Ποδήλατο


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
(πως μας πετσόκοψε πάλι ο μπρ...)

Μπράβο Παναγιώτ!

Σήμερα έπαιξα με τη αντοχή στο εύρος που οργώνω, το αντυπωσιακο ήταν πως στη επιστροφή και ειδικά στις καλές ανηφόρες του χάρακα έκανα pr.
Όχι μόνο αντέχω αλλά κάνω και μ@λακιες... 🤣
160hr κουμπωσα στα 300watt για 4 ώρες σταθερά, εκτός από τις ανηφόρες που βαρουσα με δίσκο όλες οι άλλες συνθήκες ήταν σταθερές με αρκετό αέρα κιόλας.
Πάμε πολύ καλά, ανέλπιστα καλά θα έλεγα...
 

Μηνύματα
2.283
Reaction score
5.173
Σήμερα έπαιξα με τη αντοχή στο εύρος που οργώνω, το αντυπωσιακο ήταν πως στη επιστροφή και ειδικά στις καλές ανηφόρες του χάρακα έκανα pr.
Όχι μόνο αντέχω αλλά κάνω και μ@λακιες... 🤣
160hr κουμπωσα στα 300watt για 4 ώρες σταθερά, εκτός από τις ανηφόρες που βαρουσα με δίσκο όλες οι άλλες συνθήκες ήταν σταθερές με αρκετό αέρα κιόλας.
Πάμε πολύ καλά, ανέλπιστα καλά θα έλεγα...
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Και εγώ χρωστάω, έβαλα φωτάκι ημέρας :biggrin:

Δεν ξέρω τι συμβαίνει εκεί σαπάν σε εσάς και στο βόρειο αστικό ιστό, εδώ σακάτ σε εμάς στα δυτικά έχουν ξεφύγει τα πράματα.
Κάνουν ότι μπορούν να εξαλείψουν τους ποδηλάτες από τους δρόμους που κατά τη δική τους θεωρία είναι μόνο για τα αυτοκίνητα...
Έτσι λεπόν έβαλα ένα μικρό φωτάκι της lezyne στα 200 lumen, στη λειτουργία Day flash είναι αρκετά δυνατό ακόμα και σε μια ηλιόλουστη μέρα, αυτονομία πολύ καλή για το μέγεθος.
KTV_front_techΥ13.jpg


Μία πολύ καλή μελέτη και αρκετή δλειά φέραν το παρακάτω αποτέλεσμα στήριξης.

MVIMG_20210125_092949.jpg


IMG_20210125_092922.jpg


Μ' ένα σμπάρο δγιό τρυγόνια στο ίδιο σημείο στήριξης, το μικρό θαύμα της olight

MVIMG_20210201_195901.jpg
 
Last edited:

Diylover

Φτιάχτε ενεργά!!!
Μηνύματα
676
Reaction score
1.979
Ωραίο το έκανες Χριστο με το φως από κάτω, φαινετε πολύ αρμονικό στο μάτι, όμορφο και κύριος θα φαινεσε καλύτερα και την ημέρα! Είναι έτοιμη βάση ή έκανες καμια ωραία πατεντουλα? Τα καλά να λέγονται :wink:

Να ενοιμερωσω ότι την Δευτέρα ξημερώματα μου κλέψανε το ποδήλατο από το κλιμακοστάσιο της πολυκατοικίας. Μιλάμε για 5 όροφο μόνος μου, που με τη καραντίνα δεν βλέπεις άνθρωπο να μπαινει. Μεγάλη κουβέντα αλλά έγινε. Υποθέτω το Σάββατο θα βρίσκεται στο παζάρι των γυφτων στην Αγίας Άννης.

Πάθημα μάθημα.. Ας το προσπεράσουμε. Εδώ χάνονται άνθρωποι.


Για το Canyon Endurace τώρα. Έτυχε να λαβω mail με ποιο γρηγορη παράδοση στο Endurace Di2 την ίδια μέρα :O_o:. Αν όλα πάνε καλά, παίζει να έχω το ποδήλατο μέχρι τις 20 του μήνα αν κάνει 10 ημερες? Τέρμα τα ψέματα, εδώ ξεκινάμε σοβαρά τώρα για cardio, γιατί ποια δεν παίζουμε!!

Στα υπόλοιπα, έχω παραγγείλει το κρανακι, είναι στο δρόμο, ενώ ακόμα δεν έχω κάποια νέα για τα παπούτσια από το wiggle πέρα του ότι πέρασε το τελωνείο στο Άμστερνταμ. Παίζει να έλθει το ποδήλατο έτσι όπως πάει, αλλά όχι τα παπούτσια!!

Σας είχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό, αν ταιριαζει ένα μπλεδακι στην παρέα, και όχι δεν εννοούσα εμένα ενώ ακολουθώ σκασμένος :laugh:
 
Last edited:

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.873
Reaction score
20.364
Να ενοιμερωσω ότι την Δευτέρα ξημερώματα μου κλέψανε το ποδήλατο από το κλιμακοστάσιο της πολυκατοικίας.
Απαίσια εμπειρία. Μου συνέβηκε να μου κλέψουν ποδήλατο ΜΤΒ δύο φορές. Όπως είπες, το ξεπερνάμε και συνεχίζουμε τη ζωή μας.
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
παλιά μου χουν κλέψει ποδήλατο από το υπόγειο (σε δραχμές)
έκτοτε τα έχω πάντα κλειδωμένα.
το δε canyon είναι στο μπαλκόνι , αν φτάσουν μέχρι εκεί θα το καλύψει η ασφαλιστική δεγαααα

di2;
μας κατέστρεψες, θα έρθει πολύ γρήγορα καθότι ups , πιθανότατα όπως το είπες , πριν τα παπούτσια.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ωραίο το έκανες Χριστο με το φως από κάτω, φαινετε πολύ αρμονικό στο μάτι, όμορφο και κύριος θα φαινεσε καλύτερα και την ημέρα! Είναι έτοιμη βάση ή έκανες καμια ωραία πατεντουλα? Τα καλά να λέγονται :wink:
Πατέντα είναι όλο αυτό Μάριε καθότι το mount είναι bryton και η βάση του φακού βγήκε με dremel από το mount της garmin.
Ωραίο βγήκε και πολύ λειτουργικό
 


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Σάκη χρωστάς ενημέρωση στο κοινό.
τζάστ σεινγκ ναουμ
Από εβδομάδα θα ανεβάσω αναλυτικό πόστ Πάνο γιατί τώρα δεν έχω pc. Για αυτούς που δεν κατάλαβαν, θα αφορά την εγκατάσταση ηλεκτρονικής μετάδοσης di2 στο ποδήλατο. Αυτές τις ημέρες κάνω τεστ ντράιβ όλα καλά...

Screenshot_20210204-103022_Strava.jpg


Screenshot_20210204-102939_Strava.jpg


20210203_111653.jpg


20210203_111810.jpg
 







bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Δεν μπορείς να τα μεταφράσεις εσύ αυτά, είναι για εμάς τους pro...
Μου τα μάθανε κάτι τσιγγάνες μοναχές στο μάτσου πίτσου, μετά από αυτό οι προπονήσεις έχουν περάσει σε άλλο επίπεδο πρόσφυσης... 🤣
 




Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.234
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top