Ποδήλατο


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Για όποιον ενδιαφέρεται πριν τα βγάλω στο κλαρί:

Πωλούνται Gaerne Stilo+White μετά από λάθος παραγγελία σε νούμερο χωρίς χρήση. Ολοκαίνουργια. Νούμερο 43. Όποιος ενδιαφέρεται στείλτε ένα pm!

Λάθη γίνονται, και τα κάνει ο Κώστας :(

View attachment 237410 View attachment 237411 View attachment 237412
Τελικά Κώστα πόσο σκέφτεσαι να τα δώσεις?
 

Μηνύματα
296
Reaction score
546
Τελικά Κώστα πόσο σκέφτεσαι να τα δώσεις?
Θα προσπαθήσω τα τα επιστρέψω με το αντίτιμο των 40 ευροπουλων με το σταυρό στο χέρι να τα δεχτούν. (μην μ πουν ότι τα πάτησα μια φορά κλπ). Σημαδια δεν έχει πουθενά εκτός από το τακούνι πίσω που φαίνεται ελάχιστα ότι ακούμπησε πάτωμα.

Αν πάει καλά αυτό βολεύει συγκριτικά με την πώληση. Αλλιώς θα βάλω τιμή να τα δώσω!

Κύριος Σάκης ποιο παπουτσάκι έχετε εσείς?
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Κι ότι ξεκίνησα να ετοιμάζομαι για οργανωμένη ομαδική ποδηλασία. Μας έστειλαν μήνυμα ότι αναβάλλεται λόγω αναμενόμενων σφοδρότατων ανέμων.

Εμπρός καλό μου smart roller!
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Κι ότι ξεκίνησα να ετοιμάζομαι για οργανωμένη ομαδική ποδηλασία. Μας έστειλαν μήνυμα ότι αναβάλλεται λόγω αναμενόμενων σφοδρότατων ανέμων.

Εμπρός καλό μου smart roller!
Πόση ώρα μπορείς να το κάνεις αυτό? Ανεξαρτήτως έντασης.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Πόση ώρα μπορείς να το κάνεις αυτό? Ανεξαρτήτως έντασης.
1.5 ώρα είναι η μέγιστη διάρκεια προπόνησης που έχω κάνει στο roller. Μεγαλύτερη διάρκεια δεν έχω επιχειρήσει.
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
1.5 ώρα είναι η μέγιστη διάρκεια προπόνησης που έχω κάνει στο roller. Μεγαλύτερη διάρκεια δεν έχω επιχειρήσει.
Κι αυτό τρομερό μου φαίνεται, μέχρι τώρα μέχρι ½ ώρα μπορώ. Το βρίσκω πολύ βαρετό για περισσότερο. Ουσιαστικά προσπαθώ να κάνω 3 σέσιονς των 10-15χλμ την ημέρα.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Κι αυτό τρομερό μου φαίνεται, μέχρι τώρα μέχρι ½ ώρα μπορώ. Το βρίσκω πολύ βαρετό για περισσότερο. Ουσιαστικά προσπαθώ να κάνω 3 σέσιονς των 10-15χλμ την ημέρα.
Κάνεις δομημένες προπονήσεις με το TrainerRoad ή όχι; Ρωτάω γιατί το λογισμικό έχει προπονήσεις οι οποίες εξαντλούν οποιαδήποτε διάρκεια έχοντας αρκετή ποικιλία για να μην βαριέται ο αναβάτης. Και για το Zwift αυτό ισχύει, με το πλεονέκτημα, για κάποιους, των γραφικών (=CGI) διαδρομών. Group rides υποστηρίζουν και τα δύο λογισμικά - το TrainerRoad μόνο σε PC και iMac, για το Zwift δεν ξέρω.

Εξαρτάται, βέβαια, από τις ιδιαίτερες συνθήκες που αντιμετωπίζει ο καθένας. Για παράδειγμα, εγώ δεν μπορώ να κάνω 3 προπονήσεις την ημέρα - έστω και 30 λεπτά η μία, εσύ μπορείς. ΟΚ. :)
 

Μηνύματα
2.599
Reaction score
4.585
Κάνεις δομημένες προπονήσεις με το TrainerRoad ή όχι; Ρωτάω γιατί το λογισμικό έχει προπονήσεις οι οποίες εξαντλούν οποιαδήποτε διάρκεια έχοντας αρκετή ποικιλία για να μην βαριέται ο αναβάτης. Και για το Zwift αυτό ισχύει, με το πλεονέκτημα, για κάποιους, των γραφικών (=CGI) διαδρομών. Group rides υποστηρίζουν και τα δύο λογισμικά - το TrainerRoad μόνο σε PC και iMac, για το Zwift δεν ξέρω.

Εξαρτάται, βέβαια, από τις ιδιαίτερες συνθήκες που αντιμετωπίζει ο καθένας. Για παράδειγμα, εγώ δεν μπορώ να κάνω 3 προπονήσεις την ημέρα - έστω και 30 λεπτά η μία, εσύ μπορείς. ΟΚ. :)
Προς το παρόν μόνο το bkool χρησιμοποιώ, μου έδωσε 3 μήνες δωρεάν το προπονητήριο (έχω βάουτσερ και για άλλα λογισμικά αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα). Επιλέγω 2-3 διαδρομές που μπορώ (δηλαδή μικρές κι εύκολες) κάθομαι μπροστά στην οθόνη και ποδηλατώ. Αν δεν ήταν διαδραστικό αποκλείεται να το χρησιμοποιούσα, τουλάχιστο τώρα βλέπω τη διαδρομή (σε πρώτο πρόσωπο σαν γκοουπρο) και όλα τα στατιστικά (ταχύτητα, κλίση, ένταση, θερμίδες κ.α.). Είναι λίγο σαν παιχνίδι δλδ. Όταν (κι άμα) δυναμώσω και συνηθίσω ίσως πάω στο ζουίφτ για αγώνες, και στο bkool έχει κλαμπς κι αγώνες αλλά όχι τόσους χρήστες.

Από τα 2.5w/kg πάντως είμαι ακόμα μακριά

virtual.JPG
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Κύριος Σάκης ποιο παπουτσάκι έχετε εσείς?
Specialized sworks 7 ειδική έκδοση για μένα με το ονοματεπώνυμο μου πάνω σε χρυσό (γράφουν δλδ peter sagan στο πλάι)

Αφαίρεσε τα 40 που χάνεις από το ποσό αγοράς και βάλε τιμή εδώ να φύγουν, η επιστροφή θα σε πάει πίσω τουλάχιστο 1 μήνα υπάρχει ιστορικό
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Κι αυτό τρομερό μου φαίνεται, μέχρι τώρα μέχρι ½ ώρα μπορώ. Το βρίσκω πολύ βαρετό για περισσότερο. Ουσιαστικά προσπαθώ να κάνω 3 σέσιονς των 10-15χλμ την ημέρα.
Το είχαμε ξανά πει αυτό, δεν υπάρχει τίποτα πχιο βαρετό από τις προπονήσεις στους 4 τοίχους, εκτός από τους αθλητές που δεν πρέπει και δεν θέλουν να χάσουν προπονήσεις.
Όσον αφορά εμάς και να χάσουμε προπονήσεις, πχιός εχέστην? :lolsign:

Ποδηλασία σημαίνει εκτός των άλλων και ελευθερία όλων των αισθήσεων, αλλιώς ούτε να το ευχαριστηθείς μπορείς αλλά ούτε και να αποδόσεις
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Ρε συ @bretsos, πάλι τα ίδια μωρ' αδερφάκι μου...; Άσε τις εντός της οικίας προπονήσεις, δεν το έχεις! :tongue:
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Βασανιστείτε λοιπόν:biggrin:

Σε κάνω μια ερώτηση Γιώργη?
Πόσο φυσιολογικό είναι να κάνεις στατικά πετάλι δίπλα στο καναπέ? :biggrin:
Θα με πεις, είναι φυσιολογικό να πας Σούνιο με ποδήλατο...
Μήπως κάτι δεν πάει καλά με εμάς του ποδηλάτου :lolsign:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Ρε φιλαράκι, να σου πω κάτι; Και για μένα, κάποτε, ήταν φυσιολογικό να μην βγάζω το ποδήλατο από την αποθήκη για διαδρομές μικρότερες των 60χλμ - βαριόμουν! :D Και για μένα, κάποτε, ήταν φυσιολογικό να "γράψω" 215χλμ σε μία διαδρομή (κι όχι μία φορά!) - το ήθελα, το γούσταρα πολύ! Ε, από ένα χρονικό σημείο και μετά, άλλαξαν συνθήκες και καταστάσεις και πλέον δεν μπορούσα να ποδηλατώ για 3-4-5 ώρες κάθε Κυριακή ή/και πιο συχνά. Οπότε, τι να έκανα; Να παρατούσα το ποδήλατο; Ποτέ!

Οπότε, βρήκα τη λύση στο roller! Με τις δομημένες προπονήσεις, βελτίωσα τα πάντα (μέχρι και την υπομονή μου...;) ) κι αυτό φαίνεται όταν βγαίνω για ποδηλασίες εκτός οικίας. ΟΚ, οι φορές που βγαίνω έξω είναι ελάχιστες, σε σχέση με το παρελθόν, αλλά, καλά να είμαστε, πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικοί μου θα είναι οι δρόμοι. 8-)

Έγραψα και το στόχο μου για φέτος, εστιάζω εκεί και "χτίζω" σιγά σιγά.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Στη θκιάς περίπτωση είναι μονόδρομος, κακά τα ψέματα όμως σαν τη προπόνηση όξω δεν έχει.
Είναι πχιο ολοκληρωμένη, και τίποτα να μη γνωρίζεις από προπόνηση θα βγει μια σχεδόν πλήρης προπόνηση που θα έχει τα πάντα μέσα, διαλλειματικές, αντοχή, σπριντ κλπ.
Ξέρς πόσες φορές ξεκίνησα με τις παράδες στη τσέπα για αγορά σμαρτ τρέινερ?
Επειδή ξέρω πως θα καταλήξει συνέχεια το αναβάλλω...
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.366
Είχαμε τους βλαμμένους με τα ηχοσυστήματα, έχουμε και τον βλαμμένο τον @pankrok με το ποδήλατο στο χιόνι...:headbang:

Σε τι κόσμο ζούμε... :biggrin:
Είναι πχιο ολοκληρωμένη, και τίποτα να μη γνωρίζεις από προπόνηση θα βγει μια σχεδόν πλήρης προπόνηση που θα έχει τα πάντα μέσα, διαλλειματικές, αντοχή, σπριντ κλπ.
Ναι, επίσης έχεις αυτοκίνητα, λεωφορεία, μηχανάκια, φανάρια, ταμπέλες STOP, ζωάκια, ζώα και "ζώα", σπασμένα γυαλιά και χίλιους δυο άλλους αστάθμητους παράγοντες που μπορούν να καταστήσουν τη βόλτα ή την προπόνηση μπελά (στην καλύτερη των περιπτώσεων). Ενώ στο σπίτι, είσαι εσύ, το trainer και το ποδήλατο, τέλος. Προπονείσαι μια ώρα "γεμάτη" κι είναι σαν να ήσουν έξω για 3 ώρες.:)
 


Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.414
Το northwave μπουφανάκι γράφει λέει 0 έως 15 βαθμούς.
Αρχιδια Ισμαήλ.
0 έως 2 σήμερα το φόραγα σκέτο, δεν πάτησα καθόλου λόγω νερού και δεν κρυωσα ποτέ. Παίζει να ιδρωνα κιόλας αν παταγα στην επιστροφή.
-15 έως 0 εννοούν μάλλον.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.296
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top