Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.328
Reaction score
42.086
Ήταν βόλτα με τα όλα της....Έπεσα και στο πανηγύρι της Φανερωμένης και ήταν μια καλή ευκαιρία Γιώργη να περάσω και να δω τον Αλέξανδρο, τρομερός τύπος και επαγγελματίας πάνω απ'όλα.
Screenshot_20180822-223129_Bryton.jpg
20180822_184828.jpg
20180822_182640.jpg
20180822_185033.jpg
20180822_184249.jpg
 

Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Μπραβο!! Ωραία τσάρκα!!!

Εγώ έχω ψιλοπάρει το δεξί γογόνα στο χέρι....είχαμε πάει θαλασσα 2 οικογένειες και πήραμε ένα ποδήλατο, πριν καμιά βδομαδα, και από την επόμενη μέρα άρχισε το θέμα.....για να δούμε...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.328
Reaction score
42.086
Μπραβο!! Ωραία τσάρκα!!!

Εγώ έχω ψιλοπάρει το δεξί γογόνα στο χέρι....είχαμε πάει θαλασσα 2 οικογένειες και πήραμε ένα ποδήλατο, πριν καμιά βδομαδα, και από την επόμενη μέρα άρχισε το θέμα.....για να δούμε...
Περαστικά Γιώργη.
 






Μηνύματα
19.403
Reaction score
13.589
Καλό είναι, όταν πέφτει το ρεύμα! Αλλά χρειάζεται κάποια μπαταρία να κρατά το φορτίο! Αν πέφτει κάθε φορά που χάνεις πεταλιά, χέσε μέσα! :D:rolleyes::roflmao::headbang:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.328
Reaction score
42.086
Καλό είναι, όταν πέφτει το ρεύμα! Αλλά χρειάζεται κάποια μπαταρία να κρατά το φορτίο! Αν πέφτει κάθε φορά που χάνεις πεταλιά, χέσε μέσα! :D:rolleyes::roflmao::headbang:

Άμα φόραγε κουμπωτα δεν θα έχανε πεταλιές ο μπούφος....:D:p
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.328
Reaction score
42.086
Τη χαιρέτησα Αφού την ευχαρίστησα που βρέθηκε στο δρόμο μού και βοήθησε στη στήριξη του ποδηλάτου.
Βέβαια πριν από αυτό την έσωσα βγάζοντας τη από το δρόμο....Μια σου και μια μου μικρή χελώνα....:D:p
20180830_193026.jpg
20180830_193158.jpg
20180830_193233(0).jpg
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.976
Reaction score
20.498
Προσωπικά, αυτό που κατάλαβα από τη θέαση του video είναι ότι συνδέει την ιδιαίτερη λειτουργία της καρδιάς ενός επαγγελματία ποδηλάτη με τη λήψη ουσιών βελτίωσης της απόδοσής τους.

Δεν πείστικα ότι έτσι είναι τα πράγματα.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.764
Reaction score
83.635
Προσωπικά, αυτό που κατάλαβα από τη θέαση του video είναι ότι συνδέει την ιδιαίτερη λειτουργία της καρδιάς ενός επαγγελματία ποδηλάτη με τη λήψη ουσιών βελτίωσης της απόδοσής τους.

Δεν πείστικα ότι έτσι είναι τα πράγματα.
Η ερυθροποιητίνη πράγματι αυξάνει το ιξώδες του αίματος, γίνεται δηλαδή πιο πηχτό και χρειάζεται ιδιαίτερη προσοχή όσον αφορά την αφυδάτωση που είναι συχνή στους αθλητές αντοχής.

Η καρδιακή συχνότητα πέφτει γιατί ανεβαίνει η απόδοση. Με κάθε παλμό μεταφέρεται περισσότερο αίμα, πιο πλούσιο σε οξυγόνο λόγω του αυξημένου αιματοκρίτη.

Στο βίντεο με ξενέρωσε η αναφορά στον Παντάνι, που από τότε που πέθανε έχει γίνει για πολλούς θρύλος. (Παρένθεση δική μου) [Ήταν ένας ακόμα καλός ποδηλάτης της "σκοτεινής εποχής" (λόγω υπερβολών στο ντόπινγκ) της ποδηλασίας. Μόλις πέθανε έγινε ήρωας, ενώ οι κορυφαίοι αντίπαλοί του τιμωρήθηκαν και αντιμετωπίστηκαν από τους οπαδούς της αθλήματος απαξιωτικά.]

Αφήνει υπονοούμενα ότι η χρήση EPO μπορεί να συνέβαλε στον θάνατό του. Αυτό είναι αστείο γιατί είχε ήδη αποσυρθεί από την ενεργό δράση.
Επίσης είχε ψυχιατρικά προβλήματα, ήταν αλκοολικός και τοξικομανής.
Η επίσημη αιτία θανάτου ήταν υπερβολική δόση κοκαΐνης. Αλλά οι θεωρίες συνωμοσίας σε αυτές τις περιπτώσεις είναι αναπόφευκτες.
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.328
Reaction score
42.086
Σωτηρη τωρα που επεσε η θερμοκρασια εγω υποφερω απο το αυχενικό σύνδρομο που με τυραννάει χρονια....
Σημερα εριχνα κλεφτες ματιες συνεχεια στο ποδηλατο αλλα ειπα να μην επιχειρήσω κατι στο τελος...
Παντως ρε θηρίο για να βγει καποιος στη εθνικη Χανιων-Ρεθυμνο θελει big balls.....ωραια βολτα παντως!!
 

Μηνύματα
19.403
Reaction score
13.589
Η πολλή ζέστη με εξαντλεί γρήγορα Χρήστο, συνήθως κάνω μικρότερες εξόδους το καλοκαίρι, και ψιλοαποφεύγω τις μεγάλες ανηφόρες. Από φθινόπωρο και πέρα, ακόμα και χειμώνα όταν δεν βρέχει και δεν έχει πολύ κρύο (σχετικό βέβαια αυτό για Κρήτη), είμαι μια χαρά συνήθως!

Προσπαθώ να την αποφεύγω την ΕΟ να πω την αλήθεια, και ακολουθώ διαδρομές που έχουν πλάγιους δρόμους. Αλλά κάποια σημεία είναι αδύνατο να τα αποφύγεις αν θέλεις να πας ανατολικά (κομμάτι Σούδα - Καλύβες πχ, ή από Καβρό μέχρι Ρέθυμνο). Υπάρχουν βέβαια και εναλλακτικές διαδρομές (από Μαλάξα, ή από τη παλιά εθνική από Γεωργιούπολη μέχρι Ρέθυμνο), αλλά σημαίνουν και πολύ περισσότερες ώρες, και περισσότερα υψομετρικά. Το μεγαλύτερο πρόβλημα στην ΕΟ για μένα, είναι τα σημεία που η ΛΕΑ έχει γεμίσει από κλαδιά, θάμνους και δέντρα, που δεν τα κόβουν, και αναγκαστικά πρέπει να προχωρήσεις πάνω στις κανονικές λωρίδες...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.644
Μηνύματα
2.868.766
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top