Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
Και για να το κλείσω σε μία αθλητική δραστηριότητα φυσικά και πρέπει να είμαστε όλοι ανταγωνιστικοί γιατί αλλιώς δεν λέγεται αθλητισμός αλλά αναψυχή. Οι επιδόσεις του Χρήστου και άλλων παιδιών εδώ μου δίνουν κίνητρο γιατί σκέφτομαι: ίδια ηλικία έχουμε, εγώ γιατί να μην μπορώ... και αυτό με κάνει να συνεχίζω, αλλιώς χωρίς παρέα θα είχα ήδη βαρεθεί, και βαριέμαι γρήγορα γενικά. Αλλά να ζηλεύω τον άλλο ή να φθονώ είναι για εμένα θέμα κοινωνικής μόρφωσης πάνω από όλα. Εγώ συνηθίζω γενικά να θαυμάζω (με την καλή έννοια)...
Ακριβώς έτσι ξεκίνησα και εγώ, έβλεπα τι έκαναν οι άλλοι από segment που είχα περάσει και έλεγα 'πως το κάνουν αυτό ρε φιλε' Σιγά μη καταφέρω εγώ ποτέ να φτάσω σε αυτό το επίπεδο, έλεγα.
Στη πορεία όμως με συμβουλές φίλων που είχαν χρόνια στο χώρο, τις οποίες είδα στη πορεία ότι δουλεύουν πήρα κουράγιο για να συνεχίσω πιο σοβαρά, έπεσε δουλειά, πολύ δουλειά και όσο βελτιωνομουν τόσο έπαιρνα κουράγιο να συνεχίσω. Πάντα όμως ρωτούσα και άκουγα ανθρώπους που 'ήξεραν', το τονίζω γιατί όλοι κάνουν πως ξέρουν, λίγοι όμως ξέρουν ακριβώς.

Φυσικά μπορείς και εσύ Σάκη και θα χαρώ να με φτάσεις ή ακόμα και να με ξεπεράσεις!!
αν συμβεί ποτέ όμως αυτό θα γεμίσω με πινεζες όλη τη Λαμία :roflmao:
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Πανάγο, ας τις ανεπάρκειες τώρα, 248 στο γουίγκλ το 530. Και δεν έχουν μπεί οι Γερμανοί στο κόλπο ακόμη (αυτούς περιμένω)
ελέγχω, παραμένω οπλισμένος.
σαν ιπτάμενος που έχει "kill από ώρα" τον τούρκο και κρατιέται να μην τον κατεβάσει, βέβαια τόση υπομονή δεν έχω.
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Ακριβώς έτσι ξεκίνησα και εγώ, έβλεπα τι έκαναν οι άλλοι από segment που είχα περάσει και έλεγα 'πως το κάνουν αυτό ρε φιλε' Σιγά μη καταφέρω εγώ ποτέ να φτάσω σε αυτό το επίπεδο, έλεγα.
Στη πορεία όμως με συμβουλές φίλων που είχαν χρόνια στο χώρο, τις οποίες είδα στη πορεία ότι δουλεύουν πήρα κουράγιο για να συνεχίσω πιο σοβαρά, έπεσε δουλειά, πολύ δουλειά και όσο βελτιωνομουν τόσο έπαιρνα κουράγιο να συνεχίσω. Πάντα όμως ρωτούσα και άκουγα ανθρώπους που 'ήξεραν', το τονίζω γιατί όλοι κάνουν πως ξέρουν, λίγοι όμως ξέρουν ακριβώς.

Φυσικά μπορείς και εσύ Σάκη και θα χαρώ να με φτάσεις ή ακόμα και να με ξεπεράσεις!!
αν συμβεί ποτέ όμως αυτό θα γεμίσω με πινεζες όλη τη Λαμία :roflmao:
Χρήστο για να μπώ σε κάποια γκρούπ Λαμιωτών με αξιώσεις αλλά και να γυρίσω την Ευρυτανία και Φθιώτιδα με ποδήλατο, λόγω ανηφόρας πρέπει να παίξω στο FTP group 2,5-3,5watts/kgr εγώ αυτή την στιγμή είμαι στο 1,5-2,5watts/kgr. Κοινώς πρέπει να μπορώ να πατάω 25-50% πάνω με 25-50% κάτω σε παλμούς. Αυτά θα δουλέψω και αν τα καταφέρω θα είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Εδώ έχει ωραίο review wahoo elemnt roam vs garmin edge 530 https://www.sportivecyclist.com/garmin-edge-830-vs-530-what-is-the-difference/
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
Τα σημάδια δείχνουν πως το έχεις Σάκη, τα σημάδια αυτά δείχνουν πως έχεις έναν μικρό μπρέτσο μέσας.
Στους 4-5 πρώτους μήνες πάνω στο κίτρινο πήγα μια προπόνηση με ένα φίλο που είχε 10 χρόνια στα πράματα, με είπε στο τέλος οτι άμα συνεχίσω θα πάω πάρα πολύ καλά.
Κάτι είδε που εγώ δεν ήμουν τότε σε θέση, αργότερα μου είπε πως η προπόνηση που πήγαμε 100km, 1000 υψομετρικά με 29km/h μέση ταχύτητα δεν γίνεται από αρχάριους.
Γίνεται μόνο από ανθρώπους που έχουν ψυχή και διάθεση για εξέλιξη σε αυτό που κάνουν, το τελευταίο επειδή ρωτούσα συνέχεια διαφορά για το αντικείμενο.
Πλέον τη συγκεκριμένη προπόνηση τη έχω για χαβαλέ, σε 3 ώρες με 35km/h μέση.
βρισκόμαστε σπάνια με το φίλο διότι το παράτησε το άθλημα, δεν το ξεχνάει όμως και λέει '' στα λεγα εγώ μ@λ@κα, θυμάσαι''
Με βοήθησε πολύ η αλήθεια είναι, μου έμαθε πολλά, συνέχισε να με βοηθάει μέχρι που πλέον δεν μπορούσε να με ακολουθήσει ποδηλατικά.
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
ελέγχω, παραμένω οπλισμένος.
σαν ιπτάμενος που έχει "kill από ώρα" τον τούρκο και κρατιέται να μην τον κατεβάσει, βέβαια τόση υπομονή δεν έχω.
Βέβαια Πανάγο επειδή το ψάχνω γενικά πολύ το θέμα πριν αγοράσω κάτι ηλεκτρονικό με προβληματίζει αυτό:
"The Edge 530 contains detailed maps for the region (the continent) where you bought it"
Λες να την πατήσουμε? Δεν έχω βγάλει άκρη...
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Τα ναβιτετοια εννοούν ως περιοχή συνήθως την ήπειρο γιατί θεωρητικά μέσα σε αυτήν μπορείς να κινηθείς με ένα όχημα .
Πιστεύω δεν την πατάμε
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Βέβαια Πανάγο επειδή το ψάχνω γενικά πολύ το θέμα πριν αγοράσω κάτι ηλεκτρονικό με προβληματίζει αυτό:
"The Edge 530 contains detailed maps for the region (the continent) where you bought it"
Λες να την πατήσουμε? Δεν έχω βγάλει άκρη...
Α έχεις φιλοδοξίες Σάκη, και πέρα από την... Ευρώπη! :geek: 8-) :gamer:
Τα ναβιτετοια εννοούν ως περιοχή συνήθως την ήπειρο γιατί θεωρητικά μέσα σε αυτήν μπορείς να κινηθείς με ένα όχημα .
Πιστεύω δεν την πατάμε
Ακριβώς, όλη η Ευρώπη περιλαμβάνεται.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
Σώτο έχουμε κανονίσει με το Σάκη το καλοκαίρι για nordkapp...
Θα ξεκινήσω από Αθήνα για Λαμία και από εκεί στο βορειότερο άκρο της Ευρώπης, θα χρειαστούν οι χάρτες... 🤣
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
εκτός τετάρτης έχω ελεύθερες τις υπόλοιπες νύχτες για μια ώρα. θα κάνω 1-2 διαδρομές με μεγάλο δίσκο μόνο , να ξεκινήσω ή να τερματίσω ανηφορικά; 25-30χλμ μέγιστο (για δε μας παίρνει η ώρα) σε φωτισμένο δρόμο με 2 λωρίδες τουλάστιχον.

άσχετο αλλά σήμερα πρέπει να έχει τον καιρό που έπρεπε να είχε χθές.
ήλιος , υποψία ζέστας και υποψία αέρα.
 

Μηνύματα
18.923
Reaction score
13.302
Εδώ έχει μόνιμη συννεφιά τις τελευταίες ημέρες (και βροχές τις περισσότερες την προηγούμενη εβδομάδα). Επιτέλους, ανάπτυξη... γίναμε Αγγλία (στον καιρό)! :geek: :rolleyes: :gamer:

weather..jpg
 



bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.036
Reaction score
41.303
εκτός τετάρτης έχω ελεύθερες τις υπόλοιπες νύχτες για μια ώρα.
Είμαι στη δλειά και έχω εδώ δίπλα ένα συνάδελφο.
Διάβασα αυτό και το άκουσε, η απάντηση...

Πες του πως οι φυσιολογικοί άνθρωποι που τους μένει χρόνος το βράδυ πααίνουν για ποτό σε κάνα κ@λόμπαρο, όχι για ποδήλατο :roflmao:


Εγώ πάλι επειδή σε νιώθω θα πρότεινα ανηφόρα, χτύπα Υμηττό με φωτάκι!
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
ρε συ με μεγάλο δίσκο είπαμε.
να πιάσω λες τις βαριές ανηφόρες;
φωτάκι ξεφωτάκι , στην κατηφόρα πως να πεταλάρω ; θα πρέπει να κρατάω και τα φρένα για αντίσταση.
 








Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.125
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top