Ποδήλατο

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.317
Αυτό λες να κάνεις την Πέμπτη?

Ωραία αντε και το πάτησες. Αν δεν τα καταφέρεις παίρνεις έπαθλο μια μούντζα? Η μπαίνεις Black list?
Ναι αλλά θα το κάνω από φυλής-Χασιά, είναι 2 κλικ πιο εύκολη η αρχική ανάβαση


#Τίποτα από ότι ξέρω
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ναι αλλά θα το κάνω από φυλής-Χασιά, είναι 2 κλικ πιο εύκολη η αρχική ανάβαση


#Τίποτα από ότι ξέρω
Screenshot_20201228-233921.png

Αυτή είναι η δύσκολη ανάβαση δηλαδή?
Μετά πάει η θα πεθάνουμε εκεί πάνω?
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.317
Είναι γενικά απαιτητική προπόνηση Μήτσο,
Έχει μετά και τη ανάβαση από Μαλακάσα προς κατσιμίδι, έχει επίσης υψομετρικά στη Αυλώνα.
Έχει όμως και μια κατηφόρα από δερβενοχώρια προς Οινόφυτα... Ονειρο!!
Συνολικά είναι 130km~

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/Dl5Q9J9WAcb
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ναι το βλέπω. Δύσκολο έως ακατόρθωτο ακόμα.... Για τον καφέ στη Μαλακάσα το συζηταμε...
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
καλά άσε θα ανοίξει ο θείος Γιώργος την αποθήκη του και θα βρεί τα πάντα και τα κοάλα πάλι :lol: :rofl:
@pankrok Μ' αρέσει η εμπιστοσύνη που μου έχεις, ρε μπαγάσα! Με φτιάχνεις, να πούμε!
Λοιπόν, για άλλη μια φορά, τιμώ την εμπιστοσύνη που μου δείχνετε!

@pankrok Βρήκα τέσσερα κουτιά από αυτά τα spoke reflectors. Σου κάνουν; Εάν ναι, ξέρεις τη διαδικασία. :)
 


Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Είναι γενικά απαιτητική προπόνηση Μήτσο,
Έχει μετά και τη ανάβαση από Μαλακάσα προς κατσιμίδι, έχει επίσης υψομετρικά στη Αυλώνα.
Έχει όμως και μια κατηφόρα από δερβενοχώρια προς Οινόφυτα... Ονειρο!!
Συνολικά είναι 130km~

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/Dl5Q9J9WAcb
Χμ... να πω την αλήθεια μου θα μου άρεσε πολύ να κάνω αυτή τη διαδρομή. Παρά πολύ όμως. Δείχνει υπέροχη και είναι απίστευτο challenge!

Η λογική λέει πως αρχές φθινοπώρου ίσως να είμαι έτοιμος για αυτή τη διαδρομή. Σε κανα 9 μηνο δηλαδή οποίος έχει υπομονη, και θα ήταν πολύ ωραία να πηγαίναμε λαός.

Να σας ρωτήσω. Για τι στάσεις μιλάμε για τέτοια διαδρομή. Υποθέτω δεν μιλάτε και για σοβαρό φαγητό, διότι μετά δεν θα μπορείς να βάλεις ζόρι (παθον). Πείτε σας παρακαλω τι ισχύει, να το δουλεύω σιγά σιγά στο μυαλό μου.
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
ντάξει δεν υπάρχεις , ρε θείο τι αποθήκη έχεις ; α ψάχνω και επιτραπέζιο δράπανο με 16αρι τσοκ για το δώμα , για δες λίγο μέσα.

οχι ρε συ ας πάρει και κάνας άλλος. (μα καλά 4; , δεγαμιέται 2 γιατί μπορεί να έχεις 2 ποδήλατα, αλλά 4;)
(έτσι αγοράζω και εγώ βίδες και αναλώσιμα, έχω μια κατασκευή που θέλει πχ 12 allen φρεζάτες Μ5χ80, παίρνω 20 μήπως χρειαστούν άλλη φορα. μετά από κάποιους μήνες ααα ρε συ να πα΄ρω 6 Μ5χ80 να φτιάξω αυτό - δεν κοιτάω κουτί (αφού δεν έχω τέτοιες ρε τις να τις κάνω) - παίρνω φυσικά 10 για να έχω. τις χρησιμοποιώ , ανοίγω κουτί ωχ είχα ρε συ , καλά δεν πειράζει βάλτες μέσα)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.317
Να σας ρωτήσω. Για τι στάσεις μιλάμε για τέτοια διαδρομή. Υποθέτω δεν μιλάτε και για σοβαρό φαγητό, διότι μετά δεν θα μπορείς να βάλεις ζόρι (παθον). Πείτε σας παρακαλω τι ισχύει, να το δουλεύω σιγά σιγά στο μυαλό μου.
Το έχω κάνει σερί αλλά συνήθως κάνω μια στάση.
Σε όλους αυτούς τους ποδηλατικούς προορισμούς υπάρχουν ενημερωμένα και γνωστά μαγαζιά με μπάρες, σάντουιτς και τέτοια.
Ένα είναι στη Αυλώνα και άλλο ένα στο κυκλικό κόμβο στη Μαλακάσα.
Οχι μάσα, κάτι απλά να σε κρατήσει.
Όσον αφορά τη διαδρομή είναι απλά μαγική, το 70% είναι φύση χωρίς κίνηση από αυτοκίνητα, φανάρια κλπ
 

Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
Υποθέτω δεν μιλάτε και για σοβαρό φαγητό, διότι μετά δεν θα μπορείς να βάλεις ζόρι (παθον)
σε παραπέμπω στον αρμόδιο ( ο οποίος εννοείται θα φάει καλά και θα πιεί και 3-4 μπύρες)
πάντως με την ενδεικτική κατανάλωση ενέργειας πάνω από 2000kcal αν δεν φας καλά τον ήπιες.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
ντάξει δεν υπάρχεις , ρε θείο τι αποθήκη έχεις ; α ψάχνω και επιτραπέζιο δράπανο με 16αρι τσοκ για το δώμα , για δες λίγο μέσα.
Η αποθήκη μου είναι σαν το τσαντάκι του Sport Billy, ένα πράγμα! :roflmao:

Επιτραπέζιο δράπανο, δεν έχω man, sorry, δεν "το έχω" πολύ με τα εργαλεία.:)
οχι ρε συ ας πάρει και κάνας άλλος. (μα καλά 4; , δεγαμιέται 2 γιατί μπορεί να έχεις 2 ποδήλατα, αλλά 4; )
Πήρα για να βρίσκονται κι επειδή ήταν φθηνά - Lidl is the magic word. Και σκέψου, τέσσερα έμειναν, είχα πάρει έξι κουτιά κι είχα χρησιμοποιήσει τα δύο σε ένα MTB το όποιο, τελικά, πούλησα.

Λοιπόν, μίλα, δύο κουτιά (2 * 36 reflectors) σε φτάνουν; Πες μου για να στείλω την επόμενη εβδομάδα που θα πάω ταχυδρομείο.
 



Μηνύματα
14.868
Reaction score
20.413
τα είδα.
τα μαύρα δουλεύουν καλά;
θέλω κόκκινα για τον σκελετό πίσω (που δε θα ξεχωρίζουν από το κόκκινο χρώμα του σκελετού) , αντίστοιχα μαύρα για το τιμόνι μπροστά ίσως και τους βραχίωνες και κάτι καλό για ρόδες.

επίσης ψάχνω τα σχέδια για εκτυπώσιμη βάση garmin που θα μεταλλαχτεί , αλλά δεν έχω ασχοληθεί ακόμα συστηματικά.
έχω διάφορες ιδέες , όπως αντικατάσταση του βιδωτού μέρους του λαιμού με εκτυπωμένο που θα ενσωματώνει βάση garmin και από κάτω το φως (θεωρητικά οι γωνίες τόσο του λαιμού όσο και του πιρουνιού είναι γνωστές άρα η σωστή θέση του φωτώς είναι υπολογίσιμη και δεν θέλει ρύθμιση) , διόροφος βραχίονας πάνω μπροστά garmin , κάτω πίσω (για να έχω πρόσβαση στο κουμπί) το προβόλι , θέση για επιπλέον φακό κλπ.
 


Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Ο Άγιος Βασίλης μου φέρνει και συμπληρωματικά δώρα...
Τι περιμένεις πάλι? Να δω πότε θα αξιωθώ να κατέβω να παραλάβω το δικό μου δώρο...
Χμ... να πω την αλήθεια μου θα μου άρεσε πολύ να κάνω αυτή τη διαδρομή. Παρά πολύ όμως. Δείχνει υπέροχη και είναι απίστευτο challenge!

Η λογική λέει πως αρχές φθινοπώρου ίσως να είμαι έτοιμος για αυτή τη διαδρομή. Σε κανα 9 μηνο δηλαδή οποίος έχει υπομονη, και θα ήταν πολύ ωραία να πηγαίναμε λαός.

Να σας ρωτήσω. Για τι στάσεις μιλάμε για τέτοια διαδρομή. Υποθέτω δεν μιλάτε και για σοβαρό φαγητό, διότι μετά δεν θα μπορείς να βάλεις ζόρι (παθον). Πείτε σας παρακαλω τι ισχύει, να το δουλεύω σιγά σιγά στο μυαλό μου.
Μάριε έχω την εντύπωση πως θα μπορείς να το κάνεις πολύ νωρίτερα κρίνοντας από τα χιλιόμετρα που κάνεις με το mountain. Θα δεις τεράστια διαφορά με το road στα χιλιόμετρα που θα βγάζεις.
Όσο για τις στάσεις, μη ρωτάς τους τρελούς. Προσωπικά θα σταμάταγα κάθε 30k για πέντε λεπτά, όχι απαραίτητα για να φάω αλλά για να ξεκουραστώ και να πιω νερό σαν άνθρωπος, όχι πεταλαροντας και κρατώντας το τιμόνι με το ένα χέρι...
Σχετικα με το φαΐ ισχύει ότι σου είπαν τα παιδιά, δε χρειάζεται να κάτσεις και να ντερλικωσεις. Λίγο φαΐ χρειάζεται για να κρατάς δυνάμεις, μπάρες μπανάνες και τέτοια.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.867
Reaction score
20.359
οι άστα μάναμ, τόσος κόσμος είναι δω μέσα...
Ναι, αλλά ο υπόλοιπος κόσμος δεν τα χρειάζεται, ενώ εσύ τα χρειάζεσαι. Θα σου στείλω δύο πακέτα και καλή χρονιά!
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.317
Τι περιμένεις πάλι? Να δω πότε θα αξιωθώ να κατέβω να παραλάβω το δικό μου δώρο...
Έρχεται σήμερα perffeto αμάνικο περτικαλή.
Έχω πάθει πλάκα με τη δουλειά που κάνει το εργαλείο, σε τρίωρο βίτσα, στις ζώνες που παίζω δεν κρατάει καθόλου ιδρώτα, δεν κρυώνεις, δεν νιώθεις ότι φοράς κάτι βαρύ είναι τρελό εργαλείο.
Το δώρο σε περιμένει...
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.155
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top