Ποδήλατο


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Κατά τα λοιπά ήρθε η σέλα: εκπληκτική δουλειά στο κέλυφος - ράγες από κάτω (στο μάτι) όλο κάρμπον και τυπική επίστρωση με μαλακό δέρμα πάνω και παχος αφρώδους υλικού προς το λιτό (περισσότερο από της pro vibe) καλή φαίνεται και ειναι πανάλαφρη

20220512_005747.jpg

20220512_005759.jpg


Δυστυχώς πατήθηκε μεσα στο κουτί από έναν αντάπτορα για gopro που βάζουν μαζί και έχει κάτι σαν νυχιά χωρίς να έχει κοπεί το δέρμα ελπίζω να ξεζαρώσει εν καιρώ
Νομίζω πως έχω το κομ της αναβασης όλου του μπραλου από το νέο δρόμο όμως Σώτο.
Οχι τίποτα δεν εχεις τα έσβησα όλα να ξανάρθεις να το ξανακάνεις
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Βάλε μια φώτο από το πλάι αρέ, θα ήθελα να δω πόσο σηκώνει το πίσω μέρος.
Θα ξεζαρώσει στάνταρ αυτό που άφησε σημάδι.
 

Μηνύματα
18.925
Reaction score
13.305
Νομίζω πως έχω το κομ της αναβασης όλου του μπραλου από το νέο δρόμο όμως Σώτο.

Edit
Τούτο εδώ View attachment 251037
Έλα, δεν υπήρχε φόβος για το ΚΟΜ (😁), ανάποδα πήγε ο Σάκης, από την άλλη μεριά! Από εδώ που έχεις, κατέβηκε... πάλι με pr 🍻😎🚲

---

Εντωμεταξύ σκέφτομαι να βάλω dropper seatpost στο ΜΤΒ, με τις κλίσεις που κατεβαίνω και το σαθρό έδαφος, βλέπω να παίρνω τούμπα στο τέλος χωρίς να έχω τη σέλα πιο χαμηλά (για να πηγαίνω και πιο εύκολα όρθιος). 8-):o:gamer:
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Βάλε μια φώτο από το πλάι αρέ, θα ήθελα να δω πόσο σηκώνει το πίσω μέρος.
Θα ξεζαρώσει στάνταρ αυτό που άφησε σημάδι.
Θα περιμένεις μεχρι την Τρίτη για τις φώτο...

Έλα, δεν υπήρχε φόβος για το ΚΟΜ (😁), ανάποδα πήγε ο Σάκης, από την άλλη μεριά! Από εδώ που έχεις, κατέβηκε... πάλι με pr 🍻😎🚲

---

Εντωμεταξύ σκέφτομαι να βάλω dropper seatpost στο ΜΤΒ, με τις κλίσεις που κατεβαίνω και το σαθρό έδαφος, βλέπω να παίρνω τούμπα στο τέλος χωρίς να έχω τη σέλα πιο χαμηλά (για να πηγαίνω και πιο εύκολα όρθιος). 8-):o:gamer:
Η πρώτη βασική κίνηση Σώτο αν σκοπεύεις να κατέβεις μονοπάτι... πάρε όμως κάτι καλό (= ακριβό = γύρω στα 250-300) λογικά με εσωτερική καλωδίωση για το δικό σου
 

Μηνύματα
18.925
Reaction score
13.305
Ναι, με εσωτερική σκέφτομαι, και remote στο τιμόνι...

Δεν είναι τόσο στενά μονοπάτια (δεν επιδιώκω δηλαδή να πηγαίνω σε τέτοια), αλλά και "αγροτικοί" δρόμοι που είναι, κάτι μείον 20+ τα έχουν για ψωμοτύρι, και όλο πέτρα και χαλίκι... ψιλοτρομάζω κάποιες φορές (λέω περνάω ή θα με ψάχνουν από κάτω) :headbang::roflmao:
 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
ο καρανάσιος ξεψυχάει χρήστου
θα τον πεθάνει ο Σάκης.

ο χρήστος δεν μπορεί να βρεθεί σε απάτς
ή σε s70 ή σε ΝΗ90 θα τον βρείς.
αν πάλι είναι σε τίποτα ch47 κρύψου όπου βρεις γιατί εκεί δεν ανεβαίνει για απλή παρατήρηση.

(αμ πως α)
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Έλα, δεν υπήρχε φόβος για το ΚΟΜ (😁), ανάποδα πήγε ο Σάκης, από την άλλη μεριά! Από εδώ που έχεις, κατέβηκε... πάλι με pr 🍻😎🚲

---

Εντωμεταξύ σκέφτομαι να βάλω dropper seatpost στο ΜΤΒ, με τις κλίσεις που κατεβαίνω και το σαθρό έδαφος, βλέπω να παίρνω τούμπα στο τέλος χωρίς να έχω τη σέλα πιο χαμηλά (για να πηγαίνω και πιο εύκολα όρθιος). 8-):o:gamer:
Το καλό με το Σάκη είναι πως ψάχνεται πολύ γενικώς πάνω στο ποδήλατο, άλλωστε είναι πολύ σημαντικό να νιώσεις άνετα και οικεία πάνω στο ποδήλατο, βάζεις καλύτερα τη δύναμη στα πεντάλ.
Ναι, με εσωτερική σκέφτομαι, και remote στο τιμόνι...

Δεν είναι τόσο στενά μονοπάτια (δεν επιδιώκω δηλαδή να πηγαίνω σε τέτοια), αλλά και "αγροτικοί" δρόμοι που είναι, κάτι μείον 20+ τα έχουν για ψωμοτύρι, και όλο πέτρα και χαλίκι... ψιλοτρομάζω κάποιες φορές (λέω περνάω ή θα με ψάχνουν από κάτω) :headbang::roflmao:
Να βάλεις, θα το έβαζα άμεσα γιατί δλέυει σε αυτές τις περιπτώσεις που θες να στείλεις το σώμα πίσω
 

Μηνύματα
18.925
Reaction score
13.305
Ακριβώς, και τώρα πίσω πάω φυσικά, αλλά με τη σέλα σε αυτό το ύψος, δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια... 8-)

...

Πάω να βάλω χέρι στη Γενική! Μου έχουν ένα πακέτο από Αθήνα, ήρθε Δευτέρα, και μέχρι σήμερα 5 χμ δεν σώσανε να το φέρουν οι άχρηστοι! :devilish:
 

Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
Ακριβώς, και τώρα πίσω πάω φυσικά, αλλά με τη σέλα σε αυτό το ύψος, δεν υπάρχουν πολλά περιθώρια... 8-)

...

Πάω να βάλω χέρι στη Γενική! Μου έχουν ένα πακέτο από Αθήνα, ήρθε Δευτέρα, και μέχρι σήμερα 5 χμ δεν σώσανε να το φέρουν οι άχρηστοι! :devilish:
Σε vertical καταστάσεις δλδ πάνω από 15% αρνητική πρέπει να ρίξεις κέντρο βάρους και να το πας πίσω οπότε μην το ψάχνεις άλλο Σώτο... δεν γίνεται χωρίς dropper επίσης αμολάς το ποδήλατο ότι και να έχεις μπροστά σου και δεν φρενάρεις (δύσκολο - επικίνδυνο - εντυπωσιακό το αποτέλεσμα το τι θα καταφέρεις)
 




bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Εκεί παίζω γενικώς σε βατ προπονητικά, ανάλογα τι διάθεση βέβαια.
Σήμερα ξεκίνησα πολύ δυνατά, στα μισά βρήκα ένα φίλο και πιάσαμε το μπιρι μπιρι και στη επιστροφή ξανά έδωσα πόνο.
IMG_20220514_195122.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Ότι πχιο ολοκληρωμένο έχει παρουσιάσει η κορλάκο, κατά τη άποψή μου.
Ιδικά στα μπλέ είναι πανέμορφο στα μάτιαμ!


 

Μηνύματα
14.869
Reaction score
20.413
Ναρα είναι , αλλά με ντουρασελ εξοπλισμό δεν το ψάχνω καν να μάθω τιμή
 






Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.223
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top