρωί να δω πόσο τους έχει και τι παίζει γενικώς.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.301
Reaction score
42.035
Τη προσωπική μου άποψη στη είπα, συ κάνε ότι γουστάρς.
Έχω πάψει να κοιτώ το βάρος των τροχών, σίγουρα παίζει καθοριστικό ρόλο στις επιδόσεις και σίγουρα δεν θα επιλέξω αυτούς με το υψηλότερο βάρος.
Πρέπει όμως να καταλάβεις κάτι, το φθηνό μπορεί να γίνει πολύ ακριβό.
Πάρε παράδειγμα τα θκάμ πάθει με τους τροχούς, έβαλα Racing Zero και ησύχασε το κεφάλιμ, έχω πάψει να τους τσεκάρω, ξέρω πως ότι και να τους κάνω θα δλέυουν χωρίς να χάσουν χιλιοστό.
Δεν πρόκειται να ξανά γίνω beta tester δίνοντας ένα τσουβάλι παράδες ;)
 


Μηνύματα
12.522
Reaction score
14.661
Έχει φάει τρελό σκάλωμα Σώτο, συμβαίνει και στο 530 και στο fenix.
Αυτή η garmin, καλή, χρυσή και Αγία αλλά όταν αποφασίσει να κάνει ριζική αναβάθμιση γκαμάει το σύμπαν...
Σημερινή από το φίλο κρόκ με bns View attachment 326861
Μου λείψατε. 😍

Κρόκ ποιός είναι ; Ο Πανκρόκ ;

Αυτός έχει χαλασμένη την πίσω ρόδα. Είναι μαύρη και δεν έχει και ακτίνες. Τι σόι νέο, διαστημικό propulsion είναι αυτό ; :D😍
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.615
Μηνύματα
2.868.143
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top