Ποδήλατο

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Γιατί δεν πάτε για ποδήλατο ρε?
Να φανταστώ πως πάτε εκκλησία και δεν προλαβαίνετε? :biggrin:

Με 3 Jack εψές σήμερα ένιωθα το αριστερό ποδάρι για δεξί και το δεξί καθόλου... 🤣


View attachment 174761 View attachment 174762
Απόγευμα εγώ...
Έχεις λιώσει τελείως... και καλά κάνεις!
3 jack ποτήρια ή μπουκάλια?
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.307
3 jack ποτήρια ή μπουκάλια?
Ποτήρια αλλά ήταν γενεές οι μερίδες...
Στο πήγαινε μπερδευα τις ταχύτητες... Ήθελα να ανεβάσω ταχύτητα και ανέβαζα δίσκο... 🤣
Στη επιστροφή συνήλθε ο Ορέστης Μάκρης :lolsign:
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Ποτήρια αλλά ήταν γενεές οι μερίδες...
Στο πήγαινε μπερδευα τις ταχύτητες... Ήθελα να ανεβάσω ταχύτητα και ανέβαζα δίσκο... 🤣
Στη επιστροφή συνήλθε ο Ορέστης Μάκρης :lolsign:
Στην επιστροφή σε φύσηξε το αεράκι στα μούτρα ε? Καλά εγώ αυτά με τις ταχύτητες τα κάνω και χωρίς ουίσκια...
Με τα καινούρια ζαντολάστιχα έγινε κούκλα το bike! Και πιο ελαφρύ...
20200802_122127.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.307
Στην επιστροφή σε φύσηξε το αεράκι στα μούτρα ε? Καλά εγώ αυτά με τις ταχύτητες τα κάνω και χωρίς ουίσκια...
Όχι δεν φταίει ο αέρας, είναι που μαγαλωσα με Jack και δεν με πιάνει, το μπουκάλι το έχω χαλαρά στα καλά μου.
Γράψε καμία εντύπωση από τα καινούρια τροχουδάκια όταν θα είσαι σε θέση.
Πιστεύω πως θα τα λατρέψεις.
Πόσα κιλά είσαι?
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
80,5 σήμερα - ζυγαριά ακριβείας. Θα κάνω την ίδια διαδρομή οπότε θα έχω άποψη άμεσα. Οι ζάντες σε λούκ έχουν φτιαχτεί για το δικό μου ποδήλατο πάντως...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.307
Όμορφες κάθονται στο σύνολο, και από κιλά είσαι μια χαρά.
Μην σε ανησυχεί που θα ακούς στη αρχή θόρυβο από τους τροχούς, είναι τα καψούλια που ψάχνουν να βρουν θέση στις φωλιές από τα στεφάνια, θα ακούς κάτι ηχούς σαν να σπάει ακτίνα, ειδικά στο ανήφορο που θα ζοριστουν.
Μόλις στρώσουν θα τσουλάνε καλύτερα.
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
Εγω τεμπελιασα αυτη τη βδομαδα παντως, ομολογουμενως. Βλεποντας αυτες τις θερμοκρασιες αποθαρρυνομαι εντελως.. Ελπιζω να δροσισει εστω και λιγο και απο αυριο να κανω καμια γυροβολια
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Εγώ έχω δηλώσει ότι διέκοψα κάθε αθλητική δραστηριότητα για το πρώτο μισό του Αυγούστου. Η συνέχεια μετά τις 32-33 του μήνα
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.307
Εγω τεμπελιασα αυτη τη βδομαδα παντως, ομολογουμενως. Βλεποντας αυτες τις θερμοκρασιες αποθαρρυνομαι εντελως.. Ελπιζω να δροσισει εστω και λιγο και απο αυριο να κανω καμια γυροβολια
Οι θερμοκρασίες είναι ένα θέμα Γιώργη, προσωπικά τις αντιμετωπίζω με πολύ νερό και ελαφρύ φαΐ τη ώρα της άσκησης.
Εχθες που έβραζε ο τόπος ξεκίνησα 06.30 το πρωί και στα μισά χιλιόμετρα είχα δροσια, στη ανάβαση κατσιμιδίου είχα ίσκιο από τα δέντρα αλλά σίγουρα ρουφιξα πάνω από 6 λίτρα νερό και 500ml ηλεκτρολύτη χωρίς να ουρήσω, εξατμιζονταν όλα τα υγρά.
Σπίτι χτύπησα μόλις γύρισα ακόμα 2 λίτρα νερό ξεροσφύρι...
 

n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Εγώ έχω δηλώσει ότι διέκοψα κάθε αθλητική δραστηριότητα για το πρώτο μισό του Αυγούστου. Η συνέχεια μετά τις 32-33 του μήνα
Κάνεις βουτιές όμως, κάτι είναι κι αυτό!
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Με τα καινούρια ζαντολάστιχα ένιωθα πολύ ωραία σήμερα - άλλαξα και σέλα βέβαια και βρήκε ο κ@λος μου την ηρεμία του. Το βασικό που πρόσεξα εξ αρχής είναι το πόσο βελτιώθηκε η ποιότητα κύλισης στο ποδήλατο ενώ ξεκολάει πολύ εύκολα στις επιταχύνσεις και το νιώθω πιο σταθερό. Θορύβους δεν άκουσα, έναν ισχνό ηλεκτρικό ήχο κάνει στο ρελαντί όλα καλά. Μετά το bike fit θα δώσω περισσότερο τώρα είμαι συγκρατημένος γενικά συν ότι δίνω χρόνο και στο σώμα να προσαρμοστεί. Γενικά πολύ χαρούμενος αν εξαιρέσεις ότι μετά την ρύθμιση που έκανα στο οπίσθιο ντεραγιέ τώρα αντί να πηδάνε τα μικρά γρανάζια πηδάνε τα μεγάλα αλλά αυτό γίνεται μετά τα 30χιλ στην αρχή όλα καλά.

Screenshot_20200802-215642_Strava.jpg

Screenshot_20200802-215618_Strava.jpg
 



Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Δεν με λες, Λαμία-Καρπενήσι λέει ως ανάβαση?
Πόσο είναι ως χιλιομετρική απόσταση?
Το έχεις Λαμία - Χιονοδρομικό Καρπενησίου από το 0 στα 2000 μέτρα. Πρέπει να είναι σύνολο 100+ χιλιόμετρα. Αν θέλεις και άλλο βάζεις και μια ανάβαση Μπράλλου μέσα ή για κάτι λιγότερο Άγιο Λουκά.
Αν λέει? Έρχονται επαγγελματικές ομάδες για προετοιμασία εδώ, τον χειμώνα είδα την sp tableware να κάνουν κάποιο βίντεο. Η διαδρομή μετά το χάνι του Πανέτσου (μεσαία κάψη) θυμίζει col duez με τα περισσότερα συνεχόμενα πέταλα στην Ελλάδα (νομίζω 40+) διασχίζοντας τον Τυμφρηστό - δες το από ψηλά στο google earth. Κ@λολέει αλλά είναι δύσκολο... αν ψάχνεσαι εδώ είμαστε - σε φιλοξενώ.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
να χωθώ και εγώ να το παίξω ποδηλατάς:p

ερώτηση

αυτό το σάιτ το γνωρίζουμε γενικά? είναι ασφαλές?






ιστορία....σκίστηκε το πίσω λάστιχο από το 3κυκλο του μικρού την Τετάρτη και μόλις με πήρε ο μάστορας να μου πει ότι δεν μπορεί να βρει πουθενά

οι διαστάσεις μου είπε ότι είναι 255x55

υπάρχει κανένα τζιμάνι να ξέρει τίποτα παραπάνω για άμεση αγορά?

το πρωί θα πάρω μερικά τηλέφωνα σε παιδικά καταστήματα μήπως και ...αλλά δεν μου δίνω πολλές ελπίδες για ανταλλακτικά



@bretsos βάλε τα δυνατά σου και θα σου στείλω σάλτσες να παπαρώνεις τις πρασινάδες σου :laugh:
 
Last edited:

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
υπάρχει μήπως κ ενδεχόμενο επισκευής ελαστικού; υπάρχει κανένα συνεργείο που αναλαμβάνει τέτοια; πριν μπούμε ξανά καραντίνα
74DAE36F-6EE6-46C6-B8E7-6342BE0B3E34.jpeg
E31C1E84-BEEB-4DBF-980C-7A15D3FF2AB9.jpeg
B5CC5C2D-8980-435A-9227-9F1CF4E9863A.jpeg
77B7F639-D58A-48E2-936A-FB49059E5D9A.jpeg
7ECF562B-00D7-4A85-BD18-B8C1585410D3.jpeg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.037
Reaction score
41.307
Πρώτη μου φορά βλέπω κάτι τέτοιο...
Αν είναι της προκοπής το όχημα ίσως να αξίζει αντικατάσταση των τροχών με κάτι που υπάρχει ως ανταλλακτικό στη αγορά, αλλιώς ανακύκλωση.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Πρώτη μου φορά βλέπω κάτι τέτοιο...
Αν είναι της προκοπής το όχημα ίσως να αξίζει αντικατάσταση των τροχών με κάτι που υπάρχει ως ανταλλακτικό στη αγορά, αλλιώς ανακύκλωση.
όχι ρε...μη με μαμάς!
το λατρεύω αυτό το ποδήλατο! το ίδιο και ο μπέμπης...μόλις προχθές άρχισε να κάνει και πεντάλ:(
+χώρο για καφέ
+καλάθι για πράματα
+χερούλι για σούζες

5-6 μήνες να με βγάλει θέλω....

έτσι κ αλλιώς έχουμε πάρει και κανονικό με βοηθητικές...αλλά δεν με βολεύει για βόλτα
+πρέπει να είμαι στην τσίτα μη φύγει φέτα κάτω

+άσε που όταν θα κουράζεται δεν θα μπορεί να την πέφτει
IMG_1705.JPG



Υ.Γ.
έχω βρει ελαστικά στο ebay-αμαζον...από Ρωσία,Αγγλία, Ρουμανία...έστειλα 3 μειλ μέχρι τώρα για να δούμε
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.145
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top