Ποδήλατο

K

kimon

Guest
ΤΟ λοιπόν πήγα για το φιστινγκ
Μαντέψτε τι είχα πετύχει σωστά
ΤΙΠΟΤΑ ούτε σχαράκια , ούτε ύψος σέλας , ούτε κλίση σέλας , ούτε τιμόνι ούτε τίποτα

Θέλω και ένα λαιμό 110mm γιατί ο 90 είναι κοντός για την κορμάρα μου.

Κατά τα άλλα στην σύντομη βόλτα καμία σχέση σχεδόν πάει μόνο του . Τα υπόλοιπα μεθαύριο
Καλά που δεν μιλάμε αγγλικά! :D
 

Μηνύματα
543
Reaction score
379
ΤΟ λοιπόν πήγα για το φιστινγκ
Μαντέψτε τι είχα πετύχει σωστά
ΤΙΠΟΤΑ ούτε σχαράκια , ούτε ύψος σέλας , ούτε κλίση σέλας , ούτε τιμόνι ούτε τίποτα

Θέλω και ένα λαιμό 110mm γιατί ο 90 είναι κοντός για την κορμάρα μου.

Κατά τα άλλα στην σύντομη βόλτα καμία σχέση σχεδόν πάει μόνο του . Τα υπόλοιπα μεθαύριο
How much is the φιστιγκ?
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Αυτό το απλό με χρέωσε 45 .
Το εξελιγμένο με μαστίγια βαζελίνες σιλικόνες πριονοκορδέλες δεν ρώτησα , αλλά τον @applesgr τον περάσανε ένα χεράκι περιποιημένο, φαντάζομαι είναι κατά περίπτωση και σε τι λεπτομέρια φτάνεις.
Σόφη επιλογή το s έναντι του xs πάντως που έβγαινε οριακά σε μένα βάση ύψους και καβάλου.
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Αυτό το απλό με χρέωσε 45 .
Το εξελιγμένο με μαστίγια βαζελίνες σιλικόνες πριονοκορδέλες δεν ρώτησα , αλλά τον @applesgr τον περάσανε ένα χεράκι περιποιημένο, φαντάζομαι είναι κατά περίπτωση και σε τι λεπτομέρια φτάνεις.
Σόφη επιλογή το s έναντι του xs πάντως που έβγαινε οριακά σε μένα βάση ύψους και καβάλου.
Το εργαλείο της canyon σε έβγαζε xs ή s? Τι σου είπανε, είναι σωστός ο σκελετός τελικά? Το έχω ένα άγχος αυτό, η canyon με έβγαζε s ενώ παντού αλλού ήμουν m που τελικά και αγόρασα (1.80 - 1.78 στον σωματομετρητή του στρατού στο 401).
 

Μηνύματα
397
Reaction score
446

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Εγώ πήρα τούτον εδώ

Κάνα δυο αυτοκίνητα μου παίξανε τη μεγάλη σκάλα.... Δεν έδωσα σημασία και τους χαιρέτησα όπως ο mrbean...
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Το εργαλείο της canyon σε έβγαζε xs ή s? Τι σου είπανε, είναι σωστός ο σκελετός τελικά? Το έχω ένα άγχος αυτό, η canyon με έβγαζε s ενώ παντού αλλού ήμουν m που τελικά και αγόρασα (1.80 - 1.78 στον σωματομετρητή του στρατού στο 401).
Στο 172 ύψος με 82 καβάλο με έβγαζε xs ,με 83 s
Στο 173 ύψος με 82 s
Εγώ μέτρησα 82 και ύψος μεταξύ 172 και 173 , το παιξα και πήρα s ευτυχώς .
Τελικά ύψος ήμουν 172 και καβάλος 80 καμία σχέση αλλά ο σκελετός είναι σωστός και θέλει και μακρύτερο stem 20mm
Στα drops φαίνεται έντονα.
Ο μάστορας μου είπε ότι στο μικρότερο θα στριμωχνόμουν έντονα ,ήδη δεν μπορώ να καθήσω μπροστά στη σέλα
Ασχέτως μεγεθών που είναι θέμα ορισμού καταλαβαίνω ότι η canyon προτείνει πιο κοντούς σκελετούς ή τα όρια της είναι προς το κοντό.

Ένας λόγος που ήθελα να πάρω ποδήλατο από Ελλάδα ήταν να φύγουμε από τα θεωρητικά και να δούμε τι παίζει στην πράξη , βέβαια έπεσα και σε περίοδο που ότι με ενδιέφερε ήταν παραγγελία ή πιο ακριβό.
Για παρόμοιο λόγο δεν ήθελα να δώσω πολλά για ποδήλατο . Άντε τώρα να παρασυρθείς (ευκολάκι) και να πάρεις πχ endurance 8 disc (ήταν διαθέσιμο σε κόκκινο με ultegra κλπ λίγες μέρες πριν) να δώσεις 2200 πόσο πήγαινε και να είναι λάθος μέγεθος επειδή είμαι άσχετος...
 
Last edited:

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Αυτό το απλό με χρέωσε 45 .
Το εξελιγμένο με μαστίγια βαζελίνες σιλικόνες πριονοκορδέλες δεν ρώτησα , αλλά τον @applesgr τον περάσανε ένα χεράκι περιποιημένο, φαντάζομαι είναι κατά περίπτωση και σε τι λεπτομέρια φτάνεις.
Σόφη επιλογή το s έναντι του xs πάντως που έβγαινε οριακά σε μένα βάση ύψους και καβάλου.

Εγώ με 170 και 81 inseem έβγαινα επίσης XS, το οποίο και αγόρασα. Χρειάζομαι και εγώ ένα τσακ μακρύτερο stem.
Όντως καθήσαμε εκεί κανά 2.5ωρο, τα είχα κάνει μαντάρα κι εγώ και είχα τραυματιστεί γι αυτό.

Έχω πραγματικά απορία να δοκιμάσω το S. Πιστεύω με τις κατάλληλες αλλαγές και τα δύο θα τα πηγαίνω.

Τους είπες ότι ήρθε ένας νεανίας με σακατεμένο γόνατο πριν καμια εβδομάδα? :p

@pankrok
Αν αλλάξεις stem, σου αγοράζω το παλιό σου!
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Εγώ με 170 και 81 inseem έβγαινα επίσης XS, το οποίο και αγόρασα. Χρειάζομαι και εγώ ένα τσακ μακρύτερο stem.
Όντως καθήσαμε εκεί κανά 2.5ωρο, τα είχα κάνει μαντάρα κι εγώ και είχα τραυματιστεί γι αυτό.

Έχω πραγματικά απορία να δοκιμάσω το S. Πιστεύω με τις κατάλληλες αλλαγές και τα δύο θα τα πηγαίνω.

Τους είπες ότι ήρθε ένας νεανίας με σακατεμένο γόνατο πριν καμια εβδομάδα? :p

@pankrok
Αν αλλάξεις stem, σου αγοράζω το παλιό σου!
Αρχίσαμε και τις τράμπες :p
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Οι κράμπες είναι μέσα στο πρόγραμμα, τσίμπα καμιά μπανάνα τη ώρα της άσκησης, βοηθάει.
Εμένα στη αρχή βοηθούσαν, τώρα δεν κάνουν τίποτα...
Το έχω γυρίσει στη χημεία που αναγκαστικά είναι το επόμενο level, όχι τίποτα το φοβερό, απλοί ηλεκτρολύτες με ένα εκατομμύριο επιπλέον συστατικά :biggrin:

ΥΓ.
Τραμπες έγραψες, κράμπες διάβασα :roflmao:
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Οι κράμπες είναι μέσα στο πρόγραμμα, τσίμπα καμιά μπανάνα τη ώρα της άσκησης, βοηθάει.
Εμένα στη αρχή βοηθούσαν, τώρα δεν κάνουν τίποτα...
Το έχω γυρίσει στη χημεία που αναγκαστικά είναι το επόμενο level, όχι τίποτα το φοβερό, απλοί ηλεκτρολύτες με ένα εκατομμύριο επιπλέον συστατικά :biggrin:

ΥΓ.
Τραμπες έγραψες, κράμπες διάβασα :roflmao:
Χρήστο αν αναφέρεσαι σε εμένα κάνω εναλλάξ τρέξιμο με πολλές διατάσεις για το θέμα αυτό. Και με έχει βοηθήσει πολύ. Πάντως είμαι γενικά από αυτούς που αντέχουν στον πόνο και δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα. Περισσότερο φοβάμαι έναν επακόλουθο τραυματισμό που θα με αφήσει εκτός...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Χρήστο αν αναφέρεσαι σε εμένα κάνω εναλλάξ τρέξιμο με πολλές διατάσεις για το θέμα αυτό. Και με έχει βοηθήσει πολύ. Πάντως είμαι γενικά από αυτούς που αντέχουν στον πόνο και δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα. Περισσότερο φοβάμαι έναν επακόλουθο τραυματισμό που θα με αφήσει εκτός...
Ναι μωρέ διάβασα λίγο λάθος...🤣

Πανάγο δεν μπορώ να καταλάβω τι το διαφορετικό έχει ένας universal λαιμος και δεν μπαίνει στο canyon.
Άμα ως τόσο σε ενδιαφέρει έχω έναν 110mm της ritchey, μου έχει μείνει από τις θκιέσμ δοκιμές.
Είναι ο φθηνός τις σειράς, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλός, ίσα ίσα είναι πολύ στιβαρό πράμα αλλά λίγο βαρύ,
MVIMG_20201017_135151.jpg
MVIMG_20201017_135209.jpg
άμα σε ενδιαφέρει και σου κάνει, χάρισμα!
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Ναι μωρέ διάβασα λίγο λάθος...🤣

Πανάγο δεν μπορώ να καταλάβω τι το διαφορετικό έχει ένας universal λαιμος και δεν μπαίνει στο canyon.
Άμα ως τόσο σε ενδιαφέρει έχω έναν 110mm της ritchey, μου έχει μείνει από τις θκιέσμ δοκιμές.
Είναι ο φθηνός τις σειράς, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλός, ίσα ίσα είναι πολύ στιβαρό πράμα αλλά λίγο βαρύ, View attachment 183118 View attachment 183119 άμα σε ενδιαφέρει και σου κάνει, χάρισμα!
Κάποιοι Canyon είναι στο πιρούνι 1.1/4
Ενώ οι universal αν δεν κάνω λάθος είναι 1.1/8
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Χρήστο θα γίνει η τράμπα αργά η γρήγορα μην φοβάσαι... μετά το bikefit από ότι διαβάζω όλοι αλλάζουν λαιμό...
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Χρήστομ να μετρήσω να σε πω
Κωσταμ θέλεις 90αρι λαιμό;

Θα στεγνώσει ο δρόμος να βγούμε μωτηβροχημ;
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Χρήστο θα γίνει η τράμπα αργά η γρήγορα μην φοβάσαι... μετά το bikefit από ότι διαβάζω όλοι αλλάζουν λαιμό...
Μωρέ αυτά είναι γνωστά, νομίζω τα έχουμε ξανά πει εδώ μέσα.
Εγώ θέλω να αλλάξω το μήκος του δισκοβραχίονα αλλά ακόμα δεν έχω αξιωθεί να πάω για bikefisting.
Είναι και πολλές οι παράδες γιαυτό το καθυστερώ, θέλω δισκοβραχίονα με L R βατόμετρο
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Χρήστο είναι 1 1/4 ;
Αν ναι να οργανωθούμε αλλιώς να ψωνίσω να αρχίσουμε τις τράμπες
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.320
Χρήστο είναι 1 1/4 ;
Αν ναι να οργανωθούμε αλλιώς να ψωνίσω να αρχίσουμε τις τράμπες
Όχι είναι 1 1/8 αυτός που έχω δυστυχώς.
Γιατί η canyon εχει λεπτό λαιμό πιρουνιού? 🤔
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Είναι και πολλές οι παράδες γιαυτό το καθυστερώ, θέλω δισκοβραχίονα με L R βατόμετρο
Ούι ούι εσύ δεν πάς για φίστινγκ ρε φίλε, εσύ πας για bsdm και βάλε... L R βατόμετρο σε di2...
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.198
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top