Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
11 άτομα είμαστε, φτιάξαμε ομάδα :lolsign:

IMG_20201028_131734.jpg


Αν δεν μας βγει με το ποδήλατο το γυρνάμε σε μπάλα άμα λάχει.
Αν όχι, γεμίζουμε τραπέζι στη Χασιά και τσακιζουμε άνετα μια προβατίνα :biggrin:
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Δηλαδή τώρα θα πρέπει κάθε φορά που ανεβαίνω στο μπασικλετο να ανοίγω strava, να βάζω κινητό σε θήκη που δεν έχω, πάνω στο τιμόνι και να καταγράφω διαδρομές?
Ρε που μας έμπλεξε αυτός ο bretsos
 




Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Για να τσεκάρω πως δουλεύει αυτό το strava πήγα μια κοντινη με τα παιδιά ποδαρόδρομο στον Υμηττό. Μια χαρά, κατέγραφε και όσο το είχα στην τσέπη...
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Προβατίνα rules
Ξέρω στη Αθήνα μια ομάδα που κίνητρο τους είναι το φαΐ.
Μαζεύονται όλοι μαζί και πάνε στα γνωστά στέκια, κατεβάζουν τον αγλέορα και μετά δεν μπορούν να κάνουν πετάλι στη επιστροφή, άμα θες να στους γνωρίσω :p
2 φορές πήγα μαζί τους και το θέμα συζήτησης ήταν "αφού κάνουμε ποδήλατο γιατί είμαστε χοντροί"
2 από αυτούς τρώνε φουντούνια πάνω στο ποδήλατο προς τη ώρα της άσκησης με προορισμό τη ταβέρνα πάντα... 🤣
 

Μηνύματα
18.936
Reaction score
13.307
Δηλαδή τώρα θα πρέπει κάθε φορά που ανεβαίνω στο μπασικλετο να ανοίγω strava, να βάζω κινητό σε θήκη που δεν έχω, πάνω στο τιμόνι και να καταγράφω διαδρομές?
Ρε που μας έμπλεξε αυτός ο bretsos
Αν δεν σε ενδιαφέρει να βλέπεις τα στατιστικά της διαδρομής, ταχύτητες, που τρέχεις, κλπ, κλπ, μπορείς να το βάλεις να καταγράφει τη διαδρομή, έχοντας το και στην τσέπη... δεν χρειάζεται να είναι στο τιμόνι, μόνο αν θέλεις να το βλέπεις.

Πέρα από τις εναλλακτικές του bretsos φυσικά... 8-) :cool:
Ξέρω στη Αθήνα μια ομάδα που κίνητρο τους είναι το φαΐ.
Μαζεύονται όλοι μαζί και πάνε στα γνωστά στέκια, κατεβάζουν τον αγλέορα και μετά δεν μπορούν να κάνουν πετάλι στη επιστροφή, άμα θες να στους γνωρίσω :p
2 φορές πήγα μαζί τους και το θέμα συζήτησης ήταν "αφού κάνουμε ποδήλατο γιατί είμαστε χοντροί"
2 από αυτούς τρώνε φουντούνια πάνω στο ποδήλατο προς τη ώρα της άσκησης με προορισμό τη ταβέρνα πάντα... 🤣
Αν ήταν φουντούΚια (ή άλλα ξηροκάρπια), κάτι γινόταν... :geek:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Αν ήταν φουντούΚια (ή άλλα ξηροκάρπια), κάτι γινόταν... :geek:
Για να σε δώσω να καταλάβεις, πότε δεν πιάνουν το drop του τιμονιού, τα πόδια χτυπάνε τις κοιλιές....

Είναι μερακλήδες σε λεω🤣
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Γενικά με τα της τεχνολογίας δεν το έχω. Φανταστείτε πως και τις τρεις φορές που έτρεξα μαραθώνιο το μόνο που είχα μαζί μου ήταν ένα τίμιο casio χειρός πλαστικό σε όλες μου τις προπονήσεις.
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Stealth carbon?
Ότι πουλάει δεν βγαίνει σε προσφορά, κανόνας.
Αν σε ενδιαφέρει κοίτα κατά τη γνώμη μου τη griffon AF, τη φοράει ένας γνωστός που είναι και καλό πετάλι και μου έχει πει πως είναι καλή.
Και η falcon καλή είναι αλλά για πιο σιδερόκωλους
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Από την άλλη, οι παλμοί ηρεμίας αποτελούν ένα γενικό δείκτη φυσικής κατάστασης και υγιούς καρδιάς. Αν είναι κάτω από 60 είστε σε καλό δρόμο. :biggrin:
Πώς βρίσκεις (με ένα σχετικά καλό βαθμό αξιοπιστίας) τους παλμούς ηρεμίας;
Για πες.
 



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.629
Reaction score
83.112
Για πες.
Ωπ! Δεν το είχα δει.

Είναι πολύ απλό. Μετράμε τους παλμούς μόλις ξυπνήσουμε, ξαπλωμένοι και ακίνητοι. Έτσι μόνο θα έχουμε σχετική ακρίβεια. Με συχνή μέτρηση μπορούμε να βρούμε αν είμαστε κουρασμένοι ή αν έχουμε υπερπροπονηθεί. Οι παλμοί θα είναι πάνω από το εκτιμώμενο νούμερο.

Η παραμικρή κίνηση, ο καφές, το άγχος κτλ τους αυξάνουν.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ωπ! Δεν το είχα δει.

Είναι πολύ απλό. Μετράμε τους παλμούς μόλις ξυπνήσουμε, ξαπλωμένοι και ακίνητοι. Έτσι μόνο θα έχουμε σχετική ακρίβεια. Με συχνή μέτρηση μπορούμε να βρούμε αν είμαστε κουρασμένοι ή αν έχουμε υπερπροπονηθεί. Οι παλμοί θα είναι πάνω από το εκτιμώμενο νούμερο.

Η παραμικρή κίνηση, ο καφές, το άγχος κτλ τους αυξάνουν.
Μία τυπική μέρα στη δλειά

IMG_20201028_214323.jpg


Όταν ξυπνάω δεν έχω παλμούς, βάζω τα δάχτυλα στη μπριζα και μπαίνω σε λειτουργία :lolsign:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top